SpaceOdyseus

Jan Hejda

Velká Británie

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 20.2.2020  17:45

Dlouho mi trvalo napsat komentar a ohodnotit Rogue One, skoro ctyri roky. Ale po, myslim ze treti projekci, se priklanim k nazoru, ze to je dobry film. Jde o nejvic hvezdnou valku ze vsech Hvezdnych Valek. Posledni akt je fakt paradni military sci-fi, ktere jsme tu nemeli snad od Starship Troopers. Zbytek? Ten me tolik nebavi. Nuda to neni, furt se neco deje, nekam leta, neco resi. Nastesti nejde o zbesile litani od certa k dablu jako v TROS. Ale nektere postavy by zaslouzily vic prostoru, nebo dustojnejsi konec (koukam na tebe Foreste). Je to nevidane spinave (na hvezdnou valku), prijemne fyzicky natocene (na Disney film) ama to fajn cast plny skvelych hercu, ktere bych tu fakt necekal. Takze ano, je to fajn film a je fakt dobre, ze ho natocili. Pral bych si vic takovych odboceni. Jen prosim bez cgi lidskych postav.

• 20.2.2020  15:27
    Extreme Job (2019)

Tohle mi sedlo! Jde o takovy mix francouzskeho Taxi (ale dobry!) s necim od Edgara Wrighta a se zakladni premisou pujcenou od Woodyho Allena (ale film se nastesti vyviji uplne jinym smerem nez Darebacci). Zanrove jde o slepenec, ktery me bavil v obou polohach. Vlastne opravdu dlouho zadna komedie nebavila jako tato. Ma to koule, ma to chytry scenar, ma to dobrou akci a ma to funkcni humor, ktery neni zalozeny, jen na debilnich hlaskach nebo kretenske situacni komice. Bavilo me to a to fakt, ze hodne.

• 19.2.2020  11:27
    Togo (2019)

Jak me zvireci filmy nebavi, tak tohle me pohltilo. Togo je skvele odvypravene dobrodruzstvi, jak od Jacka Londona. Plne nadhernych obrazu divociny, hrdinskych skutku typove presneho Dafoea, uzsane prace se zviraty a skvelych triku (ono to ani neslo do kin?). Ale, co je hlavni? Nedojde na zadne emcni vydirani, jak byva v podobnych filmech zvykem.

• 18.2.2020  12:07

Keci, keci a stale keci. To je ale ukecany serial. Jestli to do konce serienevygraduje k necemu zajimavejsimu, tak na dalsi serie kaslu. I kdyz me implementace nekterych hard sci-fi temat fakt bavi!

• 18.2.2020  12:04

Fascinujici dokument o stretu kultur, ktere snad ani nemuzou byt rozdilnejsi. Stridaji se tu hodne silne momenty (jako navsteva amiku v cine) s brutalne vtipnymi (cinani se divi, ze v usa muzou kritizovat prezidenta, nebo kdyz cinani resi, ze amici jsou pomali, protoze maji tluste prsty). Je to silny film a byl to zajimavy zazitek pustit si to v letadle na ceste na sluzebku.

• 18.2.2020  11:23

Ze by Smith natocil svuj nejhorsi film? No dobre, nevidel jsem Yoga Hosers. Urcite natocil svuj nejvic meta film. A honeni trika nad tim, jak je self aware, nudge nudge wink wink, me teda nebavilo. Ani me nebavila naprosta vetsina trapnych pokusu o vtipy. Obcas jsem se uchechtl, ale bylo toho zatracene malo. Je to debilni, stupidni, trapne a hloupe asi tak 90 procent stopaze. Obcas se povedl vtipek, nebo dokonce i vazna scena. Jinak je to bida plna nezajimavych camei Smithovych kamaradu. Radsi at zustane u podcastu, jestli takhle budou vypadat i jeho dalsi filmy.

• 14.2.2020  11:22

Ale jo, bavilo me to. Norton nam naserviroval zamotanou hard boiled detektivku, okorenenou obcas nejakym netradicnim elementem. Ale scenar neni zas tak sofistikovany aby mel film dve a pul hodiny. Ostrejsi nuzky by to chtelo priste.

• 14.2.2020  11:15

Takovyhle film musi byt chytry, nebo se tak alespon tvarit. A me se zda, ze Mickle na toto postupne rezignoval. Zacina to moc dobre, jako klasicka, dobova kriminalka s ponekud netradicnim pripadem. Postupne se to samozrejme zmota asi hratkami s casem? Ok, to mam rad. Je skoda, ze v periodicke strukture filmu dojde nekolikrat k falesnym vyvrcholeni, po kterych nasleduje citelne zvolneni. Diky tomu film nema moc konzistentni tempo. Silnejsi rezijni tah na branku tu citelne chybi. No a ke konci jsem uz ztracel pozornost. Kazda dalsi vysvetlovacka byla min zajimava nez cokoli, co napadlo me.

• 11.2.2020  17:55
    21 Bridges (2019)

Takove filmy mam rad. Velmi ochotne tomu odpustim beckovost, kdyz me nakrmi hutnou atmosferou. A to se tu presne deje. Temny krimi pribeh, omezeny na jednu noc a jeden ostrov, skvela scenu stavici hudba, jeden spravny polda a par zlych zaporaku. Vsechno tu je a ja si v tom lebedim.

• 11.2.2020  17:52
    Le Mans '66 (2019)

Chlapske drama v atraktivnim a neokoukanem prostredi, zabalene v libivem retro kabatu? Count me in!

• 6.2.2020  12:42

Tak i mourenini maji sveho Eda Wooda.

• 4.2.2020  17:53

Soderbergh umne stira hranici mezi dokumentem a hranym filmem a ja mu to zeru. Ze vzdelavaciho hlediska jde o hodnotny snimek. Alespon u me, kde bylo pole neorane. Z filmoveho hlediska tu mame skvely cast, kde vladne pitvorici se Oldman a Banderas. Bavilo me to moc. Je to odlehcene, hrave, chytre podane a hlavne zabavne. Vic takovych snimku, prosim.

• 4.2.2020  17:47
    Trestanec (2017)

Damn, presne pro tyhle becka mam slabost. Alfa male chlapactvi v nejlepsim vezenskem podani. Manzelce bych to nepustil, ale ja si to umim spravne thrillerove uzit.

• 31.1.2020  11:06

O basketbalovem zakulisi jsem vedel kulovy. Ale to mi nezabranilo film si uzit. Je teda potreba byt fakt pozorny, protoze tempo je kulometne. Ale ted jsem odbornik na vyluky NBA! Je to ukecane, chytre a prijemne civilne natocene. A ze je to natocene na iPhone? Obraz to ma moc hezky, ale bylo to natocene spis jednodusseji. Soderbergh se neposuti do zadnych divokych her s hloubkou, s ostrosti, nebo se svenky. Jak jsem jiz psal, je to natocene prijemne civilne, jednodusse a chvilemi az divadelne. Coz neni nic proti nicemu. V nekterych zaberech mi ale prislo skoda, ze nezapojili vic osvetlovace. Prirozene svetlo bylo vestinu stopaze fajn, ale v dvou, trech scenach bych radsi videl vic detailu v hercich nez svetle pozadi (krasny vyhled na mesto) a tmave tvare.

• 29.1.2020  13:48
    Joe Rogan: Strange Times (TV film) (2018)

Libi se mi do koho vseho Joe sije. Ale ze bych se popadal za bricho smichy? To tedy ne.

• 28.1.2020  13:27

Krasny, ,poeticky a hloubavy animak. Resi tezka a temna temata ale s takovou lehkosti a svezesti? To se jen tak nevidi.

• 28.1.2020  12:39

Takove intro k 10 let stare 2d hopsacce.

• 27.1.2020  13:23

Zajimave meditativni kousek, kteremu by slusela vkusnejsi, vic odvazana animace.

• 27.1.2020  13:21
    Home Base (2002)

Je to debilita s obcas ochotnickymi hereckymi vykony, ktera je ale obcas zvrhle vtipna.

• 27.1.2020  11:11
    Pád anděla (2019)

V jadru to je nabusene becko v nejlepsim smyslu slova. Ale aby to mohlo poradne nesmel by Waugh akci tocit v takovych close upech, nesmel by tak zbesile strihat a nesmel by tak setrit svetlem.

• 21.1.2020  15:10

Jednohubka nabita po strop kinetickou akci. I kdyz jde jen o technologicke demo, pro fanousky zanru musi tohle byt radost. Jen skoda, ze jde o low budget petiminutovku.

• 20.1.2020  13:29

Skvely animak plny obecne platnych pravd, ktere by nemelo byt potreba sdelovat touto formou. Ale holt...

• 20.1.2020  11:21
    UFC 246: McGregor vs. Cowboy (TV pořad) (2020)

Masvidal rikal, ze ocekava od McGregora nasili. Nasilne to bylo. Ale asi jen 15 sekund, hlavni fight skoncil az moc rychle. Vic me bavily prelims, kde byly dva nejlepsi fighty vecera (elliott vs. askarov a fili vs. yusuff).

• 20.1.2020  11:12
    Na nože (2019)

Brilantne napsana hra s divakem, ktere jsem skakal na spek co pet minut. Yedlin na minimalnim prostoru s kamerou skoro az caruje. Film s vlastne par herci, i kdyz skvele obsazenymi, odehravajici se v jednom baraku a cele dve hodiny to je vizualne nabite? Smekam.

• 20.1.2020  11:07

Zabitych 82 minut. Proc z toho udelali film? Obcas to funguje behem interview, ale ta vypln mezi tim? To byla bida, bida a bida.

• 17.1.2020  16:17
    Brothers (2015)

Silny kratas, kde Eggers jiz hrde ukazuje, v cem je jeho ohromna sila.

• 17.1.2020  12:52

Rikal tu nekdo HALO? Trinactka je fajn military porno s ocekavanou zapletkou. Hezke.

• 17.1.2020  12:50

Tematicky me to minulo a vizualne to take neni zadna slava.

• 16.1.2020  15:50

Fascinujici nahled do stredovekeho sermu. Povinnost pro fanousky hry a bojovych umeni obecne.

• 16.1.2020  12:18

Komorni, fyzicke, syrove a hlavne strasne silne.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56