Anderton

erik binder

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 49 98 146 194
    • 25.5.2017  10:43

Po konci Prométea som si hovoril, že sa neviem dočkať príletu na planétu našich stvoriteľov a čo z toho vyplynie. Ale ako sa dalo čakať, smerovanie novej prequelovej série sa vybralo iným smerom a z toho, na čom sa najviac tešil, sme tu mali jeden krátky flashback. Ale zdá sa, že Ridley sa touto tématikou bude zaoberať nabudúce, ak nejaké najnovšie infošky neklamú. Inak po scenáristickej stránke u mňa celkom spokojnosť, Prometheus sa ale zdal o niečo ambicióznejší. Očakával som trochu premakanejšiu atmosféru na planéte a samozrejme dlhšie finále. Ale všetko sa dá brať ako režijný zámer, návrat k určitej špinavosti a priamočiarosti a film celkom slušne šľape. Niečo mu ale chýba a ja si myslím, že po ďalšej časti, na ktorú snáď nebudeme musieť čakať 5 rokov, spätne budem mať radšej aj Covenanta. Potešili drobné upomienky na prvého Votrelca, kto má v čerstvej pamäti, užije si tento film asi viac. 70% P.S. Walter sa stáva akýmsi Daneelom Oliwavom z Nadácie naruby, tiež má veľkú moc, len ju využíva na tak trochu iné ciele.

• 23.5.2017  21:00
    Sabotér (1942)

Od Barryho kúskov sa možno učil aj McGyver, ukazuje nám totiž, ako sa dá napríklad dostať z pút alebo zo zamknutej miestnosti bez možnosti úniku cez okno. Inak mi Sabotér celkom pripomenul 39 stupňov, podobne sa totiž nehrá absolútne na žiadnu realitu, má len baviť svojou thrillerovou kostrou. To naviac, čo je vo filme, až tak tentokrát nežeriem, ale bola vojna a keď sa nad tým tak zamyslíme, možno by práve dnes bol aj celkom vhodný čas na remake s aktualizáciou. Príliš veľa by sa toho meniť nemuselo. Do dokonalosti dotiahol Hitch problém neprávom obvineného muža vo Wrong man, tento film ešte patrí do kategórie pred režisérovým zlatým obdobím, ktorý započal asi Rebeccou, ale aj podľa toho prispôsobujem svoje požiadavky na jeho skoršie diela.

• 23.5.2017  16:00
    Maršál (1969)

Ja som osobne viac za originál, ako za novú verziu. Asi to ale bude tým, že ku Coenovcom som pristupoval s vysokými očakávaniami a dostal normálny western, k starému filmu s oveľa menšími, kedy som si chcel iba užiť staromódny normálny western. A užil som si ho. Spoločne so všetkými postavami, všetkými prestrelkami a trochu pridlhou dĺžkou. Každá postava tu má svoju chvíľku a povedal by som, že sú všetky dobre napísané a ide sa aj trochu hlbšie do psychológie. Je tu dosť mŕtvol, čo dodáva filmu určitú morálnu ambivalenciu v ceste za cieľom, v každom prípade ale budete pomstiteľom držať nepretržite palce. 70%

• 22.5.2017  15:52
    Rekonstrukce (1970)

Angelopoulosove začiatky, kde cítiť, že už zhruba vie akou formou chce v budúcnosti točiť, ale v Rekonštrukcii jeho štýl ešte nepôsobí takým vyzretým dojmom. Skákanie v čase, nerozoznateľnosť niektorých postáv na tmavom čiernobielom obraze skôr diváka mätú, akoby ho vtiahli do príťažlivej zápletky tajomnej vraždy. Občas som netušil, kde a kedy sa nachádzam a na koho sa práve pozerám. Hlavný vyšetrovateľ a novinári boli aspoň jasní. No a záver to zaklincuje až si poviete, že si to budete musieť pozrieť ešte raz.

• 21.5.2017  13:00

Koľko hraníc musíme prekročiť, aby sme našli domov? Takáto a podobné filozofické otázky charakterizujú film Prerušený krok bociana. Angelopoulos komponuje neuveriteľne precíznym spôsobom dlhé zábery. Tie sú občas statické, občas pomaly prechádzame celým priestorom a tak ho cez jeden záber celý spoznávame. Čiže podobne, ako napríklad v Putovnom divadle. Tento film je rovnako silno politický, depresívny a zobrazuje Grécko v podobných pochmúrnych farbách. Záverečná svadba na oboch brehoch rieky je pre mňa osobne najlepšie nakrútený obrad, aký som kedy v kinematografii videl. Inak povinnosť pre tých, čo si mysleli, že utečenci sú fenoménom iba dnešnej doby. Tak ale pekne vidíme, že čo sa nás priamo netýka, akoby ani neexistovalo.

• 20.5.2017  14:21

Unikátna práca s časom a priestorom, alebo lepšie povedané s časopriestorom, v štvorhodinovej mozaike extrémne ťažkého obdobia gréckej histórie. Ako to režisér myslel, je na dlhý rozbor a stál by rozhodne za to. Za tento dlhočizný čas sa hlbšie do postáv nedostaneme, o to Theovi (celé meno sa mi vypisovať nechce, dlhšia poznámka o tom, že sa mi to písať nechce ale áno) ale vôbec nešlo a vás to ani nebude trápiť. Nemáme plakať nad osudom postáv, ku ktorým by sme si mali podľa dobrých filmových zvykov vytvoriť vzťah. Nevytvoríme si ho, ale povedal by som, že ku Grécku áno a na utrpenie miestnych ľudí budeme nazerať s patričnou pokorou. Zrejme sa natáčalo iba za zamračeného počasia, asi sa nič v štúdiu postprodukčne nemenilo a toto je obraz Grécka, ktorý nikde inde neuvidíte. Paradoxne vás zasiahne viac, ako zábery pláží a Olympu.

• 19.5.2017  23:50
    Devátý den (2004)

Nacizmus a cirkev, to je veľmi nepohodlná téma a preto asi aj toľko málo filmov na túto tematiku vidíme. Teda myslím dokopy, samostatne pochopiteľne je to o niečom inom. Hra na kočku a myš, neprehľadná šachová partia, mladosť verzus skúsenosti, svedomie verzus zodpovednosť. Bernard to mal počas tých deviatich dní rovnako ťažké, ako počas pobytu v Dachau, ak nie ešte ťažšie. Škoda, že Schlondorff nakrúca až príliš televízne, na veľkom plátne si tento vizuál neviem dobre predstaviť, ale možno by to fungovalo. Skôr ako divadelnú hru. Inak hodnotné dielo, ktoré ukazuje, že čo sa týka koncentračných táborov, dajú sa nakrúcať aj veľmi originálne snímky. Ulrich Matthes je veľmi charizmatický a výrazný herec a ak ste ho videli aspoň v jednom filme, na jeho tvár nikdy nezabudnete.

• 19.5.2017  21:33
    Topaz (1969)

Topaz rozhodne nepatrí medzi majstrove najlepšie kúsky, ale v mnohých jednotlivostiach ma potešil tak, že mu odpustím aj viaceré nedostatky. Neustále sa mení prostredie. Začíname v Dánsku, ocitáme sa na Kube a pochopiteľne v USA. Potešilo ma, že Hitch pracuje s nedôveryhodnosťou aj na úrovni manželských vzťahov. Milostné pletky hlavnej postavy s krásnou kubánkou poza manželkin chrbát sú iba zrkadlovým odrazom politickej paranoje a dvojitých agentov, atď. Alebo naopak. No a keďže som si nečítal, kto všetko tu hrá, tak ma v záverečnej tretine potešili dvaja známi francúzski herci vo veľmi dôležitých úlohách. No a aby som nezabudol, to, že sa dej stáča stále iným smerom, mi pripadalo v rámci všeobecnej paranoje ako celkom logický ťah. Nie, ako celok to nijak zvlášť nefunguje, ale Hitch dokáže kúzliť pri mnohých scénach. Topaz pôsobí síce fragmentárne, ale mne osobne ubehol vcelku rýchlo.

• 19.5.2017  18:58

Kráľ Artuš obsahuje niekoľko scén, kvôli ktorým si ho možno ešte niekedy pozriem. Bohužiaľ sú to práve iba scény, vďaka ktorým ma zaujal. Ako celok možno funguje, lenže asi ako množstvo ďalších divákov som až príliš často nechápal, ktorá bije. Príbeh a ciele oboch hrdinov sú absolútne zrejmé, ale je to podané tak, že sa vám z toho zamotá hlava. Je to trochu škoda, osobne by ma pri takomto fantasy potešila viac priamočiarosť. Posledná tretina je už patrične temná, ako sa na správne fantasy patrí, ale dovtedy som vážne nevedel, aký konečný úsudok o filme získam. Čo sa týka rapidmontáží a paralelných strihov medzi prítomnosťou a budúcnosťou, bol som samozrejme milo prekvapený takýmto inovatívnym prístupom v žánri, ale opäť, sú to iba scény a v rámci celku to až tak neladí. No a prítomnosť Beckhama som si odôvodnil tým, že nám na konci ukáže zrod základov futbalu v Anglicku, ale nestane sa tak. Alebo to bolo možno vystrihnuté. :)

• 18.5.2017  20:44

Priaznivci boxu všetkých krajín spojte sa a choďte o kina. Olli Maki nie je žiaden filmový zázrak, nie je to žiaden art plný symbolov a metafor a nemá ani takého kontroverzného hrdinu, ako bol Tony La Motta. Nie je to ani sociálna dráma z Fínska 60. rokov, nedočkáte sa ani dramatických a emocionálnych scén. Na záporáka zabudnite a na napínavý boxerský zápas tiež. Napriek všetkému a vďaka všednosti mám ale z filmu veľmi dobrý pocit, asi je to aj tým, že mám športové filmy rád. Proste v zdravom tele zdravý duch, ukončím komentár podobne, ako som začal, budovateľským citátom.

• 17.5.2017  19:51
    Eso es (1982)

Takéto zbesilé tempo Bebemu svedčalo. Stále musí reagovať na nepriaznivú situáciu, stále sa musí nejako vynájsť a vždy sa mu to chlapcovi podarí a niekedy ani nevie ako. Nemyslím si, že humorný potenciál bol využitý na maximum, ale ono nejaké nedotiahnutosti vždy zastúpi to zbesilé tempo. A keď už sú unavení z hrania herci, vypomôže medveď. Alebo nič netušiaci Jessie Ovens v archívnych záberoch. Ale čo ma fakt mrzí, je absencia boxerského finále, tu ale zase nastupuje Hitlerova ségra. Takže ak to mám zhrnúť, Eso es je film, kde stále niečo, alebo niekto kompenzuje niečo, alebo niekoho.

• 16.5.2017  08:38

Tak trochu iná súdna dráma a možno to je aj problém, prečo ju mnohí nedokážu v rámci Hitchovej tvorby plne akceptovať ako ďalšie vydarené dielo v režisérovej mozaike. Prvá polovica sa ešte na súde neodohráva, napriek tomu rytmické striedanie viacerých prostredí udržuje divácky záujem. Myslím, že problémom pre väčšinu bude práve samotný súd, kedy vlastne ani neviete, komu máte držať palce a začnete uvažovať nad tým, či je vám Tonyho správanie sympatické. Táto ambivalentnosť jeho postavy, respektíve jeho posadnutosť prípadom a ženou, nedovoľuje s ním plne empatizovať. Pre mňa je práve vďaka takýmto odlišnostiam oproti iným klasickým súdnym drámam Prípad Paradineová ďalší takmer geniálny film v režisérovej filmografii.

• 15.5.2017  07:47
    Pohřbené duše (TV film) (2006)

Skôr ako vyobrazením prepracovaného scenára je tento film cvičením kameramana a zvukára. A treba uznať, že sa im darí. Príbeh to tiež nie je márny, ktorý iný film vám ponúka čierne mory navrátivších sa vojakov z (akejkoľvek) vojny? Návratom sa totiž nič nekončí, pre mnohých sa možno práve tie skutočné muky ešte iba začali. A aj ten divný záver, pri ktorom chápem, že ho mnohí nemusia prijať, má svoje hlbšie opodstatnenie. Pattinson sa sem celkom hodí, je zaberaný často veľmi zblízka, počas jazdy kamery a z rôznych uhlov, je to proste jeho film.

• 14.5.2017  15:15

Pre podobné malé jú es good eeling filmíky sa slovenský dabing vôbec, ale vôbec nehodí. Niežeby bol zlý, to nebol, ale proste jedine v angline sa to myslím dá pochopiť tak, ako to tvorcovia zamýšľali. Jasné, že toto platí všeobecne, ale proste pri niečom, čo sa nejak vzdialene blíži k mumblecoru (či ako sa to píše) to platí dvojnásobne. Inak hlavná hrdinka mi pripadala zaujímavá tým, že asi každému bude zo začiatku nesympatická a síce sa príliš nevyvíja, ale človek si na jej atypickosť zvykne a začne chápať aj toho jej nápadníka. No hold ženy do tridsiatky a decko, to v dnešných časoch nejde dokopy. Treba si zvykať.

• 13.5.2017  22:25
    Cosmopolis (2012)

Predlohu napísal Don DeLillo, ale inak budete mať z Cosmopolisu pocit, že je adaptáciou nejakého Dickovho románu, ktorý napísal poriadne zdrogovaný a pod vplyvom skupiny ľudí, neznášajúcich už len z princípu systém. Davidov rukopis možno ani nevysledujete, možno len tá zbraň je dizajnom divnejšia, ale inak je to film sám pre seba. A to doslova, pre divákov totiž nie je. O tej vyprázdnenosti dialógov to je a ja chápem, že to nemusí nie že každého baviť, ale že to nebude baviť skoro nikoho. A možno sa nikomu ani nebude chcieť premýšľať nad Ericovou zbytočnou snahou o dokonalosť a realitou asymetrie. Ono totiž okrem iného bohatstvo a chudoba tu budú vždy. K symbolike asymetrie tu slúžia jeho gule a predhipsterský zostrih jednej polovice hlavy. Mne to celé tak nejak sadlo.

• 13.5.2017  10:06
    Sanctum (2011)

Ako dokument v štýle Pádu do ticha to mohol byť výborný dokument, takto je to iba béčko, nie nepodobné Vertical limit. Oproti nemu sa ale predsa len drží viac pri zemi a Sanctum proste nie je smiešny film. Má iba nevyužitý potenciál. Prvá polovica sa mi páčila viac, objavovanie podzemných prírodných krás má svoje čaro. Potom začnú prevládať nezhody a postavy považujem za pomerne ťažko uchopiteľné. Proste scenár s nimi pracuje raz ako s ľudskými, chybujúcimi ľuďmi, potom ako s typologicky rozdelenými na tých dobrých a toho zlého, čo nejde dokopy s tým, čo sme napríklad videli skôr. Ale dobre, viac tu išlo o tú prírodu a preto zaokrúhľujem smerom hore.

• 12.5.2017  04:14

No dobre, takže nebyť jedného veľmi umne skrytého detailu tesne pred koncom, považoval by som tento film skôr za priemerný. O čom implicitne rozpráva je viac menej jasné, využíva v každom zábere vhodne zvolenú formu a nesnaží sa šokovať ľakačkami. Ale ak máte dojem, že má film viac alternatívnych vysvetlení, tak práve ona scéna by mala všetko elegantne vysvetliť. Teda bohužiaľ všetko asi nie, nejaké nelogické nedostatky, najmä čo sa týka motivácií, tu stále sú. Pre mňa je tento film skôr kombináciou amerických a španielskych mainstreamových hororových klišé a nejakého toho európskeho artu, ale osobne to viac vidím v tom prvom prúde. No a pevne dúfam, že tvorcovia s tým, že každému vnímavému divákovi príde pointa, respektíve to najzákladnejšie tajomstvo do 10 minút, vedome pracujú. Ak sa dozviem v nejakom rozhovore, že nás tým chceli v závere šokovať, tak hviezdička ide v momente dole. 70%

• 12.5.2017  00:11

Kedysi dávno vyšla v Cineme recenzia na Impostor s tým, že jej autor nechápal, prečo rešpektovaný herec Gary Sinise rozbrdáva svoju kariéru v scifíčkach béčkového typu ako spomínaný film a Misia na Mars a nehrá v nich radšej JCVD. Podobná asociácia ma napadla aj v prípade AC a to nielen s Fassbinderom, tu je tých rešpektovaných hercov hneď 5. No ak by v tomto filme hral namiesto Michaela JCVD, asi by ma to aj viac bavilo, bola by to aspoň sčasti komédia. Stále rozmýšľam nad troma hviezdami a to kvôli dokonalému stajlingu Marion, ktorej netradičná krása mi väčšinou nejak nesedí, ale tu je dokonale krásna a kvôli štadiónu Atletica. Len škoda, že na jeho trávniku a tribúnach sa radšej neodohralo inak zúfalo odbité a nezaujímavé finále, situované do Londýna.

• 11.5.2017  21:43

Keď si nejaký film chcete pozrieť iba kvôli záberom s Gemmou Arterton a nič okrem nich nakoniec nedostanete.

• 11.5.2017  11:19
    Dluh (2010)

Tak som si skoro úplne istý, že originál bude lepší, pretože americký, resp. koprodukčný film môže svoj predobraz chápať, ale nemôže ho dokonale precítiť. Ale videl som film Johna Maddena a tak nemá zmysel to ďalej riešiť. Cítim, že táto látka nie je materiál pre americký blokbaster a tým nakoniec ani nie je a nie je to ani film s komerčným potenciálom. Thrillerová rovina, v podstate vrcholiaca pokusom o prenos cez hranice je veľmi pútavo nakrútená a tá dramatická môže potom mnohých sklamať. Na nej ma zaujala najviac pochopiteľne postava Rachel a najviac ma to bavilo, keď sa film mierne odpútal od svojej hlavnej zápletky a metaforicky sa vyjadroval k jej ženstvu a vzťahom k mužom. Preto napríklad aj tajnú nočnú návštevu na úrade na Ukrajine a skrývanie sa pre dvoma milencami považujem za veľmi chytrú scénu a istú parafrázu toho, čo sa dialo počas väznenia Vogela v byte. Dlh nie je dokonalý film, snaží sa cez herecké hviezdy a niektoré scény, pekne využiteľné pre napínavý trajler, nalákať do kina veľa ľudí, ale jeho najväčšie klady sú umiestnené viac v hĺbke, pod inak veľmi originálnou hlavnou dejovou líniou.

• 10.5.2017  16:52

Všetci milujú "Lídu Báru" a niektorí si myslia, že je najkrajšou ženou Európy, dokonca majú tendenciu si kvôli nej zničiť kariéru. Možno to tak bolo, ale Táňa je proste taká fajn pekná baba odvedľa a proste femme fatalle nebude ani pod kilom makeupu. Práve tak stráca kúzlo a to jej nedáva ani scenár, ktorý ju vykresľuje...vlastne ani neviem ako. Proste ako si vyžaduje situácia a všetko sa ospravedlní tým, že láska je slepá a to je všetko. Lída Baarova od Renča vyzerá úplne do bodky tak, ako som si ju predstavoval. Proste ak viete, čo platí na české konzumné publikum, tak si skúste napísať nejaký cvičný dialóg akože medzi ňou a nejakým vysoko postaveným náckom a ono sa to bude prekrývať s týmto filmom. Nechcem tvrdiť, že film je nuda, že je slabo nakrútený, ale proste mi pripadal smiešny v toľkých detailoch, až tak musí pôsobiť aj celok. Prečo sa herečka vrátila v 45 do ČSSR? Who cares...že, scenárista...Normálne by ma zaujal viac scenár o tomto, ako film vo veľkom založený na porno predohrách bez porna.

• 10.5.2017  03:22
    Labyrint (2012)

Labyrint z istého, ale tvorcami nezamýšľaného hľadiska môžeme považovať za experiment. Expozícia trvá vo väčšine filmov cca štvrtinu stopáže, ale Houška sa rozhodol, že tá v jeho diele odvážne dve tretiny. Čiže čakanie, kedy sa to konečne rozbehne je skoro až nekonečné. No a keď sa to rozbehne, je to chvíľami fajn nasnímané, zvraty som nepredpokladal, čo ale neznamená, že sú kvalitné a uveriteľné. No a keď už som myslel, že film vytasí najväčšie esá z rukáva, tak prišiel koniec a kvázi dômyselná hra s tajomstvom. V kinách tento film musel pôsobiť veľmi bizarne, na dvd v noci doma je to ako nejaké ľubovolné ultralacné americké hororové béčko.

• 9.5.2017  21:08
    8 1/2 ženy (1999)

Rozdiel medzi Felliniho 8 a pol a Geenawayovým 8 a pol ženy je v tom, že Guido bol sympaťák a v jeho panoptiku žien sa ocitli aj ženy ako Claudia Cardinalle, zato dvojica Ementál st. a Ementál ml. a ich ženy žiadne sympatie v divákovi vyvolávať nebudú. Ale keďže sa jedná nesporne o zámer, tak myslím, že režisérovi tento krok vyšiel a zvláštnym spôsobom to funguje. Nič pozitívne sa o mužoch a ženách nedozvedáme a najhoršie z toho vyjdu nakoniec Rakúšania. Film ponúka niekoľko vtipných a svojim spôsobom pravdivých bonmotov, ale samozrejme Greenaway opäť zaujme najmä formou. Každý (druhý) záber je krásne naaranžovaný, snáď len cez tie konvenčné detaily tvárí nespoznávame režisérov rukopis.

• 9.5.2017  16:45

Čo si videl naposledy?...Killer of sheep...O čom to bolo?...Chlapík si žije so ženou a dvoma deckami niekde v riti a pretĺkajú sa životom.....Dobre, ale o čom to teda bolo?.....Chlapík si žije so ženou a dvoma deckami niekde v riti a pretĺkajú sa životom...Dobre, ale tak čo si si z filmu odniesol, akú mal myšlienku?....Chlapík si žije so ženou a dvoma deckami niekde v riti a pretĺkajú sa životom....Aha, tak ale tak ak sú to černosi, rieši sa tu určite rasizmus, drogy, zbrane, rovnoprávnosť a tak ďalej....Nie.

• 9.5.2017  14:13
    Deep End (1970)

Mike mi pripomínal králika Duracell, on sa celý film nezastaví, stále niekam skáče, polonahý sa vála v snehu, obchytkáva ženské, ale na tie staršie chuť príliš nemá. On chce, ako to býva u mladých bláznivo zaľúbených, iba jednu a v tom môže byť problém. Kto je totiž Susan v skutočnosti? Keďže je hlavnou postavou Mike, 15 ročný chalan, tak aj štýl filmu sa mu prispôsobuje: je to neučesané, vášnivé, plné života, ale Skolimowski má plne v rukách ako celý film, tak Mikeov osud. Až by sme mu do toho chceli na konci skočiť a pozmeniť ho podľa vlastných predstáv.

• 8.5.2017  23:53

Nemám problém s tým, keď vojaci vykrikujú niečo v zmysle poďme zabiť tých nemeckých zmrdov, keď to kričali bezpochyby aj v skutočnosti. Navyše títo štyria sú tiež celkom pekní zmrdi a okrem nováčika, čiže číslo 5, by som ich osobne ako porazený vítať v meste nechcel. Ako ten najväčší zmrd z nich skonštatuje, "ty si dobrý, my nie." Dokážeme si to predsa zrovnať v hlave a nebrať to ako propagandu, to by tu amíci museli byť morálne bezúhonní, čo nie sú. Problém však nastáva vo chvíli, keď s týmto konceptom nejednoznačnosti a reality Ayer prestane pracovať a na konci, zrejme na popud štúdia, sa z filmu stáva klasická hrdinská selanka. Dá sa vôbec niekomu fandiť? A prečo film zrazu chce, aby to tak bolo? Nejde to vôbec dokopy s podľa mňa výbornou väčšinou filmu. V kine by to bolo asi za štyri, ale možno tam by tieto nezrovnalosti ešte viac vyčnievali, neviem. Vojenskú akurátnosť neriešim, lebo o tankoch a bojových taktikách nič neviem.

• 8.5.2017  14:17

Možno to vzdialene pripomenie Renoirovu Veľkú ilúziu, lenže ...nebo být zabit je zbavený všetkých ilúzií. A je to asi aj dobre. Film je to však veľmi zvláštny, Hollý skombinoval melanchóliu, bezvýchodiskovú depresiu, pátos a ťažko stráviteľnú hudbu a vytvoril tak ťažko popísateľné dielo. Bohužiaľ to však na to najlepšie, čo bolo u nás na tému lágrov nakrútené, nestačí. Chýba totiž jedna ingrediencia a tou je podľa mňa drive. Prostredia sa neustále striedajú, je tu útek z koncentráku, ale všetko sa to vlečie, namiesto toho, aby to diváka pohltilo. Za pozretie myslím ale tento menej známy film stojí.

• 8.5.2017  10:27
    Hlasy (2014)

Mix hororu, krimi, komédie, psychologickej drámy a rodinného filmu s domácimi miláčikmi. A prekvapivo to celkom dobre funguje. Je to teda ucelené, s kvalitnými hereckými výkonmi a Reynoldsa by som kľudne nominoval na Oscara. Song a takpovediac videoklip na záver je obzvlášť vymazlený, hlavne, že sa všetko dobre skončilo a všetci sú spokojní :) Len ak sa nad tým tak celkovo zamyslím, nič extra špeciálne The Voices nepredstavuje, proste ďalšia príjemná a "príjemná" americká indie zábava. 70%

• 7.5.2017  19:01
    Včelař (1986)

Začať pri Angelopoulosovi práve týmto filmom asi nie je najmúdrejší krok. Na Grékovu tvorbu sa treba zrejme adaptovať, pochopiť ju viac v celku, ako jedným konkrétnym filmom a mám dojem, že po absolvovaní zhliadnutí viacerých jeho filmov budem pozitívnejšie vnímať aj Včelára, respektíve ľahšie sa dostanem do mysli hlavnej postavy. Hodnotenie dávam iba preto, aby nejaké bolo, nie ako odraz toho, žeby som si myslel, že sa vo filme toho viac neskýva a že je priemerný. Tým by som môj nič nehovoriaci a alibistický komentár zakončil.

• 7.5.2017  11:59
    Ragnarok (2013)

Z potenciálu krásnej nórskej prírody sa nedá ťažiť celý film, občas treba zaujať aj niečím v scenári a to sa tu nestane bohužiaľ ani raz. Občas poteší budovanie napätia, ale ani v jednom prípade to nevyústi v nič...proste v nič. Po trikovej stránke to Nóri zvládli skoro až áčkovo, ale zase sme pri tom, že forma nedokáže nahradiť obsah. I keď vieme, že sa to oddeliť nedá, tak pri takomto neambicióznom filme o nejakom vyjadrovaní obsahu pomocou formy sa hovoriť nedá. Na nedeľné dopoludnie fajn, ak pri tom varíte alebo vysávate.

<< předchozí 1 2 3 4 49 98 146 194