Anderton

erik binder

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 69 136 204 271
    • 24.5.2020  20:43

Pozrieť si raz za čas takýto feel good film, ktorý ale zase až tak feel good nie je, ak pôjdeme do dôsledkov, nie je vôbec od veci. Napríklad aby sme si pripomenuli, "čo je v živote najdôležitejšie", že... ale vážne, nedávno som videl fotky Zlatana, ako sa preváža na miliónovom aute po Štokholme a neverím, že si dvojica bezvýznamného kriminálníčka a človiečika s downovým syndrómom neužívala život počas bláznenia vo vode viac. Nehovoriac o samotnom záverečnom wrestlingovom zápase.

• 24.5.2020  11:59

Tvorcom sa musí nechať, že našli odvahu celý mýtus Supermana otočiť hore hlavou. No a je z toho najpolitickejší a najodvážnejší Superman, aký tu kedy bol. Samozrejme, šróbovanosť dialógov, zámerný pátos a nejaké tie chybičky sú súčasťou hry, bez ktorých by to skrátka nebol Superman. Ortodoxní priaznivci Batmana by si mali nechať zájsť chuť, po tomto filme budú Liu a spol. z celého srdca nenávidieť. Asi ani netreba dodávať, že je to lepšie, ako Man of Steel, Superman v Batman, nehovoriac o Justice League. A je to aj svižnejšie než Wonder Woman.

• 23.5.2020  22:45
    Drahokam (2019)

Niet lepšie stráveného večera, ako pozrieť si s partičkou najlepších kamošov rozhodujúci zápas NBA.

• 23.5.2020  19:25
    Skryté zlo (2018)

Prvá hodina v podstate nemala ani chybu. Zaujímavý, celkom originálny námet s množstvom celkom slušných zvratov, kde sa non-stop niečo deje. Lenže tvorcovia zrazu akoby po hodine zaradili spiatočku a použili smerom k záveru čoraz viac klišé, vrátane obligátneho vstávania z mŕtvych a nejakých tých zbytočných mega výbuchov. Čiže ako triler ide o slušný, mierny nadpriemer, zaujímavejšie je ale ono sociálne podhubie, kde imigrant a zároveň zlodejíček žije v skutočnosti prirodzenejší a šťastnejší život, než milionár s krásnymi milenkami. Určite potešil samotný záver a aj fakt, že divák po chvíli premýšľania začne uvažovať na tým, ako sa bude ďalej vyvíjať život hlavného hrdinu. No a David Tennant by mohol získať nejakú špeciálnu cenu za najlepšieho záporáka v komerčnom filme, ak niekoho napadne niečo podobné udeliť. 70%

• 23.5.2020  17:14
    Chata (2019)

Rakúšanom aj Američanom už stáročia z kresťanstva slušne hrabe a tak niet divu, že autorská dvojica z Rakúska sa po "durchbruchu" Ich seh, Ich seh vydala do zeme neobmedzených možností a nakrútila tam horor presne podľa svojich predstáv so známymi menami, čiže aj so zámerom, aby ich dielo videlo väčšie množstvo ľudí než kultový debut. Richard Armitage tentokrát nebude zachraňovať Stredozem, ale poriadnu robotu bude mať v úvodzovkách len so svojou rodinou, čo je častokrát oveľa ťažšie. A scenár mu to rozhodne neuľahčuje. Fiala a Franz budujú príbeh podobne tajomne a atmosféricky, ako vyššie zmienený titul, ak si ale dáte na konci všetko dokopy, ide o veľmi odlišný film. A ak sa nad ním zamyslíte, tak zistíte, že je v ňom aj dosť čierneho, sarkastického humoru. Skrátka kto druhému jamu kope, sám do nej padá, niekedy aj spoločne s obeťou. Kamera, vedenie hercov, prostredie, to všetko je na vysokej úrovni, až som smutný z toho, ako kontroverzným filmom sa Chata stala. Rozhodne ponúka toho dosť na zamyslenie, ale lepšie je neočakávať žiadne nasilu šokantné zvraty, o tých tento film nie je.

• 23.5.2020  13:49
    Polaroid (2019)

V rámci vlny bubu hororov určených pre teenagerov príjemný, solídny priemer. Celý film sa odohráva v tme, alebo v slabo osvetlených miestnostiach, pričom sa ale tvorcovia pohrali s osvietením a tieňmi v interiéroch Vonkajší sneh občas tiež dopomôže k hustej atmosfére. Kolovrátkové vraždy sú variabilné aspoň tým, že raz monštrum útočí doma, potom v nemocnici, alebo na polícii. Len si musíme počkať takmer hodinu, kým sa začne rozplietať celá záhada. No a tu nedostaneme nič extra originálne, starý zločin a hriechy minulosti sme tu mali už veľakrát. No a foťák môžeme brať ako variáciu na populárne videokazety z Kruhu a ďalšie "vraždiace" technológie. Znalci japonských a ázijských hororov tu nenájdu v podstate nič, čo by ešte nevideli, ako hororová jednohubka je ale Polaroid príjemným spestrením osamelej noci pred telkou.

• 23.5.2020  11:17
    Fargo - Série 2 (série) (2015)

Dvojka je podobná, ale aj veľmi rozdielna, ako prvá séria, a že je tu tento paradox je rozhodne dobre. Máme tu úplne nový príbeh v úplne inom čase, ale úvahy nad existenciou násilia okolo nás a v nás ostávajú, rovnako ako zasnežené prostredie Minnesoty a okolia. Každý si tú svoju odžitú vojnu, či už druhú svetovú, alebo Vietnam, prípadne aj tú veľmi starú, kedy prišli o svoje pôvodné územie indiáni, prináša naspäť domov a rozpútava vojnu novú. Tento kolobeh je skrátka nezastaviteľný. Povedal by som, že druhá séria tú prvú dokonca prekonáva a rovnako aj znova vynikajúci casting v ničom nezaostáva, všetci sú obsadení absolútne dokonale.

• 23.5.2020  11:10
    Fargo - Palindrome (S02E10) (epizoda) (2015)

Akčného vrcholu sme sa dočkali v deviatej časti, tá záverečná už len logicky uzatvára všetky osudy postáv. Teda na niektorých sa možno zabudlo, čo napríklad ten najmladší vnuk na fízlici? Viac sa tu filozofuje, séria odkrýva posledné karty ohľadom myšlienok a že je nad čím premýšľať. Aj tí mimozemšťania môžu dumať, čo je to to ľudstvo vlastne zač. Áno, ich sme sa už vo finále nedočkali a tak tu ostávajú interpretácie otvorenejšie.

• 23.5.2020  06:23
    Fargo - The Castle (S02E09) (epizoda) (2015)

Najakčnejší diel celého seriálu a najväčšia "westernová" prestrelka, akú som za dlhé roky videl. Táto epizóda sa pokojne mohla volať Kovboji a votrelci, pretože konečne zase dôjde aj na to UFO. Či z toho niečo vyplynie aj vo finále, ťažko povedať, ale už len fakt, že sa nejakí mimozemšťania pozerajú na to, ako sa desiatky ľudí systematicky vraždia na jednom mieste, je vzrušujúca a zároveň čiernohumorná. No a ukazuje sa, kto je najdôležitejšou postavou celej série. Svojim spôsobom mu držíte aj palce, ale nebudem spoilerovať.

• 23.5.2020  05:32
    Fargo - Loplop (S02E08) (epizoda) (2015)

Zatiaľ najatypickejšia epizóda druhej série. V tomto prípade rovná sa najkomornejšia. Dej sa skoro celý odohráva v chate pri lese a konfrontácia medzi postavami je opäť, ako sa dalo čakať, lahôdková. No a ja som si tie dve "zbytočné" bodnutia aj patrične užil, Dot je totiž najnesympatickejšou postavou celého deja. Za plný počet, ale od zakončenia celej série čakám absolutórium po všetkých stránkach.

• 22.5.2020  16:38

Oproti trom predchádzajúcim epizódam trochu zvoľnenie tempa a väčšia absencia zapamätania hodných scén, ale aj tie sa tu samozrejme nájdu. Prechádzka v lese je veľmi sugestívne nakrútená a divák sa jej vyústenie ani nedozvedel, ale tuší ho. Každopádne si tu vyriaďujú účty zločinci medzi sebou, vo vlastnej rodine a "rodine". No a ak si mám z tejto epizódy niečo odniesť, tak jednoznačne poznanie, že je určite lepšie sa narodiť do "normálnej" rodiny.

• 22.5.2020  08:54
    Fargo - Rhinoceros (S02E06) (epizoda) (2015)

Tak a máme tu obkľúčenie policajnej stanice, obkľúčenie Edovho domu, miestneho premúdrelého alkoholického právnika, ktorý ťahá doslova celé mestečko z prdele, skrátka všetko sa už poriadne rozbehlo a na to sa ani nemusí nejak extra strielať, napínavé je to aj bez streľby. Ale niežeby sa nestrieľalo aj v tejto epizóde. Všetko je stále prehľadné, nehrozí, že by sa niekto v deji a množstve postáv stratil.

• 22.5.2020  08:02

Pokiaľ doteraz niekomu chýbala poriadna akcia, tak sa jej dočká. Pokiaľ doteraz niekomu chýbal poriadny požiar, tak sa ho dočká. Inak sa ide presne vo vyšľapaných chodníčkoch predchádzajúcej epizódy, ktorá stanovila nový smer viacerých dejových línií, tie sú však stále súčasťou tej ústrednej. Skrátka začala vojna a tá sa dotkne úplne každého, možno aj tých nešťastných mimozemšťanov.

• 21.5.2020  23:06

Pokiaľ by som mal vybrať najlepšiu epizódu Farga doteraz, tak Fear and Trembling by zrejme jednoznačne smerovala na prvé miesto. Každá scéna a sekvencia je dokonalá, dialógy nemajú chybu a dokonca ani výrazy v tvárach každej jednej postavy. Ako running joke tu máme holé zadky, dvakrát vidíme chlapské, raz ženský, chvalabohu. Pokiaľ nie ste hard core fanúšikom Jesseho Plemonsa, tak z toho až tak veľkú radosť mať nebudete :)

• 21.5.2020  21:58

Je to stále lepšie a lepšie. Tá zápletka, keď sa hľadá niekto, koho už nájsť nie je možné, je napínavá ako kšandy. No a čo na to tí mimozemšťania?

• 21.5.2020  21:08

Perfektný odkaz v mäsiarstve na pôvodný film, ale samozrejme úplne iný kontext. Opäť je všetko prehľadné, každej dejovej línii je venovaný dostatočný čas a priestor, skrátka každý si tu nájde to svoje. Tempo nie je síce extra rýchle, ale epizóda obsahuje niekoľko momentov, ktoré príbeh (a príbehy) posúvajú vpred, len sme sa nedočkali tých mimozemšťanov, ale tu asi tvorcovia budú vyčkávať dlhšie.

• 21.5.2020  13:49

Výborný otvarák druhej série. O čo pôjde, je načrtnuté veľmi prehľadne, rovnako aj celý pilot je nakrútený veľmi prehľadne a každá skupinka postáv je predstavená tak, ako sa patrí. Nechýba ani čierny humor typický pre prvú sériu a farebný filter mi taktiež vyhovoval. Tak čo ešte dodať, teším sa na to, ako to bude pokračovať, kam smerovať a čo sakra malo znamenať to UFO.

• 21.5.2020  09:05

Áno, správne, horor to nie je. Na druhej strane sa tu ale smerom k záveru objaví jedna ľakačka, pri ktorej som skoro vyskočil na plafón. Som rád, že sa nejaký chlapík rozhodol nakrútiť film o tom, ako prežíva neskorý tridsiatnik rozchod so ženou svojho života. Alkohol, nočné mory, strata chlapského statusu. My v rokoch samozrejme vieme, že chlapi takéto situácie zvládajú asi horšie než ženy a pri opätovnom stretnutí s ex nie je hrdina sa s ňou schopný baviť bez toho, aby si neodpíjal z piva. Metafora v podobe monštra nie je úplne najšťastnejšia, ale napríklad tie dvere v tomto smere fungovali skvele. Každopádne ide o hustú indie amatérsku záležitosť, takže treba vedieť, do čoho idete. Len škoda, že hlavný hrdina je už na pohľad tak nesympatický.

• 20.5.2020  19:39
    The Wretched (2019)

Slušne natočená tuctová hororová historka. Máme tu opäť nejakú tú starú mytológiu spojenú s istým druhom nadprirodzena a ak sa chceme dozvedieť viac, tak si stačí zadať len nejaké heslo do googlu a všetko je jasné, ako urobil aj hlavný hrdina. Našťastie sa ale film nespolieha na lacné ľakačky spojené s nepríjemným hlasným zvukom, práve naopak, atmosféra je skôr plíživá a dominuje hra s mizanscénou, tieňmi a diegetickým zvukom. Takže je škoda, že sa pred nami neodohráva niečo originálnejšie, takto si spočiatku spomeniete možno na Znamenia, v priebehu deja na Disturbiu a od polovice na Inváziu lupičov tiel. Poteší aj fakt, že máme pred sebou iba neznáme tváre.

• 20.5.2020  14:12
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Dlhšie som rozmýšľal, koľkože tých hviezd prvej sérii Farga udeliť, ale nakoniec som sa rozhodol pre plný počet. Chytro vystavaný komplikovaný prípad, ktorý vyvolá ďalšiu a ďalšiu vlnu násilia, aby sa zdanlivo na istý čas situácia zopakovala a potom išlo zase všetko dokola ako od začiatku. Niektoré línie trochu vyzneli do prázdna, je škoda, že Oliver Platt sa už v záverečných epizódach neobjavil a celkovo sa toho dalo natlačiť do finálnych častí viac. Ale atmosféra, herecké výkony, myšlienky, to všetko je na najvyššej možnej úrovni. Asi mi chvíľu bude trvať, než sa odhodlám prejsť na ďalšiu sériu, keďže tá bude zrejme úplne inak ladená.

• 20.5.2020  14:08

Asi som očakával od finále niečo iné, viac čiernohumorné a akčnejšie, ale tvorcovia sa rozhodli všetko čo najelegantnejšie a najosudovejšie zakončiť a urobili tak so cťou a menej nabubrelo, ako by jeden čakal. Majú za to u mňa ďalšie body navyše. Takže áno, všetko sa uzavrie, ako, na to nech každý príde sám. Nejde asi o vrchol celej série, tie pre mňa predstavovali epizódy 1,6 a 7, ale aj tak si finále zaslúži plné hodnotenie.

• 20.5.2020  10:20

Výborná návnada na finále, viac napätí z toho, ako to skončí, už byť nemôžme. Na scénu definitívne prichádzajú Pat a Mat z Farga a zdá sa, že ich zainteresovanosť do prípadu bude kľúčová pre celkové uzavretie celej krvavej záležitosti. Komu ale vo finále držať palce? No, každý si našiel tých svojich obľúbencov a vôbec to nemusí súvisieť s tým, kto z nich má aké morálne zásady. I keď po tom, čo na konci vymyslel Freeman, si možno nájdete inú obľúbenú postavu.

• 20.5.2020  09:11
    Fargo - The Heap (S01E08) (epizoda) (2014)

Tvorcovia sa odhodlali k pomerne odvážnemu činu, ktorý by som radšej nespojleroval, ale už sa tu tak stalo. Myslím, že jednotlivé scény, aj keď sa dej nepohol míľovými krokmi vpred, sú opäť perfektne premyslené a zahraté. No a onen presun deja dáva všetkému pomerne nový rozmer, ide v podstate už o dokonalú premenu beta mana na totálneho alfa samca, z "hobita" sa stal pomaly až "Saruman".

• 19.5.2020  23:48

Tak jeden zvrat nemali tvorcovia gule dotiahnuť až do konca, na druhú stranu som ale rád, že sa rozhodli tak, ako sa rozhodli a príbeh pokračuje tak, ako pokračuje. Opäť je dej "plíživý", ale stále aj akčný a poriadne napínavý. Cítiť, že veci sú stále bližšie záveru a všetko hustne ako má. No a Lester sa ukazuje ako ešte väčší hajzel, než sa zdalo dokonca aj po vražde manželky v prvej epizóde. Stále mu však z nejakého dôvodu držíme palce, asi preto, že je taký "hobit".

• 19.5.2020  22:52

Tak dalo sa to tušiť, že druhá polovica prvej série začne nejakým špecifickým spôsobom a hneď je z toho aj doteraz najlepšia epizóda. Buridan´s Ass sa dá nazvať plíživým, veľmi atmosférickým dielkom, kde toho postavy príliš veľa nenakecajú, ale zato konajú tak, že musia zapojiť všetky funkčné mozgové bunky. Každá dejová línia je tu dohnaná do dokonalosti a záver v snehovom pekle nemá chybu. No a čaká nás nejedno prekvapenie, najmä čo sa týka úmrtí.

• 19.5.2020  14:31

Tak tu sa tempo trochu zvolnilo, predovšetkým sa vykecáva a Billy Bob má stále naporúdzi nejaký ten slovný zostrel každého, kto mu prekáža v ceste. Občas to ale chce byť vtipné až nasilu a až tak vtipné to nie je. Inokedy veľmi. Konečne sa dočkáme ošetrenia postrelenej ruky, to neustále škrabanie rany už začínalo liezť poriadne na nervy. Konečne aj začína zapínať Odenkirkovmu šerifovi, ktorého tuposť síce bola vtipná, ale tak nerealistická, až to bolelo. Akýsi nádych pred druhou polovicou série.

• 19.5.2020  08:43

Tak po pilote tu máme ďalšiu epizódu, ktorej niet čo vytknúť. Nejaký čas tu strávime na fízlici a dokonca sa tam aj v prekvapivom závere ocitneme znova, len v nečakanej situácii pre hlavného hrdinu. Otázka je, kto ním ale vlastne z tohto spektra postáv je. Pre špekulantov obsahuje táto epizóda návod, ako sa elegantne dostať z dočasného zadržania na polícii a ešte sa dočkať aj ospravedlnenia zo strany ochrancov zákona.

• 18.5.2020  23:21

Tak v trojke bolo niekoľko skutočne dokonalých scén, nakoniec sa ukazuje aj Hanksova postava ako veľmi zaujímavá. Ale u mňa vedie najmä šíp v zadku v pozadí zvádzania Freemana čerstvou vdovou, už lepší čierny humor si snáď ani neviem predstaviť. Plné hodnotenie si ale prenechám asi radšej až pre epizódy, kde to už bude všetko pekne gradovať a do seba snáď zapadať čo najchytrejším spôsobom. No a po Psychu tu máme možno druhú najlepšiu scénu v sprche ever.

• 18.5.2020  22:12

Máloktorý druhý diel po pilote dosahuje jeho kvalít a tempa a Fargo nie je výnimkou. Spoznávame ďalšie nové postavy a ešte nie je zrejmé, či toľko postáv je na dobro veci, každopádne Oliver Platt asi dostane v priebehu série dostatočný priestor. Susedka poliša s tvárou Colina Hanksa ale pôsobí ako úplne z iného seriálu, ale samozrejme si počkám, kam sa aj táto sotva načrtnutá dejová línia vyvinie. Nejaká tá paralela s Freemanovým manželstvom sa tu ale nájde už teraz. No a čo povie v budúcnosti minulý hráč Edmonton Oilers, tak na to sa celkom husto teším.

• 18.5.2020  13:36

No, sledovanie pilotu spôsobovalo slasť najmä vďaka porovnávaniu pôvodného filmu a seriálu, čiže spoznávali sme pôvodné postavy, porovnávali s novými hercami, hľadali rozdiely a tešili sa z výsledku. Dávno som nevidel pilot, ktorý by bol takto nabitý dejom a nečakanými zvratmi. Vážne sa teším, akými cestičkami sa vyberieme a koľko drakov na nich stretneme, aby som parafrázoval Thorntona. No a keď sme pri ňom a aj pri ďalších hercoch, tak casting sa zdá byť absolútne geniálny.

<< předchozí 1 2 3 4 69 136 204 271