Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Krimi
  • Dokumentární

Recenze (235)

plakát

Rod Draka - Osvítíme cestu (2022) (epizoda) 

Ač se tvůrci podle mého stále drží dost na uzdě, tak musím pochválit kvality této epizody. A to především dramatičnost, výstava výpravy a jejího postupného krájení atmosféry. Největší problém zatím vidím v postavách, protože snad až na Viseryse nemůžu nikoho odhadnout a přečíst jeho vlastní cíle. Možná je to kouzlo charakterů, které později zpětně docením. Jelikož tohle království je k sobě absolutně chladné, odměřené a samotářské, ostatně jako i ty reálné, tak vybudování si vztahu k příběhu je opravdu pomalejší. Doufám, že se to začne lámat k lepšímu v druhé polovině série, kde nás čeká opět časový skok a tentokrát už jen reálné problémy sedmi království a přiblížení se k pověstné události tance draků. Tohle byla podle mého předpříprava a těžko to hodnotit tak brzo. Hlavní herečky pro Rhaenyru a Alicent mi budou každopádně chybět.

plakát

Cobra Kai - Série 5 (2022) (série) 

U předchozí série jsem měl problém s chováním některých postav a přílišnou soustředěnost na jejich nezajímavé charaktery. Místy byl děj nudný a přešlapoval na místě. U recenze jsem uvedl, že by zase výprava potřebovala nakopnout a díky vystřelení Silvera do pozice lídra dojo měli tvůrci otevřenou mysl a kreativita se projevila opravdu skvěle. Je to dospělejší, než všechny série předtím, je to napínavé a mixuje to komedii, rodinné drama a akční sekvence naprosto dokonale. Jsem rád, kam se každá z postav až dostala a je radost je vidět všechny, jak se plácají konečně po ramenech a po tolika sériích už konečně zakopali válečnou sekeru. Jako negativa bych vypíchl jistou předvídatelnost děje, ale to se dá přehlédnout, protože Cobra Kai nikdy nebyl o sofistikovaném příběhu, ale o fanouškovském ždímání do morku kostí a oddechové atmošce. Přesto cítím, že je čas postavy nechat spát a proto jsem rád, že příští série bude úplně ta poslední. I když se docela obavám, jestli bude mít ještě co nabídnout. Finální cliffhanger mě o tom vůbec nepřesvědčil.

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Normální nával zlosti (2022) (epizoda) 

Velice urychlená cesta k tomu, jak samotná hlavní postava She-Hulk vznikla. Očekával bych, že seriály budou právě od toho, aby nám povyprávěli tvůrci celý příběh se vší parádou, každým detailem a úctou k postavě. Takhle jsme dostali jen extented recap toho, jak to celé v rychlosti proběhlo a nemělo to vůbec žádný náznak kvality. Špatné vtipy, bezvýznamné dialogy, zbytečné rozhodnutí z obou stran a finální wtf moment v soudní síni,  který mi řekl již o seriálové politice tohoto produktu dost, abych jej mohl taky soudit po pilotní epizodě. Seriál opakuje podobné chyby, jako u Ms. Marvel. Akorát, že to prozatím nezachránila ani hlavní herečka, která bude spíše celou dobu více v tom nevkusném zeleném CGI, které do sebe nemá vůbec nic. Achjo, další triumfy si nechám pro příště.

plakát

Ms. Marvel (2022) (seriál) 

Zpečetil jsem 3 hvězdičky z průměru a bylo to těžké rozhodování. Začnu asi tím dobrým. Začnu tím nejlepším. A to je samotná postava Kamaly, kterou ztvárnila herectvím dosud nepolíbená Iman Vellani. Ihned v prvních minutách pilotu jsem si její scény zamiloval a sázel jsem na to, že mě úžasné její postava Ms. Marvel provede celým seriálem a já si ji oblíbím ještě více. To se do jisté míry vlastně stalo, ale ne tak docela s nejlepšími dojmy. Ostatní herci a jejich postavy udělaly také maximum a pamatuju si každého člena Kamaliny rodiny a přátel. To je dost po tak krátkém čase neobvyklé, ale tyhle scény plné elánu a nakouknutí do veselé india kultury udělalo za své a dost mi to přidává na hodnocení. Co se tyče toho ostatního, tak možná ještě stojí za zmínku občasné experimenty na straně vizuálu , ale tam už veškerá chvála končí. Scénář je docela standardním produktem MCU šablony, která začíná mít svou specifickou seriálovou výřečnost o tom, jak tisíci způsoby může vlastně skončit svět kvůli těchto, kteří jsou zlí a pak jsou tu tihle, kteří nás před nimi chrání už tisíce let. Dobrá, nezlobím se. Funguje to i v dalších projektech, ale začíná z toho pěkně bolet hlava. To provedení výpravy je na tom podstatně horší, protože dostáváme naprosto unavené twisty, z kterých si nikdo nic nedělá a všechno tak nějak plyne, jako by to bylo normální. Do příběhu chybí plno emocí a vůbec nestačí, že je vidíme v závěru epizody s rodinou u krbu, ale i uprostřed nějakého epického fightu, který tady absolutně chybí. Doslova si už teď nevybavím byť jednu nádhernou fight scénu a to něčemu napovídá. Děj nemusel být sám o sobě špatný, ale tváři se na sebe moc ambiciózně a do šesti epizod si s tím tvůrci vůbec nepohráli dobře. Přikláním se tedy k názoru, že mohl vzniknout samostatný film a bylo by to o dost důstojnější vstoupení Ms. Marvel na scénu. Každopádně se těším na další projekty, ve kterých se Kamala objeví a dávám i nadále Marvelu šanci natočit konečně něco luxusního po dlouhé době.

plakát

Ms. Marvel - Nic není normální (2022) (epizoda) 

Nejsem fanoušek poslední epizody, protože to bylo ze 70% dost cringe. Nevadí mi ani dětinská výprava, jako spíš jistá rozhodnutí. Najetí na školní sám doma bylo fajn. Ale cokoliv se stalo potom, to jsem si jen říkal WTF. Celkově je vyústění seriálu takové nijaké, ostatně jak nám sám  dlouho dobu sám napovídal. Úkolem bylo seznámit se s novou hrdinkou MS. Marvel. A to se podařilo, i když fakt s levnou vizí. Více si nechám na hlavní recenzi série.

plakát

Ms. Marvel - Tehdy a teď (2022) (epizoda) 

Ač je epizoda zbytečně ze začátku natahována, tak konečně měla zase aspekt důležitosti a dílky závěrečném odhalení měla i rodinnou atmosféru, která tomuto seriálu sluší nejvíce. Najednou zas více věci dává smysl a kdo ví, třeba se to finále nakonec i povede. Bohužel ale zatím nevidím byť náznak, že se to chýlí ke konci. Tak absolutně nevím, co od toho čekat.

plakát

Ms. Marvel - Dýky z Karáčí (2022) (epizoda) 

Tenhle díl docela rozsekl to, co začal ten předchozí a to sice, že zápletka je opravdu nezajímavá a bez jakékoliv snahy o alespoň kvalitní scénář. Nejvíc zvláštní mi ale přijde, jak moc se cestuje v ději dopředu a není to ani nijak charakterově, či dějově znát. Kamala jako by “heh já jsem Gin” .. “heh tady mi řekli, ať pomůžu, tak Joo” …”heh tak tady tihle říkají, že jim pomáhat nemám, ok” ….” Jee volá babi, ať přijedu do Pikošky a ona mi z ničeho nic řekne jen tak s klidem vše o mém originu a já zase řeknu ok” .. no emoce jdou zkrátka stranou. Kdyby si tvůrci dali takovou práci s emocemi u klíčových momentů tak, jako u těch vedlejších a výplňových, tak by se to uchytilo o dost více. Záporáci nejsou vůbec zajímaví, protože doposud vlastně neznáme pořádnou motivaci . Chápu cíl, ale ne motivaci. Je to fakt moc sterilní a obávám se, že to nezachrání ani poslední 2 epizody. Prostředí Pákistánu točeného v Thajsku je krásné, bohužel bez vyššího využití a nepomůže tomu ani finální honička, která vypadá naprosto tuctově a nezajímá mě.

plakát

Ms. Marvel - Předurčení (2022) (epizoda) 

Seriál už bohužel pomalu ztrácí na těch vrcholných aspektech z prvních dvou epizod. Kultura a rodinná idýlka už je pouhou vyplní a příběh se teď soustředí na jakousi hlavní zápletku, kterou sice zatím vůbec nechápu a ani nevím, jestli mě pořádně zajímá. Hlavním tahounem té kvality je fakt jen Kamala a Bruno, ostatní jsou jen otiskem v rozjetém příběhu. Bon Jovi akční sekvence byla docela bolestná sledovat. Bylo to takové MCU Home ALONE a ještě k tomu to nebylo moc zábavné. Nejhorší fakt je ten, že seriál už je v polovině a stále to nepůsobí vlastně skoro jinak. Ms. Marvel měla mít zkrátka od začátku film. Klidně se stejnou tematikou, ovšem výprava by během filmu dovolila více se soustředit na jednotlivé cíle a rozhodnuti. Tady je to dost rozhozené a reálně je zajímavých třeba jen 20 minut ze 45. Což je málo.

plakát

Rod Draka - Král Úzkého moře (2022) (epizoda) 

Daemon konečně pro sebe našel ten správný drive a nejlíp mu svědčí, když interaguje s ostatními postavami a není jen nasoplený vlk samotář. Scéna v baště mě naprosto uchvátila a dodala jistou nostalgii na GoT. Postavy se opět posunují o kus dopředu a nádherně to prokresluje popředí příběhu a pokládá otázky, na které nemůžeme prozatím znát odpověď. (Ti co nečetli knihu, hádám) Viserys měl zatím nejslabší epizodu, ale to hlavně kvůli přesunu pozornosti k Daemonovi a Rhaenyre. Alicent poodhaluje trochu více své pocity a očekávám, že bude klíčovou postavou do budoucna. Trochu mě mrzí nevýraznost Otta Hightower, který má představovat prozatím největšího padoucha ve hře hádám a přece jen mu není dopřáno tolik prostoru, ani chytrých kroků k tomu, aby si ten titul zasloužil. Prozatím tu fakt není dle mého pocitu žádný extra bad guy a doufám, že se to brzy změní, aby to dodalo nový směr a jisté obavy o postavy a toho, co můžeme očekávat. Věřím, že jakmile malý Aegon vyroste, tak to budou rodinné zvěrstva. Prozatím to jsou jen velmi křehké vztahy, ala telenovela v Kings Landing. Zkratka se těším na ty šílenosti, kterými je rod Targeryenů tak známy. PS: sex scéna v komnatě byla epic, jak kamerově, pohledy, stíny, soundtrack. Fakt to bylo silný, každý pohyb . Takhle se to má filmařsky dělat!

plakát

Rod Draka - Druhý svého jména (2022) (epizoda) 

Tvůrci slibovali antologii vlády Targeryenů a proto se opravdu skáče až o několik let. Následkem bude především obměna některých hlavních herců a trochu se bojím, jak si s tím sám poradím, protože na dosavadní Rhaenyru a Alicent jsem si už sakra zvyknul a obě si oblíbil. Čímž chci vlastně říct, že se to runnerům povedlo mnohem rychleji, než v případě GOT a už teď jsem přesvědčený, že na to chci koukat dále hlavně kvůli vývoji postav, které po 3 epizodách nabídly pevné základy. Neustále ukřivděná Rhaenyra, která má složitý vztah se svým otcem Viserysem, který má složitý vztah se svým bratrem, celým královstvím a do toho mu dýchá na zadá nová manželka Alicent, která je naverbovaná především svým tatíkem, který je shodou okolností pobočníkem, kterému král věří. Opravdu skvělý začátek pro Seven Kingdoms. Na opačné straně linka okolo krmiče krabů, který vede válku s Valeryany a Daemonem, který chce být hrozně moc bad ass a přitom mi už třetí epizodu přijde, že s ním až moc runneři tlačí na pilu a měli by ubrat té jeho vypočítavosti a raději se soustředit na rozvinutí osobní roviny charakteru, která by byla o dost zajímavější, minimálně pro začátek. Třičtvrtě epizody byla opravdu radost koukat, ovšem finální “epická” sekvence, ač vypadala dobře, tak pro mě neměla skoro vůbec žádnou hodnotu a připadala mi jen jako taková výplň. A přitom mě napadá mnoho různých a lepších nápadů, kde pro začátek utrácet čas a peníze pro budování.

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama