Gorehound

Gorehound

Martin Kuruc

okres Košice
Horror, eurohorror and eurocult collector

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 25.9.2020  16:23

Vcelku fajn osvieženie, skoro úplná odbočka od zvyšku série. Trocha tej krvi a chápadiel, ale hlavne citlivá dráma s historickými a politickými koreňmi a štipkou východnej mytológie. Kúsok Atticussovho života. Trošku zvoľnenie z úporného rasového podtextu, rovnako naliehavé, skvelo zahraté, natočené. Prečo nie.

• 17.9.2020  21:50
    Ďábel v Amityville (TV film) (1989)

Taký štandartný pohodový haunted house flick, nijak nevybočujúci z tých najvyjazdenejších koľají. Pekný dom nad morom, solídne natočené, sem tam sa zablisne aj nejaký skvelý záber. Cheesy 80s kids a vedľajšie postavy, ale to patrí k tomu. Potešia scény so samovoľne zapnutou motorovkou, len škoda, že sa to ďalej nerozvynulo. Ale inak pohodička.

• 16.9.2020  16:22

Ok, nie som zabednený, a nemám nič proti homosexuálom, ale tá jedna homosexuálna scéna na mňa bola priveľa. Aj na pílu rasizmu sa tlačí až prisilno, aj keď je stále aktuálna a dôležitá. Občas to o ničom inom skoro nieje. Na strane druhej sú v tejto časti NEUVERITEĽNÉ gore efekty. Myslím scény zhadzovania kože. Aj keď sčasti CGI, sú naozaj grafické a pôsobivé. Aj ten príbeh je koniec koncov stále zaujimavý, výprava v štýle 50s perfektná. HBO šokuje, posúva hranice toho, čo sa ukazuje v TV ďalej, myslím si. Čo nie je zas tak prekvapivé, je super, že nerobia seriály sterilne a sériovo. Len zas nie všetko vám sadne, ale to už je subjektívne.

• 8.9.2020  18:45

No, toto bola skôr taká pocta pulpovým dobrodružnym románom, so stále skvelo vykreslenými postavami. Trošičku sa to posunulo zasa dopredu. OK, ale toho Lovecrafta z názvu je tam stále menej, čo asi bude "vinou" knižnej predlohy, ktorú som síce nečítal, ale počul som o nej.

• 7.9.2020  21:19

Tento mainstream... Zoberme sympatickú final girl, excelentné prostredie, výpravu, dajme hlavným baddies do rúk sekeru, lukatď...a potom urobme všetko offscreen, alebo nepoužijme vôbec. Ku koncu pridajme trochu toho odfláknutého CGI, aby si deti v kine mysleli, že aký krvák práve videli. To je TAK premrhaný potenciál. Film je to pomerne zábavný, človek sa nenudí, ale sakriš...Boj o život zahratý skvelo, pesnička, ktorá sa rozozneje pri začatí lovu výborný nápad, príbeh má niečo do seba. Tak prečo namiesto nápaditého masakru, ako sa film tvári, tu máme len priemernú, skoro nekrvavú naháňačku? Rečnícka otázka. Chutná jednohubka s trpkou príchuťou.

• 2.9.2020  06:40

Lepšie ako prvý diel, ale zasa nič extra. Nad spracovaním opäť klobúk dole, je to emotívne, perfektne zahraté, neustále pracuje s postavami, dialógy len tak iskria a všetko je to krásne prepojené. Zamrzí občasný CGI bordel, poteší naopak zopár "wau" gore efektov a nápadov. Lenže mi tá ústredná ghost story tejto časti príde... málo a nič výnimočné. V poriadku, pohoda, ale nabušený prvý diel ostáva neprekonaný.

• 28.8.2020  17:48

Ten film som ako jedenásťročný miloval, dokonca som na ňom bol v kine. Neodolateľná kombinácia sf a Kingovského hororu, aj keď King dal svoje meno z filmu odstrániť. Možno film nemá z poviedkou mnoho spoločného, ale tvorcovia ho majú pekne prečítaného. Mestečko, postavy, dokonca aj námety, ktoré sa v jeho knihách často vyskitujú. Ok, možno digitálne efety "trošku" zastarali, ale aj to patrí k čaru nostalgie. Objektívne za štyri, neobjektívne za päť. Love it!

• 25.8.2020  17:47

Mierne rozčarovanie. Dozvieme sa dôležité skutočnosti zo života hlavnej postavy, ina postava...no, nebudem spoilerovať. Je to fantasticky natočené, a baví ma aj tá zamotanosť a to nedopovedané. Že HBO produkuje seriály, pri ktorých treba rozmýšľať. Potešia narážky na knihy Lovecraftových súčasníkov, trocha "vidláckej" atmosféry. Zahrané perfektne, emócie stále fungujú. Len by som tam chcel viac toho Lovecrafta, viac odbočiek do hororu, ako v prvej epizóde. Miestami je tu až veľa CGI a tá linka s biblickými námetmi...O.K., ale do iného seriálu, aspoň podľa mňa. Návrat k perfektne vyváženému prvému dielu. No, uvidíme. Aj tak je to ale skvelý seriál a na ďalší diel sa teším.

• 25.8.2020  17:45

Solídne kills, výborne nakrútené, skvelý príbeh, vynikajúci záver, ktorý to ťahá ešte o hviezdičku vyšie. Aj hudba tomu pridáva takú špeciálnu americko/taliansku príchúť. Nie som si ale istý, či sa tam hodili všetky tie cheesy postavy, hlavne nie v inak skvelom závere a či sa to neprehnalo s tým "šialeným smiechom" a "veselým šialenstvom". Naopak, napriek snahe mi to pripadalo zasa cheesy. Ale inak spokojnosť, nie až taká ako s najväčšími talianskymi peckami, ale good.

• 20.8.2020  06:20

Wau, tak konečne sa seriálu dočkal aj Lovecraft. A akého! Postavy chytia za srdce, výprava aj spracovanie sú úžasné, prostredie sa rýchlo strieda od Chicaga po malé mestečká, rasisticka linka je emotívna a silná. Do toho očividná láska ku science fiction, hororom, aj ku Lovecraftovi a plynulý skok do krvavého hororu a späť. Prirodzene a nenásilne. Aj to CGI je použité vkusne a rozumne a nekrvácajú z neho oči, práve naopak. Ak sa to má nejako robiť, tak takto! A praktické gore efekty sú na jedničku. Netrpezlivo očakávam druhý diel!

• 16.8.2020  11:00
    Phantasm II (1988)

V podstate rovnako dobré ako jednička, ale trochu inak. Rýchlejšie, akčnejšie, trošičku viac humoru, viac fenomenálnych masiek a efektov, ktoré obstáli v skúške času a dávajú na prdel ľubovoľnému CGI! Ale nezabúda sa ani na atmosféru a sureálne roztrieštené rozprávanie, krásne to pritom naväzuje na prvý diel. Potešila aj narážka na Sama Raimiho a vôbec ten kreatívny, "evil dead 2" style feeling a kreatívne spracovanie. Takto sa robia sequely!

• 16.8.2020  06:15

Slasher Hall of fame. Film, ktorý nemám v TOPke len preto, lebo je v nej málo miesta. Geniálny kúsok, ktorý sa dá pozerať znovu a znovu. Perfektná story, Friday the 13th-esque hudba a atmosféra ranných 80s, bombastické gote scény v uncut verzii(hocijaké CGI môže v pohode blednúť závisťou aj v 2020), killer, maska, malé banícke mestečko a zaujímavé a sympatické postavy. Film, ktorý si fanda slashetov pustí, ak si chce zlepšiť náladu.

• 11.8.2020  11:09

Tú romantickú linku by som trošku skrátil, lebo mám pocit, že aj samotní tvorcovia sa v nej akosi zamotali, ale to už k Naschymu patrí. Aj hudba, ktorá mi nie vždy sadla, iná bola skvelá. Ale inak paráda. Krásne a sexy ženy, nádherné lokácie okolitých lesov, príbeh(menej je niekedy viac!- narážam na tie romantické subploty a "pravidlá")-Sanatórium, legendy okolo neho, história...Zopár šťavnatých gore momentíkov, troška krásnych ženských tiel, vynikajúce masky upírov a klasické mlhy a spomalené zábery, nádherná gotická výprava, uhraničivý a zo všetkých síl sa snažiaci Naschy ako titulný gróf...Napriek miniatúrnym "chybičkám"(subjektívnym) je to svižný, zábavný(geniálna scéna s kosou!), atmosferický eurohoror, ktorý by žiadny fajnšmeker a fanda eurokultov nemal minúť.

• 10.8.2020  06:04

Neodolateľný letný vizuál, výborne, pohyblivo nakrútene, vo zvláštne atmosferickom prostredí pomarančových sadov. Cheesy herecké výkony(ale zábavné!) versus jednoduchá, efektívna zápletka, ktorá prekvapí záverečnou pointou a skvelým záverom. Videopožičovňový kult!

• 10.8.2020  05:57

Taký štandartný haunted house flick, po aké sme si radi chodili do videopožičovne. Čo znamená, že som dostal presne to, čo som očakával. A k tomu parádne masky, perfektné preslnené prostredie, krásny titulný dollhouse a výborné spracovanie, žiadna amatérčina.

• 7.8.2020  20:01
    Krvavá hra (1990)

Vynikajúce, pre mňa menej známe ľahšie backwoods exploitation, ktoré občas vie pritlačiť na pílu, ale exploitačných výšin takého I spit on your grave samozrejme nedosahuje. Ale inak ženy sú sexy, vidláci do seba pchajú popcorn a lejú pivo. A ženám budete držať palce, film je svižný, má nádherné lesné prostredie a vykúzli aj nečakane atmosferický, spomaleny moment v žiare zapadajúceho slnka. Hudba mi pripomínala prvého Ramba. Malý, neznámy zábavný klenot, ktorý by nebol od veci ani na VHSke ako dobré, šťavnaté béčko. Čo rozhodne nie je zápor.

• 7.8.2020  07:01

Je to taká letná cheesy pohodička. Tvorcovia občas vykúzlia serióznu atmošku, dajú vyniknúť tropickému prostrediu a pomerne dobre vyzerajúcemu krokodílovi, ale stále akoby zaradia spiatočku a urobia film viac cheesy. Chcelo by to viac gore, viac útokov krokodíla, Sacchetti kedysi písal bombastické horory, napríklad pre Fulciho, ale tu mal asi producentami zviazané ruky. Každopádne, zábava to je a finálne zúčtovanie s titulným monštrom je asi najlepšie a najzábavnejšie v histórii animal hororov!

• 26.7.2020  22:39
    Psycho Cop 2 (1993)

Skvelá, miestami neuveriteľne prehrávana zmes divokej komédie, T&A a samozrejme slasheru. Kills sú dostatočne krvavé, T&A šťavnaté a Psycho cop hláškuje ako early 90s VHS pecky kážu, nič iné sa veľmi nerieši. Prečo nie, VHSková záležitosť ako má byť!

• 26.7.2020  22:01
    Dům (1985)

Pohodová, preslnená hororová komédia, ktorej ten humor sekne, ale vie aj pritlačiť na pílu. Vynikajúca je linka zo zmiznutím syna, trauma z Vietnamu a s Benom, verzus námet o dome, v ktorom sa môže stať čokoľvek. Záver s oknom v kúpeľni pripomenie Lovecrafta alebo Evil dead 2, Manfredini sa úspešne vymanil z hudby, ktorá evokuje Friday the 13th. Nič proti, práve naopak. Aj režisér natočil dva geniálne, nesmrteľné diely tejto série. Tu sa pohral s formou aj obsahom, natočené je to skvelo. Miner vie!

• 8.7.2020  06:25
    Proroctví (1979)

Skvelý monster movie s výbornými maskami a efektami, hudbou, v krásnej prírode a so silným ekologickým podtextom. Finále s riekou a mlhou vynikajúce. Film ako celok by si zaslúžil viac pozornosti, ako sa mu dostáva.

• 8.7.2020  06:15

Ťažko nedocenený príspevok do ťažko skúšanej série. A pritom je tu Leatherface naozaj desivý a nemilosrdný, gore patrične mäsiarske, ale správne je niečo ponechané aj fantázii(ako originál) a vizuál je naozaj skvelý. Tie zábery na slnkom rozpálený Texas, lokácie "middle of nowhere", je to svižné, krvavé a šľapajúce, a s kanónom narába citlivo. Tretí najlepší TCHM, po nedostižnom šialenom pôvodnom filme a atmosférou vernom "remaku".

• 25.6.2020  20:53

Nedocenený nadprirodzený slasher v skvelom prostredí farmy(tuším, že som čítal, že použitej aj v peckoidnom Piatku trinásteho 3), solídne zamaskovaným boogeymanom, krásne skrytom v tme, zopár solidnými kills a cheesy postavami, ale aj to k tomu občas patrí. Aj backstory ujde. Má to ten hrejivý 80s feeling, spojený so spomienkami na kultovú českú VHSku. Rád si to zasa pozriem znovu.

• 25.6.2020  20:47

Trošičku menej giallo, ale zábavná jazda z horúceho Talianska, so sympaťákom komisárom, rýchlym dejom, skvelou Goblin-like hudbou a profi spracovaním s množstvom vychytávok, so štipkou cheesy humoru.

• 18.6.2020  05:41

Až na tretí krát mnou plne docenený 80s slasher, ktorý má všetko, čo subžáner má mať. Znesiteľných teenagerov, vynikajúce kills, super prostredie letného us mestečka, prichádzajúcu atmosferickú búrku a na záver skvelú klasickú naháňačku. Ústredná crazy dvojka má čosi do seba, rovnsko ako prostredie spustnutého bitúnku. A v dobrom printe vynikne až prekvapivo skvelé spracovanie.

• 10.6.2020  17:51

Šialenstvo. Aj po všetkých tých rokoch je originál neprekonateľné šialenstvo, jeden z najčistších hororov ever. S bizarnými nápadmi, brilantnou kamerou, nepokoriteľnou atmosférou rozpáleného Texaského leta a neustálym nátlakom na nervy, podporovanom minimalistickou "hudbou" a neuveriteľným scream queen výkonom final girl. Špinavé, spotené, metóda toho, čo neuvidíte, je naznačené, ale domyslíte si, je tu dotiahnutá na maximum. Nízky rozpočet tomu len pomáha, Leatherface sa zaradil medzi ikony. Originál je len jeden.

• 7.6.2020  09:48

Veľmi dobre nakrútené giallo, zo zaujímavými a skvelo zahratými postavami a krásnymi ženami, v peknom peostredí vily a okolitej prírody a krajiny. Problém je v tom, že to, čo si tento žáner žiada, sa tu odohraje až kdesi v poslednej tretine filmu, kedy sa prirútia štýlové giallo style kills, nízky sleaze faktor je vzhľadom na krásne ženy naozaj trestuhodne premrhaný. Byť lepšej gradácie, film by mohol ísť v rámci gialla vysoko, takto je tu príliš veľa rozprávania. Dobrý film, ale predovšetkým mohol byť svižnejší, takto je to trošku premrhaná, technicky aj herecky skvelo zvládnutá, príležitosť.

• 6.6.2020  06:48
    Predátor 2 (1990)

Nabušené, atmosferické pokračovanie hororom líznutehó sf actionera, ktoré kultovej jedničke nič nedaruje. Pomerne krvavé, s praktickými efektami a dokonalou postavou Predátora, nabité drsnými hláškami a humorom, dlhé finále je strhujúce. Takto sa robia sequely!

• 3.6.2020  05:59

Jedno z najobludnejších, najsplatterovitejších, najúchylnejších pokračovaní ever made. Gore efekty teda klobúk dole, rednecks sú asi najodpornejšie masky v dejinách filmu, možno trošku chýba nejaké spomalenie, atmosféra, všetko sa len hrnie dopredu bez nejakých väčších fines. Aj to je subjektívne, inak sa prakticky nie je na čo sťažovať.

• 31.5.2020  16:32
    Malabimba (1979)

Pekelne zábavný sleazy kúsok, s adekvátnym spracovaním, veľmi pekným prostredím v podobe zámku a okolitých hôr, a krásnou, typicky talianskou "Morricone feel" hudbou, ktorú by som vedel počúvať donekonečna. Nájde sa aj nejaká tá atmosférickejšia, "strašidelná" scéna, ale je to predovšetkým "sleazefest", s mojou obľúbenkyňou Mariangelou Giordano(jej výkon v úlohe mníšky je asi ten najlepší herecký výkon vo filme), na ktorom si zmlsnú predovšetkým fans podobných raritiek.

• 31.5.2020  16:24

Zábavné giallo, ktoré sa samozrejme nemôže rovnať Argentovi ani Martinovi, a neodporúča sa na zoznámenie so žánrom, ale rozhodne má svoje pozitíva. Predovšetkým krásne herečky, často topless od pása nahor, relatívne grafické kills, pekné lokácie, tu predovšetkým taliansky vidiek a vila a nenudiaci príbeh, s viac ako malým množstvom dobre padnúcich cheesy scén. Pointu sme už v giallách videli lepšiu, ale neurazí, je pekné si pozrieť takýto aj menej známy kúsok a vidieť, keď máte giallo napozerané, vplyvy ostatných peciek. Silných a zábavných 3,5/5.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12