Tomatáš

Tomatáš

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 11.3.2016  20:30

Kdybych pana Triéra neznal, byl bych asi překvapený tím, jakým způsobem je příběh nymfomanky vyprávěný. Překvapený nejsem, Triér nezklamal a rozjel další ze svých neotřelých akcí, která je prošpikována skvělými hereckými výkony a hlavně zajímavou dějovou linkou a symbolikou. Za mě palec nahoru.

• 18.12.2014  00:12
    Summerhill (TV film) (2008)

V tomto případě nemá cenu hovořit o kvalitě filmařiny, ale spíše o energii, inspiraci, touze a poselství, které tento snímek přináší mezi jeho diváky. Toto je zásadní záležitost, která by se měla stát povinnou četbou nejen pro všechny pedagogy po celém světě!Genialita sama..

• 22.10.2014  11:35
    Zmizelá (2014)

S "dokonalými" ženami je neradno si zahrávat. Poučení: Není nic horšího než zhrzelé ženské ego! Geniální scénář a herecký výkon Rosamund Pike!Bravo.

• 24.9.2014  09:02
    Štěstí (1998)

Parádní vhled do americké "každodennosti"!Jeden z nejlepších amerických (nejen) komedií!Doporučuji..

• 17.8.2014  08:03

Jeden z mála filmů, ke kterým bychom se měli vracet. Na první pohled nezajímavá zápletka měnící se ovšem v úžasnou podívanou, která dostává ty pravé grády až po skončení samotného filmu, kdy se snažíme v hlavně dešifrovat motivy, zápletky a přehráváme si celý příběh znova a znova. Jedna hvězda za geniální muziku!Zážitek..

• 8.2.2014  01:35

Především osobitá Noomi je jedním z hlavních "highlightů", které film nabízí. Z celé série je ovšem "dvojka" nejslabší..

• 8.2.2014  01:31

Nebývá pravidlem, že třetí pokračování série je zdařilé a může něco přinést. Alespoň u tohoto snímku to platí a vřele třetí pokračování série doporučuji...

• 8.2.2014  01:29

Děsivá atmosféra, které dodává na autentičnosti skutečný příběh v pozadí..

• 18.11.2013  22:08

Každý počin, který alespoň trochu poukáže na pomíjivost a svým způsobem nesmyslnost konzumního světa "psychohouzů" alá Globus a jemu podobní, je pro mne obdivuhodný. Nemám je rád a iritují mě rodiny, trávící volné dny a svátky v těchto prostorech. Snímků s podobným námětem existuje mnoho a ze srovnání by zřejmě nevyšel úplně špatně. Postrádám ovšem jistou dávku větší propracovanosti a autentičnosti. Tato vánoční pohádka pro dospělé je ovšem i tak minimálně díky Richardovi a Vice záležitost, která stojí za shlédnutí.

• 19.9.2013  15:05
    Sitcom (1998)

Naprostý úlet. Prvotřídní černá komedie, založená na jisté míře nadsázky, bizarnosti a zároveň filmové propracovanosti. Doporučuji pár skleniček vína před filmem, budete si pak připadat jak na kolotoči...;)

• 18.9.2013  15:22

Pro mne osobně tento snímek balancuje mezi odpadem a pěti hvězdami. Herecký výkon Javiera Bardema, několik dechberoucích scén na jedné straně a naprostá vyprázdněnost a zbytečnost filmu na straně druhé!Co tímto chtěl básník říci?Nevidím žádný přesah, účel, poučení...vyšší princip, který ve filmech hledám. Velké zklamání.

• 18.9.2013  12:26
    Old Boy (2003)

Jihokorejská genialita sama!Velmi zajímavé téma, podané velmi naturalisticky a s příchutí korejského filmového umu. Pro mě osobně má film několik dílčích příběhů-rovin a každá z nich má své kouzlo a sílu. Vřele doporučuji.

• 8.8.2013  15:55

Velmi silný zážitek, na který se nezapomíná!Velkou poklonu zaslouží především Manuela Vellés, protože její herecký výkon je přímo dechberoucí. Julio Medem je Pan režisér, který opět dokázal svou extratřídu. Artová podívaná, dotýkající se velmi smyslu života a prosycená na jedné straně ezoterikou, mystikou a podle mého názoru zcela pochopitelnou politickou agitací na straně druhé. Výsledný "koktejl" je namíchán opravdu mistrovsky!Vřele doporučuji.

• 1.8.2013  16:17

Vše jsme už někde viděli, ale právě skvěle namixovaný koktejl, okořeněný skandinávským prostředím a skvělými herci, by si člověk určitě neměl nechat ujít. Nenudil jsem se ani jedinou minutu z pomalu tříhodinového filmu. A právě atmosféra, která je mnohdy dechberoucí, je tím největším důvodem, kvůli kterému určitě stojí za to, tento snímek vidět!

• 24.5.2013  19:15

"Happiness is only real when shared..."

• 3.5.2013  21:10

Tento film má prostě "koule". Strhující tempo nenechá diváka ani na vteřinu chladným a je, myslím, naprosto vedlejší, že se jedná o remake. Nemohu říct, že bych Russellovi věřil každé gesto a scénu, ale jako komplex film vřele doporučuji.

• 23.2.2013  00:11
    Džuon (2000)

Japonské horory = záruka kvality. Viděl jsem kdysi "americkou" verzi, ale originál je mnohem silnější!Bohužel mi uniká pointa, ale i tak je za atmosféru nelze film nedoporučit!Husinu mám ještě teď.

• 3.2.2013  01:11
    Sinister (2012)

Bravo!Mistrovské dílo daného žánru!Snímek oceňuji o to více, když vezmu v potaz řadu velmi úspěšných předchůdců (Sirotčinec, Sedmý smysl apod.), které alespoň pro mne, tento film překonává!Genialita sama.

• 7.1.2013  22:37
    Taxidermia (2006)

Netřeba cokoliv dodávat!Fajnšmekři toto musí jednoznačně vidět!Hlavně se ničemu nedivit a nechat mysl otevřenou.....;)

• 31.12.2012  00:02
    Srbský film (2010)

Jsou věci přes které prostě nejede vlak!Vrchol brutality zde vygradoval na úplné maximum lidské představivosti!Ptám se po smyslu a pohnutkách pro tvorbu něčeho takového!?

• 30.12.2012  23:30
    Grotesque (2009)

Tento naprostý úlet je dalším důkazem, že dnešní společnost není zdravá!Několikrát se mi v hlavě honila otázka: koho toto mohlo napadnout?Dávám jednu hvězdu pouze za to, že to vlastně není ryzí horor, ale směsice hororu a komedie s bizarně - humorným nádechem! To je přeci jen velmi zajímavé!Stop extrémům.

• 4.12.2012  23:00
    Half Nelson (2006)

Nevím, co ostatní uživatele csfd na tomto snímku uchvátilo a silně se jich dotklo. Já osobně oceňuji pouze nezpochybnitelný herecký výkon Ryana Goslinga. Zcela jsem nepostihl příčiny a pohnutky osobních problémů hlavní postavy a naprosto jsem se nedopídil nějakého poučení, katarze. Výborný herecký výkon, nekonvenční metody a koncept výuky učitele = 2* Škoda.

• 2.12.2012  03:05

Velice silný film, jehož tvůrci uchopili hned několik závažných společenských témat a nenásilnou formou je zapracovali do dramatu s velkým D. Nemá cenu se více rozepisovat, stačí pouze vřele doporučit. PS: Opět se mj. potvrzuje jeden s názorů, že ač učitel není "olicencovaný", závisí především na tom, zda v sobě má to potřebné kouzlo..jiskru, která pak přirozeně přeskakuje na žáky v jakékoliv podobě.

• 30.11.2012  10:12
    Mezi zdmi (2008)

Další díl skládanky v řadě snímků ze školního prostředí!Tento film není alespoň pro mne tak silný, jako třeba Klass či Detachment, ale i tak krásně vykresluje tak typické, každodenní situace a stav mysli učitelů a studentů. Jako učitel jsem hlavního hrdinu maximálně pochopil a prožíval jsem celý film s ním. Respekt.

• 29.11.2012  03:01

Mám obavy, že dodnes jsou na školách v přesile ne-učitelé na úkor těch opravdových učitelů, kteří opravdu učí a pouze nevyučují...Každopádně také právě proto je tento snímek snad povinnou "četbou" pro všechny, kteří žijí a pouze nepřežívají.

• 28.11.2012  23:21
    Oddělen (2011)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední dobu měl možnost shlédnout. Naprosto autentická sonda do mikrosvěta učitelů, který je na jednu stranu velkou vášní, posláním, zábavou a také obrovským stresovým vypětím a velkou fyzickou a psychickou zátěží na straně druhé. Kdo nezkusí, nemůže relevantně učitelské řemeslo plně pochopit a zhodnotit. Tento snímek jednoznačně pootvírá dvířka do světa, který si zaslouží úctu, respekt a také podporu společnosti.

• 28.11.2012  11:35
    Skyfall (2012)

Všichni filmoví fanoušci a zejména ti, kteří jsou pravověrci 007, se mohou radovat. Dnešní romantická tendence k hledání kořenů, starých symbolů a pachuť po naprosté originalitě, která vychází ze stavu dnešní společnosti, je v této bondovce více než patrná. Oceňuji zejména skvostné záběry z plachetnice, příchod záporáka a závěrečnou pasáž ve Skotsku. Resumé: Příjemné, svěží, nostalgické a zřejmě předěl.

• 13.11.2012  03:06
    Moneyball (2011)

Genialita sama. A to téměř po všech stránkách. Osobně řadím tento snímek do top filmů posledních let a vřele ho doporučuji všem milovníkům ryzí filmové kvality.

• 7.11.2012  22:38

Podle mého názoru je druhý díl krokem vedle, jak už to ostatně u druhých pokračování bývá. Tvůrci tak trochu vaří z vody a po prvním, řekněme mrazivém, lekacím dílu, nás v blázinci již nic nepřekvapí. Příběh se sice snaží překvapit "překvapivou" změnou v chování jednotlivých postav a napojením na první díl, ale vše je velmi předvídatelné a tupé. Jestliže první díl alespoň pro mě zajímavý...ten druhý balancuje někde mezi ztrátou času a pouhou zvědavostí vědět, zda tajemní duchové stále existují.

• 1.10.2012  09:25

Předvídatelné, průměrné a nezajímavé zpracování zajímavého tématu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15