Absolvent (1967)

Každý chlap si raz spomenie na tú sexi susedku, ktorá mu v jeho mokrých snoch vždy spríjemňovala nočnú samotu. Každý z nich raz pomyslel na to, aké by to bolo, ak by sa to naozaj stalo. No tu to máme. Zničená budúcnosť a jej dcéra na krku. Len žartujem. Dcéra Pani Robinsonovej je naozaj krásna a hlavne bola z nej nádherná nevesta. Film je v podstate o mladíkovi, ktorí prekročí hranice kvôli láske. Len kvôli nej by bol schopný povedať Ellaine to, že prišiel o panictvo s jej matkou. Len kvôli láske dokázal tak urputne hľadať kostol v ktorom sa vydávala a len kvôli láske s ním ona z tej svadby utiekla. Réžia nám ale záverom dala jednu jasnú otázku. Vážne v živote stačí len láska?

A co když je to pravda? (2005)

Chcel by som vedieť, na čo tvorcovia minuli tých 58 miliónov? Z toho 70 percent zrejme šlo na plat Pravej blondínky. Ale bolo to fajn, príjemné romantické, miestami smutné, miestami vtipné. Celkovo pomerne slušné.

Advokát (2022) (seriál)

Mňamkózná pohodová šmakocinka. Ale s prekvapivými zvratmi. Povinnosť pre každého fanúšika Kravaťákov či Zákona a poriadku. Navyše Mickey sa šarmom a mazanosťou vyrovná aj samotného Harveymu Specterovi a to už je čo povedať. Po prvej sérii len dúfam, že príde aj tá druhá a spomínaní Suits dostanú konečne poriadnu konkurenciu.

Agent bez minulosti (2002)

Taký Matt Damon, je pre mňa väčší frajer než preceňovaný Bond, takže spokojnosť. :)

Agent na útěku (2012)

Slabučké. Eckhart sa celkom snaží a tá maličká takisto, ale napokon je z toho len zmes všetkého, čo sme už videli a v oveľa kvalitnejšom poňatí. Akcie je málo a keď už aj na niečo dôjde, tak je to veľmi slabé. Chcelo to skúsenejšieho režiséra, scenáristu a zrejme aj väčší rozpočet.

Ajťáci (2006) (seriál)

Nejak som tomu neprišiel na chuť. Prvé časti sú skvelé, lenže po nich prišla len nuda a skôr trápne než smiešne situácie a hlavne herci už prehrávali, nie hrali...Pre mňa sú Ajťaci preceňovaná náhrada britov za skvostnú americkú Teóriu.

Alenka v říši divů (2010)

Skvelé zobrazenie detského fantasy. Nejak tak to má proste vyzerať. Hlavná predstaviteľka Alica je sympatická a to je hlavné. K tomu každého poteší Johnny, Helena či Anne Hathaway. Skvelá práca Tim :)

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Ťažkopádna blbosť s tonou vizuálnych efektov, ktoré ale nezachránia plytký dej a ešte horšie výkony hercov. Tí ani nemajú čo hrať, pretože scenár je to najhoršie na celom tomto projekte. Proste druhá časť ako vyšitá, teda oveľa slabšia ako jej predchodca, horšie zahraná, horšie napísaná, a s oveľa horším dejom, točená len a len pre peniaze!

Amélie z Montmartru (2001)

Sklamanie. Vizuál hravý a príjemný, herecký výkon Audrey kvalitný, ale ten dej, ten ma vôbec nezaujal. V podstate vás zaujme len detstvo Amelie, ktoré nieje príliš normálne. Dospelá Amélia síce rieši divné veci a celkovo je divná ale to čo rieši ma absolutne nezaujalo a musím sa priznať, že film som ani nedopozeral. Tie dve hviezdy dávam len za soundtrack a vizuál. Zase raz preceňovaný film. Škoda.

Americká krása (1999)

Najfamóznejšia óda na človeka, ktorý si začne žiť svoj život po svojom až tesne pred jeho koncom. Dokonalý Kevin Spacey, úžasná Mena Suvari a Annette Bening je jednou z najhorších filmových manželiek v dejinách, takže svoju prácu odviedla na výbornú. Tento film má veľa plusov. Fantastický scenár od Alana Balla, ktorý opisuje udalosti dejúce sa v takmer každej americkej rodine, pričom to podáva s ladnosťou a vkusom jemu vlastným. Tým najväčším plusom je však pre mňa Sam Mendes na režisérskej stoličke. Skutočne brilantný výkon od debutanta v Hollywoode by toto asi nikto nečakal. Odvtedy aj keď natočil mnoho skvelých filmov, ku kvalitám Americkej krásy sa už ani jeden z nich nepriblížil. Prakticky dokonalé dielo a keď už mal niekto vyfúknuť všetkých Oscarov mojej obľúbenej Zelenej míli, som rád, že to bola práve Americká krása.