• Krátkometrážní

Její tělo (2023)

Film je to celkem dobrý, jako mnozí přede mnou se divím, že o Andree režisérka nenatočila spíše dokument. Má to své chyby. Jinak režisérka z toho udělala reklamu na kapely Sunshine and Michael's Uncle. No, proč ne, ale trčí to z toho a moc mi to tam nesedí.

Marc Maron: Z bláta do louže (2023) (pořad)

Maron je vtipný, pokud se zrovna nenaváží do Rogana a jeho boys. Za prvé už ty fóry opakuje (což je vtipné, protože nejčastější stěr anti-woke komiků je, že se opakují) a je z toho cítit nesnášenlivost až křivda. Maron nadává na profesora misogynie Petersona, kterého já moc nemusím, BTW. A dělá přesně to, co mainstream, snaží se z ho zneplatnit, ačkoliv Maron je bakalář z English literature, takže proti Petersonovi je to opravdu akademický loser. Dále Maron pokračuje v tom, že Roganovy podcasty poslouchají jen panicové, kteří chtějí rady použít, až jednou budou mít ženu. Ten "most obvious" incel joke použitý asi tisíckrát předtím. Přijde mi prostě, že v souboji s Roganem tahá Maron za kratší provaz. A je to zbytečný beef, který vůbec nemusel být. S Louisem se rozešel, což chápu, Maron je prostě přesvědčený feminista, OK, omluva jeho kdysi přítele, mu tedy nepřijde dost upřímná. Otázka je, zda Maron, kdysi velký kokainista s mnoha krátkými vztahy a aférami, také nemá své kostlivce ve skříni a jestli tedy nevyčítá Louisovi něco, co sám také dělal. Ale to se asi nedozvíme. Každopádně nejsilnější je Maron, když se zaměřuje na niterné prožitky, trápení, nejistotu atd. To jsou věci, ve které se drží úžasné tradice of jewish self-deprecating humour. Hořce vtipná je současná válka v Gaze, kdy Maron stojí pochopitelně na straně Izraele, tedy na opačné straně, než všichni ti "woke people", se kterými si jinak notuje při kritice Rogana a anti-woke komiků. Uvidíme, kam se názorově dostane za pár let.

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Chybí mi tam ta komedie, ty vtipy. Když to srovnám s Dobré ráno Brno, tak je to vlastně strašně málo vtipné. Přitom vážně ten seriál samozřejmě brát nejde, takže k čemu jinému to je než k pobavení? No, tak snad bude příští díl zábavnější. Jinak námět a postavy jsou OK.

Kosmonaut z Čech (2024)

Spaceman není špatný film a třeba ta aluze na Rusalku je dobrá. Jenomže žánr vesmírná filosofická art-movie má už řadu dobrých filmů. A filmy jako Vesmírná odysea, Interstellar, Annihilation a Ad Astra jsou prostě lepší.

Metoda Markovič: Hojer - Cesta ke světlu (2024) (epizoda)

Asi v tom prostě nedokážu vidět ten klenot a tu hloubku. Nepřijde mi to špatné, ale opakující se a místy tedy lehce nudné. Herci výborní. Ale tak asi to není pro mě a vlastně jsem rád, že český seriál sklízí tak nadšené ovace.

Taylor Tomlinson: Mít všechno (2024) (pořad)

Už jsem se bál, že u současného stand-upu má člověk na výběr pouze mezi vzdychajícími anti-woke boomery a Hannah Gadsby (please no!). A pak jsem objevil Taylor, která je skvělá.

Kosmo (2016) (seriál)

Dávám si to v roce 2024 znovu a kvůli válce na Ukrajině jsou dnes některé fóry aktuálnější než tehdy. Tohle se Baldýnskému povedlo.