Dexter - Vidíš to, co já? (2012) (epizoda)

Vianočné vsuvky boli skôr otravné, avšak LaGuertovej trik a Dexterovo precitnutie opäť ukázali, že tvorcovia majú všetko perfektne premyslené a vedia, ako svojich fanúšikov dostať na konci epizód. Všetko je nachystané na veľké finále.

Dexter - Volání krve (2006) (epizoda)

Všetko sa uzavrelo, všetko sa vysvetlilo. Teda nie všetko, ale finále prvej série asi nemohlo byť lepšie napísané a asi ani nakrútené. A to aj čo sa týka záveru. Ono ak by bol iný, tak aj druhá séria by mala úplne inak vytýčený smer, ale skrátka sa pôjde inou cestou a osobne som rád, že sa tento 12-dielny príbeh uspokojivo uzavrel a môže sa ísť takpovediac odznova. No a tá bota na záver a ten kolegov úškrnok... dokonalé.

Dexter - Vráceno odesílateli (2006) (epizoda)

Tak tu sa ide úplne na doraz. Dokonale premyslené zvraty, Dexter našponovaný až na hranu, tentokrát musí vymýšľať za behu ako dostať veci opäť do správnych koľají, pretože sa dopustil...chvíľka napätia...chyby. Po tejto epizóde síce budete obdivovať jeho chytrosť, rovnako tak ale aj chytrosť jeho sestry a tej vám bude úprimne ľúto. Ale ako hovorí jej brat, je to žena s veľkým srdcom a časom odpustí... perfektný diel.

Dexter - Vražda meziměsto (2009) (epizoda)

Arthur sa začína ukazovať ako riadne labilná osobnosť, čo mi nejde úplne dohromady s tým, s akou chladnosťou a precíznosťou konal svoje predchádzajúce zločiny. Dexter si s ním tentokrát poriadne užil a zažili niečo, čo by ich v normálnom svete a ak by boli "ľudia", pevne spojilo. Ono dokonca aj Dexter začína uvažovať o tom, že predsa existuje alternatíva, že aj on je človek... no uvidíme. Nastáva zvrat vo vyšetrovaní vraždy Lundyho a postrelenia Debry a dosť ma tým scenár zaskočil.

Dexter - Zjizvená tkáň (2013) (epizoda)

Viac psychologická časť než detektívka, paradoxne ale práve v nej sme zistili identitu masového vraha. Popravde sú ale zaujímavejšie poznámky doktorky Vogelovej ohľadom Dexterovej osobnosti, ku ktorým sa zhodou náhod dostane aj Dex a ešte väčšou zhodou náhod si ich číta priamo pred ňou, čiže čierny humor tohto seriálu ma opäť dostal. No a Debra, z tej sa stala časovaná, teda vlastne nečasovaná, keďže ťažko predvídateľná bomba. Všetko akoby smerovalo k tomu, že toto všetko nemôže skončiť dobre.

Dexter - Zodpovědní dospělí (2012) (epizoda)

LaGuertová už pochopila súvislosti. Dexter zase pochopil, že už tak zaužívaný kódex by mal doznať aktualizácie, pričom z morálneho hľadiska by ale nešlo o žiaden úkrok stranou. No a Dexterovi dochádza, kto je jeho čierny pasažier vlastne zač. Podpaľač je tu na to, aby rozvinul tému problematického detstva ako príčiny neortodoxného vývoja osobnosti, čo sa ukazuje pre túto sériu ako problém číslo jedna.

Dexter - Ztracení chlapci (2009) (epizoda)

Odkrylo sa všetko pozadie Trinityho a to, že jeho prezývka je vlastne nepresná, považujem za ďalší čiernohumorný vtípek tvorcov. No a ten pocit, že všetko viete, ale kolegom to povedať nechcete, pretože chcete zobrať situáciu (a spravodlivosť) do vlastných rúk, musí byť veľmi skľučujúci. Osobne si pri pokecoch na oddelení predstavujem, že to Dexter na všetkých vybalí a všetci budú čumieť ako teliatka.

Dexter - Život jako ve snu (2009) (epizoda)

Tak vyzdvihovaná štvrtá séria nezačala podľa mňa bohvieako oslňujúco. Áno, vrah v podaní Johna Lightowa bude asi poriadne mäso, avšak ten gossip zvyšok už tak úžasný nebol. Kto s kým zase spí a kto sa vracia na scénu, aby asi zase začal spávať s tou, čo predtým, ma fakt nezaujíma. Ale ten Lightowov nahý zadok dáva vedieť, že hlavná dejová línia bude značne hustá.

Dežo Ursiny 70 (2018) (koncert)

Dežo Ursíny 70 je záznam koncertu z bratislavského MMC z roku 2017. Otázka je, či bol koncert skutočne iba hodinový ako jeho záznam, alebo sa vybralo len to najlepšie z neho. Inak ide o klasický koncertný záznam, kde zábery na aktérov striedajú detaily ich nástrojov a prestrihy do publika. To je síce vrelé, ale mohlo sa počas songov presa len viac odviazať a prípadne si pri tých väčších peckách aj poskákať. Inak záležitosť pre fanúšikov, osobne som sa k Ursínyho tvorbe ešte nedostal a neviem, či sa niekedy dostanem, pre nezainteresovaných je tento koncert taký príjemný podmaz k domácim prácam. Pre jeho fanúšikov extáza.