Dexter - Ber to (2010) (epizoda)

Nie je to čistých 5 hviezd, ale celková epizóda je poňatá s takou gráciou, eleganciou a svižnosťou, že tomu nejde neudeliť plný počet.

Dexter - Utlumení vztahů (2010) (epizoda)

Vždy ma baví vidieť Dexa v problémoch a následne ho sledovať, ako sa s tým popasuje. Tentokrát to len tak tak zvládol, vďaka čomu získala táto epizóda vysoké hodnotenie. Inak ma ale vonkoncom nebavia príbehy vedľajších postáv a sekundárneho zločinu v podobe vraha či vrahov s mačetou. Takisto musí mať Debra v každej sérii minimálne jedného pichača? Tvorcovia si zjavne myslia, že keď sa po nikom neváľa, tak jej absolútne nezaujímavá. Podobne ako prakticky celé oddelenie, okrem Masuka.

Dexter - První krev (2010) (epizoda)

Piata séria mala asi najbrutálnejší rozbeh, počínajúc s prvým dielom, ktorý patri medzi tie najintenzívnejšie epizódy celého seriálu. Ako obyčajne to však trochu opadlo, ale určite čakám, že to v ďalších dieloch naberie poriadne spád a grády.

Dexter - Chcete si vzít Dextera Morgana? (2008) (epizoda)

Opäť to bola skvelá jazda, Dexovi už nejde nefandiť, ako napríklad pri sledovaní 2. série, keď ste z časti chceli, aby ho Doakes chytil. Samozrejme len z časti. Prajeme mu to s Ritou, prajeme to jeho sestre, všetkým hrdinom aj anti-hrdinom. Postava Miguela bola hlavne v posledných dieloch veľmi intenzívna a najväčšou chybou bolo, že jeho smrť bola pre Dextera príliš jednoduchá. Secondhandový sériový vrah a.k.a pán stahovač alebo ako ho nazvať bol extrémne slabým súperom. Aj tretia séria mala úroveň, ale po pravde skutočné grády malo len pár dielov, zvyšok bol slušný štandard. Hádam sa tvorcovia trochu poučili a 4. séria už bude poriadne nabitá. A chladničkový zabijak dostane poriadnu konkurenciu, mimo svojej rodiny.

Dexter - Ano, jde to (2008) (epizoda)

Zatiaľ najlepší diel. Vyrovnaný vo všetkých dejových líniách. Čo sa pána sťahovača týka, ten sa tentokrát riadne „predviedol“ prial by som mu Dexterovu pomstu. A tiež mám istý typ, mám pocit, že sa vrah opäť skrýva na policajnej stanici, takže uvidíme. Každopádne bromance Miguela a Dexa naberá poriadny spád.

Dexter - Plavba za domovem (2008) (epizoda)

Už to chcelo trochu nabrať spád, samotný Dexterov výjazd pôsobivý, ale nič extra, tvorcovia nám to však vynahradili vo finálových dialógoch medzi Miguellom a Dexom.

Dexter - Série 2 (2007) (série)

Opäť kvalitná šou, počas ktorej mi začala byť sympatická hlavne postava Debry. Niet tu veľmi čo vymýšľať, tentokrát si tvorcovia posvietili na samotného Dextera a aj keď niektoré jeho chyby či úkony boli nie až tak premyslené, stále sa na to veľmi dobre pozeralo. No a finálna momentka, v nej sme sa dočkali azda najväčšej satisfakcie v Dexterovom štýle. Chýbalo mi však väčšie lákadlo do 3. série a takisto to finále pre mňa skôr nastalo v predposlednej, než v poslednej časti. V rámci kriminálok je to však neskutočný nadštandard, konkurujúci aj nedostižnému Sherlockovi od BBC.

Dexter - Volání krve (2006) (epizoda)

Excelentná kriminálna šou s vrahom v hlavnej úlohe. Dexter je anti-hrdina ako sa patrí. S nielen nejakými sklonmi k  možným psychickým poruchám, ale so skutočnou psychickou poruchou a nutkaním vraždiť, ktoré veľmi rád uspokojuje. Niektoré epizódy mali trošku slabšie tempo, nie furt ma bavili scény s Ritou a jej deťmi, ale to je normálne. Ako náhle totiž došlo na riešenie primárneho prípadu sedel som ako prikovaný a hlavná pointa vo finálovej epizóde má dokonalo odstavila a to aj napriek tomu, že som identitu vraha odhalil zrejme ako ostatní dosť skoro. Zatiaľ excelentná práca, ako s hercami, tak kamerou a hudbou. V tomto prípade je nutné pochváliť réžiu a samozrejme scenár. Som zvedavý čo prinesú ďalšie série.

Teorie tygra (2016)

Film o tom, že manželstvom týraný chlap, radšej strávi zvyšok svojho života v blázinci, či ako bezdomovec, ako by mal ešte čo i len deň či dva znášať panovačné eskapády svojej ženy. Tentokrát to tvorcovia od susedov trafili dobre. S Bartoškou postavou nejde nesympatizovať, jeho žena tu je jasným záporákom, definovaným od začiatku. Plus to jeho road-trip dobrodružstvo je celkom fajn. Filmu rozhodne nechýba tá klasická česká pohodička, ale chýba mu väčšia intenzita humoru. Na druhej strane bolo to zaujímavé a príjemné. Na české pomery solídna práca.

Pánský klub (2022)

Klasická česká komédia, ktorá balansuje na hrane komédie a drámy, pričom sa neprikláňa ani k jednému žánru. Vždy to začne celkom pekne, nápad je dobrý, ale scenár a réžia sú opäť totálne odfláknuté. O nejakých hereckých výkonoch sa nedá hovoriť a ako pri takmer každej českej komédii posledných rokov, si vo finále poviete, že to bola strata času...