Hamlet (2009) (TV film)

skvělé zpracování v moderním hávu, Ofélie mě zcela dostala.

Jak Bruce Lee změnil svět (2009) (TV film)

úžasné, dokument se mi velmi líbil, zejména svou rozmanitostí a to jsem jich také již viděl celou řadu. Mezi tu celou škálu osob, které Bruce ovlivnil a vstoupil do jejich života řadím i sebe a po tu celou řadu let co jsem dělal bojová umění a nejdéle jiu-jitsu byl pro mě Bruce jedinečný.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Nejprve jsem byl velmi nedůvěřivý zejména po úvodní milostné scéně, každopádně film splnil naprosto co jsem očekával a potěšil mě skvěĺou kamerou a některými záběry, které byly geniální, nicméně film jako celem působí velmi nesourodě. Film mi místami připomněl nedosažitelné Statečné srdce a slovenský William Walace (Jánošík) je zde vykreslen i vnitřně at´ již v denním snění, snění, emocích spojených se svou milou,či žalem nad padlými.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Kterak uvařit film, podívejte se na úspěšný film (Sedm), přečtěte si nějakou část z Bible, nejlépe Zjevení Janovo, (ale stačí jen povrchně, nebudeme přece zacházet do složitých exegetických výkladů), přidejte nějakou relativně známou tvář a ještě špetku rodinných vztahů a úspěch je zaručen. Zdali je film poživatelný je otázka vkusu. Boxující Dannis Quaid.........nevím, nerozumím

Kings (2009) (seriál)

Vydařený seriál, který vypráví odvěký příběh biblického Davida v novém rouše - což velmi oceńuji. Souboj s Goliášem, jakožto střet Davida s obrovským tankem, mě docela dostal. Prorok Samuel je tady trochu upostraněn oproti biblické předloze.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

geniální úlet,který nebere na nic ohled včetně nadužívání vulgarismu "wanker". Podivná nesourodá pětice Alisha, Kelly, Curtis, Nathan a Simon, která vykonává veřejně prospěšné práce se stmelí a vydá se na společnou cestu, která je dlážděna jejich nadpřirozenými schopnostmi. Robert Sheenan v roli Nathana je výborný.

Orphan (2009)

Tento typ filmů mi zrovna nepřirostl k srdci, ale tady jsem se nenudil a herecké výkony byly výborné.....

Proroctví (2009)

Viděl jsem, jak se přihnal bouřlivý vítr od severu, veliké mračno a šlehající oheň; okolo něho byla zář a uprostřed ohně jakýsi třpyt oslnivého vzácného kovu. Uprostřed něho bylo cosi podobného čtyřem bytostem, které se vzhledem podobaly člověku..........Přečetl jsem některé komentáře a naopak si myslím, že pole s klasy a "strom života" správně zapadají do celého filmu, nicméně mi vadily hororové scény, které jinak velmi vydařený film posouvají někam jinam.

Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)

úžasné představení, Miroslav Krobot a Nina Divíšková podali skvělý výkon, o Ivanovi Trojanovi ani nemluvě.