hansel97

okres Cheb
překladatel titulků

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 12.6.2018  18:23
    Master of None - Série 1 (série) (2015)

Komediálnější verze Girls z mužského pohledu, kdy místo psychicky nevyrovnané Leny Dunham táhne celý seriál Aziz Ansari v roli neúspěšného indického herce. Řeší spíše rasistické, než feministické otázky, některé díly rezonují více než jiné, ale poměrně dobře tvoří postavy a hraje s nimi. Jen škoda, že ty vedlejší nemají příliš prostoru. Jednoduše povedené. (nejlepší epizoda - Mornings)

• 12.6.2018  09:17

Poměrně povrchový náčrt PTSD zapadající do průměru mezi tematicky podobnými filmy. Táhnout to má Alwyn, který na to ale není dostatečně zajímavý herec a ve svých pár scénách ho zastíní i Kristen Stewart. Scény z Iráku mají určitou sílu, ale občas jsou nešťastně napojené ve flashbacích. A vlastně je to taková nic neříkající skládanka herců a scén slepená americkým vlastenectvím, z níž čiší nevyčerpaná ambicióznost.

• 6.6.2018  06:54
    Ibiza (2018)

Neurážlivý příběh dvou nezodpovědných typek, které udělají nezodpovědnou i z té druhé. Jsem v hodnocení shovívavý, ale scenáristicky to není nějak silné, táhnou to dobré komičky, pro které mám slabost. Taková jednohubka, na kterou docela brzy zapomenete, ale na jeden večer je dostačující.

• 4.6.2018  14:14
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Letos Česká televize opravdu vytahuje esa z rukávu a krátce po Metanolu se jím stává i tenhle film. Silný scénář zaměřený na osud jediné rodiny tomu rozhodně prospívá, bylo by zbytečné tu děj tříštit, protože katastrofa má na diváka stejně dopad. Výborná dynamika v Petrově rodině, kde za mě herecky obrazovce jasně vévodí Antonie Formanová. Bez patosu, lehce přímočaré a očekávané zpracování, ale nadprůměr na českou televizní tvorbu, který si drží určitou úroveň.

• 28.5.2018  13:07
    Milenky (TV seriál) (2018)

Nečekané překvapení vymaňující z šablonky špatných českých a slovenských televizních dramat, ještě k tomu s romantikou. Místy trochu telenovelově levné, ovšem velmi silné herecky a výrazově. Výborně napsané postavy a takový mix Big Little Lies a Desperate Housewives po slovensku. (nejlepší epizoda 1x6).

• 13.5.2018  10:45

Scénář postupující v čase do minulosti je velmi zajímavý, přestože občas chytá o něco hlušší místa. Murphy ale opět tvoří poměrně důležitý sociální komentář jako je homosexualita v armádě atd. Do hloubky vykresluje psychiku Cunanana, jehož Andrew Criss hraje opravdu na jedničku. (nejlepší epizoda - Creator/Destroyer)

• 13.5.2018  10:41
    C.B. Strike - Hedvábník (série) (2017)

Druhému příběhu rozhodně prospívá zkrácení do 2 epizod spolu s brutálnějším a zajímavějším příběhem a ne takovým nadbytkem postav jako v minulém díle. Rozhodně je tam méně klišé a hlavní duo má výbornou chemii.

• 13.5.2018  10:40

Detektivní rutina bez správné britské atmosféry s obrovským počtem postav, kvůli nímž je to celé roztahané na tři epizody s nijak šokujícím finále. (nejlepší epizoda - 1x03)

• 13.5.2018  10:36

Narativně zaměřené epizody se mi na seriálu velmi líbí, nepodstatné už jsou v této sérii flashbacky ve stylu OITNB a Lost, ale seriál stejně zvládá komentovat současné americké dění, jen je škoda, že vcelku mdle bez stavění hlubokých vztahů postav s diváky. (nejlepší epizoda - Chapter IV)

• 13.5.2018  10:33
    13th (2016)

Nedobře zvolená struktura, která je čistě vysvětlující a vlastně nenechá diváka oddychnout od zahrnování fakty. Má to silné emoční momenty, ale je jich bohužel fakt minimum, přesto se dá poznat, že DuVernay je režisérsky silná.

• 13.5.2018  10:31

Sonda do losangeleského života bez jakéhokoliv důležitého podtextu či myšlenky, film nemá co říct a herci v něm nemají co hrát.

• 5.5.2018  10:05
    Maryland (2015)

Minimalistická zpověď traumatizovaného jedince v uzavřeném a momenty až klaustrofobickém dění, výborné výkony z obou stran a ideální délka vzhledem k absenci nějakého rozuzlení.

• 5.5.2018  00:21

Kontroverzní žena v nekontroverzním dokumentu. Vlastě je to jen náhled do jejího života, ale moc to nepátrá po nějakých hlubších myšlenkách a pravdě o rasové totožnosti. Možná tak na začátku a v posledních 5 minutách, ale zajímavé to je, jen autorka nezvládla najít správný bod.

• 5.5.2018  00:19

Francouzský neotřelý námět provedený čistě hollywoodsky. Škoda. Zábavná zápletka s výborným duem, kterému ale nikdo nenapsal až tak dobré vtipy.

• 3.5.2018  12:43
    Sherlock - Série 3 (série) (2014)

Opět o něco slabší série, kdy seriálu bohužel neprospívá soustředění se na postavy oproti jednotlivým zajímavým vraždám a už vůbec ne rostoucí šíře každého případu, které vlastně nejsou tak zajímavé. Ale některé twisty fakt povedené. (nejlepší epizoda - His Last Wow)

• 30.4.2018  15:23
    Metanol (TV film) (2018)

Zručně natočené krimi vyprávěné, které v první části dobře hraje s všudypřítomným nebezpečí a hezky rozplétá velké množství osudů. Druhý díl je slabší, ale stále velmi záživný. Nadprůměr české televizní tvorby.

• 29.4.2018  16:10
    Pan Nikdo (2009)

Zamotaný scénář se snahou filozovovat spolu se scifi sekvencemi a skoky, ve kterých se divák nemůže udržet. Má to světlé momenty, ale je to utahané a ani Leto moc nebaví.

• 26.4.2018  13:35
    UnREAL - Série 3 (série) (2018)

Skvělé napsané nové postavy, na nichž zamrzí jejich limitovanost pouze pro jednu sérii. (Hlavně Caitlin Fitzgerald). Jinak kvalitativní propad v příběhu, který už nezvládá nějak překvapovat zradami a intriky a jen tak se v sobě motá. (nejlepší epizoda - Gestalt)

• 22.4.2018  12:54
    Nevinná (2008)

Napínavé a místy nadupané rodinné drama, které strádá po psychické a emociální stránce. Škoda, že Diane je tam tak málo.

• 20.4.2018  16:28
    Transdarinka (2015)

Tematicky a vizuálně originální pohled do života spodiny, které je ovšem místy až nechutně nepříjemná a špatně zahraná.

• 20.4.2018  16:26

Těžko se to hodnotí, je to parádní jízda, ale nezvládá úplně zakrývat, že je to jako příběh vevnitř prázdné. Naplno to vím, ale přesto hodnotím takhle, protože vizuálem a svou zábavností si mě to získalo. No a Olivia Cooke za to částečně může taky.

• 30.3.2018  12:08

Minimalistické mistrovské dílo, které bych od Flagana čekal jen těžko. Úžasná exploitace jednoduché myšlenky, která se zakládá na osamělosti a opuštěnosti zoufalé ženy, která musí bojovat proti démonům své minulosti, aby se zachránila v součanosti. Carla Gugino je vážně dobrá, přestože se jedná o definici béčkové herečky. Jediná škoda, že se to až moc dlouho babrá v těch flashbacích.

• 29.3.2018  21:26

O poznání slabší, co se týče kompletního příběhu a bohužel i konkrétních hudebních čísel. Nabírá to sílu někdy uprostřed a pak to jednoduše ztrácí drive během finiše, naprostými wtf dějovými linkami, které se aní nedají odůvodnit tím, že je Rebecca "crazy." I tak je obstojná komedie a třetí řadě ještě dám šanci.

• 25.3.2018  14:43

Výborná a svěží komedie na úrovni, kterou bych rozhodně nečekal s teenagerské dílny CW. Rachel Bloom hraje famózně a i kdyby v tom nebyly vedlejší postavy, dokázala by snad celý seriál táhnout sama. Umí si to ze sebe dělat srandu, což je dost důležité, muzikálová čísla pak působí velmi patřičně. A dějová linie sice není nějak úžasně spletitá, ale je scenáristicky zvládnutá velmi dobře, kromě dle mého hloupě napsaného cliffhangeru ve finále.

• 22.3.2018  21:02

Nekonečně nudné s nezajímavými postavami. Jediné z čeho film je těží je jeho zasazení do zajímavé lokality, samo o sobě, i co se týče žánru, ale jinak je to scenaristická a filmařská slabota s pár světlými momenty napětí.

• 22.3.2018  21:01

Nádherná hudba, nádherná kamera, naprosto výborná chemie mezi herci, kterou bych na takové úrovni nečekal. Příběh nespěje nějak závratně dopředu, ale diváka si pomalu získává a vypráví příběh tragické lásky s nádherně vyřešenými přechody do flashbacků.

• 22.3.2018  00:30

Výborný základ pro atmosféru bezmoci, která ale není nijak prozkoumána. Místo toho scenárista děj tříští do nepotřebných dějových linií (voják a tanečnice, příliš politického dění) a navrch přidává nic neříkající flashbacky. Na rukojmí vlastně nezbývá žádná stopáž a celé je to spíše točeno jako politická šaráda, než krimi, za nějž se film prezentuje. Rosamund Pike role výborně sedí, ve filmu je asi nejvýraznější, Brühla rozhodně zastiňuje.

• 19.3.2018  22:05
    Seven Seconds (TV seriál) (2018)

Nedokoukal jsem. První dvě epizody jsou nadupané, co se týče děje i psychiky postav, jenže pak se tři díly prakticky nic nestane a postavy se babrají na místě. Snaží se to vlastně být takové britské krimi, které by ale děj zvládlo shrnout za 3 díly místo 10 a více než na mrazivost a zvraty se to snaží být letos již několikátou výpovědi o utiskování černošských obyvatel v USA policejní silou. To by šlo, ale ten seriál je oblečený jako detektivka, tudíž vlastně popírá to, co sám je, když všechny karty vykládá již na začátku. Fakt zklamání.

• 18.3.2018  00:07
    The Bronze (2015)

Chytrý scénář, který přesně ví, v čem spočívají jeho silné stránky, a to v Hope, kterou tak bezchybně hraje Melissa Rauch vyperfektovaným způsobem od pohybů přes způsob mluvení. Je to trochu úlet, ale na druhou stranu se to aspoň vyhýbá nějakým častým klišé a umí to skvěle bavit. Odvrácená stránka sportu?

• 16.3.2018  16:31
    Simpsonovi - Série 1 (série) (1989)

I po tolika letech je evidentní, proč se právě z tohoto seriálu stal takový hit. Pozdější epizody jsou už sice vybroušenější a ostřejší, co se týče humoru i postav, ale jako hrubý nárčt Springfiledu to stačí, aby se diváci do žluté rodinky zamilovali. (nejlepší epizoda - The Crepes of Wrath)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27