Jiří K.

Jiří K.

jirikoo -

Česko
cestovatel, průvodce, učitel, fotograf a trenér

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 31.12.2015  11:18

...opet se tu ukazuje, ze pokud ma zde nejaky film vysoke hodnoceni, mam temer pokazde opacny nazor a to same v opacnem gardu. Miluju stare ceske filmy a ja je jasne, ze i ty konkretni obsazene herce, takze v tom to neni. V pripade Svatby jako remen jsem se ale neuveritelne nudil. Trezorovy film? Pokud si prehrajete Chalupare nekolikrat a velmi pozorne, postrehnete daleko vice narazek na tehdejsi rezim nez v tomto filmu. Za mne zklamani, dve hvezdicky jen za letni atmosferu a ty pecene kachny :)

• 1.11.2015  18:57
    105% alibi (1959)

...zapletka trosku naivni v dnesni dobe, nicmene je to asi muj nejoblibenejsi dil z cele trilogie...co mne take uchvatilo, ze se, vzhledem k dobe, kdy byl film natocen, v totmo filmu temer nesoudruhuje a ani nezdravi "cest", jak zname z jinych filmu teto periody. Dokonce tam slysim spise "pane kapitane ...", atd. Cely snimek vychazi velmi apoliticky. Samozrejme az na par symbolu, uniforem, apod.

• 20.2.2015  20:45

filmova klasika, ktera az na nektere momenty ma hodne co do cineni s realiemi tehdejsiho venkova, nechapu ale tady komentare a nizke hodnoceni mistnich 'znalcu', kteri film, pokud v nem alespon nevybuchne alespon deset aut a hlavni hrdina necrackne alespon dvacet pocitacu, tak se jej snazi rozcupovat. Mozna jen proto, ze jej natocil Troska?

• 26.1.2015  19:59
    Stážisti (2013)

"Diversity is our DNA" ...me hodnoceni je, si myslim v pozitivnim slova smyslu, ovlivneno tim, ze jsem tento snimek sledoval na palube letadla, kde moc velky vyber filmu meho gusta nebyl... prese vsechno, obsazeni filmu slibovalo slusnou podivanou, takze bych se na to mozna vydal i do kina, nicmene musim rici, ze ac jsem na zacatku tusil, jak film skonci - dej snimku se odviji pomerne predvidatelne, bavil jsem se docela dobre. navic bych chtel zduraznit me doporuceni vuci tem, kteri umi anglicky, aby sledovali filmy americke provenience v puvodnim zneni. Je to skutecne diametralne lepsi zazitek.

• 1.1.2015  22:05

miluji tyto starsi filmy z exotickych dalek jizniho pacifiku a asie ...shodou okolnosti se pozitri chystam tam, kde se ma tento pribeh mel odehravat a to jest do Mikronesie (presneji receno na Yap), nicmene mne zarazi proc si producenti nedali tu praci a neposadili ten pribeh trochu verohodneji...dost lidi vcetne mne pozna rozdil mezi melanesany a mikronesany. Ti prvni jsou co se tyka barvy kuze o dost tmavsi napr jako fijiane...pochazejici prapuvodne z Afriky. Fiji je prave to misto, kde se film natacel ackoli O'Keefe priplul ve skutecnosti na Yap, coz je region Mikronesie v ramci Pacifiku vice na sever. A Fiji nema nic spolecneho s temi kamennymi penezmi...Take mne zarazi, ze kapitan ac po nekolika dennim ci tydennim utrpeni a stradani bez jidla a piti vypada hned pote co se probudi jako naolejovany kulturista a zivoucky jako po havajske masazi, pak proc ten Nemec hovori s britskym prizvukem, proc ma jeho zena puvodem z Palau (coz je mikroneske soustrovi jihozapdne od Yapu) hnede oci a britsky prizvuk...atd. Jinak film byl natocen volne dle skutecnych udalosti a ackoli je tam par nepresnosti (napr. znamy pirat Bully Hayes nebyl zabit O'Keefem), je to uzasny nahled na to jak se asi tak zilo v 19.stoleti v techto exotickych koncinach.

• 30.12.2014  00:18

...na nove filmy, at uz jsou ceske, americke ci jine produkce se podivam jen vyjimecne. S oblibou rikam, ze film je jak vino, cim starsi, tim lepsi. Obzvlast pro ceske filmy potrebuji min. cca 10-15 let, nez si dany snimek odvazim skouknout. Tento film, byl malou vyjimkou, nebot nic jineho v kine jaksi nebezi:) Prese vsechno, nebylo to tak spatne. Ja se bavil obstojne...a zejmena jsem ocenil civilni projev vsech hlavnich hrdinu, jehoz nedostatek je pro mne jeden z negativnich aspektu soucasneho ceskeho filmu a televize. Za mne 3-4 hvezdy.

• 1.2.2014  22:26

spousty znamych hercu, ale nemuzu si pomoci, nejvic mne zaujala 'stabajnice' Bozena Obrova, kvuli ktere ma film skvelou atmosferu. Nemohl jsem z ni spustit oci... Film jinak nabizi zajimavy pohled na tehdejsi realie a situace tesne po valce... Pribeh samotny vsak podle meho skromneho nazoru nic moc... Zajimavost: Josef Pehr byl i ve sve skutecne profesi take loutkar...

• 1.2.2014  22:15

vsichni moji oblibeni herci - marvan, triska, fr.kreuzmann, munzar, beyvl, blaha... skvely je predevsim druhy pribeh, ktery chapu tak trochu jako pocta frantisku kreuzmannovi a jeho herectvi. Celkove slabsi ctyri hvezdicky.

• 10.11.2013  18:06

...romanticko-poeticky film se zvlastni elektrizujici atmosferou... Film se tocil v Chlumu u Trebone jez a jehoz okoli povazuji za jedno z nejkrasnejsich v CR, s mymi oblibenymi herci, takze neni co resit...

• 10.11.2013  17:21

...no, uz dlouho zjistuji, ze kdyz ma dany film zde na csfd nizke hodnoceni, bude se mi libit...ani v tomo pripade se nejedna o vyjimku. Tuto komedii totiz povazuji za jednu z nejlepsich, jakou jsem mel moznost videt a to se povazuji za cloveka se smyslem pro humor :) Pribeh komedie je prirozeny a jeji scenar, ktery se muze stat komukoli z nas, pokud v osobnim zivote jedname prilis zbrkle a neuvazene, velmi uveritelny. Nekteri mistni komentatori zda se opovrhuji filmy, ktere nejsou prospikovany filmovymi triky anebo sci-fi motivy...

• 13.10.2013  09:29

...jiz dlouho zjistuji, ze pokud ma urcity film zde na csfd.cz slabe hodnoceni, bude se mi libit a mel bych si jej pustit. Tento snimek je skutecne typicky pro Podskalskeho a to nejen vyberem hercu. Trochu se divim, ze nebyl zatrezorovan, protoze zesmesnuje socialistickou (pracovni) moralku a postupy a autority tehdejsi doby. "No ja vim, ze se to nespravi, ale zavazek hned, ze se to spravi...". Zajimava role Kvety Fialove v podani sekretarky reditele Beka. Skvela alegoricka scena pri vzajemne obvinovani hranim karet s tumfy! Ctyri a pul az pet hvezdicek.

• 9.9.2013  00:21

...k tomuto filmu mam specialni vztah. Kdyz jsem zil v Australii, pujcil jsem si jej na DVD a ucil se z jeho dialogu anglicky - anglicke fraze a slovicka. Viz napr.: "It is very hard to keep personal prejudice out of a thing like this." nebo "...and no matter where you run into it, prejudice always obscures the truth." Film v puvodnim zneni ma neuveritelnou atmosferu, i kdyz byl puvodne natocen pouze pro TV.. Mou oblibenou postavou byl nervni Jack Warden: "How do you like this guy? He comes over here running for his life, and before he can even take a big breath he’s telling us how to run the show. The arrogance of him!" Nemusim dodavat, ze tento skvost je mezi mymi tremi nejoblibenejsimi snimky vubec...

• 9.9.2013  00:05
    Strach (1963)

...pro mne jeden z nejlepsich filmu vubec - je v mych TOP 10, a samozrejme, v kriminalnim zanru je to u mne stale cislo jedna nebo dve. Ano, motivy cinu ve filmu zobrazene jsou poplatne dane dobe, ...ale vzdyt je tak u kazdeho filmu!

• 8.9.2013  23:59
    Bílá spona (1960)

...miluju detektivky typu "whodunit" a jeste ke vsemu ty ceske z 50-60.let. Tento snimek jsem videl poprve tak pred 20 lety. Nerozumim zdejsim komentatorum zminujici fakt, ze je to socialisticka a tendencni kriminalka a proto davaji nizke hodnoceni. Ano, byla natocena v 50.letech a tudiz v nejhlubsim socialistictickem marasmu, silne ovlivnena totu dobou, nicmene, prese vsechno, ja osobne jsem tu priznacnou pachut doby vubec nerozpoznal. Tento typ zlocinu tu proste existoval a o tom ten film proste je. Nasi pamet nelze tak jednoduse resetovat. Co se tyce filmu samotneho, zase nesouhlasim s vetsinou, ze postradal napeti. I kdyz jsem jsem tusil, kdo jsou pachatele, napjatej az do konce. Navic se mi, vzhledem k vyse uvedenemu, cely pribeh a postup pri vysetrovani zdal pomerne realisticky (narozdil od nynejsi filmove kriminalni tvorby)...

• 11.6.2013  22:24

...do Papui Nove Guinei (a na blizke Salomounovy ostrovy) se chystam letos v zari, takze zde pozdeji pridam muj pohled na tuto zemi. Na dokument se mezitim podivam a porovnam... (mimochodem toto je muj prvni komentar na csfd po dlouhych osmi letech!!!:)

• 17.3.2005  23:54
    Waterloo (TV film) (1967)

Komorní televizní drama o předvečeru osudové neřkuli osudné Napoleonovy bitvy. Hrušínský byl jako slavný Korsičan sice realistický, ale příběh byl ža moc komorní, až moc konverzační a hlavně nelogicky provázaný. Ke konci života byl Buonaparte životem unavený a hypoaktivní, přesto mi děj přišel málo akční.

• 17.3.2005  23:25

Vážil bych si tohoto provokativního snímku ještě víc, kdyby vznikl před rokem 1989. Tím nechci snižovat vzdor a nekonformní postoje členů kapely Pražský výběr během socialistického realismu, ale takovéto bláznivé filmové fantasy by tehdejší režimní cenzura asi těžko rozdejchávala. Kromě výše uvedených jste v jedné roličce mohli poznat dnešního porotce v superstar M.Horáčka.

• 8.3.2005  20:05
    Mluv s ní (2002)

Velmi zašmodrchaný příběh, scénárista si s dějovými liniemi pohrává, aby byl co nejzajímavější - evidentně měl hodně času nad tím přemýšlet...já jsem na to měl jen necelé dvě hodinky :-). Čtyři hvězdičky navzdory tomu, že filmy z oblasti Pyrenejského poloostrova, ač jsou sebevíc inteligentní ;-), nejsou mojí doménou.

• 8.3.2005  19:50
    Zámecký hotel Orth (TV seriál) (1996)

Když na ČT1 dávaj Kostičky, na ČT2 AZ kvíz pro děti a na Nově nějakou ubulenou mexickou teleblbinu, nedivte se, že vám "Zámecký hotel Orth" na Primě přijde vhod. Mezi slepými, jednooký králem, řekl bych... Pokud na něj někdy narazíte, všimněte si ultraškaredých hereček, jež v tomto rakouském seriálu učinkují. Né nadarmo se říká, že švýcarské ženy jsou nejošklivější na světě...Rakousko je hned vedle ;-)

• 7.3.2005  01:36
    Kožené slunce (TV film) (2002)

Typický Kachyňa... Jeho expresivní kamera je pro jeho filmy tak charakteristická, že nelze nepoznat, kdože to vedl ruku kameramanovu. Oslava života, oslava obyčejných lidí, ať už kopálistů, notoriků nebo normální vesničanů, vyznívá v jeho snímcích (a scénářích) ohromně poeticky a ethéricky, což je s odkazem na zmiňovanou kameru až s podivem. I tu největší člověčenskou mizérii dokázal vyjádřit velmi citlivými prostředky a naopak i největší okamžiky štěstí racionálně střízlivým pohledem. V jeho snímcích je příroda především kulisa, ...vlastně hlavní a jediná kulisa. Tímto televizním filmem znovu potvrdil, kam celý život vedly nitky jeho srdce (fotbal byl jen záminkou :-).

• 4.3.2005  20:02
    Cha cha cha (1998)

Caramba! Obyčejná romantická komedie s banální shakespearovskou zápletkou. Que lo pase bien!

• 26.2.2005  21:35

Sinatrovy modré oči a (na svou dobu) shic kostýmy a účesy jsou hlavní doménou této konverzační komedie o jednom záletném agentovi. Škoda, příběh odehrávající se jenom v několika málo interiérech (v pozadí na plátně Manhattanský most:) mi nepřišel příliš konzistentní a nedokázal mne zaujmout až do konce, pořád někdo přicházel nebo odcházel, chlapi se dvořili a ženský cvrlikaly...

• 26.2.2005  21:09

To jenom za to, že ta ponorka vypadala z vnějšku jako skutečná. Příběh a zápletka naprosto ošumtělá.

• 26.2.2005  20:39
    Sobota (1944)

Vcelku inteligentní filmeček s mnoha vtipnými momenty, kupodivu bez patiny kýčovitosti a naivity běžné u filmů té doby. Na druhou stranu také tragický, když si uvědomíme, že byl asi poslední, kdy se většina "zlatých" republikových herců mohla sejít na jednom place. Výborný František Hanus v roli manžela Hany Vítové. Tři a třičtvrtě hvězdičky.

• 17.2.2005  23:41

Jan Kačer jako Pavel: "ĎELAT CHYBY JE LIDSKÉ, NELIDSKÉ JE TO AŽ KDYŽ JDE O LIDI". Jedno z nejúchvatnějších děl čs. kinematografie. Děkuji za pochopení.

• 17.2.2005  22:37

Americká akademie mne už v ničem nepřekvapí, proto i ocenění toho dílka beru s nadhledem. Dokoukal jsem jen kvůli jímavému scénáři, tedy nikoli kvůli hlavním představitelům. Nejtragičtější byl jak jinak Cruise, jehož prototyp beztvarého chodícího panáka "perlí" i v tomto romantickém dramatu. Konec příliš ubrečený, narcistický, až jsem čekal, kdy si začnou herci sami sobě aplaudovat.

• 5.2.2005  00:35
    V.I.P. (TV seriál) (1998)

...jedna hvězdička, ale jen o prsa:)

• 5.2.2005  00:10
    Nedívej se dolů (TV film) (1998)

Nedívej se dolů, je to odpad.

• 5.2.2005  00:08
    Na plovárně (TV pořad) (1998)

Statická kamera s netradičním zoomem, poklidná atmosféra s neustále se zubícím Ebenem, vzdělaní hosté - většinou z řad avantgardních umělců nebo slavných non-bulvárních osobností, fundované otázky a zajímavé odpovědi. Zkrátka, něco pro intelektuály, to je něco pro mne:)

• 4.2.2005  23:44
    Všechno je relativní (TV seriál) (2003)

Tristní jako všechny televizní (převážně U.S.) sitcomy, premisa z které vycházím, když slyším ten frenetický umělý smích. Je mi na blití z té dnešní popkultury.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11