Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (834)

plakát

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda) 

Seriál má určitě své dílčí chyby, ale některá hodnocení mi přijdou zaujatá a příliš přísná. Už. Enšpígl, co dává, odpad, říká, že ČT si to u něj vyžehlila Případy 1. oddělení. Ale to je právě to, případy jsou bezpečné. Rekonstrukce starých případů. Případy nikdy nevyvolají takovou diskuzi, jakou vyvolal tento seriál. Takže já chci po ČT pravý opak. Nechci, aby točili neinvenční nudu. Půjčím si slovník Radia Wave, jehož fanoušci tu často hodnotí seriál odpadem: děláme vlny. Seriál dělá vlny a je to dobře. 2 věci, které se mi líbily: 1. odlišné divácké bubliny. Zatímco například bublina kolem webu Alarm hodnotí odpadem, fanoušci scenáristy Sýkory a někteří fanoušci Hřebejka jej hodnotí velmi pozitivně. Jedni tvrdí, že tvůrci neumí napsat ženskou postavu, druzí Sýkoru chválí, jak dobře ji umí napsat. A ze svého pohledu mají pravdu obě bubliny. Právě proto, že hodnocení je vždy subjektivní. 2. Dále se mi líbil rozhovor Sýkory pro Český rozhlas Olomouc. Autor zde uvádí, že postavy (co mají vztahy se studentkami) jsou sympatické záměrně. Protože to je silnější. Když něco špatného dělá někdo, kdo je nám sympatický, je ten rozpor v nás silnější, než když to bude dělat zřejmý záporák. Tohle, zdá se, spousta filmových kritiků nepochopila. A právě to seriálu vyčítají: že ty postavy jsou sympatické. Přitom je to záměr, který zůstal nepochopen.  No a v neposlední řadě jsem rád, že ten seriál vyvolal takovou debatu: V Olomouci, na FAMU, i v tisku. Bylo to pěkné haló. A to mě na tom bavilo. Seriál má ale také spoustu chyb, které už uvedli jiní, takže je zde nebudu opakovat.

plakát

Pozadí událostí (2022) (seriál) 

Seriál má určitě své dílčí chyby, ale některá hodnocení mi přijdou zaujatá a příliš přísná. Už. Enšpígl, co dává, odpad, říká, že ČT si to u něj vyžehlila Případy 1. oddělení. Ale to je právě to, případy jsou bezpečné. Rekonstrukce starých případů. Případy nikdy nevyvolají takovou diskuzi, jakou vyvolal tento seriál. Takže já chci po ČT pravý opak. Nechci, aby točili neinvenční nudu. Půjčím si slovník Radia Wave, jehož fanoušci tu často hodnotí seriál odpadem: děláme vlny. Seriál dělá vlny a je to dobře. 2 věci, které se mi líbily: 1. odlišné divácké bubliny. Zatímco například bublina kolem webu Alarm hodnotí odpadem, fanoušci scenáristy Sýkory a někteří fanoušci Hřebejka jej hodnotí velmi pozitivně. Jedni tvrdí, že tvůrci neumí napsat ženskou postavu, druzí Sýkoru chválí, jak dobře ji umí napsat. A ze svého pohledu mají pravdu obě bubliny. Právě proto, že hodnocení je vždy subjektivní. 2. Dále se mi líbil rozhovor Sýkory pro Český rozhlas Olomouc. Autor zde uvádí, že postavy (co mají vztahy se studentkami) jsou sympatické záměrně. Protože to je silnější. Když něco špatného dělá někdo, kdo je nám sympatický, je ten rozpor v nás silnější, než když to bude dělat zřejmý záporák. Tohle, zdá se, spousta filmových kritiků nepochopila. A právě to seriálu vyčítají: že ty postavy jsou sympatické. Přitom je to záměr, který zůstal nepochopen.  No a v neposlední řadě jsem rád, že ten seriál vyvolal takovou debatu: V Olomouci, na FAMU, i v tisku. Bylo to pěkné haló. A to mě na tom bavilo. Seriál má ale také spoustu chyb, které už uvedli jiní, takže je zde nebudu opakovat.

plakát

Blondýnka (2022) 

Musím říct, že mě baví tady ty názory některých oslavných recenzentů, kteří si myslí, že to hodnotíme špatně proto, že nedokážeme unést život MM, který je podaný drsně a bez pozlátek. Vůbec by mi nevadil drsný portrét MM jako od Triera či Bergmana. Jenomže Andrew Dominik na tyhle 2 intelektuálně nemá. Kamerově je to ale skvělé. Půjčím si hodnocení od už MCB: "Úmorné tříhodinové misery porn, které chtělo být nestandardním životopisem, místo toho je jen přehlídkou těch nejhorších uměleckých klišé a klasické degradace slavné osobnosti na pouhou karikaturu a trosku. Zajímavá je maximálně ta snaha být naprosto nedivácký, skoro až na úrovni Lynchova Inland Empire (poslední třetina je čistě psychedelická noční můra). Pravá substance tomu ale chybí." Hodnotím kladně za tu výbornou kameru.

Poslední hodnocení (3 343)

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda) (E04)

02.10.2022

Blondýnka (2022)

01.10.2022

Pět let - Epizoda 3 (2022) (epizoda) (E03)

29.09.2022

Pět let - Epizoda 2 (2022) (epizoda) (E02)

26.09.2022

Pět let - Epizoda 1 (2022) (epizoda) (E01)

26.09.2022

BANGER. (2022)

25.09.2022

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda) (E03)

25.09.2022

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda) (E02)

18.09.2022

X (2022)

17.09.2022

Reklama

Poslední deníček (41)

The best of 2021

Stále čekám na českého tvůrce, kterému se podaří průlom a natočí něco vynikajícího. Vyrůstají nové generace, věřím, že je to na spadnutí. Avšak ani v roce 21 jsem se nedočkal.

Zahraniční:  

The Dig (Vykopávky), Duna, 

Dokumenty: 14 vrcholů (14 PEAKS)

Seriály: Locke and Key, Světlo a stíny, White Lotus, Mare z Easttownu, Squid Game

 Stand-upy: Dave Chappelle

České 

Zátopek, Prvok, Šampón, Tečka a Karel (hodnotím jako ucházející mainstreamový film, jako art-film by to propadlo), 

Dokumenty: Jaromír99

Krátké filmy: 

Reklama

Reklama