Anderton

erik binder

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 54 106 159 211
    • 21.2.2018  10:15

Jedna z tých slabších epizód, ale kvôli dvom momentom, totiž úvodu a záveru, nemôžem dať nižšie hodnotenie. Ono aj to kutilstvo Walta má svoje čaro, trable s frajerkou ale sú už tak trochu zbytočná vata a vyplňovanie stopáže, najmä ak sa na konci všetko vyrieši. Chcelo by to už ale opäť poriadnu konfrontáciu s nejakým protívníkom a záverečná scéna niečo podobné sľubuje. Taký menší vietor pred búrkou.

• 20.2.2018  23:47

Prequel k Všetkým prezidentovým mužom alebo čo bolo krátko, či skôr desaťročia predtým utajované pred verejnosťou. Spielberg prináša ukecanú drámu z novinárskej branže, pričom paradoxne ihneď a potom až do konca zaujme Kaminskeho vynaliezavá kamera. Cítime sa ako novinári v akcii, ako členovia tímu, alebo ako sliediči. Žiadne nudné zábery a protizábery, ak to nie je nevyhnutné. Sloboda tlače sa zároveň rovná aj sloboda prejavu v kinematografii, čoho The Post sú jasným dôkazom. Aktualizácia v rámci súčasnosti? No môžete si vybrať z čoho len chcete...

• 20.2.2018  06:58

Komu pripadala prestávka medzi LOTR a Hobitom príliš dlhá, ten tu mal Veľkých bratov. Priemerná americká komédia, kde som sa nahlas nemal čomu smiať, ale ktorá aspoň neuráža tuposťou a prvoplánovosťou. Zrelí tridsiatnici v podstate žijú svoje životy ako deti, ktoré dostanú pod ochranu, viď reklama s minotaurom verzus fantasy boje na lúke. Či si honíte pred monitorom, alebo vyhadzujete po jednej noci ženy z postele je znakom rovnakej emocionálnej nevyzretosti a tvorcom nechávam, že takto "nastavujú zrkadlo" dnešnej dobe. Inak fakt si neviem predstaviť, že by som niečo podobné pozeral za plnú sumu niekde v multiplexe.

• 19.2.2018  23:26
    Maggie (2015)

Mne to sadlo. Takýto prístup som v tomto žánri ešte nikde nezaregistroval, v podstate ide iba o zombie variáciu melodramatického príbehu o chorých s rakovinou či ísť zomrieť do nemocnice, alebo sa nechať doma prebalovať rodinou až do konca. Ak by utrápeného fotríka hral napríklad Al Pacino presne tak ako Arnold, jeho výkon by bol vyzdvihovaný, ale v prípade Rakúšana je to zakázané. Potešilo ma viacero pekne vymyslených scén, ako líška, prst, prvé vnímanie ľudského tela ako mäsa, odnos kamoša do karantény alebo aj samotný záver, kedy príbeh v podstate vôbec dramaticky negradoval, len skončil, čo ma paradoxne celkom potešilo.

• 19.2.2018  21:27
    Rozkoš (2013)

Tak a máme tu hru na tvrdý art. Lenže výsledok sa dá nazvať skôr ako zaujímavý, než presvedčivý. Rozkoš je pocitová vzťahová dráma s dôrazom na slovo pocitová. Tie pocity sú dosiahnuté najmä kvalitnou kamerou a niekedy hypnotickou, inokedy otravnou hudbou. Určite teda viac, ako scenárom. Keď tu ale máme takýto odvážny pokus nakrútiť niečo neobvyklé a s rizikom, že väčšinové publikum dielo odmietne, prečo na konci tá nepatričná doslovnosť, ako pre blbcov? Veď keď sa niečo povie raz, tak to nemusíme na konci pri všehovoriacom zábere znova zopakovať iba kvôli tomu, aby to pochopili úplne všetci.

• 19.2.2018  13:16
    Hráči (1998)

No ono keď sa pozrieme čisto na kostru scenára, tak tu nejde o nič iné, iba o získanie peňazí cez poker na splatenie dlhov. Čiže film je husto predvídateľný a vlastne ním aj byť chce, aby sme pocítili v závere zadosťučinenie z prekonávania prekážok, ktoré majú hrdinovia v ceste. Lenže forma nám túto prevídateľnosť nevynahrádza. Proste hrá sa tu poker alebo čo ja viem čo a pokiaľ vo vás pohľad na postupku z rozdania nevyvoláva orgazmus, tak ste na nesprávnej adrese. Alebo si len poviete, že to bolo fajn, dobre sa na to pozeralo a herci ušli.

• 18.2.2018  14:56

Prečo tí dvaja idioti z púšte nezavolali radšej Saulovi?

• 18.2.2018  13:00
    I.T. (2016)

Mohla by to byť skvelá epizóda Black Mirror, keby tento seriál začal svoju púť v osemdesiatych rokoch. Itéčkár dneška samozrejme nemá problém nabúrať všetko, čo sa len dá, pretože to je vlastne základný predpoklad toho, aby sa vôbec niečo vo filme dialo. Vážne by som nechcel pozerať rozhovory s tvorcami a hercami pri propagácii, kedy asi museli hovoriť o nebezpečnosti hackerstva, sociálnych sietí a podobné veľmi vtipné záležitosti. A to nám bola pred vyše dvadsiatimi rokmi smiešna aj omnoho zábavnejšia Sieť.

• 16.2.2018  23:41

Možno najlepšie napísaný diel doterajšej histórie seriálu. Nesmierne vtipný a zároveň veľmi chytrý. Ako samotný Saul. V ôsmom dieli tak tvorcovia prišli s niečím novým a nečakaným, komu by teda napríklad doterajší vývin prišiel tak nejako predvídateľný. Ako keby to nerežíroval McDonough, ale niekto z bratov McDonaghových.

• 16.2.2018  22:41

Komu v tomto seriáli chýbal morský ježko, korytnačka a Danny Trejo (a je to ešte všelijako vynaliezavo skombinované) tak sa konečne dočkal.

• 16.2.2018  21:51

V atmosfére a štýle predchádzajúcich dvoch dielov, myslené v dobrom aj v tom horšom. Ale tie pozitíva stále prevládajú a veci sa posúvajú vpred.

• 16.2.2018  20:42

Názov seriálu možno práve v tejto epizóde dostáva tie skutočné kontúry, pričom všetko je stále podávané po menších dávkach, aby jedno fuck you pôsobilo ako facka nielen tomu, komu je v seriáli adresovaná, ale aj smerom k divákom. Pritom to stále Walt myslí dobre, že...len kde je tá skurvená hranica? No v doupěti feťákov opäť dostáva solídny priestor čierny humor, čo sa vôbec nevylučuje s tým, že nás bude poriadne mraziť a čaká nás aj nejaká tá morálna bodka.

• 16.2.2018  19:43

Na dne sa radí k tej polovici častí seriálu, ktorá sa zaoberá viac osobným životom protagonistov a je tak viac psychologická, ako dramatická, či dejová. Pre niekoho sú práve toto vrcholy seriálu, pre druhého tie slabšie. Ale oba typy by bez seba existovať nemohli. Slabší rozjazd dielu ale vynahradí jeho druhá polovica, kedy sú už vážne všetci úplne na dne a začnú sa aj podľa toho chovať. Rupnú im totiž nervy...

• 16.2.2018  18:49

Mierne vydýchnutie oproti zbesilému štartu, ale pre udržanie nejakého rytmu série to asi bola nevyhnutnosť. Stále však dejovo nabúchanejšie, ako "udržovacie" diely série prvej. Čakal som uzatvorenie týchto problémov v Mexiku, ale sme zase v starých dobrých, bezpečných štátoch. Haha...

• 15.2.2018  23:06

Kto by povedal, že si niektorý z dielov o päťdesiatnikovi umierajúcemu na raka a vyrábajúcemu drogy ukradne pre seba nehybný a nemý dedo na vozíčku. Napätie vyšpikované do maxima od začiatku do konca s niekoľkými nečakanými dejovými zvratmi.

• 15.2.2018  22:08

Po prvej epizóde mám pocit, že výborná prvá séria je iba takým chutným predjedlom pred tým, čo nás čaká. Nechcem to ale zbytočne zakríknuť. Ubudlo možno trochu toho cool humoru a začína to vážnieť, ale to tiež môže byť iba dočasný jav. Každopádne kto si po 737 do piatich minút nepustí s napätím ďalšiu časť, tomu seriál nesadol a mal by to vzdať.

• 15.2.2018  20:50

Podľa ohlasov som čakal skutočne veľa a nakoniec som to aj dostal. V podstate nemám žiadne výhrady, len som sa asi ešte dostatočne neaklimatizoval na to, aby som mohol dať plný počet. Pričom násobilka opäť nefunguje, 6x80% + 1x100% sú zhruba celkových 90%. Seriál ale graduje výborne, udržiava si vyvážený pomer medzi osobným a profesným životom, pričom tieto dve sféry tu sú dosť na seba naviazané.

• 15.2.2018  20:47

Je tu všetko, čo sme chceli vidieť a možno aj niečo navyše. Len to nemá tú gradáciu, ako epizóda č.6. Som rád, že ak tvorcovia niečo na prvý pohľad bezvýznamné zobrazia v seriáli, tak sa k tomu neskôr vrátia a dodajú celej situácii nový význam. Viď kradnutie švagrinej. Mne to dáva len jediný výsledok a to ten, že tu nie sú žiadne scény zbytočné, že tento seriál nemá vatu. Dúfam, že sa mi to bude potvrdzovať aj naďalej.

• 15.2.2018  19:48

Holá hlava, Tuco a ortuť tomu dodali tie pravé gule, ktoré možno postrádali odporcovia predchádzajúcich dvoch epizód.

• 15.2.2018  18:47

Liečiť sa či neliečiť, to je otázka tohto dielu. Málo divácky atraktívne a príliš tuctové? No ono sa ten Walt ale musí nejako rozhodnúť. Odpovedi sa na konci dočkáte. Aj toho, čo bude nasledovať.

• 15.2.2018  17:53

Niekto to bude vnímať ako zastavenie na mieste oproti dejom nabúchaným trom prvým dielom, ale práve táto civilnosť a absencia cool čiernohumorných scénok (nič proti nim) ukazujú, že Breaking bad je výborne premyslený na všetkých svojich úrovniach. Mňa tak Muž s rakovinou po relatívnej uzavretosti akéhosi naratívneho celku, skladajúceho sa práve z prvých troch dielov, potešil.

• 15.2.2018  09:36

Táto časť by sa kľudne mohla volať Štokholmský syndróm, ale tvorcovia sú menej spoileroidní ako ja. V postate seriál pokračuje v nastavenom trende a najväčší problém, nastolený na začiatku, je konečne, aspoň z môjho pohľadu, vyriešený a môžeme sa tešiť na ďalšie dejové línie. Z tohto hľadiska ma do budúcnosti bude zaujímať, ako dlho sa budú riešiť jednotlivé čiastkové zápletky.

• 14.2.2018  22:25

Áno, väčšina divákov sa pri druhom diely pristihne pritom, že nedávali kedysi dávno či nedávno pozor na hodinách chémie a návody v Pulp fiction na zbavenie sa mŕtvoly nie sú práve najpraktickejšie, veď človek nikdy nevie, čo ho čaká...čierny humor funguje stopercentne, len mi trochu všetci zúčastnení prišli tak trochu (mo)mentálne mimo logického myslenia. Ale to už pri podobných situáciách tak býva...

• 14.2.2018  21:26

Tak zatiaľ nie je príliš čo hodnotiť, tvorcovia nám už ale v prvých desiatkách minút dali pocítiť, kde bude, ako hovoria slovenskí športoví komentátori, ich sila. Proste že sa s ničím nebudú nikdy srať. Keďže sa k seriálu dostávam až po dlhom čase od uvedenia a sprevádza ho taká povesť aká ho sprevádza, tak sa asi vážne niet čo obávať nejakých neskorších sklamaní z potenciálu, ktorý nám ukázal prvý diel.

• 14.2.2018  08:17

Organizovaný zločin verzus rodinné vzťahy, to je odveká téma mafiánskych filmov. Ale povedal by som, že vzťah oboch bratov je vykreslený dosť zaujímavo, Placidova postava je značne ambivalentná, i keď prevládajú jej temné stránky. Pochopiteľne smerom k záveru sa začína smerom k bratovi viac rozplývať. Jeho záverečná dejová linka je uzavretá, mladší brat ale to "šťastie" nemá, otvorenosť konca ale filmu dodáva ďalšie plusové body. V rámci obrovského množstva talianskych filmov s podobnou tématikou asi iba mierny nadpriemer, ale keďže ich nesledujem zrovna každý deň, tak ma Sicílska spojka uspokojila na plnohodnotné štyri hviezdy.

• 13.2.2018  22:09

Paola začne priťahovať neznáma tehotná žena, ktorá sa spočiatku a nielen spočiatku chová akosi podivne, povedzme že ako krava, to citujem film, ale napriek tomu jeho sympatie k slečne paradoxne ešte narastajú. Prečo sa tak veci majú a aké má taliansky dvojník Novaka Djokoviča motivácie, sa dozvieme v srdcervúcom závere. Osobne som sa do jeho postavy vcítiť nedokázal, ale dokážem si predstaviť, že Otec Itálie môže pre mnoho citlivých duší znamenať silný emocionálny zážitok. To ale iba v prípade, že film niekde, napríklad v televízii, narazia. Stratou času bude iba pre málokoho, aj keď ho silnejšie zobrazené osudy nezasiahnu.

• 9.2.2018  22:29
    Nirvana: Heart-Shaped Box (hudební videoklip) (1993)

Corbijn a rok 1993, to je režírovanie dvoch frontmanov s ťažkou závislosťou na drogách a "ježišovské" videoklipy k Heart-Shaped box a ku albumu SoFaD od DM. Pri Nirvane ale dokázal byť aj relatívne vtipný, i keď teda rozhodne nikomu názor, že tento klip obsahuje humor, vnucovať nebudem.

• 9.2.2018  22:22
    U2: Electrical Storm (hudební videoklip) (2002)

Najsympatickejší člen štvorčlennej partičky v hlavnej úlohe krátkeho milostného filmu k dokonalej piesni s atmosférickým Corbijnovým vizuálom. Samanthe a Larrymu to krásne sekne, až by im to človek doprial aj v realite. Koho majú obaja za partnerov, som nepátral, nechcem si kaziť filmovú ilúziu.

• 9.2.2018  10:47

Prvá poviedka na mňa pôsobila dojmom, že ju nakrútil študent filmovej školy, druhá že je dielom čerstvého talentovaného absolventa a tretia, že ju nakrútil životom skúsený režisér. A príliš ma táto nevyrovnanosť nepotešila. Osina je čisto pocitová záležitosť, ale myslím že dosť vzdialená od umenia. Druhá zaujme tým, že má plnohodnotný dej a tretia hereckými výkonmi a vyzretosťou. Celkovo tak ide o solídny priemer, len nechápem, aký má zmysel nájsť si len tak nejakú tému a silou mocou na ňu napísať tri poviedky. Ak by to bolo dielo viacerých tvorcov, dávalo by mi to väčší zmysel.

• 8.2.2018  21:58

Nechápem, prečo tento film nie je tak kultový, ako by si zaslúžil. A treba ho pozerať najlepšie na večierku a pri minimálne alkoholom pozmenenom stave vedomia.

<< předchozí 1 2 3 4 54 106 159 211