LOVEní (2019)

Tak za prvé....Každý, nebo skoro každý, kdo viděl tenhle film stoprocentně viděl i Ženy v běhu. To byla fakt komedie, u které jsem se řehtala od začátku do konce. A taky je to film, který bych doporučila i chlapovi. Naopak u LOVEní jsem se jen párkrát pousmála a rozhodně bych nedoporučila žádnýmu chlapovi, aby na to šel a to ani pod pohrůžkou rozchodu. Pak tady akorát tak kurví hodnocení. Každopádně, ikdyž jsem se v kině neřezala smíchy, tak několik dobrých hlášek proběhlo, film rozhodně nenudil, příběh samozřejmě otřepaný, ale na to se dá koukat pořád... :D Na Prachaře se taky dá celkem dobře koukat, takže z téhle stránky je to podle mě taky v pořádku. :) Takže za mě celkem slušné 4 hvězdy, protože někdy je prostě potřeba film, u kterého nepotřebujete přemýšlet a můžete se jen zasnít.

Funny Games USA (2007)

No tak tohle bylo hodně špatný. Popravdě podobně laděných filmů jsem už pár viděla a jediný, který u mě dopadl dobře byl Rukojmí s Brucem. Protože ten měl hlavu a patu. Tohle prostě bylo velké nic. Ničím to nepřekvapilo a když už to překvapilo, tak v tom špatném slova smyslu. Jako obvykle, na začátku pejsánek, samozřejmě ho museli celkem rychle zlikvidovat, jak jinak. Dále dva mladíci jen tak psychicky a fyzicky týrají jednu rodinu. A na tom mě má jako bavit co? Jsem si tak říkala, že tomu dám 3 hvězdy, dokud ona nezastřelila jednoho toho psychouše, ten druhý vzal ovladač a tuhle část přetočil a tím ji zabránil to udělat. Je mi jedno, že spoileruju, protože WTF!!! Hned to kleslo o další hvězdu. Tohle je prostě nezajímavý a naprosto zbytečný kousek.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Nevím, jestli tak málo procent mám přičítat síle zvyku uživatelů čsfd dávat filmům od Netflixu nízké hodnocení... Každopádně tohle je mnohem lepší zpracování, než Kniha džunglí z roku 2016. Sice už si nepamatuji, o čem byla, ale pamatuji si, že jsem se celkem nudila a jedniné co mě na tom ohromilo byla vizuální stránka. Tohle bylo oproti tomu celkem napínavé, ač si myslím, že obsah mohl být klidně rozsáhlejší.

Captain Marvel (2019)

Nic jsem nečekala...přece jen, co se týče superhrdinů, tak u mě vedou chlapi ;-) Nehledě na to, že např. film o Wonder woman mě zklamal, ale to je spíš zásluha DC. Ale Marvelka mě naopak příjemně překvapila. Bylo to zábavný, akční a s kecací nudou to zas tak nepřeháněli. A navíc...zjistit, jak Fury přišel o oko, je opravdu nezapomenutelný zážitek.

Znovu ve hře (2018)

Nevím sice, která vyšší moc zasáhla, ale jsem jí neskonale vděčná, protože jsem málem na tohle šla do kina. Trailer vypadal sice celkem zajímavě, ale jaká plytká slátaninka se z toho vyklubala mě překvapilo. Myslela jsem, že se bude jednat spíše o budování kariéry jedné osudem a finančně postižené sexy paní, která neměla možnost vystudovat jednu z Amerických prestižních škol tolik potřebných k tomu, aby nemusela někde na ulici prodávat párek v rohlíku. A navíc jsem doufala, že při této příležitosti klofne nějakého zámožného fešáka (přání mé romantické duše). A já se místo toho dostala do příběhu, kde úplně z haluze potká svoji dceru, kterou odložila ještě jako mimino, a která je náhodou i adoptovanou dcerou majitele firmy, který ji na základě lživých informací o jejím vzdělání přijal. Sory, většinou vulgarismy v komentu nepoužívám, ale neposrali byste se z toho? A jelikož chlapa měla už od začátku filmu, sice nic moc, ale měla, tak mi bylo hned jasný, že mé druhé přání splněno nebude. Nehledě na to, že to je nejspíš poprvé, co jsem slyšela mluvit Lopez bez dabingu.....a není to pěkný. No a navíc její dceru hraje Vanessa Hudgens. A tohle stvoření je vždycky ve filmu jako pěst na oko. Neuměla hrát v Muzikálu na střední a neumí hrát ani teď. Jen ťulpas by ji obsadil do role. No chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale jak tady čtu to svoje rozhořčení, tak skončím nakonec na dvou.

Vybíjená (2015)

Kupodivu to vůbec nebylo špatný. Já sice knihy Viewegha nečtu, ale mám ráda filmy natočené podle nich. Čekala jsem sice komedii, ale tady se jednalo spíše o to drama. Příběh mě ale zaujal. Jediný problém bylo ale herecké obsazení. Buď mi tam neseděli herci do určitých postav a nebo tam prostě byli (ne)herci, kteří neumí hrát. Když vezmu první případ. Trio Sokol, Suchánek a Genzer mám ráda. Sice nemusím Partičku, ale je můžu. Ale sem se prostě nehodili. Jako hodit je celkem do vážných postav jen proto, že sem tam zavtipkují, to prostě není dobrý nápad. A ten druhý případ....Krainová neumí hrát, sice je to krásná baba, ale neumí. A myslím si, že u nás máme celkem dost pěkných hereček, které by tu roli zastali líp. Nemluvě o herečce, která ve filmu ztvárnila její dceru. A do třetice Vaculík. Ten sice dříve stál za hřích...ale tady byla část, kde měl hrát své mladší já, jenže tam mu to vůbec neslušelo, naopak vypadal jako mrtvola. A poslední věc, co mi vadila a tuhle část nejspíš pochopí jen ten, kdo film viděl. Nechtělo se jim nejspíš do důležitých částí filmů strkat mladší verze postav, a proto ukázali např. Babčákovou a její svatbu nebo Krainovou a její porod, což se vůbec nehodilo, protože to nejspíš proběhlo v době, kdy jim bylo něco přes dvacet a holky, na to opravdu nevypadáte. Ale i přes všechny tyhle moje výtky jsem dala 4 hvězdy, protože příběh prostě zaujal a všechno tohle se dalo celkem snést.

Pokojný bojovník (2006)

Proč tak dlouhý....proč tak mdlý a hlavně proč to má tak vysoké hodnocení. No jo vlastně....bla bla bla....poselství...bla bla bla.....duchovní hloubka....bla bla bla...životní moudro. A navíc natočený jako béčkový film. Poslední dobou mám na ty sportovní filmy smůlu. Nemůžu si pomoct, ale mohlo to být natočeno líp.

Filosofové (2013)

Překvapilo mě to, tenhle film byl celkem dobře propracovaný. Přechody z reality v učebně do uměle vytvořené katastrofické situace byly skvělé. Samotnou mě to donutilo přemýšlet nad tím, koho bych si vybrala do krytu. Jen konec mě malinko zklamal. Čekala jsem, že by se mohli propracovat k ideálnímu řešení, koho zachránit a koho ne. Spoiler: Ač poslední možnost byla ta nejmíň logická tím, že byli vybráni lidé, kteří nemají žádné praktické předpoklady k přežití, tak nevím, proč by neměli přežít. Se podívejte na pořad kdo přežije. Vyberou partu ťulpasů a po týdnu si i oheň rozdělají :-D Každopádně se to na konci zvrhlo k řešení milostného trojúhelníku mezi učitelem, studentkou a jejím spolužákem ..... a to prostě není wow konec, který bych u takového filmu čekala.

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Hele sice je Keanu klasa, ale když je scénář sračka, tak prostě ani on to nezachrání. O tom, že tam byla Winona ani nemluvím. To pro mě není ani herečka. Hráli tam jen oni dva....doslova....to že tam bylo pár jojanů v pozadí, to nestojí za řeč. Dialogy byly v podstatě takové, že prostě mleli a mleli a já najednou zjistila, že už je ani neposlouchám....a to jsem pěkně prosím četla titulky. A ten konec. Ten si v podstatě mohli klidně nechat.

Ženy v běhu (2019)

Co k tomu asi jiného říct než to, že tekly slzy proudem. Skvělé hlášky v průběhu celého filmu. Děti perlily, ženský perlily a Vetchý je prostě talent. Ikdyby celý film stál za ho...(což nestál), tak on prostě bude skvělej. Navíc je na něj pořád dobrý pohled :-), ten chlap zraje jako víno. Ale bacha, tenhle film dokázal tak zapůsobit, že jsem hned dostala chuť si zaběhat. Ale.....je zima....takže nic....do léta mě to snad přejde.