hansel97

překladatel titulků

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 11.10.2018  11:25
    22 July (2018)

Zatímco norská verze nabízí emocemi nabitý zážitek, limitovaný pouze na teror na ostrově, Greengrass se vrací k žánru, který mu velmi jde a podává jeden z nejkomplexnějších filmů vyprávěný z pohledu obětí, vraha, rodičů, policie i právníka. Vážně bych se bál, že dojde k velkému tříštění, ale tahle skládačka lidských osudů drží dohromady perfektně. Za sebe mi přišla poměrně osekaná sekvence z Utoyi, které by prospělo věnovat větší stopáž pro větší efekt na diváka.

• 6.10.2018  15:37

Příliš popelkovský příběh, který se jen pomálu věnuje silným dramatickým momentům a vlastně vůbec není schopen nastavit Hollywoodu zrcadlu a ukázat nějakou odvrácenou stránku slávy. Funguje jen díky sympaticky napsané postavě Esther, jejíž podání od Janet Gaynor je příjemné, ovšem celkem mdlé. V dnešní době už by s ním asi na Oscara nominaci nedostala. Spíše nudné.

• 1.10.2018  12:25

Chytře vystavěný horor nesnižující se k levným lekačkám, naopak plně se opírající do ponuré a zmatené atmosféry podtržené výbornými výkony hlavně od Toni Colette a neskutečně děsivé Milly Shapiro. Od začátku do konce výborná jízda, která vám zamotá hlavu.

• 29.9.2018  17:36

Průměrný scénář, pro který jsou nosné pilíře výkony Langmajera a Polívkové, která do role dává fakt vše. Funkční v komediální rovině, po polovině, kdy se napravuje a moralizuje, spíše nudné. Stále lepší, jak většina tuzemské tvorby, hlavně té komediální.

• 20.9.2018  17:16
    Funny Girl (1968)

Výborná Barbra Streisand, z níž jednoduše nejde spustit oči, ač je zbytek obsazení podobně talentovaný, přitáhne k sobě pozornost v každé scéně. Vtipná, krásná (i když ne podle děje, nechápu), talentovaná a svým způsobem naprosto uhrančivá. Tady se Oscaři opravdu nespletli. Děj není moc spletitý, čísla nejsou moc výjimečná, ale ten punc, že sledujete něco naprosto unikátního tomu dává právě Fanny v podání Streisand.

• 17.9.2018  10:58
    The Runaways (2010)

Upřímný film s upřímnými hereckými výkony uhrančivé Kristen Stewart i Dakoty Fanning. Jediné, co tomu chybí je silnější scénář, z většiny je takové mdlé i přes příběh plný akce, rocku a drog. Jenže se nemůžu zbavit pocitu, že něco takového jsem viděl už x-krát. V roce 2010 možná ještě tolik podobných filmů o interpretech nebylo...

• 8.9.2018  23:12

Nancy Meyers jdou vztahovky. Tečka. I pro děti. Tenhle film je poslední, který mi z její filmografie chyběla a nějak jsem ho kvůli té "rodinnosti" odkládal. Je ale skvělý. Lindsay si pro sebe je v dvojroli schopná ukrást každou roli a už tady je vidět, jak obrovský talent to je, a jaká ho později bude škoda. Chytře napsané vtipy, skvěle zahraná dvojčata a super obsazení. Příjemný zážitek.

• 8.9.2018  10:27

Neurážlivá komedie ze střední, kterou asi zastíní fakt, že vyšla tak brzy po To All the Boys I've Loved Before. Shannon Purser je jako hlavní postava fajn, víc se o ní říct nedá, o něco zajímavější je možná roztleskávačka Veronica. Scenáristicky to není klasická středoškolská věc, což je dobré, ale žádný zázrak se nekonal.

• 6.9.2018  22:42
    Sestra (2018)

Kámen úrazu je žánrově generický scénář absolutně neschopen obstát ve srovnání s jinými filmy kromě první Annabelle, která teda byla větší průser bez debat. Výborná lokace a temná atmosféra, fakt dobří herci i napsané postavy, ty lekačky nejsou jako od Wana, o tom žádná, ale technicky fungují. Všemu, co by nasvědčovalo, že půjde o dobrý horor, ale podtrhává nohy slabá dějová linka bez zvratů.

• 3.9.2018  17:28

Geniální hororový kousek těžící naprosto všechno z jednoduchého nápadu. Nesází to na lekačky, ale atmosféra je skvěle budována už co se týče scénáře, výkonů a rozhodnutí opravdu ve filmu prakticky nemluvit a nevysvětlovat, co se vlastně stalo. Dost jako první Cloverfield jen s xkrát lepší atmosférou a výkony. Od začátku do konce bezchybné, Krasinskiho si začínám jako herce i režiséra vážit stejně jako jeho talentované ženy.

• 3.9.2018  12:10

Trochu netypická Reitman, ale přestože to nesedí k jeho stylu, se mi to neskutečně líbilo. Sobecká depresivní kráva konfrontuje svou minulost a snaží se "napravit" svůj život. Charlize Theron do toho dává snad skoro tolik jako do svého výkonu v Příšeře a celé to sice balancuje mezi indie filmem a béčkovou komedií, naštěstí v balanci dopadá na dobrou stranu.

• 30.8.2018  22:26

Pokud je úkolem pilotního dílu nalákat diváka, tak tento dokonale selhává. Nic neříkající, mdlé uvedení do "děje" s postavami, na kterých by vám nemohlo méně záležet. Hraje si na to Sense8, ale ve skutečnosti je to na úrovni teenage nadpřirozených seriálů od CW.

• 21.8.2018  11:38

Asi bylo jasné, že se Kingsmanovi po prvním špičkovém dílu bude pokračovat jen těžko. Pokračování je ale více než obstojné, rozhodně se neubralo na vtipu ani akci, děj je stále zajímavý a překvapivý. Hlášky padají stejně jako rány od Eltona Johna. Bohužel jediný problém, který The Golden Circle shazuje je zloduška. Julianne Moore se svými kumpány by byla obstojná v jakékoliv jiné sérii, Poppy je dost dobře zvrácená, ale přebrat tuto pozici po Samuelu L. Jacksonovi a jeho Gazelle není zrovna jednoduché.

• 18.8.2018  14:44

Filmy od Netflixu většinou nejsou tím, co od nich člověk očekává. Ovšem, jestli jsou v nějakém poli silní, je to nakonec evidentně romantický žánr. Letos po již tak dobrém Set It Up další kousek, a to ještě lepší. Z více dramatického kousku, nečekaný vývoj, skvěle napsané a zahrané. Rozhodně nestandardní romantika ze střední.

• 11.8.2018  23:05
    All About The Washingtons (TV seriál) (2018)

Netflix vypustil dva seriály v jeden den a jeden je horší než druhý. Insatiable bylo ještě v něčem originálnější, ale tohle je už ostuda. Stejné jako každý každičký rodinný sitcom, jen tady je rodina černá a se slavným tátou. Otřepané hlášky a vtipy, nudné postavy, ještě nudnější děj.

• 11.8.2018  18:33
    Heathers (TV seriál) (2018)

Většinou se bojím remaků, které jsou dělány jen pro to, aby se materiál přenesl do nové doby srozumitelnější pro soudobé publikum. U Heathers ale není důvod. Z filmu vlastně nezůstal kámen na kameni a je to jen dobře, přenos do moderní doby se totiž prokázal jako kompletní úlet ukazující zvrácenosti soudobé generace s novými výbornými hlášky, opravdu epesním obsazením a celkově neo-provedením, které původní materiál vůbec nezahanbuje.

• 11.8.2018  18:31
    Insatiable (TV seriál) (2018)

Další přešlap a doklad toho, že Netflix bohužel nezvládá, aby kvalita jejich nových seriálů šla ruku v ruce s jejich kvantitou. Jako další rádoby komentář dnešní doby to selhává, vtipné je to tak z poloviny a nikdo z hlavních herců není schopen seriál táhnout. Navíc by tomu mnohem více prospěla sitcomová stopáž, se kterou by děj více odsýpal. Debby Ryan je fajn, ale hlavní roli v dramedii zatím nedává.

• 9.8.2018  19:42
    Pose - Série 1 (série) (2018)

Seriál, který by asi nemohl natočit někdy jiný než Murphy. Citlivý náhled do vztahů jedné drag family, naprosto precizní vykreslení všech charakterů, dynamičnost děje a úžasná výprava. Tečka. (nejlepší epizoda - Love Is the Message)

• 9.8.2018  19:38
    Pomsta (2017)

Artová verze I Spit on Your Grave mixlá se survival dramatem, s tím že tu absolutně nefunguje scénář a napětí. Dlouhé a nudné pasáže, nepodstatné rozebírání některých postav, dost neuvěřitelné chvíle. Hlavní herečka je dobrá, ale po Rings je opět evidentní, že na dobré role má smůlu.

• 6.8.2018  00:12
    Junebug (2005)

Film kompletně tažený výkonem Amy Adams, přestože je ve vedlejší roli. Všechno ostatní kolem ní zapadá jako takové mdlé, nevýrazné vztahové drama, ze kterého na člověka akorát padne deprese, ale rozhodně nemá pocit, že sleduje nějaké dílo hodného většího zájmu. Promrhaný potenciál.

• 5.8.2018  23:06

Nic neříkající pokračování nuceně nalepené na předchozí díly. A to jsem si říkal, jaký propad už byl díl s Penelopé Cruz, jenže to dost zachraňoval chemie mezi ní a Johnnym. Tady? Nudná zápletka a nové postavy, které mě nijak nezaujaly. Kaya Scodelario je zlatá, ale Carina prostě v sobě nemá to, co měla Elizabeth, o jejím mužském protějšku už vůbec nemluvím. Bardem je jako záporák spíše úsměvný, Jack přestal být vtipný a už ani ty efekty nejsou co bývaly. Fakt si mi líbila loď mrtvých, ale ta závěrečná scéna pod mořem? Tam to zelené plátno do očí opravdu bolestivě bylo. Jediné, co mě jako fanouška uchlácholilo byl návrat Elizabeth a Willa.

• 1.8.2018  22:59

Nutno podotknout, že jako divákovi je mi celkem líto, které postavy se po 5. sérii kompletně odepsaly a které v seriálu pokračují s ještě větším prostorem. Naštěstí tedy vůbec nejsou špatné ty nové postavy, ale bohužel už vlastně nic není nového. Drogy, těhotenství, lesbismus, svatba, pašování, bitky a vraždy... To vše už jsem v Litchfieldu viděli. Je to fan-service a dobrý fan-service, který se ovšem nedokážu ani zdaleka vyrovnat epickým dvě předchozím sérií, z nichž jedna byla napínavější a druhá zábavnější. Stále to funguje velmi dobře, ale velký problém je, že už není moc co odhalovat ve flashbacích. (nejlepší epizoda - 1x3 Look Out for Number One)

• 1.8.2018  12:35

Intenzivní zážitek. Vlastně taková teroristická verze Nolanova Dunkirku v tom smyslu, že se pracuje čistě s emocemi strachu, paniky a zoufalosti, bez toho aniž by byl kdykoliv vidět nepřítel či smrt (až na pár výjimek). Kamera sedí k typu filmu, ale i tak je místy dost rušivá, každopádně to vynahrazuje způsob, jakým divák veškeré emoce je nucen prožívat s táborníky. Nemůžete si pomoct a v hlavě říkat: "No, tak nebuď blbá, teď musíš být ticho, utíkej." A to se mi už u filmu dlouho nestalo. Morálně mi na filmu bohužel vadí, že byl natočen tak brzo. Chápu, že se snaží o osvětu a varování, ale zároveň vydělává na tragické události stejně jako fakt, že nyní vznikají dva filmy o klucích v thajské jeskyni.

• 31.7.2018  19:53
    Mečiar (2017)

Takové čisté. Dokument, který neurazí, ale celou dobu mě nechává chladným. Přehledně shrnuje vše, co se událo, ale místy mi zrovna nesedí autorčiny zpovědi z dětství a autentické záběry. No a její samotný rozhovor s Mečiarem je takový nic neříkající, špínu na sebe nenakydá a mluví tak o ničem. Dobré.

• 16.7.2018  14:33
    Pupendo (2003)

Snaha napodobit Pelíšky zanechaná někde na půli cesty s tím, že je to samozřejmě ještě stokrát lepší než Zahradnictví, které přišlo později. Má to fajnové postavy, ale jsou dost přes kopírák jako z Pelíšků, hlášky jsou dobré, ale je jich méně a vlastně je tu až přebytek dějových linek, které nakonec tak nějak vyšumí bez toho, aby si člověk vybudoval užší vztah k postavám.

• 15.7.2018  12:39

Baker mi sedl už u Tangerine, což byl rozhodně spornější počin, ale z tohoto snímku mám jasný pocit vytříbenosti jeho filmařského vkusu. Opravdu bravurně celé dvě hodiny podává divákovi pohled očima dítěte na chudobu, nezaměstnanost atd. O dětském výkonu Brooklyn Prince není třeba mluvit, je fantastická, jen kdo ví, do jaké míry je sebou a do jaké tohle musela hrát. Její uplakaná scéna na konci mě dostala.

• 11.7.2018  15:33

Zprvu něco, co působí jako totální artovina, už jen natočením na iPhone, které mi nakonec ani nevadilo, ale vlastně místy filmu prospívá, co se týče intimnosti a psychiky hlavní postavy. Těžko víte, čemu, komu věřit a to je asi tak hlavní jednoduchá zápletka, která však velmi postačuje pro krátkou stopáž filmu a dává neuvěřitelně prostoru pro další skvostný výkon Claire Foy.

• 9.7.2018  14:18
    Tau (2018)

Pokud vás film nevtáhne do děje ani po 30 minutách, je s ním něco jasně špatně.

• 9.7.2018  13:57

Islandská verze Making a Murderer bez méně citu, s větší snahou šokovat diváka a vtáhnout jej do děje a bohužel, za což asi nemůžu kompletně vinit dokumentaristy s minimem výpovědí skutečný aktérů kromě tragické postavy Erly. Je to něco k zamyšlení, o tom jak se za mřížemi nevinně může objevit každý, ale umělecky jde ve výsledky o dokonale průměrný true crime dokument.

• 9.7.2018  13:55
    Mluv (2004)

Kristen Stewart před slávou a svými pozérskými emařskými výkony v Twilight, kdy to byla zatím herecky kompletně nezkažená a výrazově čistá herečka. Diváka uhrane na celých 90 minut, kdy prakticky nemluví a nechává se ho ponořit do depresí, které jí přinesla střední škola a traumatická událost. Je to právě výkon a tříštěná narace spolu se silnou režisérskou rukou, které z tohoto dělají křehký snímek s hloubkou zaručující perfektní zážitek a změnu rozpoložení.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28