Gorehound

Gorehound

Martin Kuruc

okres Košice
Horror, eurohorror and eurocult collector

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 13.9.2019  22:26
    Syn temnoty (2019)

Nenápadný "malý" snímok s nemalým rozpočtom, pôjdem proti prúdu a poviem, že je lepší, než som si myslel. Malé mestečka vo filmoch milujem, farma, tma, noc, lesy...Prostredie na jedničku. Z pomerne originálneho námetu šlo vytrieskať viac, iste, ale na druhej strane je film sympaticky priamočiary a má pomerne hutnú atmosféru. A tých až nečakaných zopár gore scén stojí za to. Za mňa podceňovaný čierny kôň.

• 9.9.2019  23:43

Emotívny, desivý, príbehovo natrieskaný film v perfektnom prevedení, pri ktorom som sa nenudil ani minútu. Dospelý cast geniálne zahratý, parádne fungujúce postavy, knižný epický príbeh. Nemám čo vytknúť, aj to preklínané CGI mi tu fungovalo, pretože si neviem predstaviť, ako by to fungovalo bez neho. Ďakujem, pán King.

• 1.9.2019  09:52

Sakriš, trestuhodne premárnená príležitosť. Perfektný 80s style synth soundtrack, použitie 80s songov, parádne prostredie opusteného campu, všade mlha, noc, veľmi solídne nakrútené a dobrý záporáci bez motívu v creepy maskách. ALE...O gore sa nemusíme baviť, je tu cca jedna krvavejšia scéna. Chápem, malo ísť o napätie, ale aj to sa nejako dostavuje len tak na pol dychu, emocionálne ma to nedostalo, tak ako by malo. Škoda, preškoda. Boli tu ingrediencie na hororovú hostinu s 80s príchuťou, alebo na poriadny nervák, ale upiekol upiekol sa taký chutný ok koláčik...Ale na jedno pozretie to minimálne určite je.

• 27.8.2019  23:33

Stále jedno z najlepších spojení sf a hororu vôbec. Parádna "deep space" atmoška, podporená tichou symfonickou hudbou, skvelé jednotlivé nápady, gore použité v záujme desivého príbehu. A nostalgia z konca 90s k tomu. Kult.

• 22.8.2019  06:31

Ani som si nepamätal, že je to až taký nárez. Myslím, že z crossoveru dvoch legendárnych hororových ikon sa už viac vytrieskať nedalo. A komediálny prístup, ktorý tu užívatelia spomínajú? Iste, nájde sa aj vtipná hláška, nadhľad, ale film je prepchatý slasher kills na stovky spôsobov, krv strieka vysoko a ďaleko a Freddy a Jason sa porcujú tak, že vám ich príde až ľúto🙂Do toho metal, yeah, tak to má v slasher crossoveri byť. A obidva postavy dostanú dostatok priestoru a sú vyobrazené a zahraté tak, ako majú byť. Film má úchvatné tempo. Zvyšujem hodnotenie na 5/5 a podobný slasher nárez by som si želal do kín aj v súčastnosti.

• 9.8.2019  00:16

Štýlovka, tento film brnká hlavne na strunu dieťaťa v nás, roztomilú naivitu bizarných "poviedok"(aj keď sa rafinovane nejedná o poviedkový film), aké sme radi čítali, a hlavne aj písali, pokukuje po komiksoch, jesennej Halloweenskej atmosfére a popritom si udržiava fantastický vizuál. Miestami síce vidno tlaky na komerčnosť populárnych duchárskych kúskov, no za srdce na pravom mieste tú piatu hviezdu dám.

• 21.7.2019  07:28

Problém je v tom, že po rýchlom a skvelom začiatku(gore, masky) sa väčšinu filmu blúdi, až príde dobrý záver(gore, maskt, WTF ending ale sedí) Škoda, pretože prostredie džungle je super, zombies sú netypické, ale dobre urobené a vylúpnu sa aj pekné, atmosferické momenty, len... Prečo to musel Fraggaso tak citeľne naťahovať? Rečnícka otázka...

• 17.7.2019  05:56
    Kořist (2019)

Sympatická hlavná hrdinka, super atmosféra búrky a hurikánu a vizuál, ktorý to vie patrične zobraziť a k tomu množstvo vychytávok, vymazlených záberov, jednoducho s chuťou a rozhľadom natočený film. Zopár krát som sa aj parádne zľakol, aligatory sú parádne zobrazené a nedá sa povedať, že by bol film predvídateľný, a nudný už vôbec nie. Čo je zároveň aj trošku problém, od frajerov, ako je Aja by som čakal ešte trochu väčší nervák, viac útokov mimo hlavnej dejovej línie, možno trošku viac gore, aj keď o to až tak nešlo. Záverečná pesnička, čo naskočí s titulkami, je použitá geniálne. Silných 3,5/ 5, ale rád zaokrúhlim nahor.

• 10.7.2019  07:03
    Torzo (1973)

S každým pozretím stále geniálne giallo, ktoré ide hlavne po napätí. Záverečná naháňačka je jedna z najlepších (nielen) v giallo filmoch. Dychberúce spracovanie, nádherné prostredie, skvelá hudba, krásne ženy a počiatky gore záberov, ktoré naznačujú, prečo sa v tomto Taliansko neskôr stane kráľom. Rozuzlenie tak akurát, neprekombinované, sedí. Asi z mojich Top 3 giallo filmov.

• 1.7.2019  10:27
    Humongous (1982)

Vynikajúci kanadský slasher, ktorý mi trošičku pripomínal niečo medzi Friday the 13th a Anthropophagousom, mínus lahôdkového gore oboch filmov. Gore scény v uncut verzii sú asi len dva, sú skvelé, ale o tom ten film nie je. Super zalesnené prostredie "opusteného" ostrova, postupné zisťovanie, čo sa pred rokmi stalo, blúdenie starým domom a parádne namaskovaný killer, skrytý v tieňoch, ktorý mi asi najviac pripomínal Jasona z Piatku dvojky. Blúdenie ostrovom, vrátane elektronickej hudby zasa pripomenie parádneho Anthropophagousa, ale všetky prirovnania treba brať s rezervou, film má vlastnú "príchuť" ranných 80's slasherov a nič nekopíruje. Film je veľmi tmavý ale kudos tvorcom, nočné scény zvládli veľmi dobre a ešte filmu pridali na atmosfére. Možno trošku menej známy, ale parádny atmosferický slasher.

• 23.6.2019  18:32
    Morituris (2011)

Pripadá mi to, akoby rape čast bola vo filme len nasilu, aby sa o ňom viac hovorilo, "bratranec" je tam už úplne zbytočný. Ok, podobne kontroverzné námety a scény mali aj staré pecky od Deodata alebo Amata, napríklad, ale nejako mi viac zapadali do deja, boli jeho neoddeliteľnou súčasťou. Tu...Aj technicky, hlavne prestrihy na "bratrancovo" vyčíňanie, zbytočne prezrádzajú svoj lowbudgetový pôvod a sťahujú ho smerom dolu. Zvyšok je milosrdne skrytý v tme a našťastie netrvá až tak dlho a aj keď je predsa len dosť "disturbing", dá sa prežiť. ALE... Čo mi film vyťahuje na štyri hviezdičky a prečo ho považujem za jeden z top talianskych moderných hororov. Druhá polovica, keď sa objavia zombie gladiátori. Nielenže sú perfektne namaskovaný, ale aj veľmi efektný vo svojej nemilosrdnosti, podporenej stále parádnymi praktickými gore efektami maestra Stivalletiho. Atmosféra je čierna ako noc, počas ktorej sa masaker odohráva, parádne je aj prostredie kdesi v lesoch, so starymi rozvalinami a tajomnými nápismi, sochami... Jednoduché, ale veľmi efektné. A spracovanie je veľmi dobré, niektoré nočné zábery by filmu mohli závidieť aj bohatší "kolegovia". Od objavenia sa templárov, vrátane ich "nočného vydenia" by som šiel aj na maximálne hodnotenie. Old school horror ako sa sluší a patrí. "Found footage" zložka prakticky zbytočná(úchylný strýko fuj!), ale inak osvieženie vo viacmenej stereotypnej modernej produkcii a pripomenutie, že Taliansko "vie"(respektíve vedelo, lebo teraz je toho už žalostne málo).

• 18.6.2019  06:56

Márne premýšľam prečo niektorí tu hodnotiaci hodnotili tak vysoko. Ide z toho len smútok. Unavený, naťahovaný film s otravnou hudbou, Tinti, ktorého si pamätám hlavne ako nerozlučného partnera Laury Gemser hraje dobre, ale veľmi nemá čo. Hviezdička za jeho dcéru a tri jakž takž zvládnuté gore scény(ale videli sme aj OMNOHO lepšie gore), za pomerne atmosferický dom na vidieku. Pointa najskôr nič moc, potom vyslovene zavádzajúco nezmyselná. Fulci sa nemusel obťažovať produkovať, na to, aký bol v 70s/early 80s geniálny režisér, z toho ide len spomínaný smútok. A to talianske horory milujem.

• 18.6.2019  06:50

Tak na pol plynu. Pacula pekná, vila, kde sa uchýli tiež, spracovanie v poriadku, ale štylisticky to nie sú režisérovi najlepší Démoni. Gore ani killings nič extra, príbeh O.K., ale staršie a lepšie giallo filmy ho zväčša mali o dosť lepší. Na jedno pozretie.

• 13.6.2019  06:55

Trošku to drhne pri nekonečných scénach jedenia špagiet a pozerania amerického futbalu, ale inak je Absurd jednou zo zásadných eurohororových peciek s perfektnou, sadnúcou hudbou, nezabudnuteľným gore, Eastmanom, desivým aj bez masky a jedným z najlepších finále, čo kedy kto v slasheroch nakrútil. A ten historický dom, plný starožitností, kružidlo, netypická final girl, pripútaná na lôžko, úplne posledný záber... Pure gold.

• 11.6.2019  06:38

Prekvapivo dobré a seriózne, aj napriek cheesy soundtracku a niekoľkým momentom sa technicky aj zábavne film drží nad priemerom. Pridať ešte trochu v gore department, mohol z toho byť novodobý kult, ale aj tak je to zábavný slasher s tak trochu giallo kostrou a skvelým killerom, nostalgicky evokujúcim Strip nude for your killer.

• 30.5.2019  07:45

Wau. Fulci páli zo všetkých zbraní, takmer až dokumentárny štýl striedajú vymazlené zábery v dychberúcom prostredí talianskeho vidieka, autentické správanie poverčivých, primitívnych a nezriedka aj sadistických ľudí pretína napríklad sugestívny herecký výkon Florindy Bolkan. Jej kontroverzná scéna je stále šokujúca a má svoju váhu. Ale aj ostatní hrajú prirodzene, Barbara Bouchet je sexy aj osudom zmietaná, Tomas Milian na tú dobu moderný reportér. O zahraní dedinčanov ani nehovoriac, skoro to pôsobí ako keby ani nehrali. Hudba a atmosféra sa možno takto presne trafí iba raz za život. Príbeh nie je úplne klasické giallo, ale funguje na sto percent a má aj svoj presah. Klasika z najväčších, na ktorej sa stále dajú nachádzať fascinujúce maličkosti a každé pozretie je vychutnávka.

• 25.5.2019  06:35
    Antropofág (1980)

Ani o hviezdičku menej. Často sa stáva, že človek svoje hodnotenie z minulosti prehodnotí, pretože film mu nepripadá tak dobrý, ako si na prvé pozretie myslel. To však pre mňa, v prípade tejto klasiky, neplatí. Ani neviem, po koľkýkrát som film opäť zhliadol a stále som cítil len radosť z pozerania. Zomknutá, hustá atmosféra takmer opusteného ostrova, postupne dávkovaný príbeh, geniálne inovujúci slashery a kombinujúci ich s talianskou školou kanibalských filmov, fantastické a stále dobre vyzerajúce praktické gore, funkčné spracovanie a typická italo hudba, skvelá vo svojej svojskosti. Sebavedomá, po práve legendárna flákota, ktorá sa dá pozrieť kedykoľvek znova.

• 21.5.2019  06:42

Triezvejšie druhé pozretie a musím dať hviezdičku dole. Problém je v tom, že sa tu bije americký klišovitý štýl rozprávania a typický argentovský originál. Jumpscares versus originalita a fantastické gore, aj príbeh mi príde akýsi príliš narýchlo spíchnutý, záver trilógie by si rozhodne zaslúžil čosi osobitejšie. A to je problém celého filmu. Miestami pôsobí ako tribute to mister Argento, nie samotný Argento. Na druhej strane sa filmu musím zastať: natočený je stále pomerne elegantne a vynaliezavo, potešia odkazy na Suspiriu aj Phenomenu, gore je až na poslednú scénu praktické a vynaliezavé, ako za starých čias, lokácie Ríma fantastické, aj príbeh má niečo do seba. Len to chcelo trošku viac osobitosti, svojskosti, zdravej a osobitej režisérovej atmosféry a dravosti.

• 17.5.2019  06:15

Vynikajúca Naschyho gotika, ktorý sa ani začiatkom 80s nevzdával a držal sa svojho remesla. Perfektný príbeh o vlodlakovi(ako inak), zmŕtvychvstalej Báthoryovej a upírkach(klasické a dokonalé pohybovanie sa vzduchom), v nádherných lokáciach hradu a jeho okolia, ozdobené fantastickou chorálovou hudbou a zopár krvavejšími scénami(ale zasa žiaden gorefest nečakať). Prebúdzanie Báthoryovej je zimomriavkové a pekelne efektívne, ženské osadenstvo nádherne sexy. Aj v súčastnosti potrebujeme viac Naschyov, aby oživili stále rovnakú hororovú scénu.

• 10.5.2019  19:50

Videné na youtube v nevalnej kvalite, ktorá ale paradoxne možno ešte posilnila zážitok. Samozrejme, vôbec to nesmiete brať vážne, ale strašne mi to pripomínalo také tie ešte rýchlodabingové pecky, mix Predátora s troškou Robocopa, a už či chtiac, alebo nechtiac, ako to tvorcovia zamýšľali, bavil som sa kráľovsky.

• 2.5.2019  06:45

Tak trošku podceňovaný klenot. Prostredie kláštora je perfektné a okamžite zimomriavkové, Bruno čaruje s atmosférou(búrka, mníška "bez tváre", visiace bábiky...), nájde sa aj nejaké to gore, aj keď ho nie je veľa, je pomerne "disturbing" a dobre použité. Vo filme sa stále niečo deje, jedinú výhradu mám k tomu, že niektoré scény na seba tak zvláštne, alebo vôbec nenaväzujú. Beriem sureálnosť a tým pádom väčšiu desivosť a Brunovi sa to tu pomerne darí, ale taká Suspiria to zvládla predsa len elegantnejšie. Film odporúčam pozerať v noci, je veľmi tmavý, cez deň by ste mohli mať problémy rozoznať veľa záberov. Okrem toho stúpne creepy faktor. Niejtoré scény sú trošičku cheesy, ale netýka sa to scén hororových, tie sú na veľmi slušnej úrovni. A príbeh a rozuzlenie je celkom fajn. Toto je to pravé, early 80s provokatívne Taliansko.

• 28.4.2019  13:40

80' s pecka, scénaristicky pod krídlami tvorcu Kinga, ktorá zo súboju s novým spracovaním vychádza ako víťaz. Originál je akosi zomknutejší, viac hutnejší a viac horor. Gage je lepšia voľba ako Ellie, ku koncu je ukazovaný menej, ale o to je lepšie podaný, desivejší a viac nemilosrdný. I gore je trošičku vydarenejšie a zimomriavkovitejšie, mám na mysli predovšetkým Juddovu vraždu. A Judd sám o sebe je autentickejší, definitívne. Nehovoriac o hudbe, ktorá je v novom PS nejako nevýraznejšia. Aj Zelda má menej priestoru, no je strašidelnejšia. Flashbackov mohli dať do nového filmu, tak ako tu, oveľa viac, vhodne dokresľujú dej a hlavnú premisu naznačia lepšie ako jedna kniha a internet. Nemôžem sa zbaviť feelingu porovnávať, "remake"(skôr naozaj nové spracovanie pôvodného námetu) je dobrý doplnok ku Kingovmu výtvoru, ale "orignál" mi osobne príde ešte minimálne o hviezdičku lepší.

• 27.4.2019  07:05
    Démoni (1985)

Pamätám si, ako som na ten film fascinovane hľadel, keď sa ešte nedal zohnať inak ako na kazete s rychlodabingom. Som rád, že kúzlo sa nestratilo ani po x-tom pozretí na blu ray, a nebolo to iba nezohnateľnosťou filmu. Neskutočné praktické efekty, myslím, že Stivalletiho vrchol. Wau, premeny na démonov aj gore efekty sánka dolu. Ďalej perfektný príbeh, ktorý vysvetľuje len toľko koľko je nutné a ostatné necháva na predstavivosti diváka. Nakrútrené je to krásne, množstvo nápaditých záberov, farebných ladení ako od producenta Argenta. Proste nápaditosť, ktorú by sme potrebovali aj do dnešnej doby, právom legendárna klasika v super prostredí kina a priľahlého Nemecka(hudba poplatná dobe tiež utkvie v pamäti), ktorá sa dá stále s nadšením pozrieť znova a znova.

• 22.4.2019  20:32

Páčilo sa mi to ešte viac, ako som si pamätal. Svižné, štýlové giallo so všetkými trademarkami, atmosferické, so skvelým zamotaným príbehom, krásne nasnímané, klasickou Ortolaniho hudbou a natočené v prekrásnom Taliansku, s typicky 70s atmosférou. Akurát záver by si zaslúžil byť dlhší a dramatickejší, ale to v mnohých giallos tej doby. Inak nieje veľmi čo vyčítať, práve naopak. Aj snešná presequelovaná a preremakeovaná doba by si zaslúžila reštart giallo peciek.

• 18.4.2019  23:30

Je pravdou, že niektoré scény sú ukrutne dĺĺĺhhhééé, ale to je spätne problém väčšieho množstva nielen talianskych starších filmov. Mimozemský organizmus síce mohol byť trošku lepšie rozpohybovaný, no zasa aspoň okato nekopíruje svoj vzor. Vôbec, film si, podobne ako nie nepodobný kulťák Contamination ide svojou cestou, aj keď inšpiráciu Alienom nepoprie, ani sa o to nesnaží. Atmosférický koniec je úžasný, prostredie púšte a jaskyne samo o sebe vyzerá ako z inej planéty. Ak dôjde ku gore, je to stará poctivá talianska škola. A hudba navodzuje tú správnu early 80's euro atmosféru. Vidieť to v mladšom veku a s rýchlodabingom, možno by som mal aj nočné mory. A o tom to je, tá atmosféra tisíckrát prehrávanej videokazety z filmu priam sála. Tak trošku nedocenený "klenotík", hodný oprášenia a väčšej známosti.

• 13.4.2019  21:34

Už len za emočné preválcovanie a s tým spojenú tiesnivú atmosféru smútku by si nový Cyntoryn zaslúžil maximálne hodnotenie...Neviem, možno keď sa mi to ešte trochu rozleží v hlave. Jednu hviezdičku si ešte nechám lebo prvé, nové TO, ale i tak márne premýšľam, čo filmu vytknúť. Fanúšikovia originálu si môžu vydýchnuť, veľké tématické zmeny sa nekonajú, okrem tých, ktoré vykecali už prvé trailery. Príbeh je geniálne jednoduchý(alebo jednoducho geniálny?) a v tom spočíva jeho desivosť. Návrat k hlbokým lesom, vidieckym domom a temným tajomstvám v malých mestách. Spracovanie bezchybné, zahraté taktiež, nič sa netrasie, film nikomu nepodlieza, pred žiadnou diváckou kategóriou sa neplazí, ani nepodlieha žiadnym trendom. A miesto za hrádzou pôsobí ako z nejakého gotického hororu zo 60s, blýskanie v diaľke je geniálne. Film sa ani zbytočne nerozťahuje, zhruba od trištvrtiny už len hustne a hustne. Je dobré, že vznikajú tieto nové adaptácie Kingových klasík, aby aj nová generácia vedela, kto je tu stále Kráľom a možno aj takto siahla po nesmrteľných predlohách. Kozmetická zmena tu, iná tam, starý dobrý Pet Sematary.

• 4.4.2019  22:26
    Leatherface (2017)

Bolo to nutné? Pravdepodobne nie. Oproti originálu sú aj títo šialenci pomerne nevýrazní a celý ten príbeh ani nepôsobí dojmom, že je to prequel k pôvodnému Texasu. Aj Leatherfaceova postava a jeho zrod...No, keby sa na začiatku a na konci "nezrodil" a film sa volal úplne inak, bol by to stále slušný film a nikoho by ani nenapadlo, že patrí do série. Je to skôr taká krvavá road movie, skvelá a miestami pomerne "disturbing", ale Texas chainsaw massacre? Prequel? Ale...Film je technicky pastvou pre oči, prostredím, jeho nasnímaním, spústou vychytávok. Aj 50' s výprava je super, vrátane hudobnej zložky. Lokácie rozpáleného Texasu(aj keď sa tam vôbec nenatáčalo) majú tú správnu delirickú atmosféru, občas prebleskne aj scéna ako vytrhnutá z originálu. No a gore je samozrejme špičkové. Vôbec to nie je taký zlý film, ako hovoria niektoré komentáre a recenzie. Vypilovať scénar a hlavne ho PORIADNE spojiť so sériou, a vznikol by masterpiece. Natočením a dirty atmosférou jeden z naj Texasov, ale náväznosť a prepojenie...Škoda, preškoda.

• 3.4.2019  23:22

Silné 3 a pol hviezdičky. Je to tak trošku premrhaný potenciál. Rumunské scenérie, kde sa natáčalo mi ničím nepripomínali Nové Anglicko, kde Lovecraft zväčša umiestňoval svoje príbehy. Možno ešte tak záber kukuričného poľa, ostatné naozaj zaváňalo Európou. Taktiež mi veľmi nesadlo to skĺbenie s gangsterkou, Lovecraft by si skôr zaskúžil viac hororovej atmosféry. Na druhej strane gore efekty, akokoľvek by ich mohlo byť viac, sú skvelé, masky príšer ešte lepšie a tie mŕtvoly na cintoríne dokonca presvedčivo slizké a odporné. Jeffrey Combs je výborný a presvedčivý, ostatní aspoň okolo seba šíria príjemné béčkové aroma. Ako ostatne celý film. Lovecraftova prebleskujúca predloha je výborná, niektoré spomalené zábery v daždi tiež. Spomínané zábery na kukuričné polia a ľudí sužovaných príšerami majú tú správnu atmosféru. Ak ešte započítam istú fullmoonovsķú atmosféru a nostalgiu nad starou VHSkou z videopožičovne...Ale škoda. Efekty, predloha aj réžia z toho mohli vytrieskať oveľa viac.

• 31.3.2019  23:07

Slasher elita. Jednoduchý, ale maximálne funkčný príbeh, desivý, parádne maskovaný killer, super hudba alá Friday the 13th, skvelá final girl, setting malého mestečka roky po tragédii. Saviniho gore efekty, parádna naháňačka v závere, napínavý dej bez hluchého miesta. Nič "viac" netreba, toto je esencia slasheru, navyše s neodolateľnou early 80s atmosférou, od režiséra, ktorý nám neskôr dal taktiež dokonalý Friday the 13th, part 4. Jeden z filmov, ktoré si radi, ak máte chuť na poriadny slasher, pozriete s nadšením stále znova a znova.

• 30.3.2019  09:11
    Blood Hook (1986)

Záver a "finále" je jeden z najväčších WTF, čo som kedy videl. "Hrdinovia" , "finále- viem, že to bolo myslené ako hororová komédia, ale myslím si, že to vypálilo inak, než tvorcovia zamýšľali. Taktiež gore by filmu poriadne prospelo, vraždy sú "čaptavé" a gore veľmi málo. Ono, veľa vecí pravdepodobne vyzeralo na papieri oveľa lepšie ako to nakoniec dopadlo. ALE zábava, hoci často nechcená, to je, lesné prostredie a letná 80s atmoška vždy potešia a námet, aj keď nič extra, nie je zlý. Sem tam prebleskne atmosféra v nočných záberoch plných mlhy, vidlácke prostredie a aj samotný záver má niečo do seba. Nenudil som sa a zábava to bola.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8