Slarque

Kinomaniak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 24.6.2018  21:29

Pomalé černobílé putování vlakem odkudsi kamsi. Film výborně vypadá, i ten chlapec v hlavní roli je velmi přesvědčivý, ale samotný příběh mě nějak neoslovil, natož aby mě vzal za srdce. Takže celkový dojem spíše rozpačitý (50%).

• 22.6.2018  22:53

Syrové a neupravené dětské zvuky a k nim záběry čehosi, co mi nedávalo smysl (od podivností na sněhu po vodopád naležato). Prostě art pro pár vstřícně naladěných intelektuálů.

• 22.6.2018  22:50
    Míťa sám na světě (studentský film) (2011)

Jsou filmy, u kterých se vám nakonec i čtyři minuty zdají příliš. Tohle je jeden z nich. I když jsem se u něj ze začátku trochu užasle bavil...

• 22.6.2018  22:45
    Nic nového pod sluncem (studentský film) (2007)

Jak dlouho už žijeme své stereotypní životy? Jednoduché, vtipné a přiměřeně krátké.

• 22.6.2018  22:43
    Chybička se vloudí (studentský film) (2009)

Záměna dětí nepozornými čápy v hodně odlehčené formě. Hravé a s povedeným koncem.

• 22.6.2018  22:40
    In vino veritas (studentský film) (2012)

Asi mi to nakonec připadalo zbytečně dlouhé, včetně několika nadbytečných fórků (např. netopýr). Jinak je to prostě historka ze života.

• 21.6.2018  21:25
    Dior a já (2014)

Ze začátku to vypadalo na průměrný dokument z oblasti, o které nic nevím. Haute couture mi sice nic neříká, ale film o přípravě první kolekce Rafa Simonse pod slavnou značkou se časem začal rozjíždět a najednou byl i pro mne o třídu zajímavější. Takže celkově velmi dobře zvládnuté nakouknutí do zákulisí módní kategorie nejvyšší prestiže (70%).

• 18.6.2018  09:44
    Bio Ráj (1988)

Příběh malého sicilského kluka a starého promítače je takové celovečerní nostalgické vyznání lásky k filmu. Režisér prý vycházel z vlastních zážitků z dětství, což tu nostalgickou náladu ještě posiluje. Kromě výborného scénáře a režie ještě stojí za zmínku hudba, která tu má dost prostoru, aby mohla zahrát divákům na city. Pro promítače je to prý naprostý doják. ;-)

• 17.6.2018  18:46
    Deadpool 2 (2018)

Stejně zábavná jízda jako v případě jedničky. Možná v něčem i lepší, na druhou stránku až příliš sázka na jistotu, takže se to nakonec potká zase na stejné úrovni.

• 11.6.2018  21:19
    Laputa (2015)

Na Terezu Voříškovou se dobře kouká, a dokonce i umí hrát. Ale dívat se na to, jak se hodinu a půl chová jako kráva, mě fakt nejen nebavilo, ale časem začalo i nudit. Možná to přece jen chtělo nějaký příběh a trochu děje. Takhle jsem mohl přemýšlet maximálně o tom, proč tomu prostoru všichni říkají kavárna, a ne třeba bar.

• 7.6.2018  22:45
    Marguerite (2015)

Chápu, že není snadné v podobném případě vyvážit komedii, aby nebyla spíš posměchem. Giannolimu se to sice povedlo, ale zase selhal jinde. Catherine Frot je v hlavní roli fantastická, kromě ní tu jsou tak dvě tři další postavy a spousta figurek, které nemají žádnou hloubku. Navíc se objevují a mizí zcela náhodně, často tam nemají žádný význam, takže spíš odvádějí pozornost a rozmělňují příběh. Ale i tak zůstala nadprůměrná hudební dramedie (70%).

• 6.6.2018  21:47

Tehdy ještě nebylo zvykem psát do úvodních titulků „podle skutečných událostí“, ale tvůrci tu na problémech s provozováním vlastního divadelního souboru krásně vystihli absurditu doby. Víc než jen bonus k záznamům her Divadla Járy Cimrmana.

• 3.6.2018  21:56
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Pokud se snažíte představit život havířovských horníků prakticky na ploše několika dnů, zákonitě tím vznikne něco na úrovni mýdlové opery. O tomto důlním neštěstí jsem nic nevěděl, a díky tedy za osvětu a její velmi dobré ztvárnění. Zato život ústřední filmové rodiny byl zvládnut o úroveň hůře, takže nakonec jdu s hodnocením o hvězdičku níže. (Beata Hlavenková napoprvé při filmové hudbě velmi pěkně, příjemné osvěžení domácích hudebních standardů.)

• 1.6.2018  21:40
    Lichožrouti (2016)

Pokud to nebudete brát jako adaptaci jedné z nejlepších novodobých českých knížek pro děti, tak to můžete považovat za dobrý film. V opačném případě je to promarněná příležitost. Vypadá to pěkně, ale čekal jsem víc. :-/

• 31.5.2018  12:42

Čtyři různé příběhy, každý natočený jinou technikou a mající jinou náladu. Hravé animované miniatury Na draka jsou nejzábavnější, černobílý trikový Antonio Cacto je nejoriginálnější a zřejmě i nejlepší, Maják si odvážně vystačil i bez dialogů, ale už u něj jsem začínal mít pocit, že je delší, než být měl, což kulminovalo u maňáskové historky z podsvětí Velkej chlap, kde sice zábavné střípky originality vysvítají také, ale ve všech ostatních ohledech je to prostě nejslabší kousek z kolekce. A jelikož je v závěru, tak rozpačité pocity o to více přetrvávají.

• 29.5.2018  21:53

Výtvarná podoba se mi líbí, ale bohužel totéž nemohu říci o filmu jako celku. Aktualizace Andersenovy pohádky se podle mne nijak zvlášť nepovedla, totéž platí pro občasný komentář. A když je slabý scénář, tak už to pak těžko zachrání realizace, což zamrzí obzvlášť u něčeho jako je loutkový film. Tolik práce... a takový nepřesvědčivý výsledek. :-/

• 27.5.2018  09:35
    Bez doteku (2013)

Tak jsem nad tím pár dní přemýšlel, ale podle mne ten scénář nedává smysl. Tereza Vítů je krásná, ale to celý film neutáhne, a jinak mi to přišlo spíš jako nezvládnutý zmatek.

• 22.5.2018  22:10
    Tonda a bacil (studentský film) (2014)

Hravý kombinovaný filmeček o jednom malém pacientovi a jeho vlastní alternativní léčbě. Asi už jsem na to starý, hodnotit by měly hlavně děti.

• 22.5.2018  22:07
    Spolu (studentský film) (2015)

Ale jo, i v pár minutách se dá říci o světě kolem nás něco zajímavého. A jako divák se pak mám nad čím zamyslet. Palec nahoru!

• 22.5.2018  22:05
    Rodiny jedoucí nocí (studentský film) (2016)

Dlouhé záběry beze slov, noc, auto, muž, žena, dvě děti. Proč jsou ty rodiny v názvu v množném čísle? Balabánovy povídky jsem četl, ale nejsem si jistý, jestli tohle je ten pravý filmový klíč k jejich poetice.

• 22.5.2018  22:01
    Mohlo by byť pekne, keď zomriem (studentský film) (2017)

Dokument o spolužačce z FAMU, či co to jako mělo znamenat? Koláž archivních videí se současnými záběry s komentářem z dívčího deníčku, celkem nijak zvlášť zajímavé, ale na těch dvacet minut to jde.

• 22.5.2018  21:57
    Vynález krásy (studentský film) (1994)

Nečekal jsem, že mají na FAMU takový smysl pro humor, že nechají studenta dokumentu natočit parodii na dokument. Tedy vypadá jako typický umělecký dokument, ale jeho obsah je velmi originální. :-)

• 21.5.2018  09:08

Červená knihovna bude pořád jen červená knihovna, můžete ji klidně vyprávět na přeskáčku a zasadit do válečného Sarajeva, nic se na tom nezmění. Kombinace realisticky vypadajících válečných scén s příběhem jak z laciné telenovely podle mne nefunguje. Navíc je to ještě roztažené přes dvě hodiny. Zkrátka jen doják cílený na divačky - matky.

• 18.5.2018  21:44
    Prach (2015)

Konečně jeden povedený domácí případ filmového minimalismu. Film, kde jen sledujeme počínání postav v těžké životní situaci, přičemž se neočekává žádné vytahování kostlivců ze skříně a jiná „dramata“. Film, u kterého můžeme v klidu přemýšlet i o vlastních rodinných vztazích a vztahu ke světu obecně. Z těch neokoukaných herců a neherců mi přišla nejpřirozenější Hana Jagošová. Čtyři hvězdičky proto, že autor vše komponuje natolik pečlivě, až to nakonec působí přece jen trochu uměle.

• 17.5.2018  22:18
    Slash Made in Stoke 24/7/11 (koncert) (2011)

Slash s kytarou a Myles Kennedy s mikrofonem – to je prostě parádní dvojka. Rockový koncert, který si na nic nehraje. Zapomeňte na všechny ty videoprojekce, laserové efekty či pyrotechniku, to tady není potřeba. Tady je pět muzikantů na pódiu a v celkem civilní podobě předvádějí, co umí. A umějí toho dost!

• 17.5.2018  17:32

Steven Spielberg je stále vynikajícím vypravěčem a triky mu v tom jen pomáhají. Jednoduchý příběh rozložený do dvou vyprávěcích rovin je tu použit jako nit, na kterou se věší různé odkazy. Sice si nejsem jistý, nakolik je to srozumitelné pro dnešní mládež (přece jen je tam všechno od Osvícení až po Železného obra), ale já se u toho bavil skvěle, a to ani nehraju počítačové hry.

• 15.5.2018  21:26

Vida, český televizní historický film, ze kterého je cítit, jaká ta doba byla. Zdeněk Jiráský navíc vypráví více obrazem, než komentářem a dialogy, jak u nás bývá většinou zvykem. Scénář samozřejmě trochu zjednodušuje, ale jak jinak narvat tenhle konflikt do hodiny a čtvrt. Herecké obsazení velmi dobré (včetně spousty herců, které vůbec neznám). Sice si vůbec nejsem jistý z kolika různých dopisů zní ten komentář paní Thurnové, ale to je jen drobný detail, jinak veskrze příjemné překvapení (70%).

• 14.5.2018  22:18
    Bugsy (1991)

Výborný filmový portrét známého gangstera-snílka, který v nevadské poušti založil Las Vegas. Velmi dobrý scénář, skvělí herci, soustředěná režie, parádní hudba, tohle všechno funguje stejně dobře jako před těmi 26 lety, kdy jsem film viděl na velkém plátně.

• 12.5.2018  21:18
    Mnich (2014)

Film, na který se je třeba naladit, zklidnit se a přizpůsobit. Pak teprve pochopíte, že jeho hlavním sdělením není poměrně jednoduchý příběh, ale podobně jako při meditaci se věci dějí skrytě, pod povrchem. Ze mně sice asi nikdy buddhista nebude, ale i tak si myslím, že tento FAMUfilm stojí za pozornost nejen pro svou exotickou lokaci (70%).

• 11.5.2018  21:20

Stáváme se Japonci ve své vlastní zemi? Slovanská epopej vyvolává kromě známých i některé nečekané otázky. Dobré je, že autor dokumentu nepodsouvá divákovi, čí názor na zmiňované dílo je správný, ostatně každý z nás má vlastní mozek.

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128