wopi

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 27.3.2019  20:30
    Víla (2011)

Jsou tam trapné chvilky, ale také spousta originálních a místy až dadaistických nápadů. Nenudil jsem se.

• 28.2.2019  22:10
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

První série: kingovštější než sám S.King. Uvidíme dál.

• 18.8.2018  21:32

Nezdá se mi, že občasný pocit scény z Indiana Jonese či Harryho Pottera byla jen sugesce kvůli jménům v titulcích. Myslím, že tady je vidět, jak tyhle dvě věci kdysi uzrávaly.

• 23.7.2018  18:50
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nemůžu hodnotit. Po jednom a půl díle jsem to vzdal - těsně před smrtí nudou. Roboti mě nezajímají. Stejně málo by mě oslovil seriál, kde by trávník udržovaly sekačky několika značek. „Fandil“ bych jim a vcítil bych se do nich zhruba stejně.

• 19.7.2018  19:48
    Temná věž (2017)

Takhle zpíčit předlohu, to jsem ještě neviděl. Nejen zpíčit. Zabili ji, vyvrhli, z vnitřností udělali panáčka, ale ten nemluvil. Tak ho také zabili, vyvrhli a hodili do bahna shnít. Z toho pak vyrostla hnusná kytka, kterou rozsekali a pak znovu poslepovali vykrádačkami z jiných filmů či seriálů. Jediné dobré tři vteřiny: nápis Pennywise v ruinách zábavního parku.

• 22.4.2018  21:48

Přistát na neznámé planetě a vyjít ven bez skafandru jen na základě procenta kyslíku a dusíku? Nikdo si nezasloužil přežít. Taková sbírka kandidátů Darwinovy ceny se hned tak nevidí. Totální zklamání (fakt jsem doufal, že se Scott po Prometheovi vzpamatuje, ne, je to ještě horší).

• 22.4.2018  15:20

Jedna hvězdička za chvíle upřímného smíchu. Že to byly ty, u kterých to autoři neplánovali, nevadí. Nejroztomilejší je probíhající zatmění, které pokorně několik minut posečká, než si to ti dobří s těmi špatnými vyřídí.

• 13.3.2018  13:19
    Čepel smrti (2009)

První film, na kterém bylo špatně naprosto všechno. Od režie, scénáře, kamery, střihu, logiky až k naprosto trapným "hereckým" výkonům. Jediné malé osobní pozitivum - vím, že se mám v budoucnu vyhýbat jménu Kučera.

• 7.3.2018  23:27
    Kin-Dza-Dza! (1986)

Netušil jsem, že v šestaosmdesátém v SSSR mohl někdo natočit někdo takový steampunk (vizuálně, bez páry).

• 28.2.2018  13:40

Film je sice slabý a poplatný době, zato ty písničky!

• 27.2.2018  17:12
    Twin Peaks (1992)

První část skvělá. Dále jen rozmazávání vraždy v seriálu. Zajímavé propojení se závěrem třetí série.

• 12.2.2018  15:57
    Život (2017)

Zbytečný film. Kosmonauti se chovali jako malé děti a zaslouženě to odskákali. A závěr, který měl být překvapením, byl předvídatelný. Rozhodně obšlehnutý, tohle už jsem někde viděl, jen si nevybavím název.

• 1.12.2017  13:58
    Ty, já a apokalypsa (TV seriál) (2015)

Chápu, že normálnímu seriálovému divákovi to drhne. Ale to zřejmě proto, že jde o zcela geniální záležitost. Jsou tam slabší momenty, ale za mě 95 %.

• 27.9.2017  20:18
    A Series of Unfortunate Events (TV seriál) (2017)

Nechápu komentáře typu "kopíruje film" či "laciné triky". K prvnímu: oboje vychází z téže knižní předlohy a seriál obsahuje mnohem více podstatných podrobností oproti filmu, který mnohé důležitosti vynechal. A k druhé výtce: je to stylizace. A to nádherná stylizace, ovšem náročná na vnímání detailů a myšlenek.

• 21.9.2017  14:23
    Panenka (1938)

Komedie hodně naivní, skoro všichni přehrávají, zvláště jsem měl strach, aby Neumannovi úplně nevypadly oči, ale Ferbasová naprosto neuvěřitelná!

• 15.9.2017  22:59
    To (2017)

Chyběl mi jen obrovský pavouk. Snad bude v druhé "kapitole". Jinak - ačkoliv hodně upraveno oproti knize - beru. 4,5 *

• 10.9.2017  12:15

Pobavil jsem se - a o to v komedii jde.

• 6.9.2017  16:34

Obávám se, že bez podrobné znalosti filmu Fire Walk With Me lze jen těžko pojmout některé momenty, hlavně pak samotný závěr.

• 9.8.2017  15:00

Toho filmu jsem se bál, neboť knihu jsem znal jako své boty. Ale dopadlo to dobře, je to jiné, ale v pohodě. Hlavní bitka skvěle odlehčena přechodem do béčka. Má to kouzlo, které ovšem musí člověk umět vnímat, ne jako někteří komentující, kteří od filmu čekali jen to, že Eva Green ukáže vnady. Mimochodem - jí ta role padne jak ušitá na míru.

• 7.7.2017  21:58
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Vůbec nechápu tu záplavu odsuzujících komentářů. Tak vtipně napsaný scénář tu už dlouho nebyl. Ale to holt ocení jen někdo, sjížděči amíckých komiksáren určitě ne. A nejvíc se mi lbí, jak tomu říkají "vánoční pohádka". Protože to jednou vysílali zrovna o Vánocích. Dobrý džouk. 7.7. ji dávali také, mudrlanti. Jo, a o Vánocích jednou dávali Pretty Woman. Stěžuju si, že to nebylo vánoční. Tady by se jeden po...

• 3.7.2017  11:48
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Geniálně zahraný geniální scénář. S tímhle se dnešní "zábavné" seriály nemůžou vůbec srovnávat.

• 27.6.2017  22:05
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První série lepší ****, druhá **, takže dávám ***.

• 31.5.2017  17:55
    The Visit (2015)

Příjemné překvapení. Vtipné dialogy, výborné obsazení a herecké výkony, uvěřitelné dialogy... Tentokrát mi FF styl nevadil.

• 26.5.2017  12:03
    Hostel II (2007)

Neskutečně hloupý film. Jedna hvězdička za oči Lauren German.

• 7.5.2017  20:24
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Travesti show.

• 30.4.2017  18:35
    Supernova (TV film) (2005)

Jestli scénárista vychodil více než tři třídy ZŠ, tak je to jeho totální ostuda. Stačilo by se jen PODÍVAT, co vlastně obnáší slovo "supernova". Ze Slunce by nevznikla ani "nova" (to je astronomický termín, nikoli TV kanál), natož pak supernova. A i při pouhé té nově (což je o HOOODNĚ menší výbuch) by zmizela celá Sluneční soustava i s (ne)planetou Plutem. Řešit, zdali se rozpustí ledovce, je prostě tak nesmírně blbé, že to nejde brát ani s přivřenýma očima.

• 24.4.2017  13:22

Co to má být? To už americké "sci-fi" píšou jen méně nadaní gymnasisté? Tolik nesmyslů najednou se jen tak nevidí. V podstatě každé dvě minuty nějaká naprostá hovadina. A myšlenka, že stačí, aby vetřelci měli ještě větší loď je také pitomá. Očekávám, že ve třetím dílu bude veliká jako 3/4 sluneční soustavy. To budou Amíci čubrnět, až to jejich prezident(ka) také vyřeší! Ale já ne.

• 8.4.2017  11:48

Disneyovky moc nemusím, ale tahle se fakt povedla. Co může pokazit vnímání filmu v plné kráse: český dabing (nutno vidět v AJ), nepochopení desítek odkazů a drobných filmařských i hudebních fórků. Mimochodem s fantasy to nemá co dělat a trailer krutě zkresluje. Jde o humorný pohádkový muzikál. Kdo čeká víc, bude zklamán. Kdo chce vážné pojetí, nechť si pustí verzi J.Herze.

• 27.3.2017  22:35
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Tolik nesmyslů snad není ani v jihoamerických telenovelách. Město má urgentní příjem plný doktorů, leč jediného policistu, který vyšetřuje vše - od facky až po pokus o vraždu. Tento superpolicista nezná otisky prstů, takže když dojde ke vloupání, kde lupiči vše osahávají holýma rukama a pokusí se zabít obyvatele domu, musí otravovat u operačního sálu, jestli by se od postižených náhodou nedozvěděl nějakou stopu. Babičky u televize je nutno též dojmout, takže je vecpána zápletka "dvě děti a chudák pes", jenže malí "herci" mají potíže vůbec odříkat daný text, takže na přirozenou intonaci už nezbývá, jejich dialogy tudíž zní naprosto mrtvě a nepřirozeně. Tohle je děs na n-tou.

• 4.3.2017  16:20
    Příchozí (2016)

Nevím, jestli bych dal vyšší hodnocení, kdybych nečetl tolik chvály, ale prostě jsem čekal víc. Nedostatečně využitý nápad.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6