Abeceda (1969) (studentský film)

Kdybych nevěděl, že je to údajný sen Lynchovi manželky a že se nechal autor ovlivnit surrealismem, tak by to byl jasný odpad..bohužel asi nejsem zas tak senzitivní člověk, abych to ocenil..Na druhou stranu jde opravdu o snímek, který má zajímavý původ..nechtěl bych si nechat zdát o tom, jak krvácím a slyšet ve snu klasické hororové zvuky, které jsou ve všech hororech počínaje 60. léty..Respekt.

A co když je to pravda? (2005)

Ano, tento film je prostě velmi jednoduchý a naprosto pohádkový...Ale asi právě proto jsem ho dnes, na Štědrý den, asi snesl..po všech těch pohádkách..dávám bonusové dvě hvězdy za Reese, která byla fakt k sežrání a druhá hvězda za je za toho borce z knihovny..ten byl fakt cool...:-D

Air Marshal (2003)

Z filmařského hlediska je to naprosto ubohý pokus, jak přispět nějakým akčním filmem do problematiky terorismu a upozornit tak na problémy světové politiky posledních let...typické americké céčko!Bohužel..

Akta X (1993) (seriál)

Žánrová klasika...parádní případy, hustáá atmosféra, krásná Gillian..;)

Amadeus (1984)

Prakticky už vše bylo řečeno...Oceňuji nejen genialitu Mozarta a jeho hudby, ale zároveň genialitu tohoto snímku!Jeho dynamika je dechberoucí, stejně jako ta nekončící hudba..psychologie postav, zachycení mentalit, dobových stereotypů, úžasná kamera, doba vzniku a průběh natáčení tohoto filmu..jasných pět hvězd a zasloužená pozice mezi TOP snímky světové kinematografie..

Americký chopper (2003) (pořad)

Amerika má své velké sny..motorky, resp. choppery, silné, obrovské muže, americké vlajky po zdech, vlastenectví, lpění na krásnou rodinku, apod..všechno je možné v tomto seriálu najít..;)Hvězdičky za krásné stroje, Mikea a "starého pána"...;)

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Tvůrci tohoto filmu rozhodně nechtěli, aby snímek diváka nějak pobavil...kdo se v průběhu filmu zasměje, tak je sadomasochystický vtipálek...Ovšem Alejandrovi se povedlo vytvořit velice zajímavý film, který dokazuje, že život není předem nalajnovaná procházka růžovým sadem, ale docela komplikovaná, dobrodružná a těžká překážková cesta..To, jak se typově různí lidé z různých generací protloukají svou vlastní "cestou" životem, máme možnost prožít během 150 min dosyta..Výborná režie, osvěžující španělština, zajímavé herecké výkony a (pro mne) strhující příběh..Nezapomenutelné.

Anakonda (1997)

Pěkná blbost..ale souhlasím s Anthonym..já jsem se navíc párkrát i bál..

Anatomie pekla (2004) odpad!

Tento snímek je opravdu k zamyšlení...Ano, měli bychom se všichni zamyslet nad tím, kam až může lidská zvrhlost klesnout, aby dokázalo toto "dílo" natočit a vydávat to za "umění"..Opravdu je to celé postavené na vodě a absolutně se film rozchází s avizovaným žánrem!Už vůbec jsem nepochopil název filmu..sečteno a podtrženo: jeden z nejhorších filmů, které jsem kdy viděl..taková blbost se jen tak nevidí!!!Jestli máte odvahu, přesvědčte se na vlastní oči..:)

Andělé a démoni (2009)

Nevyhnu se srovnání s Šifrou..Musím říct, že ta se mi zalíbila více!Andělé a démoni jsou svým dějem typickým thrillrem, kde americký neprůstřelný hrdina zachrání "svět"...takže nic nového, přátelé!Přece ta atypičnost v prostředí (Vatikán, konkláve, psychologie davu, historie, apod..). Již to není snímek k velkému zamyšlení...Rozhodně oceňuji hudbu Hanze Zimmera, tento pán je opravdu hudební máág..