Grinch (2000) odpad!

To už si snad dělají srandu...

Alf (1986) (seriál) odpad!

Plyšová příšernost, blééééééééééé

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Dvě až tři hvězdičky. Dal bych vyšší hodnocení, kdyby namísto Zuzany Bydžovské, proti které osobně nic nemám, hrála o trošku přitažlivější herečka. Film ze života a o životě. Žádné intriky, klebety, bizarnosti a úchylky. Rodinka se dusí v malé garsonce, dceruška čeká dítě, její kluk pro ně není lumen a ke všemu manželství skřípe.

Švadlenka (1936)

Inteligentní komedie pro pamětníky v čele s podvodníčkem Hugo Hassem jako majitelem módního salónu a přitažlivou Lídou Baarovou v roli švadlenky. Jako obvykle je doplňuje další kohorta skvělých herců té doby.

Hrdina jedné noci (1935)

Pokud se o některých Burianových komedií říká, že jsou nadčasové, pak tato komedie (resp. pokus o situační komiku) je dílo vpravdě podčasové.

Pruhovaná plavba (1961)

Tak, na todle si vzpomínám už jen matně, jediné co vím, že to bylo o tygrech převážených nějakou lodí - zdánlivě absurdní námět, ale nebylo to zas tak špatný, když si to ještě pamatuji (v TV to dávali někdy kolem roku 1985)

Ulice zpívá (1939)

Jeden z těch slabších filmů mistra Buriana...ve své době typický - se snahou o sociální satiru

Větrná hora (1955)

Málo vídaná sešlost hereckých es (kromě výše uvedených také O.Lackovič, R.Vrchota, J.Kemr, S.Zázvorková, B.Záhorský, V.Voska, atd.) v této napínavé detektivce o jedné diverzní skupině. Povinný závěr odpovídá době svého vzniku, ale přátelé, ta atmosféra, ta atmosféra 50.let...:) UPDATE 24.8.2013: Musim ubrat dve hvezdicky pod druhem shlednuti. Zacatek velmi dobry, zpracovani konce bylo hodne predvidatelne az s neuveritelnym happyendem. A to jsem velky fanda ceskych filmu 50.let. Pan Lukavsky v podobne roli jako v Krali Sumavy...

Pelíšky (1999)

Aha, takže za bolševiků byli všichni komunisti směšní idioti. Ti prozápadní byli vzdělaní správňáci. Všchno zboží z východu byl brak, naopak americké výrobky byly a jsou vždy zárukou kvality. Ale to my přece už víme i z jiných filmů... Donutil by zasvítil v každém sebevětším trapasu - ta jedna hvězdička je jen pro něj. UPDATE 6.10.2013 - Jsem velky milovnik ceskych filmu, ale nemam rad takove filmy, ktere cernobile kritizuji ten minuly socialisticky rezim v 'teplicku demokracie' neriskujic perzekuci, zakaz cinnosti, apod. Po shlednuti Pelisku, si o to vic vazim takovych filmu jako byli napr. Bila pani, Kral kralu a dokonce i serialu Chalupari, kde se objevila subtilni ale zrejma socialni a politicka staira a kritika, a to i ve forme podtextu a alegorie...primo v stredu udalosti...