• Krátkometrážní

Decoding Annie Parker (2013)

Neskutečně nudný tyjátr o rakovině na milióntý způsob. Ne, vážně. Kolik filmů se o rakovině točí ročně? Nejsou i jiné nemoci? Jako osvěta dobrý, ale panebože trochu s nimi ubrat by šlo, když je většina na stejné brdo a liší se minimálně. Tady je sice příjemné obsazení, ale tím to tak končí a na příběh pacientky s rakovinou je jen lacině našroubovaná snaha výzkumu o rakovinu prsu.

Pevné pouto (2009)

Pevné pouto je opravdu vyvedenou volbou o tom, jak vyprávět příběh o smrti dítěte. Originální způsob, u kterého mi fantastická složka "mezinebe! nevadila, kdyby nebylo těch otřesný nevydařených efektů. Scenáristicky velmi dobrá práce, film netlačí příliš na emoce a nenutí se do plačtivých pozic, tudíž funguje velmi uvěřitelně. Z některých scén jde mráz o zádech a to film ani samotnou vraždu neukazuje. Tomu všemu dopomáhají špičkové výkony a nebýt té neúnosné výpravy, hlavně všemožných efektů, dost možná i zvažuji plný počet hvězdiček.

Pařížská blbka (2015)

Tenhle film má jedno jediné pozitivum. A jaké? Odpovědí je sto procentně hlavní hrdinka Camilla ztvárněná slibnou jmenovkyní, která je něco jako francouzská Amy Schummer. Její film ovšem dopadá naprosto stejně jako Schummer a její Vykolejená. Scénář se opírá pouze o na sebe nenavazující vtipy a schopnost Camilly komicky improvizovat a strhávat na sebe pozornost. Nápad je zajímavý, ovšem forma skryté kamery mu dost podráží nohy, často působí neuvěřitelně (kdo ví) a rušivě. Nepochybuju o tom, že Camilla je talent na stand-up komictví atd., ale některé vtipy byly fakt tragické a příliš urážlivé. Jako sketch do pořadu dobré, jako celovečerní film nefunkční...

Transamerika (2005)

Geniálně vybalancované road movie s trefnými vtipy a povedenou dramatickou linií. Musím říct, že nejsem úplně fanouškem road movies, ale tenhle se opravdu vyvedl a korunu tomu všemu nasadil geniální výkon Felicity Huffman, které se ta transexualita dala naprosto věřit a pokud můžu srovnávat například s Redmayneovou Dánskou dívkou, je toto o stupeň lepší jako celek i výkonově.

Kobry a užovky (2015)

Depresivní existenciální drama, které mě překvapilo svou odlišností od jiných filmů, které jsem z poslední tuzemské tvorby viděl. Zvláštní humor, který nakonec po kapkách mizí a mění se v jednu velkou depku. Na strávení lehký film to rozhodně není a kupodivu funguje film i přes nesympatičnost všech postav, tu a tam se dá sympatizovat s postavou Matěje Hádka, ale on i nakonec vychází jako řádnej hajzl. Musím říct, že točit o takových lidech mi přijde těžké a Prušinovský se toho zhostil bravůrně.

Ošklivé dítě (2015)

Nast Baby není úplně špatné, ale hodně nejisté v tom, co chce divákům říct. Oceňuji opravdu nečekaný dějový zvrat, ale těch dějových linek a hlavně postav tam nakonec možná bylo zbytečně moc. Zvlášť, pokud uvážíme, kolik postav je ještě ke všemu důležitých pro děj. Jinak příjemné atmosferické odlehčené (až na konec) drama se slušnými výkony. Kristen <3

LOL (2008)

Zvláštní, že přestože je to scénu od scény jako americká LOL, je tenhle film někde úplně jinde. Hádám, že to bude hlavně mnohem sympatičtějším obsazením a asi i takovou jinou atmosférou filmu, která ve francouzské produkci nepůsobí tak lacině a hloupě jako verze s Miley Cyrus. A kupodivu stačí takhle málo k tomu, aby se z podprůměru stal lehčí nadprůměr. Škoda, že tuhle verzi jsem neviděl úplně první.

La cara oculta (2011)

Geniální rozvedení jednoho jednoduchého nápadu do celovečerního filmu, u kterého jsem měl sto chutí si napětím začít kousat nehty. Strašné mínus jsou ale nesympatické postavy, i když asi jediné, Belén si za hodně věcí mohla sama, takže je těžké jí pak nějak extrémně litovat, i když chápu, že to bylo strašné. A Fabianna se stala spíše obětí shody náhod a jen herečka byla vrcholně nesympatická. Ten chlap tam tak nějak jednoduše zapadá a nevadí mi. Ale naštěstí tyhle nedostatky naprosto přebila tajuplná a děsivá atmosféra snímku a z celkového výsledku jsem velmi mile překvapen.

Arnošt Lustig - devět životů (2012)

Film není nějak inovativní či úžasný provedením, v tom je naopak jednoduše průměrný, ale jinak zaručeně uchvátí opravdu úžasným příběhem pana Lustiga a jeho osobou jako samostnou. Jsem velmi rád, že jsem film mohl vidět, za což vděčím naší škole, která připravila přednášku od pana Paveleka.

Švadlena (2015)

O osudu ženy, který je křivděno a celý život jsou jí pouze házeny klacky pod nohy, ale ani to ji nerozhodí a nedonutí zastavit. Kate si to užívá, evidentně a neskutečně mě celé dvě hodiny na plátně bavila. Brilantní vyváženost mezi humorem a tragickou stránkou příběh. Jen mi trochu neseděl Hemsworth jako milenec o 14 let starší herečky, ten rozdíl fakt až bil do očí.