hansel97

okres Cheb
ČSFD / Markething

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 3.12.2018  23:12

Z letošní vánoční nabídky Netflixu dost možná ten největší výplach. Vzhledem k tomu, že jde o sequel k prvnímu filmu, který byl také horší než letošní kousky, to nepřekvapí. Ovšem snaha o příběh, nové postavy a to všechno jde vedle. Příjemné jsou vánoční kýčovité scenérie a Rose McIver je mi trochu líto, ale tohle by se vám nelíbilo ani na drogách.

• 29.11.2018  08:16

Overhyped, natočené pro potěšení davů. Rami Malek je božský, je to hodně metodické herectví, ale cením ho i tak. Není to za mě ale více než výborně natočený životopisný film, který však jinak moc nevybočuje za zajetých žánrových kolejí. Nápaditá a více než adekvátní pocta Queen i Freddiemu, od které jsem ale asi z hodnocení čekal více. PS: Lucy Boynton by neměla být přehlížena kvůli Ramimu, výborná herečka!

• 29.11.2018  08:13
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

V polovině seriál nebere skvělých obrátek, jen aby skončil neuspokojivým finále. Mysteriózní žánr by asi měl vysvětlovat trochu víc a tady je položeno více otázek než zodpovězeno. Škoda, protože atmosféra i postavy fungují a potenciál je obrovský. Bohužel nedosažený scénářem.

• 29.11.2018  08:11

Problematické. Neuvěřitelně mě to bavilo, ale s kritickým odstupem, musím uznat fatální chyby. Prequely dělají obrovskou chybu tím jak moc se vážou na původní Harry Potter sérii čím dál více postavami a linkami, díky kterým pak celý kouzelnický svět působí menší a menší. Postavy jsou skvěle napsané, ale kromě finálních odhalení a šoků, u kterých ještě hodně záleží, jak budou vysvětlena, to dějově stagnuje. Nefungují tu sub-konflikty vedoucí k finální bitvě, tak jako fungovali v Bradavicích,

• 29.11.2018  08:09
    Climax (2018)

Film, který vám dá pocit, že jste to LSD měli taky. Totální acid trip. Kamera, hudba, výkony a to všechno vás kompletně obklopí, možná je až škoda, že místo Love neudělal Noé tohle ve 3D? Neuvěřitelně nepříjemné, zábavné, odvykačka jako prase.

• 29.11.2018  08:08
    Halloween 2 (1981)

První Hallowen vaří diváka v napětí velmi pomalu, ale vytrvale. Tady nabylo na akci, ovšem chybí halloweenská atmosféra. Prostory nemocnice nabízejí hodně, nejsou však plně využité a příběh sice nabírá nových obratů a odhalení, nic však není nějak závratné. Stále lehce nadprůměrný slasher.

• 20.11.2018  23:52
    Domek z karet - Série 6 (série) (2018)

Je evidentní, že seriál by mohl dobře fungovat i bez Spaceyho. Co ale nefunguje je scénář téhle série, který se odehrává kolem něčeho, co divák ani neviděl. Jsou tam náznaky dobrých nápadů, které ale pohřbí špatná scenáristická rozhodnutí a fatální chybou je neschopnost stavět k úmrtím postav, která vždy byla emočně nabitá a šokující.

• 18.11.2018  23:18

No proč ne? Je to průměr, na Vanessu se kouká pěkně a ty dvě postavy ztvárňuje celkem zábavně. Před Vánocemi stravitelná jednohubka.

• 17.11.2018  10:15

Koncem listopadu už toho odpustím fakt hodně, klidně bych se přestěhoval do vánočního městečka od Netflixu (nebo Hallmarku) a odžil si tam ty svoje zamilovaný cheesy Vánoce. Kat Graham je fajn, i když je to evidentní průměr, ale na nic si to nehraje a prostě to neurazí. Soudnost na ty dvě hvězdičky mám.

• 15.11.2018  21:39

Murphy se v hororovém žánru vrací k nejúspěšnějším řadám a konečně také s řadou velmi dobrou, po několika průměrnějších. Dost se to opírá o nostalgii v návratu oblíbených postav, ale má to skvělý komplexní příběh a dodává více prostoru postavám, kterého tolik neměly, stejně tak jako dává prostor novým skvělým postavám. Bohužel až příliš ohýbá vlastní pravidla.

• 9.11.2018  09:31
    Been So Long (2018)

Britský La La Land. Výborné herecké výkony, které Michaelu Coel ukazují konečně v jiné rovině, která jí neskutečně sedí. Audiovizálně na pohled úžasné, trochu tam nesedí postava George McKaye, ale na tu stopáž to stačí. Akorát hudba mi stoprocentně nesedla.

• 21.10.2018  22:20

Poslední díl ironicky nejlepší. Dost možná tomu prospívá změna zaměření na Fialovou a Luptáka. Tak se z toho ale stává průměrná romantika s tunou vedlejších nepodstatných postav a neschopností cokoliv kloudného říct.

• 20.10.2018  00:43
    Haunted (TV seriál) (2018)

Jako první český krok na Netflix - velký přešlap. Nezvládnutý scénář kopírující dějové linky z celovečerních filmů doplněný kompletně stupidními scénami "skutečných" aktérů. Nepomůže tomu ani 20minutová stopáž.

• 11.10.2018  11:25
    22 July (2018)

Zatímco norská verze nabízí emocemi nabitý zážitek, limitovaný pouze na teror na ostrově, Greengrass se vrací k žánru, který mu velmi jde a podává jeden z nejkomplexnějších filmů vyprávěný z pohledu obětí, vraha, rodičů, policie i právníka. Vážně bych se bál, že dojde k velkému tříštění, ale tahle skládačka lidských osudů drží dohromady perfektně. Za sebe mi přišla poměrně osekaná sekvence z Utoyi, které by prospělo věnovat větší stopáž pro větší efekt na diváka.

• 6.10.2018  15:37

Příliš popelkovský příběh, který se jen pomálu věnuje silným dramatickým momentům a vlastně vůbec není schopen nastavit Hollywoodu zrcadlu a ukázat nějakou odvrácenou stránku slávy. Funguje jen díky sympaticky napsané postavě Esther, jejíž podání od Janet Gaynor je příjemné, ovšem celkem mdlé. V dnešní době už by s ním asi na Oscara nominaci nedostala. Spíše nudné.

• 1.10.2018  12:25

Chytře vystavěný horor nesnižující se k levným lekačkám, naopak plně se opírající do ponuré a zmatené atmosféry podtržené výbornými výkony hlavně od Toni Colette a neskutečně děsivé Milly Shapiro. Od začátku do konce výborná jízda, která vám zamotá hlavu.

• 29.9.2018  17:36

Průměrný scénář, pro který jsou nosné pilíře výkony Langmajera a Polívkové, která do role dává fakt vše. Funkční v komediální rovině, po polovině, kdy se napravuje a moralizuje, spíše nudné. Stále lepší, jak většina tuzemské tvorby, hlavně té komediální.

• 20.9.2018  17:16
    Funny Girl (1968)

Výborná Barbra Streisand, z níž jednoduše nejde spustit oči, ač je zbytek obsazení podobně talentovaný, přitáhne k sobě pozornost v každé scéně. Vtipná, krásná (i když ne podle děje, nechápu), talentovaná a svým způsobem naprosto uhrančivá. Tady se Oscaři opravdu nespletli. Děj není moc spletitý, čísla nejsou moc výjimečná, ale ten punc, že sledujete něco naprosto unikátního tomu dává právě Fanny v podání Streisand.

• 17.9.2018  10:58
    The Runaways (2010)

Upřímný film s upřímnými hereckými výkony uhrančivé Kristen Stewart i Dakoty Fanning. Jediné, co tomu chybí je silnější scénář, z většiny je takové mdlé i přes příběh plný akce, rocku a drog. Jenže se nemůžu zbavit pocitu, že něco takového jsem viděl už x-krát. V roce 2010 možná ještě tolik podobných filmů o interpretech nebylo...

• 8.9.2018  23:12

Nancy Meyers jdou vztahovky. Tečka. I pro děti. Tenhle film je poslední, který mi z její filmografie chyběla a nějak jsem ho kvůli té "rodinnosti" odkládal. Je ale skvělý. Lindsay si pro sebe je v dvojroli schopná ukrást každou roli a už tady je vidět, jak obrovský talent to je, a jaká ho později bude škoda. Chytře napsané vtipy, skvěle zahraná dvojčata a super obsazení. Příjemný zážitek.

• 8.9.2018  10:27

Neurážlivá komedie ze střední, kterou asi zastíní fakt, že vyšla tak brzy po To All the Boys I've Loved Before. Shannon Purser je jako hlavní postava fajn, víc se o ní říct nedá, o něco zajímavější je možná roztleskávačka Veronica. Scenáristicky to není klasická středoškolská věc, což je dobré, ale žádný zázrak se nekonal.

• 6.9.2018  22:42
    Sestra (2018)

Kámen úrazu je žánrově generický scénář absolutně neschopen obstát ve srovnání s jinými filmy kromě první Annabelle, která teda byla větší průser bez debat. Výborná lokace a temná atmosféra, fakt dobří herci i napsané postavy, ty lekačky nejsou jako od Wana, o tom žádná, ale technicky fungují. Všemu, co by nasvědčovalo, že půjde o dobrý horor, ale podtrhává nohy slabá dějová linka bez zvratů.

• 3.9.2018  17:28

Geniální hororový kousek těžící naprosto všechno z jednoduchého nápadu. Nesází to na lekačky, ale atmosféra je skvěle budována už co se týče scénáře, výkonů a rozhodnutí opravdu ve filmu prakticky nemluvit a nevysvětlovat, co se vlastně stalo. Dost jako první Cloverfield jen s xkrát lepší atmosférou a výkony. Od začátku do konce bezchybné, Krasinskiho si začínám jako herce i režiséra vážit stejně jako jeho talentované ženy.

• 3.9.2018  12:10

Trochu netypická Reitman, ale přestože to nesedí k jeho stylu, se mi to neskutečně líbilo. Sobecká depresivní kráva konfrontuje svou minulost a snaží se "napravit" svůj život. Charlize Theron do toho dává snad skoro tolik jako do svého výkonu v Příšeře a celé to sice balancuje mezi indie filmem a béčkovou komedií, naštěstí v balanci dopadá na dobrou stranu.

• 30.8.2018  22:26

Pokud je úkolem pilotního dílu nalákat diváka, tak tento dokonale selhává. Nic neříkající, mdlé uvedení do "děje" s postavami, na kterých by vám nemohlo méně záležet. Hraje si na to Sense8, ale ve skutečnosti je to na úrovni teenage nadpřirozených seriálů od CW.

• 21.8.2018  11:38

Asi bylo jasné, že se Kingsmanovi po prvním špičkovém dílu bude pokračovat jen těžko. Pokračování je ale více než obstojné, rozhodně se neubralo na vtipu ani akci, děj je stále zajímavý a překvapivý. Hlášky padají stejně jako rány od Eltona Johna. Bohužel jediný problém, který The Golden Circle shazuje je zloduška. Julianne Moore se svými kumpány by byla obstojná v jakékoliv jiné sérii, Poppy je dost dobře zvrácená, ale přebrat tuto pozici po Samuelu L. Jacksonovi a jeho Gazelle není zrovna jednoduché.

• 18.8.2018  14:44

Filmy od Netflixu většinou nejsou tím, co od nich člověk očekává. Ovšem, jestli jsou v nějakém poli silní, je to nakonec evidentně romantický žánr. Letos po již tak dobrém Set It Up další kousek, a to ještě lepší. Z více dramatického kousku, nečekaný vývoj, skvěle napsané a zahrané. Rozhodně nestandardní romantika ze střední.

• 11.8.2018  23:05
    All About The Washingtons (TV seriál) (2018)

Netflix vypustil dva seriály v jeden den a jeden je horší než druhý. Insatiable bylo ještě v něčem originálnější, ale tohle je už ostuda. Stejné jako každý každičký rodinný sitcom, jen tady je rodina černá a se slavným tátou. Otřepané hlášky a vtipy, nudné postavy, ještě nudnější děj.

• 11.8.2018  18:33
    Heathers (TV seriál) (2018)

Většinou se bojím remaků, které jsou dělány jen pro to, aby se materiál přenesl do nové doby srozumitelnější pro soudobé publikum. U Heathers ale není důvod. Z filmu vlastně nezůstal kámen na kameni a je to jen dobře, přenos do moderní doby se totiž prokázal jako kompletní úlet ukazující zvrácenosti soudobé generace s novými výbornými hlášky, opravdu epesním obsazením a celkově neo-provedením, které původní materiál vůbec nezahanbuje.

• 11.8.2018  18:31
    Insatiable (TV seriál) (2018)

Další přešlap a doklad toho, že Netflix bohužel nezvládá, aby kvalita jejich nových seriálů šla ruku v ruce s jejich kvantitou. Jako další rádoby komentář dnešní doby to selhává, vtipné je to tak z poloviny a nikdo z hlavních herců není schopen seriál táhnout. Navíc by tomu mnohem více prospěla sitcomová stopáž, se kterou by děj více odsýpal. Debby Ryan je fajn, ale hlavní roli v dramedii zatím nedává.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28