Achab

Achab

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 7.5.2015  21:22

Kterak se někdo vykakal krtečkovi na hlavičku, jedna velká pangalaktická megaptákovina aneb jak vyměnit senzační práci na toaletách za všední vesmírnou nudu. Caine (Tatum) vypadá jako by podstoupil sacharidovou dietu a s očními stíny by si nezadal s horníky po směně a Pljuščenko by také zaplakal, kdyby viděl jeho korčulové kreace.

• 15.10.2012  10:55
    Arrow (TV seriál) (2012)

Seriál bude nejspíš dobrým Pall Mallem. Směsicí výborného tabáku a pouličních vajglů. Můžeme zde vidět inspiraci Batmanem, Robinem Hoodem, seriálem Lost, Hamletem,kralevicem dánským, pomstou hraběte Monte Christa - Edmonda Dantèse (otcův seznam osob), jen milenka utonula a její sestra "Mercedes" si bude hledat společnou cestu k hlavnímu protagonistovi a nakonec se vemou?. Rozhodně jsem se nenudil, ale musel jsem vypustit pár věcí, které byly brány jakoby samy sebou. Kde se z Olivera Queena stal počítačový expert? Kde přišel k jizvám se ještě dovíme, ale kde nabral svalovou hmotu na ostrově v Pacifiku? Pět let byl Oliver mimo civilizaci a po příchodu si hned buduje batmanovskou základnu, plnou kamer, počítačů a nástrojů své pomsty............?????Je fascinující sledovat touhu amerických diváků vidět stále nějaké superhrdiny, kteří zasahují proti nespravedlnosti, nověji s vyzdvižením temné strany "hrdinů".

• 25.10.2012  20:28
    Ironclad (2011)

Věrnost Bohu, chudoba, poslušnost a ochrana poutníků, čtyři pilíře Templářů, asi jsem čekal něco úplně jiného než potoky krve a množství rozražených hlav.

• 31.8.2010  20:35

Tento film má skvělý potenciál, který nebyl vůbec využit. Samotný příběh filmu je velmi tuctový. Myslím si, že pro Jasona Stathama je to konečně film, který ho vytáhl z upadajících snímků, ve kterých se objevil v poslední době. Velmi mě potěšilo filmové obsazení legendy utimátních zápasů Randyho Coultureho, na druhé straně se filmem mihla další zápasnická hvězda Antonio Nogueira v roli tělesného strážce bez nároku na nějakou další akci.

• 23.10.2010  12:29

Naprosté pohlazení po duši, tady jsem s hodnocením neváhal.

• 25.9.2010  10:04
    Machete (2010)

bylo to úsměvné,určitě velký prostor pro Dannyho Treja, tochu nerozumím proč v tom musel hrát DeNiro.

• 23.10.2010  22:08
    Odcházení (divadelní záznam) (2010)

Čechovův Višňový sad prostupuje celou hru, kde vykácení sadu, rozparcelování a rozprodání pozemku na výstavbu chat je zaměněno za výstavbu nákupního centra. Vlezlý bulvární deník Fuj nahlíží do (ne)odcházení exkancléře Riegera. Čechovův Lopachin tady vystupuje jako kancléřův náměstek Klein a trochu připomíná nástupnictví a haštěření V. Klause. Výborná Zuzana Stivínová a Jan Tříska.

• 14.11.2010  12:11
    Počátek (2010)

úžasný film a pokud je můj výklad správný tak ani detaily nenarušily celkový záměr filmu (jak se dostal Cobb s Mal z limba, jakto že jsou děti stále stejné a i na zahradě mají stejné oblečení tak jako v Cobbových vzpomínkách, proč Fisher nepoznal svého konkurenta Saita v letadle či v hale atd.) Vše to jaksi zapadá pokud připustím "svou" interpretaci jinak se to trhá. Pro je tento film naprostým vykročením do síně kultovních filmů. Nižší patra snovosti jsem si představoval jinak než cestu výtahem či rozpadající se svět.

• 24.1.2010  22:13
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Nevím, po dvou dílech dělat nějaké předčasné závěry není zrovna nejvhodnější. Ten seriál by mohl propojit můj oblíbený Rome a třeba i Gladiatora, ale je to jaksi nedotažené, ikdyž pár scén bylo výtečných........zpomalené scény jsou výborné, jen ty potoky krve a obnaženého masa je tady více nežli v masokombinátě a při některých scénách by i řezník zasakroval. Co dodat, Lucy Lawles v roli Lukrecie si brousí zuby na jednoho z gladiátorů (z čehož lze usoudit značné nepříjemnosti). Peter Mensah jako hlavní cvičitel je také povedený, nemluvě o jeho prodloužené paži, kterou práská kdekoho..

• 12.6.2010  12:15

tento film byl pro mně zajímavější než oskarový snímek The Hurt Locker.

• 12.7.2009  08:24
    1066: Historie psaná krví (TV seriál) (2009)

Velmi vydařená rekonstrukce (produkce BBC opět nezklamala) přelomového roku v anglických dějinách nabízející jakoby jiný pohled na sled událostí. Nicméně Angličané (Anglosasové a Jutové)nebyli výhradně mírumilovný národ, který přišel na území Anglie z kontinetální Evropy bez jediného škrábance a špetky násilí, také oni vypalovali vesnice, ničili a zabíjeli původní keltské obyvatelstvo. Každopádně 14.říjen 1066 zůstane posledním milníkem v čele s vévodou Williamem zvaným svými druhy William bastard , po kterém už nikdo jiný nedobyl Anglii.

• 7.10.2010  21:35
    Banánové děti (TV film) (2009)

Chci být pohřbená na Slavíně. Budu spasitelem světa.............:-) výborná sonda do života našich spoluobčanů.

• 24.1.2010  21:54

Výborná hudba, zejména polozapomenutý Nick Drake. Til Schweiger podal skvělý výkon a byl naprosto přesvědčivý. Největší zápas je obvykle ten na který naše mysl není připravena. "Zdá se mi o dni kdy jsme se spolu smáli, pavím nohám........."

• 10.1.2009  00:24
    Být Erikou (TV seriál) (2009)

Nevím jak přistoupit k seriálové řade a hodnotit ji poté co člověk uviděl pouze první díl, každopádně mě tento krok do neznáma velmi mile překvapil. Jak je pravděpodobné že žijete v kanadském největším městě, nic se vám nedaří, je vám dvaatřicet a jedinou bytostí na kterou se můžete spolehnout, že s vámi stráví večer, je vaše kočka - doposud velmi pravděpodobné, ale že jsou vaši rodiče židovského původu ( to už asi méně...) a navíc po jedné nemilé příhodě s alergickou reakcí na oříšky vás v nemocnici navštíví tajemný muž dr.Tom(ďábel, nadpřirozená bytost, alter ego,instalatér, psychoterapeut, iluzionista,snový přelud,či prodejce rychlého občerstvení?) který prohlásí, že vám pomůže změnit váš dosavadní život smolařky - stačí jen přistoupit na tu hru a rázem se dějí věci......tak tedy uvidíme... Erico Strange

• 11.9.2010  10:15
    Cesta (2009)

Přečetl jsem všechny knihy Cormaca McCarthyho, které byly přeloženy do češtiny a Cesta společně s Krvavým poledníkem patří k jeho nejlepším literárním počinům,pominu-li jeho dosud nepřeložený román Suttree. Dokonce lze říci, že Cesta zastiňuje většinu angloamerické literatury a patří k tomu nejlepšímu z novodobé beletrie. Je těžké převést toto podobentsví o konci světa, lásce, utrpení, zoufalství i naději, tázání se po Bohu, či ukončení života na filmové plátno, ale myslím si že se to J. Hillcoatovi podařilo, ikdyž zcela nevyčerpal rozsahu mnoha scén z knižní předlohy, například pasáž se starcem patří v knize k nejsilnějším. Mortensen a jeho stanislavského metoda hraní mi tak trochu připomněla film Into the Wild.

• 27.3.2010  10:43
    Defendor (2009)

povedený návrat Woodyho a jeho role zde byla velmi přesvědčivá

• 22.9.2009  23:17
    District 9 (2009)

Nechce se mi věřit, že tento film se řadí mezi 200 nejlépe hodnocených filmů. Téma je vynikající,daleko hlubší než se může jevit - alegorie, která se dá převést i bez mimozemštanů, bohužel zpracování, převážně první poloviny filmu mě hodně odrazuje od kladnějšího hodnocení. Sharito Copley a jeho "nehereckost", přihlouplý úsměv a drásající angličtina....., hlavní scéna trochu připomínající Transformers a poslední díl Matrixu je velmi vydařená.

• 16.4.2009  22:36
    Evžen Oněgin (divadelní záznam) (2009)

Geniální představení. Tomáš Daslík (Oněgin) a Tereza Vilišová (Taťjana) jsou skvělí. Klasická kostýmní hra a zároveń s moderními prvky, poprvé jsem viděl v rámci divadelního festivalu Ostravar. Bezruči jsou rok od roku lepší, ikdyž jsem už slyšel hlasy, že odchodem několika předních herců (např. R.Krajča) už to není to pravé divadlo a žije jen ze svého dřívějšího odlesku. S tím každopádně nesouhlasím a některá představení jsou skvělá a Oněgin patří mezi nej co jsem kdy viděl u Bezručů. Možná by teatrologové a páni kritici měli více cestovat po naší zemi a potom by Norbert Lichý dostal četná ocenění (včetně Thálie) mnohem dříve........ Je něco shnilého ve městě pražském :) První komentář 16. dubna 2009 Dodatek: Každé hodnocení je subjektivní a já mám pro Oněgina slabost. Ono se vždy lépe vzpomíná na něco, co máte ještě čerstvě v paměti a kdybych zalovil v předešlých představeních tak bych určitě našel několik bezručovských her, které obsahem přesahují Oněgina, nicméně toto zpracování mě velmi oslovilo. Noc bláznů je výborná hra, Lakomce jsem ještě neviděl a Don Juan je na můj vkus vulgární a nedotažená hra.

• 14.11.2010  12:13
    Hamlet (TV film) (2009)

skvělé zpracování v moderním hávu, Ofélie mě zcela dostala.

• 12.1.2010  22:41
    Jak Bruce Lee změnil svět (TV film) (2009)

úžasné, dokument se mi velmi líbil, zejména svou rozmanitostí a to jsem jich také již viděl celou řadu. Mezi tu celou škálu osob, které Bruce ovlivnil a vstoupil do jejich života řadím i sebe a po tu celou řadu let co jsem dělal bojová umění a nejdéle jiu-jitsu byl pro mě Bruce jedinečný.

• 21.7.2009  14:08

Kterak uvařit film, podívejte se na úspěšný film (Sedm), přečtěte si nějakou část z Bible, nejlépe Zjevení Janovo, (ale stačí jen povrchně, nebudeme přece zacházet do složitých exegetických výkladů), přidejte nějakou relativně známou tvář a ještě špetku rodinných vztahů a úspěch je zaručen. Zdali je film poživatelný je otázka vkusu. Boxující Dannis Quaid.........nevím, nerozumím

• 28.3.2010  11:01

Nejprve jsem byl velmi nedůvěřivý zejména po úvodní milostné scéně, každopádně film splnil naprosto co jsem očekával a potěšil mě skvěĺou kamerou a některými záběry, které byly geniální, nicméně film jako celem působí velmi nesourodě. Film mi místami připomněl nedosažitelné Statečné srdce a slovenský William Walace (Jánošík) je zde vykreslen i vnitřně at´ již v denním snění, snění, emocích spojených se svou milou,či žalem nad padlými.

• 9.7.2009  16:21
    Kings (TV seriál) (2009)

Vydařený seriál, který vypráví odvěký příběh biblického Davida v novém rouše - což velmi oceńuji. Souboj s Goliášem, jakožto střet Davida s obrovským tankem, mě docela dostal. Prorok Samuel je tady trochu upostraněn oproti biblické předloze.

• 31.12.2010  14:14
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

geniální úlet,který nebere na nic ohled včetně nadužívání vulgarismu "wanker". Podivná nesourodá pětice Alisha, Kelly, Curtis, Nathan a Simon, která vykonává veřejně prospěšné práce se stmelí a vydá se na společnou cestu, která je dlážděna jejich nadpřirozenými schopnostmi. Robert Sheenan v roli Nathana je výborný.

• 29.11.2009  16:05
    Orphan (2009)

Tento typ filmů mi zrovna nepřirostl k srdci, ale tady jsem se nenudil a herecké výkony byly výborné.....

• 19.7.2009  16:09
    Proroctví (2009)

Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu. Uprostřed něho bylo cosi podobného čtyřem bytostem, které se vzhledem podobaly člověku..........Přečetl jsem některé komentáře a naopak si myslím, že pole s klasy a "strom života" správně zapadají do celého filmu, nicméně mi vadily hororové scény, které jinak velmi vydařený film posouvají někam jinam.

• 28.6.2009  14:43
    Push (2009)

to byl ale počin.........

• 2.1.2011  09:48
    Příběhy obyčejného šílenství (divadelní záznam) (2009)

úžasné představení, Miroslav Krobot a Nina Divíšková podali skvělý výkon, o Ivanovi Trojanovi ani nemluvě.

• 13.2.2009  22:21
    Půldruhé hodiny zpoždění (divadelní záznam) (2009)

Je to óda pro dva hlasy, vtipné, smutné, pravdivé.

• 22.8.2009  17:46
    Sólista (2009)

Většina režisérů chce nějakým způsobem oslovit, zasáhnout naše city a nechat něco přesahujího stopáž samotného filmu. - tady mi to vůbec nepřišlo prvoplánové a filmových ocenění chtivé. Robret Downey Jr., Jamie Foxx a Beethoven - trojice která prostupuje celým příběhem. Výborně zahrané (zejména R.Downey), místami až dokumentární pohled na okraj velkoměsta, kde se skrývá houslista s dvoustrunnými houslemi, duševní nemocí a nesmírnou oddaností hudbě a svému polobohu Lopezovi.

<< předchozí 1 2 3 4 5