Achab

Achab

3 body

1 2 3 4 5 následující >>
    • 21.11.2007  10:44
    Radůza - půjdu, kam chci (TV film) (2007)

Velmi příjemný a nepodbízivý portrét jako ostatně samotná Radůza.

• 21.11.2007  10:44
    Labyrintem k revoluci (TV film) (2007)

Velmi zajímavé, člověk zapomíná a jako jakási forma osvěžení tento celek funguje velmi dobře.

• 21.11.2007  10:43
    Pan Pickwick (TV film) (1986)

Poměrně vydařený televizní převod, nicméně v kontrastu dobrého obsazení na mě působí, že nevyčerpal ani zdaleka potenciál této hutné Dickinsovy předlohy. Pan Jingle je vydařený.

• 21.11.2007  10:30
    Atalanta (1934)

Malý svět, jakýsi mikrokosmos, odehrávající se na palubě lodi, a zejména v podpalubí lodi, která nese název L´Atalante. Naprosto geniální je počátek příběhu - svatební průvod je bizarní, usměvavý ženich Jean si vede svou ženu od oltáře, nevěsta Juliette má nepřítomný, zasněný výraz. Všichni svatebčané jsou v černém a až na ovíněného muže jsou smutní. Zajímavý je obrovský odstup novomanželů od ostatních hostů, kteří je následují v průvodu. Film provází podmanivá hudba, všudypřítomné kočky a naprosto jedinečný zjev, živelný, neotesaný, zábavný světoběžník, démon zvrácenosti - námořník Jules. Velká pocta ČT2 a filmovému klubu za uvedení tohoto titulu

• 16.11.2007  08:37
    Dlouhé dopoledne (TV film) (1969)

Vynikající a zárověń jednoduchý film, který by měli vidět všichni, kteří již zapomněli jak zrůdný předchozí systém byl. Jeden z tisíce příběhů (lidských osudů), který si všichni neseme na bedrech.

• 13.11.2007  08:41

Prekérní, ale krásné........, velmi jsem se pobavil, jedná se určitě o trochu osobité pojetí období po událostech v srpnu a nastupující husákovské normalizace, Ondřej Vetchý a Libuše Šafránková působí velmi přirozeně a jsou pilíři celého filmu

• 13.11.2007  08:33

Velmi působivý film, místami velmi depresivní scény, které přesahují rámec filmového vyprávění a pro mě osobně oddalují příležitost podívat se na ten film podruhé, snad s odstupem, záběry na krajinu vynikající.

• 6.11.2007  10:43

Knižní předloha Philipa Rotha se stejnojmenným názvem je výborná, samotný film ,ač je dobře obsazen, je jen průměrem, ve snímku odeznívá aféra Moniky L. a současný podtext tzv. "Political correctness", na který hlavní postava Coleman doplatí zmínkou o "přízracích" a změní se mu celý jeho dosavadní akademický život

• 6.11.2007  10:21
    Moloch (1999)

Eva Braunová procházející se po kamenné římse, vitální, metající hvězdy, úchylný Adolf, který je překvapen při zmínce o místě zvaném Auschwitz a nadšen možnostmi, které skýtají kopřivy,zneuznaný Goebbels, který je jen stínem svého vůdce. To vše jsou jen pitoreskní drobky z filmového koláče Alexandra Sokurova. Dojal mě hitlerův výrok o Češích. Snad mě pozítří více potěší Otec a syn.

• 5.11.2007  15:32
    Equilibrium (2002)

Klerik přesahující ponuré a tíživé břímě totalitní společnosti?, začátek byl velmi slibný, (kombinace George Orwella a jeho 1984, či Konce civilizace Aldouse Huxleyho) ale pak se vše rozplynulo v mlhovině všemocného hrdiny, který se vypořádá s jakýmkoli počtem protivníků

• 29.10.2007  15:46

Willy, mohu ti říkat Willy? Vše jakoby zapadá do roztříštěné mozaiky Teda Craforda (Anthony Hopkins), který z povzdálí skládá střípky. Jak jen mohl předem vědět volbu okresního prokurátora pro tento daný případ. Ale i to se snad dalo předvídat ze zastoupení a úspěšnosti Ryana Goslinga u různých soudních případů. Dialogy jsou mistrovské a myš se postupně stává kočkou až na malou drobnost v závěru.

• 28.8.2007  10:21
    Královna (2006)

Naprosto skvělý pohled do zákulisí ať už více či méně objektivní, který ocení nejen anglisté a starší generace

• 19.6.2007  15:17

Tento film je klenot, ponechme stranou dějovou linku, která je daná již od začátku po příjezdu na Hanův ostrov,a herecké výkony, ale myslím si, že každý kdo kdy dělal nějaké bojové umění uzná pohybové mistrovství a preciznost bojových scén malého draka Bruce Lee, naprosto skvělé jsou hromadné boje.

• 19.6.2007  15:04
    Pianista (2002)

Silný příběh, zároveń jakoby jen jeden z tisíců střípků lidského soužení. Na filmu by se určitě našly skulinky, ale samotný Polanski vykročil sáhodlouhým krokem, aby v něm obsáhl svou bezprostřední zkušenost z ghetta, popsal svědectví Szpilmana a vyjádřil nevyjádřitelné, otázkou je jak se k tomuto filmu staví Poláci, kteří mají již kritickou zkušenost s komiksem Maus Arthura Spiegelmana, snad podobně jako někteří Slováci a Češi k Obchodu na korze rež. Kadára a Klose.

• 19.6.2007  14:42

Bílá není bílá a modrá je červená? Boratova Kazachština je současná hebrejština Ivrit a mimo jiné dvě nechutné antisemitské scény tento film posouvají někam jinam, kde to samotný S. Cohen možná ani prvoplánově nezamýšlel, žel chybí mu intelektuální nadhled, asi by se měl více učit u Woodyho.

• 19.6.2007  14:30
    Barry Lyndon (1975)

Skvěle zpracovaný film, úžasná hudba, jen místami trochu vleklé scény

• 31.1.2007  12:07
    Ucho (1970)

Je více působivější, že snímek není barevný. Původně jsem hodnotil 4. hvězdami, ale ted jsem musel trochu posunout svůj pohled. Na to, že film je ze sedmdesátého roku - tím předešel mnohé a je nadčasový. Je to taková česká obdoba orwellowského 1984, Fahrenheita 451 a Konce civilizace. Skvělé......

• 30.1.2007  13:01
    Memento (2000)

úlisný Tedd a ztráta krátkodobé paměti, příběh není oslnivý, ale filmový postup vyprávění je výborný.

1 2 3 4 5 následující >>