hansel97

okres Cheb
překladatel titulků

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 18.8.2018  14:44

Filmy od Netflixu většinou nejsou tím, co od nich člověk očekává. Ovšem, jestli jsou v nějakém poli silní, je to nakonec evidentně romantický žánr. Letos po již tak dobrém Set It Up další kousek, a to ještě lepší. Z více dramatického kousku, nečekaný vývoj, skvěle napsané a zahrané. Rozhodně nestandardní romantika ze střední.

• 11.8.2018  23:05
    All About The Washingtons (TV seriál) (2018)

Netflix vypustil dva seriály v jeden den a jeden je horší než druhý. Insatiable bylo ještě v něčem originálnější, ale tohle je už ostuda. Stejné jako každý každičký rodinný sitcom, jen tady je rodina černá a se slavným tátou. Otřepané hlášky a vtipy, nudné postavy, ještě nudnější děj.

• 11.8.2018  18:33
    Heathers (TV seriál) (2018)

Většinou se bojím remaků, které jsou dělány jen pro to, aby se materiál přenesl do nové doby srozumitelnější pro soudobé publikum. U Heathers ale není důvod. Z filmu vlastně nezůstal kámen na kameni a je to jen dobře, přenos do moderní doby se totiž prokázal jako kompletní úlet ukazující zvrácenosti soudobé generace s novými výbornými hlášky, opravdu epesním obsazením a celkově neo-provedením, které původní materiál vůbec nezahanbuje.

• 11.8.2018  18:31
    Insatiable (TV seriál) (2018)

Další přešlap a doklad toho, že Netflix bohužel nezvládá, aby kvalita jejich nových seriálů šla ruku v ruce s jejich kvantitou. Jako další rádoby komentář dnešní doby to selhává, vtipné je to tak z poloviny a nikdo z hlavních herců není schopen seriál táhnout. Navíc by tomu mnohem více prospěla sitcomová stopáž, se kterou by děj více odsýpal. Debby Ryan je fajn, ale hlavní roli v dramedii zatím nedává.

• 9.8.2018  19:42
    Pose - Série 1 (série) (2018)

Seriál, který by asi nemohl natočit někdy jiný než Murphy. Citlivý náhled do vztahů jedné drag family, naprosto precizní vykreslení všech charakterů, dynamičnost děje a úžasná výprava. Tečka. (nejlepší epizoda - Love Is the Message)

• 9.8.2018  19:38
    Pomsta (2017)

Artová verze I Spit on Your Grave mixlá se survival dramatem, s tím že tu absolutně nefunguje scénář a napětí. Dlouhé a nudné pasáže, nepodstatné rozebírání některých postav, dost neuvěřitelné chvíle. Hlavní herečka je dobrá, ale po Rings je opět evidentní, že na dobré role má smůlu.

• 6.8.2018  00:12
    Junebug (2005)

Film kompletně tažený výkonem Amy Adams, přestože je ve vedlejší roli. Všechno ostatní kolem ní zapadá jako takové mdlé, nevýrazné vztahové drama, ze kterého na člověka akorát padne deprese, ale rozhodně nemá pocit, že sleduje nějaké dílo hodného většího zájmu. Promrhaný potenciál.

• 5.8.2018  23:06

Nic neříkající pokračování nuceně nalepené na předchozí díly. A to jsem si říkal, jaký propad už byl díl s Penelopé Cruz, jenže to dost zachraňoval chemie mezi ní a Johnnym. Tady? Nudná zápletka a nové postavy, které mě nijak nezaujaly. Kaya Scodelario je zlatá, ale Carina prostě v sobě nemá to, co měla Elizabeth, o jejím mužském protějšku už vůbec nemluvím. Bardem je jako záporák spíše úsměvný, Jack přestal být vtipný a už ani ty efekty nejsou co bývaly. Fakt si mi líbila loď mrtvých, ale ta závěrečná scéna pod mořem? Tam to zelené plátno do očí opravdu bolestivě bylo. Jediné, co mě jako fanouška uchlácholilo byl návrat Elizabeth a Willa.

• 1.8.2018  22:59

Nutno podotknout, že jako divákovi je mi celkem líto, které postavy se po 5. sérii kompletně odepsaly a které v seriálu pokračují s ještě větším prostorem. Naštěstí tedy vůbec nejsou špatné ty nové postavy, ale bohužel už vlastně nic není nového. Drogy, těhotenství, lesbismus, svatba, pašování, bitky a vraždy... To vše už jsem v Litchfieldu viděli. Je to fan-service a dobrý fan-service, který se ovšem nedokážu ani zdaleka vyrovnat epickým dvě předchozím sérií, z nichž jedna byla napínavější a druhá zábavnější. Stále to funguje velmi dobře, ale velký problém je, že už není moc co odhalovat ve flashbacích. (nejlepší epizoda - 1x3 Look Out for Number One)

• 1.8.2018  12:35

Intenzivní zážitek. Vlastně taková teroristická verze Nolanova Dunkirku v tom smyslu, že se pracuje čistě s emocemi strachu, paniky a zoufalosti, bez toho aniž by byl kdykoliv vidět nepřítel či smrt (až na pár výjimek). Kamera sedí k typu filmu, ale i tak je místy dost rušivá, každopádně to vynahrazuje způsob, jakým divák veškeré emoce je nucen prožívat s táborníky. Nemůžete si pomoct a v hlavě říkat: "No, tak nebuď blbá, teď musíš být ticho, utíkej." A to se mi už u filmu dlouho nestalo. Morálně mi na filmu bohužel vadí, že byl natočen tak brzo. Chápu, že se snaží o osvětu a varování, ale zároveň vydělává na tragické události stejně jako fakt, že nyní vznikají dva filmy o klucích v thajské jeskyni.

• 31.7.2018  19:53
    Mečiar (2017)

Takové čisté. Dokument, který neurazí, ale celou dobu mě nechává chladným. Přehledně shrnuje vše, co se událo, ale místy mi zrovna nesedí autorčiny zpovědi z dětství a autentické záběry. No a její samotný rozhovor s Mečiarem je takový nic neříkající, špínu na sebe nenakydá a mluví tak o ničem. Dobré.

• 16.7.2018  14:33
    Pupendo (2003)

Snaha napodobit Pelíšky zanechaná někde na půli cesty s tím, že je to samozřejmě ještě stokrát lepší než Zahradnictví, které přišlo později. Má to fajnové postavy, ale jsou dost přes kopírák jako z Pelíšků, hlášky jsou dobré, ale je jich méně a vlastně je tu až přebytek dějových linek, které nakonec tak nějak vyšumí bez toho, aby si člověk vybudoval užší vztah k postavám.

• 15.7.2018  12:39

Baker mi sedl už u Tangerine, což byl rozhodně spornější počin, ale z tohoto snímku mám jasný pocit vytříbenosti jeho filmařského vkusu. Opravdu bravurně celé dvě hodiny podává divákovi pohled očima dítěte na chudobu, nezaměstnanost atd. O dětském výkonu Brooklyn Prince není třeba mluvit, je fantastická, jen kdo ví, do jaké míry je sebou a do jaké tohle musela hrát. Její uplakaná scéna na konci mě dostala.

• 11.7.2018  15:33

Zprvu něco, co působí jako totální artovina, už jen natočením na iPhone, které mi nakonec ani nevadilo, ale vlastně místy filmu prospívá, co se týče intimnosti a psychiky hlavní postavy. Těžko víte, čemu, komu věřit a to je asi tak hlavní jednoduchá zápletka, která však velmi postačuje pro krátkou stopáž filmu a dává neuvěřitelně prostoru pro další skvostný výkon Claire Foy.

• 9.7.2018  14:18
    Tau (2018)

Pokud vás film nevtáhne do děje ani po 30 minutách, je s ním něco jasně špatně.

• 9.7.2018  13:57

Islandská verze Making a Murderer bez méně citu, s větší snahou šokovat diváka a vtáhnout jej do děje a bohužel, za což asi nemůžu kompletně vinit dokumentaristy s minimem výpovědí skutečný aktérů kromě tragické postavy Erly. Je to něco k zamyšlení, o tom jak se za mřížemi nevinně může objevit každý, ale umělecky jde ve výsledky o dokonale průměrný true crime dokument.

• 9.7.2018  13:55
    Mluv (2004)

Kristen Stewart před slávou a svými pozérskými emařskými výkony v Twilight, kdy to byla zatím herecky kompletně nezkažená a výrazově čistá herečka. Diváka uhrane na celých 90 minut, kdy prakticky nemluví a nechává se ho ponořit do depresí, které jí přinesla střední škola a traumatická událost. Je to právě výkon a tříštěná narace spolu se silnou režisérskou rukou, které z tohoto dělají křehký snímek s hloubkou zaručující perfektní zážitek a změnu rozpoložení.

• 9.7.2018  13:52
    Good Girls (TV seriál) (2018)

Nemastný a neslaný sitcom, který jakou svou přednost využívá ústřední hereckou trojici. Ano, je radost se na ně dívat, ale diváka to do nekonečna bavit nebude. Škoda, že scénář úplně nezvládá držet napětí a svou nejlepší zápletkou, kterou je vykradení super marketu třemi maminami vlastně po 2 epizodách kompletně diskarduje. Retta je výborná, ale po pěti epizodách končím.

• 28.6.2018  22:57
    The Sinner - Série 1 (série) (2017)

Pomalé občas až stagnující tempo, které tak však ještě lépe vyjadřuje Cořinu nevinnost a nemohoucnost se pohnout vpřed. Není to ten nejvíce šokující příběh a odhalení, ale s divákem si způsob vyprávění hraje opravdu dobře. Jessica Biel je výborná, jasné vykoupení po plejádě béčkových rolích v ještě béčkovějších filmech. (nejlepší epizoda - 1x07)

• 25.6.2018  16:30
    Já, Simon (2018)

Teenagerský film se vším všudy, který se ale celkem zdatně naviguje odpadními vodami tohoto žánru. Nic velikého, spíš průměr, ale citově se to táhne na ten lepší průměr. Plus výborný soundtrack. A umí Katherine Langford hrát něco jiného než “Hannah?” Doufejme.

• 12.6.2018  18:23
    Master of None - Série 1 (série) (2015)

Komediálnější verze Girls z mužského pohledu, kdy místo psychicky nevyrovnané Leny Dunham táhne celý seriál Aziz Ansari v roli neúspěšného indického herce. Řeší spíše rasistické, než feministické otázky, některé díly rezonují více než jiné, ale poměrně dobře tvoří postavy a hraje s nimi. Jen škoda, že ty vedlejší nemají příliš prostoru. Jednoduše povedené. (nejlepší epizoda - Mornings)

• 12.6.2018  09:17

Poměrně povrchový náčrt PTSD zapadající do průměru mezi tematicky podobnými filmy. Táhnout to má Alwyn, který na to ale není dostatečně zajímavý herec a ve svých pár scénách ho zastíní i Kristen Stewart. Scény z Iráku mají určitou sílu, ale občas jsou nešťastně napojené ve flashbacích. A vlastně je to taková nic neříkající skládanka herců a scén slepená americkým vlastenectvím, z níž čiší nevyčerpaná ambicióznost.

• 6.6.2018  06:54
    Ibiza (2018)

Neurážlivý příběh dvou nezodpovědných typek, které udělají nezodpovědnou i z té druhé. Jsem v hodnocení shovívavý, ale scenáristicky to není nějak silné, táhnou to dobré komičky, pro které mám slabost. Taková jednohubka, na kterou docela brzy zapomenete, ale na jeden večer je dostačující.

• 4.6.2018  14:14
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Letos Česká televize opravdu vytahuje esa z rukávu a krátce po Metanolu se jím stává i tenhle film. Silný scénář zaměřený na osud jediné rodiny tomu rozhodně prospívá, bylo by zbytečné tu děj tříštit, protože katastrofa má na diváka stejně dopad. Výborná dynamika v Petrově rodině, kde za mě herecky obrazovce jasně vévodí Antonie Formanová. Bez patosu, lehce přímočaré a očekávané zpracování, ale nadprůměr na českou televizní tvorbu, který si drží určitou úroveň.

• 28.5.2018  13:07
    Milenky (TV seriál) (2018)

Nečekané překvapení vymaňující z šablonky špatných českých a slovenských televizních dramat, ještě k tomu s romantikou. Místy trochu telenovelově levné, ovšem velmi silné herecky a výrazově. Výborně napsané postavy a takový mix Big Little Lies a Desperate Housewives po slovensku. (nejlepší epizoda 1x6).

• 13.5.2018  10:45

Scénář postupující v čase do minulosti je velmi zajímavý, přestože občas chytá o něco hlušší místa. Murphy ale opět tvoří poměrně důležitý sociální komentář jako je homosexualita v armádě atd. Do hloubky vykresluje psychiku Cunanana, jehož Andrew Criss hraje opravdu na jedničku. (nejlepší epizoda - Creator/Destroyer)

• 13.5.2018  10:41
    C.B. Strike - Hedvábník (série) (2017)

Druhému příběhu rozhodně prospívá zkrácení do 2 epizod spolu s brutálnějším a zajímavějším příběhem a ne takovým nadbytkem postav jako v minulém díle. Rozhodně je tam méně klišé a hlavní duo má výbornou chemii.

• 13.5.2018  10:40

Detektivní rutina bez správné britské atmosféry s obrovským počtem postav, kvůli nímž je to celé roztahané na tři epizody s nijak šokujícím finále. (nejlepší epizoda - 1x03)

• 13.5.2018  10:36

Narativně zaměřené epizody se mi na seriálu velmi líbí, nepodstatné už jsou v této sérii flashbacky ve stylu OITNB a Lost, ale seriál stejně zvládá komentovat současné americké dění, jen je škoda, že vcelku mdle bez stavění hlubokých vztahů postav s diváky. (nejlepší epizoda - Chapter IV)

• 13.5.2018  10:33
    13th (2016)

Nedobře zvolená struktura, která je čistě vysvětlující a vlastně nenechá diváka oddychnout od zahrnování fakty. Má to silné emoční momenty, ale je jich bohužel fakt minimum, přesto se dá poznat, že DuVernay je režisérsky silná.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27