Bulšit (2001)

Keď som si to pozrel v originálnom znení, tak neviem skrátka sa na tom nedalo nesmiať. Je to strašne blbé, zahrané totálne pod úroveň a rovnako tak napísané, ale niektoré fórky alebo scénky boli skrátka na popukanie („Tak už ho nechte jó?!“).

Vlčí mládě (2011) (seriál)

Pre mňa na rovnakej úrovni ako Upírske denníky. Tvorcovia to síce v prvých troch sériách rozohrali dobre, no s odchodom Crystal Reed to akosi stratilo iskru. Stále je to ale pomerne zábavný a celkovo príjemný seriál, na ktorý sa dobre pozerá.

Duna: Část druhá (2024)

S druhou Dunou mám trochu problém. Kým prvý diel bol akoby jasný v tom, čo chce divákom podať, to znamená zradu a pomstu, v tomto smere sa druhý diel vyjadruje trochu inak. Tak 70% filmu je hlavná postava zvádzaná svojimi pocitmi, chuťou po pomste, ale takisto aj svojimi víziami do budúcnosti, ktorá vôbec nevyzerá dobre. POZOR SPOILER. Od jeho ústupu na juh sa však všetko mení a mení sa aj on na samotného spasiteľa Duny. A práve táto poloha mi nejak moc nesedí, neviem prečo. Užívateľ Mr.Hlad spomenul, že koniec bol extrémne rýchlo odsýpaný, takým spôsobom, že som si ho nemohol vychutnať, nešlo byť skrátka súčasťou toho epického divadla, na ktoré som sa pozeral. Hádam ale, že Denis to všetko ukončí v tretej časti, ale už teraz viem, že samotné finále bude niekomu vyhovovať a niekomu zase nie. Štyri hviezdy sú ale zaslúžené a to hlavne za predvedenú prácu po každej stránke. Všetci herci sú skvelí, Chalamet to celé ťahá bez problémov, Zendaya je rozkošná a bojovná zároveň, z Rebeccy Ferguson síce veľa nevidíme, ale svoju rolu matky zvláda veľmi dobre. Najväčšou hviezdou je samozrejme Villeneuve na poste režiséra, ktorý si týmto kúskom rozhodne vyslúžil nomináciu na Oscara. Napriek tomu, že finále bolo pre mňa trochu rozporuplné, uznávam, že je Duna ako celok jedným z najlepších filmov dekády.

Přátelé - Série 4 (1997) (série)

Nesmierne vkusná a inteligentná zábava. Herci si na seba už úplne zvykli, prakticky sa stali postavami, ktoré hrajú. Po autorskej stránke to je takisto vynikajúce, takmer každý zo šestice sa dočkal výrazného posunu vpred a sérii takisto pomáha skvelý začiatok a veľkolepý koniec. Do 5. série je partička rozohraná parádne.

Přátelé - Série 3 (1996) (série)

Skvelý posun vpred, oproti mierne slabším prvým dvom sériám. Vzťah medzi Rossom a Rachel parádne naberá na obrátkach, diváci si užívajú ako ich šťastné obdobie, tak aj ich škaredý rozchod a neúplne uzavretie ich vzťahu vo finále série. Plus Chandler je fantastický ako vždy, Joeyho postava začína ľudí čoraz viac baviť a dokonca aj Phoebe sem tam príbehu napomáha. Monica je trochu na vedľajšej koľaji, ale to nevadí, pretože jej postava má niečo do seba. Tvorcovia nám ponúkli tonu skvelých nápadov, výborných a zaujímavých epizód a mám pocit, že po prvých dvoch slabších sériách to bude už len takéto.

Přátelé - Série 2 (1995) (série)

7/10. Druhá séria nezačala príliš dobre, jediným pozitívnym bodom bol Chandler, ktorý bol dokonalý prakticky v každej scéne. Lenže od epizódy The One with the Prom Video to šlo kvalitatívne nahor. Dej bol o dosť zaujímavejší, postavy sa dostávali do zábavných situácii a z Rossa a Rachel sa stal veľmi sympatický pár so skvelou chémiou. Uvítanou zložkou bol Tom Selleck ako Dr. Richard Burke.

Přátelé - Série 1 (1994) (série)

Priateľov som vnímal vždy pozitívne, ale takisto som si nemyslel, že ide o extrémne zábavný sitkom. Skôr o niečo, čo je pozitívne, dobre naladí a má k dispozícii sympatické obsadenie. A tieto všetky kvality sitkom má, lenže je aj skutočne zábavný, pokiaľ ho nesledujete s dabingom či už českým alebo slovenským. Tým užívateľom, ktorí to videli práve s dabingom a tak prvej sérii nadelili tri priemerné hviezdy, tak vám vrelo odporúčam sledovať to v originálnom znení. Priatelia mali slušný rozjazd, celej sérii vládol Chandler, ktorý nabíjal seriál jednou vydarenou hláškou za druhou. Ústrednou mužskou postavou je Ross a sekne mu to. Celkovo sú ale Priatelia aspoň pri tejto sérii nevyrovnaní, pretože scénky v ktorých je len čisto mužské obsadenie sú oveľa pestrejšie, zábavnejšie a skrátka lepšie, ako scénky v ktorých je len ženské obsadenie. Aj keď sa na Jennifer, Lisu a Courteney pozerá sakra dobre, v rámci hlášok a celkovej zábavnosti sa od chalanov majú čo učiť.

Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Aj tretia séria mala podobné grády, ako tá druhá. Opäť to nebolo až na úrovni pôvodného Narcosu, ale to by ani logicky nebolo možné. Ku kvalitným dialógom a dobrým postavám tvorcovia pridali viac akcie, ktorá bola tentokrát ešte viac vybrúsená. Za mňa určite spokojnosť, nielen s touto sériou, ale s celým týmto spin-offom.

Perníkový táta - Felina (2013) (epizoda)

Totálny vrchol! Po epizóde „Ozymandias“ som si myslel, že nič lepšie už nepríde, ale prišlo. Walter White sa s nami rozlúčil v tom najväčšom štýle, presne takýto fenomenálny koniec si jeho geniálna postava zaslúžila!

Perníkový táta - Ozymandias (2013) (epizoda)

Jedna z najlepších seriálových epizód, aké som kedy videl. Napínavá až do špiku kosti. Gilliganova réžia prvotriedna!