Slarque

Kinomaniak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125
    • 14.1.2018  21:56

Herecká kreace Garyho Oldmana (+ práce maskérů) podle mne trochu odvádí pozornost od hlavní podstaty filmu, takže méně by v tomto případě možná mohlo být více. Z historického hlediska je to trochu jako sochání pomníku, protože většina premiérových slabin se do scénáře nevešla, ale nakonec proč ne. Joe Wright se zřejmě po předchozím průšvihu drží při zemi, fanoušci Pokání ho možná ani nepoznají. Z herců je ještě třeba zmínit Bena Mendelsohna a Kristin Scott Thomas, ale ani jeden z nich na plátně bohužel moc nepobyl (70%).

• 9.1.2018  21:06

Jen další díl zřejmě nekonečného seriálu. George Lucas se sice dopustil mnoha přešlapů, ale aspoň jeho filmy měly nějaký ksicht. Sledovat jak se z toho stala jen mašina na peníze je vlastně bolestivé. Mark Hamill a Carrie Fisher ve filmu moc nejsou, takže vlastně jedinou zajímavou postavu hraje Adam Driver. Kontinuitu s minulostí udržuje snad jen mistr John Williams.

• 7.1.2018  20:28

Iron Maiden usoudili, že na ně chodí čím dál mladší publikum, a tak mnozí z něj jejich nejslavnější fláky nikdy neměli možnost slyšet na živo. Tak se vypravili na světové turné „zpět v čase“ a celé to nechali zdokumentovat. Výsledkem je 112 minut dlouhý film z turné a 103 minut dlouhý koncertní záznam. Na plné hodnocení v pohodě dosáhnou obě části, a to nejsem žádný velký fanoušek Iron Maiden. Ale tahle šestihlavá skvadra ještě do starého železa nepatří.

• 4.1.2018  20:42

Dokumentární detektivka už se pomalu stává žánrem samým o sobě. Kdo byla fotografka, která fotila prakticky denně a přitom své fotky nikomu neukázala? Po americku se tu trochu moc tlačí na emoce a občas jsem nevěřil, že zpovídaní lidé takové věty vymysleli sami, spíš jsem podezíral tvůrce, že jim řekli, co by chtěl slyšet (nebo jim to rovnou napsali). Ale pokud vás aspoň trochu zajímá fotografie, tak jim to nejspíš odpustíte.

• 3.1.2018  09:55
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Co se od toho dalo vlastně čekat? Napsat scénář, se kterým by byly spokojené hned čtyři veřejnoprávní televize, musela být spíš diplomacie než umění. Pak se to svěří průměrnému rutinérovi, který natočí cokoliv, ale zřejmě nikdy to nebude mít žádný osobitý styl. Zbudou nám herci (částečně „vylepšení“ dabingem), kostýmy a výprava. Televize jsou spokojené, sledovanost byla vysoká. Že jsme se o slavné evropské panovnici vlastně skoro nic nedozvěděli, zřejmě nikoho netrápí...

• 31.12.2017  21:15

Další brilantně stylizovaná komedie od Wese Andersona. Trochu bláznivá, trochu hořká, trochu romantická, každopádně velmi zábavná. Plejáda slavných herců předvádí výkony, na které jsme od nich zvyklí, dokonce i Bruce Willis si vzpomněl na své lepší časy, ale všichni jen přihrávají hlavní dvojici, kterou tvoří Jared Gilman a Kara Hayward. Kromě výpravy a kamery je báječná také hudba, jen si nejsem jistý nakolik to byl Alexandre Desplat, a nakolik Benjamin Britten (90%).

• 30.12.2017  20:43
    Rolling Stones: Havana Moon (koncert) (2016)

Stouni jsou už sice všichni sedmdesátníci, ale před jejich kondicí nezbývá než smeknout. Sice nejsem Kubánec, takže jsem ani na moment neměl pocit sledování historické události, ale jako koncertní záznam to obstojí samo o sobě.

• 29.12.2017  09:48
    Totem vlka (2015)

Krásná příroda, kterou snímal šikovný kameraman a k tomu hrála pěkná hudba. Bohužel tam taky byli nějací Číňané a Mongolové. A jelikož výsledný dojem utvářel špatný poměr, tedy moc Číňanů a málo vlků, tak mě to celkově trochu zklamalo.

• 27.12.2017  20:39
    Berani (2015)

Dobře vykreslené charaktery dvou znesvářených bratrů, které krutá realita přinutí najít si k sobě znovu cestu. Výborná kamera i hudba, stejně tak civilní projev obou herců. Snad jen ten závěr mi přišel trochu slabší (70%).

• 26.12.2017  20:45
    Paddington 2 (2017)

Druhý díl kupodivu drží kvalitu nastavenou jedničkou. Možná ubylo přímých parodických scén, ale režisér se zase vyřádil třeba s leporelem Londýna a vězením v růžových barvách. Hugh Grant je jako padouch zasazen do děje lépe než Nicole Kidman v jedničce (a jeho reklama na psí žrádlo nemá chybu). A závěrečná honička v parních vlacích už jen dokládá v jak moc paralelním vesmíru se tahle taškařice odehrává. :)

• 25.12.2017  22:24
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Scénáře nových vánočních pohádek zřejmě nápaditější být nesmějí, ženské postavy mají pořád být jen odměnou pro mužské hrdiny, všichni jsou s tím spokojení... Takže v rámci konzervativního zadání ČT je to nadprůměrně povedená a řemeslně dobře natočená pohádka, kterou kupodivu nejvíce herecky táhne nepříliš známý Marek Adamczyk.

• 25.12.2017  22:16

Ivan Trojan a Jiří Dvořák je stále sehraná dvojice, ale jinak toho pokračování populární pohádky opět moc nenabízí. Možná aspoň mladá Anna Čtvrtníčková je tu takovým nečekaným zjevením. Takže ano, pořád mírný nadprůměr.

• 23.12.2017  21:03

Na jedné straně je tu solidní základ klasické Andersenovy pohádky a slušná animace, na druhé za uši tahající český dabing a mor veškeré animované produkce – „leglační žvižátka“ (50%).

• 23.12.2017  19:23

Cestománie s Rolling Stones po Latinské Americe. Pro fanoušky hudebních dokumentů to bude možná jen příliš dlouhý trailer na navazující Havana Moon, ale pro fanoušky kapely je to rozhodně zajímavé nahlédnutí do zákulisí jednoho turné, na kterém sice kapela zahrála jen v deseti městech, zato hned ve čtyřech zemích úplně poprvé. A zatímco koncerty v Uruguayi, Peru a Kolumbii byly dopředu standardně domluvené, poslední zastávka na Kubě byla jednou velkou hádankou nejspíš až do okamžiku přistání Stounů v Havaně, což dává filmu zápletku a trochu napětí (i když fanoušci samozřejmě vědí, jak to dopadlo). Nejsem zrovna fanoušek Rolling Stones, ale i tak bylo fajn film vidět (70%).

• 21.12.2017  21:30
    Pina (2011)

Ne snad, že bych se snažil rozumět baletu nebo současnému tanečnímu divadlu... Co mi v dokumentu vadilo, byly ty taneční scény v reálu. Pokud je na pozadí vysoce stylizovaného tanečního vystoupení dopravní ruch ve městě, tak mi to bude připadat jen bezdůvodně divné. Ke konci už jsem dokonce přemýšlel, zda Wenderse fascinovala víc Pina Bauschová nebo visutá dráha ve Wuppertalu. :-/

• 17.12.2017  20:38
    Kozy léčí (TV film) (2017)

Věrohodně napsané a zahrané hlavní postavy, ale jinak to vlastně ničím zajímavé nebylo. Nebo to je snad cyklus ve stylu „ženy sobě“, a já jsem na to nic netuše koukal omylem?

• 15.12.2017  22:27
    Zabijačka (TV film) (1999)

Film pro tři herce v jednom interiéru. Některé scény jsou výborné, herci také, a ostatně obraz filmové rodiny je ke konci také nad očekávání plastický, ale nijak zvlášť mě to sledovat nebavilo. Nadprůměrné hodnocení tedy spíš za až absurdní závěr včetně pár náboženských vtipů. :-/

• 15.12.2017  22:22
    Mrtvá trať (2011)

Expedice ze sibiřského Krasnojarsku po Jeniseji a dál do tajgy vstříc pozůstatkům jedné Stalinovy velikášské stavby. Jakkoliv mi spousta záběrů přišla málo zajímavá, ty střípky informací dávaly dohromady až znepokojivě jasnou zprávu o tom, jak se žije pod vládou tyrana. Dokument přímočarý jako tok řeky Jeniseje. ;-)

• 26.11.2017  20:48

Existenciální komedie, jejíž postavy zakopávají o prkenné dialogy a vlastní limity herectví, takže z toho paradoxně nejlépe vychází Jiří Lábus, který tu měl být za hajzla. Škoda, mnohé scény jiskří zárodkem čehosi zajímavého, jenže z toho nakonec nikdy nic není...

• 25.11.2017  09:51

Člověk by si myslel, že je to ultimátní dokument o vzniku jednoho z nejlepších filmů vůbec. Jenže paradoxně v tomtéž roce vznikl poslední sestřih Blade Runnera známý jako Final Cut, o jehož vzniku a existenci tu ještě není nic. Naštěstí je na toto téma na tomtéž Blu-rayi další podobně časově rozměrná dávka materiálů. De Lauzirikův dokument se ovšem téměř nezmiňuje o Jordanu Cronenwethovi, jehož přínos pro film Blade Runner je naprosto zásadní, taktéž o Vangelisovi je tu jen letmá zmínka. Takže přece jen nemá nárok na plné hodnocení. (Škoda, že „české“ titulky nedělal někdo, kdo by uměl česky.)

• 19.11.2017  20:50

Mathieu Amalric vzpomíná na dětství a mládí své postavy... a přitom má ve filmu jedinou scénu, ve které sám může něco zahrát. Jinak tam žádná scéna s ním nemá žádný význam. A podobných nesrovnalostí je tu více. Až jsem si nakonec položil otázku, proč nám vlastně Arnaud Desplechin tento příběh vypráví... a odpověď nenalezl (50%).

• 18.11.2017  09:22

Přiznávám, že jsem o popularitě Karla Kryla v Polsku neměl ani tušení, takže i jen proto by byl tento pohled na našeho barda zvenčí přínosem. Jenže ani zbytek není jen nějaká nudná vata, takže výsledkem je nakonec výborný portrétní dokument.

• 18.11.2017  09:16
    Pirko (2016)

Dobré úmysly často neznamenají dobrý film. Scénář je mizerný. Všechny postavy jsou definovány jedinou vlastností, což z nich dělá neživotné figurky. A jelikož toto dílo zřejmě ani nikdo nerežíroval, hraje je každý z herců po svém. Někteří zcela civilně, jiní až daleko za hranicí karikatury. Celkem se to tedy tluče, tvůrci ovšem ještě přidali hloupý závěr, který zabije poslední naděje na to, že by film mohl s divákem nějak souznít. Nakonec si vlastně nejsem jistý, zda tu jednu hvězdičku nedávám jen za krásná prsa Dominiky Zeleníkové. :(

• 15.11.2017  21:51

Jak se na sociálním dně žije dětem? Pokud jste ještě nepřemýšleli na téma, zda jsou dětské domovy vždy horší než rodiče, tak věnujte tomuto krátkému filmu pozornost. Na mě snad jen příliš těch industriálních záběrů, které představují snad polovinu stopáže (70%).

• 15.11.2017  21:47
    ESHQ (studentský film) (2004)

Tak trochu naivní pohled mladé Evropanky po vlastním rozchodu na „lásku“ v exotických končinách, kde je normální, že si šedesátník vezme třináctiletou dívku. A kde, když to fakt nefunguje, je přirozenější uvažovat o sebevraždě než o rozvodu. Jenže ta exotika trochu odvádí od tématu, v tom je právě zrádná...

• 15.11.2017  21:42
    Di do píči, miluju tě (studentský film) (2017)

Občas si říkám, zda na FAMU dnes učí studenty namířit kameru na sebe, nebo je to prostě normální. Dokumentární selfíčko s Igorem Chaunem obsahuje od naštvaného rapu přes konzultaci s psychologem až po náznak happyendu všechno na téma umělcův rozchod s přítelkyní.

• 12.11.2017  21:19
    Jimmy P. (2013)

Filmová rekonstrukce jedné skutečné psychoterapie stojí na dvojici herců. Benicio Del Toro i Mathieu Amalric jsou ovšem natolik dobří herci, že to všechno působí uvěřitelně. Dalšími klady jsou pěkná hudba a citlivá režie. Nečekejte ovšem žádné velké drama, jen pomalou a postupnou sondu do duše jednoho prérijního indiána.

• 5.11.2017  20:58
    Býk (2001)

Pohled na velikána Voloďu jako nemohoucí trosku po mozkové mrtvici, jsoucí sice v čele státu, ale odklizenou na venkov a odříznutou od světa (telefon, noviny, pošta). Chvíli sice trvalo, než jsem si zvykl na to, jak je všechno tmavé a jen sem tam se cosi vynořuje ze stínů, ale jinak všechna čest, rozhodně mi to přišlo o dost lepší než film o Hirohitovi.

• 5.11.2017  11:08

Málokdy je hodnocení filmu takovým oříškem. Mám ho hodnotit jako pokračování výborného prvního dílu (a následně snížit hodnocení u obou), nebo se od toho zkusit oprostit a brát to jako válečné drama od režiséra, který evidentně nemusel řešit rozpočet, množství statistů či natáčecí čas? Na jednu stranu by to stejně dobře fungovalo, kdyby tam nebyl Kotov a jeho dcera, na druhou to právě tyto dvě postavy drží pohromadě. Spoiler: končí to titulkem „konec první části“, což jsem v závěru druhého dílu tak nějak nečekal. (Některé triky dělalo pražské UPP, doufám, že ne toho zbytečného motýla.)

• 3.11.2017  16:59

Na jedné straně tu máme vážně míněnou marvelovskou verzi severských legend se Surturem, Fenrisem, Helou a dalšími, na druhé planetární smetiště, kterému vládne zřejmě permanentně sjetý Velmistr. A mezitím se odehrává zběsilý komiksový příběh, aniž by tvůrcům vadilo, že se ty nálady spíš tlučou, než umocňují. Takže jdu s hodnocením proti proudu – pro mne zatím nejslabší filmový Thor.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 94 125