Bajda

okres Blansko
Cinefil

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 22.10.2007  15:39

Je pravda, že film nebyl vůbec špatný a je to asi jedna z nejlepších adaptací Kingových knížek vůbec, ale u knihy jsem zažíval momenty, kdy mi bušilo srdce jako o závod a úplně jsem se do Paula vžil (ať šlo o touhu po útěku nebo o strach z jeho šílené "hostitelky"). Málokterá knížka ve mě dokázala vzbudit tyhle emoce a ve filmu se to bohužel nepovedlo vůbec. Proto pro mě jen 3*, i když se film s předlohou srovnávat nemá.

• 22.10.2007  15:27
    Byl jednou jeden... člověk (TV seriál) (1978)

Tak z tohohle seriálu si pamatuju snad víc faktů než ze školy...no ze základky každopádně :-D

• 22.10.2007  15:24
    Kill Bill (2003)

Tenhle film jsem viděl několikrát a vždycky mě na něm zaujme něco jinýho. Jednou jsem se na něho díval a soustředil se jenom na hudbu - super. Díval jsem se podruhé, kašlal na herce a příběh a jenom si užíval všelijaký záběry, který Tarantino vymýšlí - super. A tak dále a tak dále. Je na něm prostě geniální všechno to, co je geniální na Tarantinovi. Budoucí klasika!

• 22.10.2007  15:08
    Claymore (TV seriál) (2007)

Claymore mi přijde jako japonská verze Zaklínače od polského spisovatele Sapkowskeho (Zaklínač byl dokonce v roce 2001 také zpracován jako seriál). Jsou tam velké podobnosti, jako třeba to, že hlavní charakter bojuje proti démonům (zpravidla mečem), kteří sužují "normální" lidi a sám přitom využívá nadpřirozených sil a žije samotářský život. Podobnost ale vidím i v detailech (zůžení zorčniček při používání těchto nadpřirozených sil apod.), nicméně to není podle mě minus. Je sice pravda, že příběhově je tohle anime trošku slabší a bojové scény (kterých je tam opravdu požehnaně) působí od nějakého 10. dílu už trochu monotónně, ale je tam plno skvělých momentů a pořád je to nejlepší anime, co jsem letos viděl. Jenom škoda, že hlavní hrdinka Claire neměla vzhled Teresy...byla by mnohem víc sexy ;-) *vítěz v anketě o nej anime roku 2007 na www.anime-source.com *

• 3.10.2007  23:27

Pro mě naprostá bomba. S Ferrellem už jsem viděl několik ujetých filmů a musím říct, že tenhle je jednoznačně nejlepší. Stačí to nebrat moc vážně a užijete si skvělý film, který je prošpikovaný hláškami a gagy od začátku do konce - já sám jsme se už dlouho tak nenasmál. Je ale pravda, že humor použitý v Ledově ostří nemusí sedět každému. Dokonalým případem je, že něktěrým přijde očividná přiteplenost hlavních aktérů a sestav, které provádí nechutná, mě nopak velmi zábavná. Film patří do kategorie "tak blbý až je to dobrý" a Will Ferrell se začíná stávat pomalu ale jistě kultovním komikem.

• 3.4.2007  10:09

Není na tom nic zvláštního, originálního ani nezapomenutelného a přece to má jakousi příjemnou atmosféru, kterou jiný krátký animáky nemají...pejsek a kočička jsou prostě pejsek a kočička.

• 21.2.2007  19:33

Každý fanda Indiho má svůj oblíbený díl. Pro mě jsou to Dobyvatelé ztracené archy. Film je nepochybně skvěle a nápaditě natočený, je výpravný, má krásně napsaný scénář i hudbu. To samotné by ale k úspěchu, jaký Indy dodnes má, nestačilo. Hlavním tahounem filmu a to, proč se film stal kultovní je Indiana sám. Charakter, který je neuvěřitelně uvěřitelný, vtipný a charismatický. Harrison Ford sice Oscara nikdy nedostal a přesto se jeho šibalský úsměv vryl do paměti miliónů lidí. Nemá nadpřirozené schopnosti, ba naopak - když mu něco vyjde tak jak chtěl, je to skoro důvod k oslavě. Právě to ho ale dostává blíž k divákům a činí ho sympatickým. Dobyvatelé ztracené archy - to je zrod legendy ve velkolepém stylu.

• 30.1.2007  14:58

NEVADÍ mi, že od začátku vím, jak to celé dopadne. Nevadí mi, že děj je vlastně hromadění jednoho klišé na druhé až do nekonečna. Na tomhle filmu mi nevadí prostě nic. Říkeje tomu třeba subjektivní hodnocení fanouška Jacka Blacka. Ne teď vážně - když jsem viděl School of Rock poprvé, Blacka jsem ještě moc neznal. Mnozí tady mluví o tom, že táhne celý film a ano - vážně je to tak. Není to ale ten případ, kde všechno ostatní kromě hlavního herce, nestojí za nic. Film je zábavný jako celek a zpracovává téma, které jsme viděli stokrát, způsobem, jaký jsme neviděli ještě nikdy a vy se nebudete nudit ani minutu. Tenhle film mě prostě bavil od začátku do konce a o tom filmy taky jsou :-) 4,5*

• 28.1.2007  11:04
    Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

Tenhle seriál jsem nehodnotil vysoko, ale i když u nás začíná v téměř nekoukatelném čase, vždycky si na další epizodu počkám. Kombinace prostředí alá Doktor House, sarkastických vtípků a sexy žen (které tam ale nejsou jen pro zvýšení sledovanosti) je skvělá. Po třech sériích jsem si už zvykl těšit se na svoje antihrdiny a být zvědavý, čím si zkomplikují život tentokrát. Často vytýkaná absurdita mi vůbec nevadí. Hlavní charaktery žijí v absurdním prostředí a jejich problémy rozhodně někdo má...a i kdyby ne - prostě je to zábavný. Řemeslná stránka seriálu je taky celkem zvládnutá dobře...tak proč ne :-)

• 28.1.2007  10:43
    Eragon (2006)

Eragon je asi největší zklamání letošního roku. Nebudu se rozepisovat o všem, co mi vadilo a vytknu jenom to nejpodstatnější. Děj je osekán prakticky na minimum a bez znalosti knihy vůbec nevíte co a proč se děje nebo jaká je motivace postav. Neštvalo by mě, kdyby byly vynechány nepodstatné části, ale z knihy nezbylo téměř nic. Film má 104 minut, což je na dnešní dobu poměrně málo a přesto si tvůrci neodpustí každou chvíli dlouhý spirálovitý záběr na hlavní postavu jedoucí na koni přírodou, který jakoby z oka vypadl Pánovi prstenů. Tím se dostávám k druhému největšímu problému Eragona a to je vykrádání. Celý film jenom kopíruje jiné fantasy a vy máte pocit, že tohle jste viděli snad už stokrát. Hlavní hrdina mi je nesympatický (což je samozřejmě čistě můj problém) a celý film působí neuvěřitelně levně na to, kolik stál. Doufám, že na natáčení druhého dílu nedojde, popř. že bude svěřen někomu jinému. Já už ale ze strachu do kina určitě nepůjdu. 1* jenom pro to, že existují i větší ptákoviny.

• 27.1.2007  12:37

Tohle je pro mě nejlepší Asterix. Sice není podle původního comicsu, ale přesto je dokonalý. 12 ůkolů, každý úplně jiný, originální a hlavně vtipně zpracovaný. Vždycky jsem se jenom těšil, co dalšího přijde. Některé hlášky se citují v naší rodině a okruhu kamarádů dodnes a tak na tento určitě nikdy nezapomenu. U Osirise a Ápise....5* ;-))

• 27.1.2007  11:49

Co je Sin City? Sin City je comics, s naprosto odlišným stylem, specificky vystavěnými dialogy a temnou atmosférou. 95% comicsu je černo-bílých a případná jiná použitá barva působí mezi dvoubareným zbytkem o to zajímavěji a Frank Miller ji využívá jako výrazový prostředek. Převedení mého oblíbeného comicsu na filmové plátno jsem se moc bál, ale díkybohu jsem nebyl zklamán. Většina lidí, kteří hodnotí Sin City průměrně nebo podprůměrně mu nevytýká formu, ale obsah, za který podle mě takovýto film vůbec nemůže být kritizován. Je to adaptace záměrně udělaná přesně podle originálu a to, že se comics skládá z okýnek umožnilo Rodriguezovi vyrobit prakticky dokonalou kopii, převedenou na okýnka filmová. Že to tak je, věděli všichni před premiérou a pokud o Sin City někdo neslyšel nebo se mu dokonce nelíbila ani papírová podoba, v podstatě nechápu, co v kině dělal (kromě zvědavosti). Herecké výkony jsou skvělé (opět s přihlédnutím k předloze) a věrnost je stoprocentní. Pro mě jsou to 4* snad jen kvůli jemným rozdílům mezi jednotlivými epizodami. Když po jedné výborné přišla další, výrazně slabší, trochu jsme se nudil.

1 3 5 6 7 8 následující >>