Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Ono to chcelo byť pekné, a aj by to mohlo byť pekné, ale asi by to nemohlo byť slovenské :D každopádne, výprava je krásna, kostýmy a masky tiež nie sú najhoršie. Aj myšlienka je pekná... ALE... Ja mám stále pocit, že tí naši herci, a najmä tí mladí, nevedia vôbec hrať. Škoda. Ale pesnička je fajn. Snáď sa aj my raz naučíme robiť filmy...

Jessica Jones (2015) (seriál)

Prečo mi nikto nepovedal, že táto žena je ako ja? :D Bola by som si to pozrela už dávno! :)

Viktor Frankenstein (2015)

Práve sa na to dívam a musím uznať že James McAvoy ( ktorého TV JOJ menuje ako Mc Awoya, haha) je maximálne oduševnený (ako v každom jeho filme), avšak Harry Potter je stále Harry (haha). Musím konštatovať že je to pekné, vydarené dielko. "Život je krásny ale nanešťastie konečný." Trochu podľa románu a trochu aj nie. Atmosférické aj sarkastické. Skrátka britské.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Vychádza mi to na 3,5* ale dám 4, lebo nechcem byť zbytočne zlá a prísna. Nie je jednoduché hodnotiť film, na ktorý sme tak dlho čakali, a teraz keď sme sa dočkali zrazu nevieme čo s tým. Keď sa od všetkého odosobníte a pozriete si to len ako film, ako obyčajný film bez prequelov a sequelov, tak má všetko, čo by takýto akčný sci-fi film obsahovať mal. Je celistvý, dobre vystavaný, dialógy nie sú na zahodenie, herecké obsadenie je tiež v poriadku. Má to napätie aj prekvapivý koniec. Avšak. Vo filme nastane fakt niekoľko šokujúcich momentov, ktoré nikto neočakával - a tu nastáva problém. Chápem fanúšikov, ktorých niektoré skutočnosti nahnevali. Nerešpektuje sa nadväznosť ďalších príbehov, postavy, ktoré sa objavujú v pokračovaniach znenazdajky umierajú, od začiatku do konca vám niečo nesedí, nechápete čo sa deje a prečo sa to deje a potom prídete na to, že si to tvorcovia chceli natočiť po svojom, odviedli dobrú robotu, len im nedokážete odpustiť čo pre to obetovali. A v tomto bode sa dostanete na rázcestie a filmu, ktorý vo svojej podstate vôbec nie je zlý, by ste najradšej dali "odpad!" a pritom si to vôbec nezaslúži. Je pravda že Marvel si dáva záležať viac na MCU než na X-menoch, a niektorým fanúšikom skutočne vadí čo sa v posledných rokoch s X-menmi deje, avšak ja mám rada obe tieto universá a nevidím dôvod sa teraz hádať a nadávať na dobrý film, ktorý len doplatil na tvrdohlavosť niektorých fanúšikov.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Je to Twilight pre dospelých :D a dobre mi to padlo, keďže časy Twilightu sú už dávno za mnou. Je to fajn, má to iskru, nenudí to, aj keď je to v podstate to, čo tu bolo už sto krát a ešte tisíc krát bude, nevadí :) teším sa, na ďalšiu sériu. Matt je vskutku neodolateľný.

Constantine (2014) (seriál)

K pôvodnému komiksu som sa nikdy nedostala, neviem teda či filmové spracovanie z r. 2005 alebo toto seriálové spracovanie je bližšie predlohe, avšak, toto je podľa mňa jedna veľká tragédia. Kto mal rád Constantina v podaní Keanu bude pri tomto obsadení veľmi, skutočne veľmi sklamaný. Ja teda som. Je mi jasné, že za seriálom stoja úplne iní tvorcovia než za pôvodným filmom, ale toto je skutočne úplne iný príbeh. Dokonca som mala pocit, že jediné čo tieto počiny majú spoločné je meno John Contantine, inak absolútne nič. Ja som sklamaná a nečudujem sa, že sa seriálovému Johnovi neušlo viac, ako jedna séria.

Siréna (2018) (seriál)

Na počudovanie rozpačitý pilot priniesol celkom slušný seriál. 10 častí je tak akurát, príliš nenaťahuje ale zároveň dáva priestor. Zaujímavý námet, vidieť morské víly v trochu predástorskej polohe. Zatiaľ celkom dobre našliapnuté na druhú sériu, i keď dialógy by mohli byť miestami trochu viac dotiahnuté. A zrejme som ešte stále unesená tou atmosférou prístavného mestečka, chladného počasia a viditeľnej vlhkosti. Zatiaľ takto, uvidím, ako sa dojem časom rozloží.

Avengers: Infinity War (2018)

Keď vás rozplače komiksovka svedčí to o tom, že to už nie je len komiksovka.

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Že som tento prazvláštny film našla až po ôsmych rokoch od premiéry určite zavážilo pri jeho konečnom hodnotení. Pred šiestimi rokmi by sa mi rozhodne nepáčil, no dnes som zostala príjemne prekvapená. Film, ktorý názvom odkazuje na jednu z mojich najobľúbenejších piesní predsa nemôže byť až tak zlý. A koľko pravdy sa v tých slovách skrýva! Každopádne musím uznať, že myšlienka ma donútila tak trochu sa zamyslieť, nad svojim vlastným životom - veľké plus. Jednu hviezdu odoberám za Steva, nemám ho rada a Keire sa podľa mňa vôbec nehodí, nebola tam žiadna chémia, skrátka vôbec nič. Ale do role "nezáchrancu sveta" sa v podstate hodil, nakoniec, ak by bol obsadený Bruce Willis žiadny koniec sveta by určite nenastal. Ja som spokojná, v poslednej dobe som videla kopec oveľa horších filmov s vyšším hodnotením na tomto portály.

X-Men: Nová generace (2017) (seriál)

Som skutočne veľký fanúšik Marvelu. V posledných rokoch odviedli fakt výnimočnú robotu, ale toto sa ani zďaleka nepodarilo. Seriál je veľkým sklamaním, stráca ako po dejovej stránke, tak aj dialógmi. Veľmi zlé obsadenie, žiadny výrazný herec, skrátka veľká nuda a trápenie. Po Logenovi sa každý z nás tešil na nové príbehy o X-menoch, toto sú len dve hviezdy zo súcitu. Škoda.