• Pohádka

127 hodin (2010)

Parádní film dle skutečné události poměrně věrně skoro dokumentárně natočený, sice může chvílemi až nudit, ale filmařům se podařilo nutné chvíle oživit. Hodnocení: 80 %

Pád do tmy (2005)

Poměrně solidní naturalismus kazí temná kamera a pořád se stejně opakující bitky, navíc závěr je až příliš přehnaný, žena si běží, jako kdyby se ji nic nestalo. Ženy jsou už od počátku nesympatické, tak by člověk uvítal raději, kdyby tam skončily všechny. Začátek je trochu zmatený a celé je to figurativní, kdy hlavní hrdinky jsou divákovi zcela lhostejné. Šlo z toho vytěžit více. Hodnocení: 60 %

Děti (2008)

Solidní horor dětského násilí s nádechem tajemna. Autor nechává vše na divákovi, nic nevysvětlí ani se nic nerozuzlí. Hezké napětí a námět, nizkorozpočtovost je znát na kvalitě scén a herců, kdy krev jako krev nevypadá a zranění jsou špatně vidět. Hodnocení: 65 %

Hamburger Hill (1987)

Průměrný válečný film s trochou humoru, vzhledem k hrůze působí ten humor až nepatřičně. Hodnocení: 60 %

Na hraně temnoty (2010)

Průměrný krimithriller, který je až příliš přímočarý a jednoduchý, že ničím nepřekvapí ani nenadchne. Hodnocení: 55 %

Celestinské proroctví (2006)

Hezká melodie, pěkný herec, ovšem dosti zmatečný scénář a tak i celý děj. Je to škoda. Hodnocení: 45 %

Proroctví z temnot (2002)

Zajímavý a působivý film, kde je trocha spirituality. Jen scénář mi přišel až trochu zmatený. Hodnocení: 65%

Pelíšky (1999)

Poměrně kultovní film, který zaujme nostalgií a celkem dobrým námětem a slušnými hereckými výkony. Hodnocení: 80 %

Moje krev (2009)

Poměrně překvapivě dobrý thriller, kterému sice kulhá scénář a ani není moc originální a herecké výkony taky nic moc, ale nechybí mu napětí a děj a to je hlavní. Hodnocení: 60 %

Katova kletba (2003)

Podprůměrný thriller, který má zajímavé rozuzlení. Podprůměrné herecké výkony nepotěší, ale jednou se to zkouknout dá. Hodnocení: 45 %