Anderton

erik binder

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 53 104 156 207
    • 22.11.2017  13:05

Dufferovci sa vybrali trošku riskantnejšou cestou košatosti dejových línií a nových postáv. Výsledkom je, že niektoré postavy sú síce zaujímavé a dobre zahrané, ale v konečnom dôsledku aj zbytočné. Ale to ani nemusíme nutne brať ako chybu, ale skôr ako také korenie, ktoré tomu dodáva chuť. Viď noví súrodenci na scéne. I keď aj pri ich konfliktnom vzťahu môžeme hľadať paralely so vzťahmi medzi v príbehu etablovanými hrdinami. Celkovo je séria menej zovretá, viac epickejšia, takže záleží skôr na vkuse konkrétneho diváka, či bude spokojný. Tretia séria je, zdá sa, nevyhnutnosťou a ja sa na ňu teším. Ako budú postavy starnúť, príbeh musí nutne ešte o jeden level potemnieť.

• 22.11.2017  12:59

Opäť sa hlási k slovu jedna nesmrteľná hororová klasika, tentokrát sem nakukáva až zo sedemdesiatok a čo je dôležité, výborne to funguje. Finále je zhruba také, aké som si ho predstavoval a ako som aj očakával, že celá séria môže skončiť. Naopak epilóg je priam fantastický, najmä záverečný tanec jednej dvojice a ich dialóg. Áno, treba si s lakovaním vlasov ešte nejaký ten rok počkať a radšej si užívať detstvo plné fantázie a neuveriteľných dobrodružstiev. Vďaka Dufferovcom sme mali možnosť spolu s postavami tento nostalgický pocit zažiť aj my, spokojní diváci.

• 22.11.2017  10:50

Už viac krát som mal nutkanie prikloniť sa k trom hviezdam a tak ich dávam, možno trochu nespravodlivo, pri tomto nádychu (dúfam) pred veľkým finále. Zo série sa stala ďalšia klasická kingovka, taktiež už sfilmovaná, a verím, že nie každému to môže sadnúť. Prichádzame o jednu kvázi dôležitú postavu, aby mi z toho nakoniec vyplynulo, že okrem jednej dôležitej scény, v ktorej ju mohol zastúpiť vlastne hocitko iný, bola pre dej celkom zbytočná.

• 21.11.2017  11:30

Tvorcovia sa rozhodli nakrútiť niečo absolútne odlišné čo doposiaľ a riskovali tým rozdelenie publika na dva tábory, čo sa aj stalo. Mňa táto odbočka, ktorá sa sústreďuje na Jane a jej ďalší osud, pretože sa ocitá na križovatke, sadla. Celý čas sa to tvárilo, že nás čaká veľkolepé finále v meste, ale záver ma naopak príjemne prekvapil akýmsi ráznym utnutím. Som zvedavý, či sa k sestre ešte niekedy vrátime.

• 21.11.2017  08:44

Konečne dostala grády aj dejová línia s naším malým roztomilým Dartíkom a zdá sa, že sa aj zmysluplne začína doplňovať so všetkým naokolo. Táto časť mala patriť Jonathanovi a Nancy a tvorcovia to asi aj tak zamýšľali, ale nakoniec to bol Steve, ktorý to tentokrát najviac ťahal. V podstate ale všetky dejové línie, a že ich nie je málo, poskytujú veľmi silné momenty a napätie.

• 21.11.2017  07:18

Už je jasné, že nám začínajú byť sympatické aj postavy, ktoré nám doposiaľ k srdcu nijak zvlášť neprirástli a osobne mám na mysli najmä Stevea a konečne, opakujem konečne tu má svoj veľký part Sean Astin. Aký to bude mať celé zmysel radšej vopred nebudem odhadovať, hlavne že prelínanie svetov na viacerých úrovniach začína skutočne baviť. Len ten Dart, toho by som hneď odstrelil...

• 20.11.2017  23:13

Línia s Dartom ma príliš nebaví, cítiť v nej tú stranu béčkovosti, ktorý sa mi na tomto seriáli nepáči. Naopak línia s polom, tajomnými kresbami a monštrom má tú správnu tajomnú atmosféru. Will the wise sa našťastie venuje najmä tomu druhému a možno je to aj postavami, ktoré sa okolo tej ktorej dejovej línie točia. Šerif, El či skôr Jane Will a mamka sú proste zaujímavejší, ako "bezzubák" s novým chrupom.

• 20.11.2017  21:57

Prvá polovica pôsobila rozpaky, v druhej sa to rozbehlo a záver vás prinúti si do minúty pustiť ďalší diel. Definitívne som pochopil, že táto séria sa snaží mať mierne odlišnú atmosféru ako tá prvá, nie je tak konzistentne atmosférická, ale ide sa hlbšie do toho osemdesiatkového feelingu. Aký účinok to bude mať na mňa po jej konci, si ešte netrúfam odhadnúť.

• 20.11.2017  10:17

Aadaptácia na spomínanú menšiu zmenu štýlu prebehla v tomto akomsi halloweenskom špeciáli úspešne. Som rád, že El bude na scéne aj v tejto sérii, bez nej by to vážne nebolo ono. No a čo sa mi zdá na tejto časti najhodnotnejšie, je pocit, že sledujem niečo nakrútené v osemdesiatkách a nie niečo, čo je ich adoráciou, ako to bolo doteraz. Na čom mimochodom nebolo tiež samozrejme nič zlé.

• 20.11.2017  10:14

Vzhľadom na fakt, že som prvý diel druhej série pozeral tesne po opätovnom vzhliadnutí finále série prvej, bola pre mňa menším sklamaním. Ale pričítam to faktu, že sa na trochu, ale iba trochu odlišný štýl a atmosféru, kedy je jasné, že to bude celé akosi väčšie, treba adaptovať. Rovnako zaberie nejaký čas, kedy si divák obľúbi aj nové postavy.

• 19.11.2017  22:57

Podobne ako pri Westworld takmer platí, že celá séria bez záverečnej časti za 80% a posledná časť za 100%, pričom paradoxne seriál hodnotím za sto...lenže budem sa musieť trochu zastať chudák Barbary, keďže sa na ňu zabudlo a nikto ju ani nemal vôlu hladať. Prečo preboha?

• 19.11.2017  22:54

Finále série presne ako má byť a aké som zhruba očakával, že aj bude. Silné emocie, solídna akcia, trvalejší pobyt v paralelnom svete, rytmické prelínanie dejových línií a na samotný záver znepokojujúci cliffhanger. Plus dostatočné rozuzlenie zápletky, pričom vecí je tu stále dosť na rozohranie tých nových.

• 19.11.2017  21:46

Asi prvá časť, ktorá sa od tých odlišných trochu odlišuje. Predsa len sa blíži finále a tak sme stále bližšie a častejšie vo svete, ktorý nám tvorcovia po častiach ponúkajú stále viac a viac, ale nikdy nie naplno. Bathtub patrí jednoznačne Jedenástke a konečne sa dejové línie väčšiny miestnych ľudí navzájom prepoja a nemusíme tak sledovať spoznávanie okolností separátne a tým pádom aj duplicitne, ale naraz.

• 19.11.2017  20:25

Pre mňa zatiaľ emocionálny vrchol série. Navyše The Monster výborne šlape a graduje. Nna druhú stranu ak by som mal vypichnúť nejaký zápor, ktorý sa dá dlhodobejšie vysledovať, tak by ním mohlo byť zdvojovanie informácií v tom zmysle, že sa šerif postupne v dlhých scénach dozvedá to, čo už divák vie prostredníctvom flashbackov a perspektívy hlavných hrdinov. Divák ale aj z takéhoto prístupu môže mať potešenie, pretože sa známe informácie konečne dozvedajú aj ďalšie postavy.

• 19.11.2017  18:57

Hoši sa rozhodli, že zoberú iniciatívu už skutočne do vlastných rúk a tak sa budú snažiť pochopiť o čo tu sakra ide a čo s tým akože sakra môžu urobiť. Výsledkom je pátranie po veď uvidíte či už viete po čom, vizuálne pripomínajúce Stand by me. A samozrejme dochádza aj k prvým rozporom v skupine. Vtipné je, že majú svoju teóriu, ktorá im je vlastne následne potvrdená, čo mne zase potvrdzuje, že tento seriál je aj oslavou detskej fantázie.

• 19.11.2017  16:42

Záver epizódy prinesie pomerne očakávaný výsledok, čo ale nie je na škodu veci, skôr sa seriál stáva ešte záhadnejším. Top scéna sa odohrá v telocvični počas smútočnej rozlúčky s Willom a možno ide zatiaľ aj o najlepšiu dovtedajšiu scénu seriálu. Jedenástka dokáže svojimi superschopnosťami byť aj vtipná.

• 19.11.2017  10:28

Eepizóda, ktorá rozhodne, či vás seriál definitívne chytí, alebo dáte prednosť radšej niečomu odlišnému. Začína sa hrať už dosť na city, ale v tom dobrom zmysle slova. K slovu sa dostáva aj otázka studenej vojny, tá tu bola prítomná od začiatku, len je to vyslovené nahlas. Tvorcovia nás dávajú prvýkrát skutočne nazrieť do druhého sveta, i keď iba na pár okamihov. A konečne funguje poriadne aj gradácia v závere a vytvára napätie, čo bude ďalej.

• 19.11.2017  08:50

V tejto časti sa nám lepšie predstavuje Jedenástka, pričom ako veľmi dôležitá sa ukáže jedna krátka retrospektíva. Finále sa odohráva v jednom dome na jednej menšej párty pri jednom veľkom bazéne s jedným, či nakoniec dvoma svedkami. Jeden ako stalker s fotoaparátom, druhý s úplne inými úmyslami.

• 18.11.2017  21:55

Nie som si istý takto spätne, či je priznanie žánru a nadprirodzených prvkov hneď v úvodných minútach tým najsprávnejším riešením, ale vzhľadom na fakt, aký fenomén sa zo seriálu stal, tak asi aj áno. Hneď je jasné, že pôjde o nostalgickú a postmodernú nôtu a že okrem sledovania deja máme priam nakázané sledovať odkazy na všeličo možné z osemdesiatok. Taktiež rozloženie na tých dobrých a zlých je jasné už od prvej časti.

• 18.11.2017  08:20
    Popelka (2015)

Základom patričného užitia si novej verzie klasickej rozprávky v našich končinách bude asi najmä odolanie porovnávania s našou najslávnejšou adaptáciou. Alebo pre niekoho zase bude porovnávanie predstavovať veľké potešenie, napríklad pre mňa. Okrem tejto zábavky potešilo Branaghovo oko, je vidno, že na kostýmoch a kulisách mu skutočne záleží. Lily James nie je klasická kráska, čo je asi dobre, pretože princa a okolie ohuruje najmä svojou čistou povahou a nehou. No a macocha Cate Blanchet sa stáva plastickejšou postavou, ako sme zvyknutí a jej motivácie, či skôr životná frustrácia stojí za zamyslenie. Možno tu Branagh mohol zájsť v psychologizácii ešte ďalej.

• 17.11.2017  11:36

Pre LGBT hejterov absolútne peklo, tí tolerantnejší sa ale môžu skvelo quilty-pleasurovo pobaviť na postavách gay anjelov a živých obrazov v podobnom štýle. Ocitáme sa v múzeu, zabudol som spomenúť...

• 17.11.2017  11:34
    Puce Moment (1949)

V podstate nehodnotiteľné a určené asi iba pre zberateľov Angerových filmov a možno aj hard-core fanúšikov experimentálnych kraťasov minulosti. Film končí ale hollywoodskym happyendom, pretože ženská si šaty nakoniec vybrala...

• 17.11.2017  11:31
    Darkroom (2007)

Na naše pomery zaujímavý a odvážny počin, ktorý je ale bez ohľadu na mieru tolerancie určený najmä pre menšinu, ktorá v ňom vystupuje. Bebjak sa ževraj inšpiroval slávnym francúzskym gay-väzenským dielom Pieseň lásky a mohol by byť z toho slušný balet.

• 16.11.2017  21:31

Herzogove Freaks, ale iba s jedným postihnutím a Viridiana bez Viridiany, zato s demolovaným autom.

• 15.11.2017  22:41

Už po niekoľkých minútach začne byť zrejmé, že toto je nižšia liga ako predošlé tri cenené Carrého adaptácie. Čo na druhú stranu nemusí byť na škodu, pokiaľ si chcete oddýchnuť a neriešiť problémy typu ako to všetko do seba zapadá a či by som si to nemal pozrieť radšej ešte raz. Len je škoda, že White svoj film za vysoko ambiciózny považuje. Pretože nie je natoľko skúsená, aby z neho dokázala urobiť niečo viac, ako iba doslovnú jednohubku s "presahom". Harris a Northam bohužiaľ dostatočne nevyužití a McGregor by už po 40-ke mal nosiť kratší zostrih.

• 15.11.2017  21:59

Myslel som skôr, že režisérsku štafetu po Snyderovi prevzal Brett Ratner a pomocným režisérom bol Uwe Boll. Ale bol to nakoniec Whedon a o to je to ešte horšie, keď sklamú hneď dvaja spoľahliví borci. Áno, postavy sú fajn, všetci sú sympaťáci, ale čo z toho, keď scenár ani réžia z toho nedokážu nič vyťažiť. LP nemá žiadnu osobitú atmosféru, akú mal MoS, alebo WW, či dokonca aj BvS. Proste iba mix nerozoznateľných farebných škvŕn doprevádzaných nejakou hudbou. Nič viac pre mňa tento film nie je. Všetko priveľmi vzbŕkle, neprirodzené, nasilu a bez pocitu, že to niekoho zo štábu mohlo baviť. Ale možno to na placi fungovalo a nafetovaní boli všetci v strižni.

• 15.11.2017  19:58
    Depeche Mode - Cover Me (hudební videoklip) (2017)

Corbijn využil prednakrútenú vieoprojekciu k turné nakoniec ako oficiálne video. Prečo nie, v tomto prípade to vážne vyšlo na jednotku, ale osobne som si pri počúvaní songu predstavoval aj poďľa textu niečo pod polárnou žiarou. Skutočne ale nikdy nepochopím, prečo sa nepustili do videa ku Going backwards, to mohol byť vážne hit. Chlapcom sa už evidentne nakrúcať klipy nechce a možno je to aj tým, že VH1 od albumu Delta machine na nich úlne kašle. Postihlo to ale aj U2, možno je to hudba už len pre nás vysoko nad 30.

• 15.11.2017  19:38

Tak si Olivier opäť dokázal, že to, čo funguje na divadelných doskách môže fungovať aj ako film. Len jeho verzia Čechova nevyzerá ako film, ale ako divadelná hra, takže sa natíska otázka, či to bolo skutočne potreba. Je to iné ako jeho verzie Hamleta a Richarda III, ale spomedzi tejto trojice aj najmenej záživné. Skoro mi padla sánka, keď sa po dvoch hodinách zjavil záber z exteriéru a v podstate sa v tom už pokračovalo do konca filmu, i keď s nejakými tými priznanými zadnými projekciami.

• 15.11.2017  09:38

Keďže som ako prvý z dvojice Berryovej trilerov videl Kidnap, tak som si nemohol všimnúť, ako sa snaží z relatívneho úspechu Tiesňovej linky ťažiť. Tam mal celý príbeh poriadny spád a drive, keďže je Halle na cestách a za volantom, ale sklame v odfláknutom závere. Tu je to presne naopak. Záver mení žáner a pribúda napätie, kdežto cesta k nemu nie je až tak zaujímavá. Inak tuctový triler, ktorý ponúka presne to, čo sľubuje. Páčila sa mi hra s úmrtiami v spojitosťou s chovaním Breslinovej ("Je to tvoja vina"), čo je pekne v závere vypointované.

• 14.11.2017  13:51

Raimi sa snaží ťažiť najmä z nadhľadu, lenže ten je bohužiaľ podsadený na nejakom nesprávnom levele. Čo má byť paródia na klišé vyznieva iba ako klišé a tým pádom aj film pôsobí akosi zbytočne vážne. Niekedy humor ale funguje tak ako by mal po celý čas, napríklad nesmrteľný indián a jeho záverečná prestrelka, prípadne kňazovo porušovanie kresťanských zásad. Naopak strih a kamera, najmä pri prestrelkách, je zvládnutá bravúrne. Bohužiaľ scenár je čistý priemer a ani keď si uvedomíme zdroj inšpirácie, ako dostatočná motivácia mi to nestačilo. Sharon je kráska v nesnázích, ale nie drsná baba západu túžiaca po pomste. Už z castingu je zrejmé, kto si ukradne celý film pre seba a tak sa aj stalo. Hackman to mal v čerstej pamäti z Unforgiven, tak mu stačilo ísť iba na autopilota a jednoznačne filmu dominuje.

<< předchozí 1 2 3 4 53 104 156 207