LegoMan69

LegoMan69


1 bod

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 22.3.2015  17:12

  Spolu s Die Hard je Heat skvěle pojatý akční film, ve kterém se utkají dvě postavy padoucha a detektiva a obě dvě role sehráli skvělý herci a je radost na to pohledět. Spoiler! Moje nejoblíbenější scéna je asi kafíčko a pokec detektiva s lupičem před bankovní loupeží.

  • 16.3.2015  14:21

  Špičková animace, neustále humor. Tohle je prostě pecka!

  • 16.3.2015  14:12

  Lego Star Wars založené na epizodě Pomsta Sithů. Animace není sice na velké úrovni, ale pro mě to hodnotu vtípků nesrazilo. Svým způsobem to je klasika. Tohle byla první lego animace (dělaná "profesionály") od Cartoon Network. V průběhu let se samozřejmě vylepšili v animaci a detailech, ale tohle má furt hodnotu a pobaví fanoušky Star Wars tak i lega.

  • 15.3.2015  19:25
  Diktátor (1940)
  *****

  Nemám slov. Je tam humor a parodie na Hitlera. Je tam temná atmosféra a strach. A na konci je poselství, které je důležité (a to nejen na tu dobu) ale vzhledem k tomu, že se lidé o moc nemění, tak to poselství zůstává platné dodnes. Po 11 krátkých groteskách Chaplina je tohle pro mě šok. 2 hodinový film, který baví, dokonale paroduje a navíc nese velké poselství...já nemám slov. Mistrné dílo Chaplina. Prostě je to dokonalé. :)

  • 15.3.2015  16:55

  Výborné téma. Dva muži stěhují piáno...nic víc k zápletce netřeba. Výborní herci. Charlie Chaplin a Mack Swain jsou výborné duo. Vtipné a hlavně nejvíc mě dostal ten oslík (chudáček, táhnout piáno a dva magory...)

  • 15.3.2015  16:34

  Dva muži se poperou v baru a vymění si kabáty. Každý má určitý dopis či vzkaz. Když ty vyměněné vzkazy najdou jejich ženy, tak je zle...velice pobavilo, Chaplin v roli mrzutého, ale přesto milujícího otce. Mabel zase taková typická žena. Bylo to vtipné a mělo to děj ve kterém jsem se orientoval. Nejlepší herec ze všech bylo ovšem to miminko!

  • 15.3.2015  15:59

  Jasný děj, fajn gagy, v podstatě bych tomu nic nevytkl. Jsou to hotelové taškařice, kde Chaplin chce Mabel a běhá za ní a Mabel se ukryje pod postelí v jednom pokoji. A v tom pokoji bydlí muž s manželkou a jak manželka uvidí, že její manžel má pod postelí Mabel tak mu vynadá a ještě se tam přimýchá milenec Mabel...všechno to dává smysl (v komentáři jsem ten děj jen tak načrtl) a především je to vtipné.

  • 15.3.2015  15:25

  Chaplin v pravěku. The Tramp si usne na lavičce a přenese se ve snech do pravěku. Tam si získá sympatie vůdce kmene a kouká po hromadě slečen. Konkurenta bací po hlavě palicí a volně si vybere jednu dívku. Ale vůdce kmene mu tu dívku nechce dát (tchán jeden) a zkouší jeho sílu a tak. Zábavné, nebylo to natahované a mě osobně to přijde jako fakt vydařené dílo.

  • 15.3.2015  14:44

  Celou dobu se Chaplin snaží dostat do záběru kameramana, který zase chce natočit závod automobilů. Nejdřív Chaplina odstrkuje ze záběru a pak do něj kope a Chaplin se furt vrací a motá se tam. Jako děj tam není vůbec žádný, zato to slouží dobře jako dokument. Uvidíte kolik mnoho lidí na takové závody chodilo, uvidíte staré závodní "sporťáky" takže z pohledu jako dokumentace nějakých závodů to beru. Nicméně jako groteska se tam furt opakuje to vyhazování ze záběru kamery a moc mě to nebralo. Jako párkrát jsem se usmál a ten ksicht do kamery na konci byl boží, ale jeden, dva boží momenty to nezachrání.

  • 15.3.2015  14:28

  Tohle byla pecka. Chaplin s něčím, co bych měl nazvat ženou (vnitřně to je určitě kráska) jde do parku a nechá svou ženu osamotě na lavičce a flirtuje s ženou někoho cizího a ta žena se vyleká a volá policajta. Ten cizí týpek se zase vyplíží a flirtuje s ženou Chaplina a ta taky volá policajta. Oba dva nevděčné muže chce chytit policajt a pronásleduje je. Ještě větší sranda přijde a to, když se oba muži někde schovávají před policistou a mezitím se ty dvě ženy seznámí. Krásné, vtipné, máte dokonalý přehled o situaci, není to natahované, je to svižné a Chaplin je oblečený jako The Tramp. Pro milovníky grotesek i lidi, kteří na tohle náhodou narazí fakt doporučuji.

  • 15.3.2015  12:31

  Asi jsem čekal víc než jsem měl. Myslel jsem, že jakmile usedne Chaplin na režijní křeslo, tak se ty grotesky najednou o mnoho zlepší. Nicméně humor tam byl, příběh byl velmi jednoduchý (asi až moc, ale je to krátký film, takže si nemůžu moc stěžovat) a scény s házením těsta do obličeje neměly chybu (až když jich bylo hodně) a sobectví, kde si Chaplin utírá špinavé boty do ostatních lidí. Ono je to hodně natahovaný, spousta gagů se stále opakuje a postupně to někdy ztrácí humor. Ono i přesto všechno, Chaplin je sympatický komik a stojí za to si tohle pustit.

  • 15.3.2015  11:33
  Zápasníci (1914)
  ***

  Od začátku jsem hledal Chaplina. Ano, je to doba, kdy měl menší role u grotesek, ale rozhodně ani jednu z menších rolí nezkazil. Mega tlouštík, Roscoe 'Fatty' Arbuckle, který boxuje a zvedá velké závaží nebo táhne za sebou hromadu lidí pomocí provazu, ten byl rozhodně skvělý. A však popravdě jsem se v ději někdy ani neorientoval, ale ani mi to moc nevadilo. O čem ten příběh byl a proč se tam pronásledovali jsem se dozvěděl, až když jsem si to přečetl u profilu filmu. Film jako groteska nezklame a nemám nic proti němu (ale taky nic "extra" pro něj) takže lepší průměr. 70% tak.

  • 15.3.2015  09:48

  Chaplin v roli záporáka (celkem pamětihodného, protože takhle vypadají všichni ti "klišé" záporáci z pohádek a hlavně z animáčů) s naštvaným výrazem v obličeji, knírkem a neschopnými pomocníky, na které je naštvaný, protože se mu stále nedaří, zbavit se Mabel, která vyhrává závod automobilů. Háže tam po ní výbušniny, na cestu stříká nějaký olej nebo co a furt se šikovná Mabel vyhýbá jeho nástrahám a jede si s autíčkem dál. Produkce měla víc peněz a dovolila si o trochu víc věcí než v předchozích groteskách a to sporťáky, akční (no dejme tomu na tu dobu akční) záběry rychlých aut a děj je delší a příběhu je víc. Před "hlavním" dějem a to závodem automobilů, je ještě počáteční příběh a ten ukáže, proč má Mabel a její kluk trable s tím záporákem (jak se potkali a pohádali). Celkově dobrý.

  • 15.3.2015  08:57
  Tango Tangle (1914)
  ***

  Chaplin má konečně jednu z hlavních rolí, ale furt žádný make-up. Ano, Ford Sterling je hlavní postavou a svým hereckým výkonem, zde byl lepší než Chaplin podle mýho. Ten hromotluk taky nebyl marnej. Hraje tam klidná dechová hudba, což je super u klidného tance, ale k těm rvačkám se mi vůbec nehodí. Čekal bych tam nějaké bubnování a pořádnou ránu (zvuk gongu nebo silného bubnu), když tam někdo někoho praští, ale celý film tam hraje ta stejná klidná melodie. Celkově to je dobrý, ale není to groteska kterou musíte nutně vidět (že by nějaká klasika, to ne). Na druhou stranu je tam jedna pamětihodná scéna a to na konci, když ti dva spadnou na záda a nohy se jim zvednou do vzduchu (což pak bylo zopakováno nespočetněkrát v nespočetně filmech, především v animovaných).

  • 15.3.2015  08:30

  Je to klasická stará groteska, která nemá nic "extra" (nějaké slavné pamětihodné scény) nicméně jako groteska nezklamala. Zápletku pochopíte je to i vtipné, herci nejsou vůbec špatní. Mě osobně to pobavilo, ale víckrát bych se na to nekoukl asi. Chaplin tam je na pár sekund, takže jestli na to chcete koukat jako na nejstarší Chaplinovku, budete zklamáni.

  • 14.3.2015  13:19

  Stejně jako Bondovky z 60. let, tak ani tohle nejde parodovat...má to styl, příběh, "špionážní" zápletku, místy je to drsný film a místry naprosto absurdní...Máte rádi akci (neskutečně kvalitní), agenty (typu James Bond), Británii a to "gentlemanství" a hodně špionážní nadsázky? Pak toto je film stvořený pro vás! Já osobně vše, co jsem zmínil mám rád, a proto za mě vysoké hodnocení

  • 9.3.2015  09:56
  Město bohů (2002)
  *****

  Film vyprávějící příběh kluka, který žil ve čtvrti brazilských gangsterů. Od 60. Let po 80. Léta...Vidíme jak se město vyviji a jak vypadá v průběhu desetileti. Vidíme šílence se zbraněmi a děti, které nemají kam jít a musí se uživit. Styl vyprávění je zajímavý (není to úplne chronologicky) Kazda postava má svuj příběh a má důvod dělat to co děla...jsou zde touhy...řekl bych, že tenhle film nezklame a to ani tématikou pak ani režii...Výborný kousek

  • 18.2.2015  20:42

  Klišé sci-fi opera love story. Za ty peníze to stojí, efekty jsou na úrovni, kostými byli šílené, scifistické jak mají být, nějaký příběh se tam vyvíjel, čekejte průměrnou popcornovou zábavu. PS: Jak Balem zabíjí své důstojníky, nemohl jsem si nevzpomenout na Epizodu V. :D

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace