Slarque

Slarque

Jiří Podzimek

okres Jičín
Kinomaniak

homepage

59 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
  • 14.3.2018  22:24
  Mami! (2014)
  ****

  Obě herečky jsou perfektní, a ani ten blonďáček za nimi příliš nezaostává. Pokud jsem dobře pochopil úvodní titulky, tak je film zřejmě sci-fi. Každopádně má silný příběh vztahu matky a obtížně zvladatelného syna, výborné dialogy, výběrový soundtrack, hrátky se čtvercovým obrazem dávají smysl a kameraman dobře zvládl udělat z tohoto omezení přednost. Možná to mělo být trochu kratší, ale jinak u mne pozitiva výrazně převažují.

  • 13.3.2018  11:07
  Bába z ledu (2017)
  ***

  Zuzana Kronerová je v hlavní roli opravdu výborná a povedlo se i obsazení vedlejších rolí. Jen mě příběh jejich postav nijak emotivně nezasáhl. Má smysl vyčítat filmu o otužilcích, že je chladný? ;-)

  • 7.3.2018  22:21
  Učitelka (2016)
  ****

  Za normalizace to prostě všechno bylo vyhrocenější, ne že by dnes manipulace neexistovala. Dobře vystavěné (a obsazené) psychologické drama o neviditelných strukturách všeobecné socialistické korupce. Rád bych věděl, zda se jednou dostaneme tak daleko jako třeba Rumuni, a začnou se tu točit filmy o tom, jak tenhle systém funguje v naší době. :-/

  • 6.3.2018  20:53

  Romantické drama o vztazích, vzájemné manipulaci, jídle a šití šatů pro tři špičkové herce. Daniel Day-Lewis je dokonalý jako obvykle, o to větším zjevením pro mne byla prakticky neznámá Vicky Krieps, která nejenže se vedle něho neztrácela, ale dokázala mu být rovnocenným partnerem. A zapomenout nesmím ani na Lesley Manville, která ústřední trojici doplňovala. Výborné byly i kostýmy, kamera a hudba, snad jen konec mi přišel trochu slabší, takže nakonec „jen“ 90%.

  • 5.3.2018  09:26

  O hodnocení tohoto kousku jsem musel dlouho přemýšlet. Je to vlastně blbost, jenže jsem na ni většinu filmu čučel s nechápavým výrazem, a ani jsem se nestačil začít nudit. Takže nejspíš film tak špatný, až se u něj divák baví.

  • 4.3.2018  21:40
  Masaryk (2016)
  ***

  Po stránce řemeslné (kamera, střih, hudba, zvuk, výprava, kostýmy apod.) bych byl rád, kdyby podobně vysoký standard mělo více českých filmů. Těžko také něco vytýkat obsazení či hereckým výkonům. Zbývá ovšem tradiční Achillova pata domácí kinematografie, kterou je scénář. Takže film je jen sledem více či méně povedených scén, po kterých zbývá trochu pachuť a pocit, že od tolika talentovaných lidí jsem přece jen čekal lepší film. :-/

  • 3.3.2018  22:26
  Hrdinové nové generace (studentský film) (2015)
  ***

  Studentský dokument o YouTuberech, což je pro mne zcela neznámá forma života. Ale kupodivu někteří z nich vypadají jako docela příčetní lidé, a dokonce mají i rozumné názory. Nebojte, nezačnu je sledovat...

  • 3.3.2018  22:21
  Mike a jeho ultras (studentský film) (2016)
  ***

  Takové krátké upozornění na to, že mnozí lidé adorují individua, která to v honbě za vlastním prospěchem poněkud přehánějí. A nejspíš je jim úplně jedno, že za nimi zbude jen ještě větší paseka. (Tím nechci říci, že bychom měli skvělé zákony či policii, ale tahle forma odporu je hodně mimo.)

  • 2.3.2018  19:16

  Jakoby autor nenašel žádný klíč k návrhářově životu, takže film sice vypadá pěkně, ale dějově je prázdný. Jsou tu jen dvě postavy, zbytek obsazení jsou jen snadno zaměnitelné figurky. Když mi došlo, že z filmu o světoznámém návrháři mi přijde nejzajímavější hudba, bylo nejspíš něco špatně. Šedý průměr (50%).

  • 27.2.2018  21:08

  Popravdě je to dost originální film. Punková směsice fušeřiny před kamerou a profesionální postprodukce (střih šlape výborně, hudba je super) o filmovém štábu, který natáčí hraný dokument, ale celou dobu netuší, že zaměstnává herce. Pokud berete označení dokumentární hodně volně, třeba se u toho budete dobře bavit.

  • 23.2.2018  09:56
  Bird (1988)
  ***

  Přiznávám, že jsem na to koukal jen kvůli Clintovi. Bebop bych nepoznal, ani kdyby měl někdo tolik trpělivosti, aby mi zkusil vysvětlit, co to je, a filmů o feťácích už jsem viděl kvanta. Takže mi zbyly dobré herecké výkony (Forest Whitaker, Diane Venora, Michael Zelniker) na jedné straně a pocit, že je film zbytečně dlouhý, na druhé.

  • 21.2.2018  21:41
  Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)
  ***

  Televizní série o Renátě Soukupové pokračuje dál a hlavní hrdinka tentokrát točí remake (tuším) třetího dílu. Do toho tu máme příběh o ženě váhající mezi dvěma muži, takže je vlastně skoro zázrak, že výsledek není špatný. Ostatně jsou tu dobří herci, výborný kameraman... ale není už na čase přijít zase s něčím novým?

  • 9.2.2018  22:40
  Samba (2014)
  **

  Snaha tvůrců zopakovat úspěch s Omarem Sym, naroubovat příběh na aktuální tématiku přistěhovalců a odlehčit to náhodnými, s příběhem naprosto nesouvisejícími scénkami, moc nefunguje. Výsledek neurazí, ani nenadchne, na (romantickou) komedii je málo vtipný, na drama příliš vykalkulovaný, takže zbyl jen takový snadno zapomenutý hybrid (50%).

  • 7.2.2018  21:58
  Carole King (TV film) (2016)
  ****

  Carole King začala psát vlastní písně na konci 50. let a v oboru si rychle udělala jméno. Za svou kariéru napsala přes stovku hitů, její vliv na své písně zmiňovali i členové The Beatles (kteří nahráli její píseň Chains) a když se na začátku 70. let z autorky stala i interpretkou, následoval další famózní úspěch. A tenhle televizní dokument to celkem přehledně všechno shrnuje.

  • 4.2.2018  22:10

  Anotace začíná souslovím „dramatický příběh“. A to je přesně to, co by tenhle film potřeboval, ale nějak se toho nedostává. Takové normální vztahové drama trochu ozvláštněné o zřejmě nelegální kopání vltavínů. Dobře natočené, ale čekání na překvapivé odhalení, které zřejmě nikoho nepřekvapí, prostě nebylo moc zábavné (50%).

  • 3.2.2018  22:25
  Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)
  ***

  Asi by bylo lepší, kdyby si filmaři vždycky nejdřív ujasnili, co vlastně chtějí natočit. Tohle je takový mix všeho možného od melancholického dramatu až po bláznivou komedii a moc to k sobě nesedí. Film vypravuje Aris, ale v dost bezradném závěru zní hlas Archimeda. Miroslav Donutil se změnil v lepšího člověka zřejmě nějakým filmovým trikem. No nevím, téma bylo dobré, ale výsledek je jen takový domácí televizní průměr (50%).

  • 2.2.2018  22:05

  Daliborek je ztracený asociál, který si točí videa, co tlejí kdesi u dna YouTube. Kdysi ve dvanácti, třinácti ho přepadli cikáni a ukradli mu cigarety. Proto si hraje na nácka, i když by ve skutečnosti nejspíš nikomu neublížil. Vít Klusák si našel svého exota a v neskutečně přestřeleném závěru se nad něj rozhodl vyvyšovat, čímž naprosto shodil celý film. Konec špatný, všechno špatné. :(

  • 30.1.2018  22:24
  Hilary a Chris na cestě (studentský film) (2001)
  ***

  Filip Remunda si už jako student dokázal najít dost výrazné protagonisty. Za tu černobílou, zrnitou filmovou čtvrthodinku dokázal představit pár česky obstojně mluvících Američanů, kteří zastávají pro většinu společnosti nepochopitelné hodnoty. Povedený kraťas.

  • 30.1.2018  22:17
  Úžera (2002)
  ****

  Dobře dokumentárně zdokumentovaná lichva, která všude na světě nejvíce zasahuje ty nejchudší. Že jsou k ní Romové kulturně ještě o něco náchylnější, nám dokazuje Martin Řezníček. Teď jen jak ten kolotoč aspoň zpomalit, když už ne úplně zarazit...?

  • 28.1.2018  21:55

  Jakub Kohák a Eva Holubová sice byli výborní, ale přece jen jsem čekal komedii a dostal manželské násilí, rasismus a jiné smutné věci. Jenže drama to také není, na to tu nejsou dostatečně prokreslené postavy. Takže pro mne jen takový trochu nudný divný film. :-/

  • 26.1.2018  10:56
  Manželské etudy po 35 letech (TV seriál) (2018)
  *****

  Dost výjimečný dokumentární projekt spolu s režisérčiným Soukromým vesmírem vlastně tvoří docela přehlednou kroniku doby na konkrétních osudech. Klobouk dolů před všemi zúčastněnými, kteří si nechají zřejmě doživotně lézt do soukromí. Kvalita obrazu a zvuku šla zase výše. Jediným menším nedostatkem tedy je, že dává smysl seriál sledovat pouze v řadě s oběma staršími, což je už vždy celkem celovečerní kláda.

  • 24.1.2018  20:58
  Coco (2017)
  ****

  Pixarovka s tradičně špičkovou animací, ale nějak na mě nezafungovala jako nejlepší snímky studia. Jakoby vážnější pasáže s tou rozjívenou komedií tentokrát hůře držely pohromadě (70%).

  • 24.1.2018  20:54

  Pouze pro fanoušky Ledového království. Promítat to měsíc po Vánocích před 105 minut dlouhým filmem mi připadá jak hodně pitomý nápad. I když od toho odhlédnu, zbude mi jen zbytečně natažený příběh nastavený pár nic moc písněmi.

  • 21.1.2018  10:25

  Některé postprodukční hrátky s obrazem výsledku spíš škodí, ale jinak velmi dobrý dokument o tom, jak to funguje v našem Babištánu. Základním problémem takovéhoto filmu je samozřejmě to, že prakticky žádný z volů, kteří volí ANO, film neuvidí. Takže se možnost změnit něčí názor blíží nule. A pak je tu ještě spojenectví s ČT, na jejíž „nezávislost“ bych si také nevsadil ani haléř. (Ale to už tvůrci filmu nejspíš zjistili také.)

  • 14.1.2018  21:56

  Herecká kreace Garyho Oldmana (+ práce maskérů) podle mne trochu odvádí pozornost od hlavní podstaty filmu, takže méně by v tomto případě možná mohlo být více. Z historického hlediska je to trochu jako sochání pomníku, protože většina premiérových slabin se do scénáře nevešla, ale nakonec proč ne. Joe Wright se zřejmě po předchozím průšvihu drží při zemi, fanoušci Pokání ho možná ani nepoznají. Z herců je ještě třeba zmínit Bena Mendelsohna a Kristin Scott Thomas, ale ani jeden z nich na plátně bohužel moc nepobyl (70%).

  • 9.1.2018  21:06

  Jen další díl zřejmě nekonečného seriálu. George Lucas se sice dopustil mnoha přešlapů, ale aspoň jeho filmy měly nějaký ksicht. Sledovat jak se z toho stala jen mašina na peníze je vlastně bolestivé. Mark Hamill a Carrie Fisher ve filmu moc nejsou, takže vlastně jedinou zajímavou postavu hraje Adam Driver. Kontinuitu s minulostí udržuje snad jen mistr John Williams.

  • 7.1.2018  20:28

  Iron Maiden usoudili, že na ně chodí čím dál mladší publikum, a tak mnozí z něj jejich nejslavnější fláky nikdy neměli možnost slyšet na živo. Tak se vypravili na světové turné „zpět v čase“ a celé to nechali zdokumentovat. Výsledkem je 112 minut dlouhý film z turné a 103 minut dlouhý koncertní záznam. Na plné hodnocení v pohodě dosáhnou obě části, a to nejsem žádný velký fanoušek Iron Maiden. Ale tahle šestihlavá skvadra ještě do starého železa nepatří.

  • 4.1.2018  20:42

  Dokumentární detektivka už se pomalu stává žánrem samým o sobě. Kdo byla fotografka, která fotila prakticky denně a přitom své fotky nikomu neukázala? Po americku se tu trochu moc tlačí na emoce a občas jsem nevěřil, že zpovídaní lidé takové věty vymysleli sami, spíš jsem podezíral tvůrce, že jim řekli, co by chtěl slyšet (nebo jim to rovnou napsali). Ale pokud vás aspoň trochu zajímá fotografie, tak jim to nejspíš odpustíte.

  • 3.1.2018  09:55
  Marie Terezie (TV film) (2017)
  ***

  Co se od toho dalo vlastně čekat? Napsat scénář, se kterým by byly spokojené hned čtyři veřejnoprávní televize, musela být spíš diplomacie než umění. Pak se to svěří průměrnému rutinérovi, který natočí cokoliv, ale zřejmě nikdy to nebude mít žádný osobitý styl. Zbudou nám herci (částečně „vylepšení“ dabingem), kostýmy a výprava. Televize jsou spokojené, sledovanost byla vysoká. Že jsme se o slavné evropské panovnici vlastně skoro nic nedozvěděli, zřejmě nikoho netrápí...

  • 31.12.2017  21:15

  Další brilantně stylizovaná komedie od Wese Andersona. Trochu bláznivá, trochu hořká, trochu romantická, každopádně velmi zábavná. Plejáda slavných herců předvádí výkony, na které jsme od nich zvyklí, dokonce i Bruce Willis si vzpomněl na své lepší časy, ale všichni jen přihrávají hlavní dvojici, kterou tvoří Jared Gilman a Kara Hayward. Kromě výpravy a kamery je báječná také hudba, jen si nejsem jistý nakolik to byl Alexandre Desplat, a nakolik Benjamin Britten (90%).

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace