Její tělo (2023)

Celý film je primárně veden zvukovou složkou, která dodává filmu hloubku a originálním a poutavým způsobem udržuje divákovu pozornost. Mluveného slova je ve filmu pomálu, což není vůbec na škodu. Ba naopak! Tvůrci efektivním způsobem využili ticho ke zdůraznění dramatických momentů. Převážně dynamická a chvílemi třesoucí se kamera ještě podporuje napětí. Dokonalé propojení zvukových prvků s autentickou kamerou nastoluje pomyslnou druhou dimenzi chápání díla. Tou jsou brilantní scény vykreslující vnitřní hlasy a pocity, které hlavní hrdinka prožívá. V těchto scénách jako by se zastavil čas. Tvůrci si s těmito záběry fantasticky pohráli a nešetřili detaily. Po zhlédnutí verze od osmnácti let odhaduji, že se verze liší v množství explicitních scén z pornografického průmyslu, kde jsou detailně zobrazená nahá těla a soulož. Tyto scény hodnotím jako zcela zbytečné. Ničí tak divákovu představivost a do kina nepatří. Drama očekává diváka, který k pochopení díla nutně potřebuje vše zcela vylíčit do nejmenších detailů. Tyto scény se dají ladně naznačit, aniž by absence detailního zobrazení bránila v porozumění. Na druhou stranu ale uznávám, že jsou-li explicitní scény tvůrčím záměrem k vyobrazení surovosti průmyslu pornografie, pak jsou zcela na místě. Nejenže dílo přesně popisuje životní příběh reálných událostí, ale hlavně dějovou linii podává přesvědčivě a detailně. Přimhouříte-li oči k sexuálně explicitním scénám, dozvíte se zajímavý a hořkosladký příběh ambiciózní ženy, která opravdu žila. Zhlédnutí filmu doporučuji nejen z hlediska rozšíření svého vědění o českých osobnostech, ale hlavně pro krásnou a kvalitní řemeslnou filmařskou práci.

Český Slavík 2022 (2022) (pořad) odpad!

Tohle vážně patří do televize? Rádoby vtipné urážky na účet zúčastněných i nezúčastněných, něco jako hudba ve stínu polonahých tanečnic, vyparáděné celebrity slintající po sošce popularity. Zlaté silvestrovské estrády z osmdesátek oproti tomuto.

Virgin River (2019) (seriál)

Jedna hvězdička patří tak akorát té přírodě. Jinak je to neskutečná ztráta času příběhem, který nemá hlavu ani patu.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Žhavé výstřely v českém provedení! Z podstaty je to blbina, pokud by chtěl člověk koukat na nějakou propracovanou a seriózní kriminálku, měl by zvolit cokoliv jiného. Prima parodie, která mě pobavila.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Je-li chápán seriál, jako parodie zejména na Sherlocka Holmese v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem, nebo na Dr. House, pak je to skvělá komedie. Autorům se povedlo vystihnout charakteristiku hlavního hrdiny Filipa Königa (V. Kotek), podle již dvou zmíněných postav. Více, než detektivka, která by odpovídala logickým vyšetřovacím krokům, je seriál spíše komediálního rázu s občas až zázračnými prorockými myšlenkami, který kdoví kde König objevuje. Co díl, to jednotlivý příběh, avšak na pozadí se odehrává ještě jeden příběh, který diváka provází celým seriálem. Ten mi nepřišel zcela ukončený. Hvězdičky ubírám za přílišné milostné scény, které měly vystihnout bohémský život, přelétavost a promiskuitu hlavního hrdiny. Myslím, že to šlo vyjádřit i kulantnějším způsobem. Jinak za mě dobrý.

Perry Mason (2020) (seriál)

Moc se mi líbilo prostředí, které bylo krásné vystřižené s temným efektem pro správnou detektivku. Hudba též skvěle podtrhovala děj. Jen si nemyslím, že bylo nutné jeden případ natáhnout do osmi dílů. V mezidobí od minulého dílu k dalšímu jsem zapomněla příslušné detaily, které mi následně chyběly k pochopení.

Chicago (2002)

Dějová linka mě nikterak výrazně neoslovila, zejména svou nereálností. Nejsem zcela přesvědčená o tom, zda jsou vraždy tohoto typu tak snadno obhajitelné. Herecké výkony mě však zcela okouzlily a vyrazily dech. Neuvěřitelné jak všestranně dokáží být lidé talentovaní! Chtěla bych vypíchnout krásně zpracovanou scénu, kdy Roxie hraje loutku ovládanou Flynnem. Krásný nápad jak vystihnout dějovou situaci. Pohyby Renée Zellweger jsou skvělé a velmi věrohodné. Stepujícího Richarda Gera jsem také jakživ neviděla. V neposlední řadě bych ráda pochválila úžasnou hudbu, která velmi lahodí uchu!

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Smála jsem se v průběhu celého filmu! Po velmi povedené jedničce, ne tak zdařilé dvojce, Johny English opět nezklamal a Rowan Atkinson podal neuvěřitelný výkon.

Elizabethtown (2005)

Neuvěřitelný kýč. Laciná romanťárna, která se snaží umělým způsobem dokázat, že svět je růžový a všechny starosti jsou nicotné a pomíjivé.

Bába z ledu (2017)

Dějově mi film přišel velmi mdlý a nijaký. Rozvleklé scény, dlouhé chvíle ticha. Hezká byla myšlenka sebeobětování a obrácení ostatních k dobru.