hekla

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 26.10.2017  17:57
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Naprosto dokonalé ztvárnění atmosféry knihy Jane Austenové, herci jako by se pro své role narodili, jeden lepší než druhý. Nemůžu nezmínit Jennifer Ehle, která je jako Elisabeth prostě dokonalá, a Colina Firtha, který je jediný opravdový a božský pan Darcy na světě (jen by se vážně měl zamyslet nad délkou kotlet). A ty pohledy mezi nimi! Po shlédnutí tohoto seriálu doceňuji Deník Bridget Jones ještě víc.

• 7.10.2017  21:50

Johnny Depp je absolutně úchvatný. To, jak se vcítil do role a dal Edwardovi život (spolu s pohádkovou hudbu Dannyho Elfmana), je nepřekonatelné. Tim Burton tohle prostě umí. Krásné, kouzelné, dojemné, smutné a velmi inspirující, pokud nevíte, jak ostříhat keře na zahradě. Až bude sněžit, vzpomenu si na Edwarda.

• 4.10.2017  21:29

Velmi zvláštní, odporná ale zároveň procítěná a jemná tragedie o pomstě, zatrpklosti, chtivosti, posedlosti, zvrhlosti a neštastných náhodách. Chvílemi úchvatná podívaná (umělecky a hudebně), chvílemi nechutné, drastické - možná až moc. Téměř celý film (až na rozzářené flashbacky a vysněné představy) ponurý, depresivní až za hranice možností - jak dějově, tak i prostředím a hudbou. Přitom ale celou dobu panuje nádech zasnění nad láskou, nostalgie, a množství emocí. Skvělé obsazení a celkové netradiční pojetí. Přesvědčivý Johnny Depp ztracený v minulosti a Helena B. Carter doufající v budoucnost - spolu jim to opravdu ladí (celkem i hudebně). A Alan Rickman k tomu jako třešnička na dortu (z čeho je vyrobený se radši neptám...). Velmi kontrastní rozporuplný film, který zaujme svou originalitou, zvratem (i zvráceností), vyprávěním a rozhodně zapůsobí a nenechá na sebe zapomenout. "At last, my arm is complete again."

• 1.10.2017  10:42

I přes Johnnyho Deppa, Helenu Bonham Carter, hlas Alana Rickmana, skvělou vizualizaci a hudbu mě prostě tahle burtonovka neomráčila, nicméně má svoje osobní kouzlo a originalitu.

• 27.9.2017  23:00

Geniální, originální, zábavné, dokonalé až do poslední maličkosti. Sympatická rodinka Bucketových, potrhlé děti zkažené svými rodiči, báječný svět čokkoládové tovarny, ale především nepřekonatelný Depp jako Wonka. A skvělé slovní obraty a narážky.

• 27.9.2017  19:11
    Single Man (2009)

Film stopáží krátký, ale zážitkem a emocemi přesahující své trvání několikrát. Asi nikdy jsem neměla tak subjektivní zážitek a neprožívala tolik empatie s hlavní postavou. Už od začátku jako bych byla v jiném časoprostoru, každý moment, každá scéna jakoby byla věčná, neopakovatelná. Každý detail jsem vnímala všemi smysly. Nevím, jestli to bylo nepřekonatelnou kamerou (kouř ze rtů, pohyby těla), zpomalenými scénami (jízda autem), ladným střihem, dechberoucí hudbou či faktem, že vše brzy skončí. Prožívala jsem poslední den spolu s Georgem jakoby v jeho kůži. Colin Firth předvedl něco, co jsem asi ještě nikdy neviděla. Každý jeho pohled, slovo, pohyb ve mě vyvolával proud emocí, vše tak přesvědčivé, citlivé a reálné. Myslím, že by mu měl být udělen titul Sir, když ne ten Oscar (což asi nikdy nepochopím). Jeden z nejsilnějších a nejcitlivějších zážitků mého filmového života.

• 27.9.2017  18:51
    Tanec s vlky (1990)

Čtyřhodinový tanec s vlky, indiány a přírodou plný lidskosti, citů, dojetí, hledání sama sebe, nezapomenutelných momentů, pomíjivosti. Kevin Costner natočil něco, co téměř nemá obdoby, jak délkou, tak amosférou. A sám podal asi jeden z nejlepších výkonů své kariéry spolu s Grahamem Greenem, který bude navždy indián všech indiánů. A ještě ta nádherná hudba a scenérie. Viděla jsem pouze director's cut a jiný kratší si nikdy ani pouštět nebudu, protože každá minuta tohoto filmu je prostě nezapomenutelná a vzácná.

• 9.9.2017  18:09

Nostalgické, humorné, prostě svěrákovské, hlášek jak naseto. Krásný a jeden ze špičky českých filmů.

• 5.9.2017  18:56
    Osmy (TV film) (2014)

Skvělé obsazení uchvatné dvojice Trojan-Dvořák, kteří tu opět předvádí parádní výkon a chemie mezi nimi je nedosažitelná. Brilantní scénář Marka Epsteina, precizní režie Jiřího Stracha, maličkosti, které filmu dodávají lesk, řetězení náhod a obratů šlape jak švýcarské hodinky. Panuje nadhled nad věcí, ironie a humor, i když se zdá, že nic horšího se stát (ne)může. A ten konec! Jeden z nejoblíbenějších filmů, na který se vždy ráda podívám a který i po několikátém shlédnutí pořád baví a rozesměje. Film, který je v dokonalý rovnováze.

• 1.9.2017  13:07
    Robin Hood (2010)

Působivý snímek, kterému asi opravdu nejvíc uškodil název. Tento film je velmi odlišný od verze s Kevinem Costnerem, se kterou je často porovnáván. Ta se odehrává v duchu legendy a atmosféry doby Robina Hooda, tento snímek spíš legendu omladil a zpopularizoval, ale myslím, že to vůbec není na škodu. Naopak Ridley Scott vytvořil nový a strhující pohled na středověkou Británii. Film nepostrádá akční scény, skvělé boje, humor, ale i romantiku a to vše je tak pěkně vyladěno. Russell tyhle role prostě umí a s krásnou Cate Blanchett jim to neskutečně sluší. Klidně by tam mohly mít víc společných scén, protože chemie mezi nimi je opravdu jiskřivá. Obě verze Robina Hooda jsou skvělé i když je každá jiná.

• 1.9.2017  12:52
    Rob Roy (1995)

Velmi silný snímek z nádherného Skotska plný lásky, emocí, bojů, intrik a hrdinství. Zdařílé prolínání romantické a bojové části. Liam Neeson v jedné ze svých nejlepších rolí, krásná Jessica Lange, ale kdo tu podává opravdu strhující výkon je Tim Roth, který je jako Cunningham naprosto odporný.

• 1.9.2017  12:44

Nenápadný, ale v jádru velmi citlivý a krásný snímek o nejistotě, odloučení, samotě, ale především o dvou lidech, kteří hledají lásku. Dvojice Dustin Hoffman a Emma Thompson fungovala velice příjemně a i ta chemie tam byla. Film nikam nespěchá, nechává působit svou atmosférou, ale přesto nenudí.

• 1.9.2017  12:39

Legenda, která ožila na plátně. Výborné ztvárnění atmosféry a doby, výstižná hudba, skvělé a vtipné dialogy, ale především ti herci. Kevin Costner do role zbojníka ze sherwoodského lesa skvěle zapadl, a Morgan Freeman mu báječně sekunduje. Ale ten, kdo tu hraje nejvýrazněji a dodává filmu šmrnc, je Alan Rickman, který je jako šerif z Nottinghamu prostě nepřekonatelný a ďábelsky padoušský. Nádherná scéna I am home a magické místo Sycamore gap, Northumberland.

• 31.8.2017  22:40

Černá komedie, která rozesměje a pobaví. Boží Bruce a komický Matthew a skvělá chemie mezi nimi.

• 13.8.2017  20:28

Strhující velkofilm Mela Gibsona je jedním z nezapomenutelných filmů svého žánru. Výprava, záběry krajiny a celková atmosféra Skotska jsou dokresleny lahodnými tóny Jamese Hornera. Herecké výkony v čele s Melem, jehož modré oči vás vtáhnou na celé 3 hodiny do opravdového emočního zážitku, jsou skvělé a ani chvíli se nenudíte. Nádherná andělská Catherine McCormack a hned za ní vznešená Sophie Marceau, moc jim to sluší. Krásné...

• 13.8.2017  14:50

Drama, které už od začátku upoutá a graduje až do poslední chvíle. Napínavé a podmanivé i díky soundtracku Cliffa Martineze a skvělému střihu. Richard Gere podává skvělý a velmi přesvědčivý výkon, možná je škoda, že si víc nezahrál i temnější role, protože tahle mu opravdu sedla.

• 12.8.2017  11:11

Příjemná, pohodová a vtipná romatická komedie o dvou rodičích, jejich neposedných dětech a náhodách. Obsazení George a Michelle je boží, jejich špičkování a chemie je nádherná, moc jim to spolu (a v případě neskutečně charizmatického George a sexy Michelle i zvlášť) velmi sluší, jsou příjemní a sympatičtí. A dětské výkony jsou také báječné. No a scénář dialogů je perfektní a to celé z Báječného dne dělá báječný film.

• 12.8.2017  11:00
    Dunkerk (2017)

Písek, mokro, zoufalství, touha uniknout, přežít... Tři dějiště: voda, vzduch, souš. Na nich se postupně odvíjí příběh ne jednoho hradiny, ale skrz více menších postav příběh všech vojáků. Nolan dal nový rozměr válečnému filmu, který není postavený na akci, ale naopak na prožitku a atmosféře, jak už to u jeho filmů bývá. Hoyte Van Hoytema natočil vše tak mistrovsky, že máte pocit, jako byste také byli v Dunkirku. A jeho nádherné a hluboké (především letecké) záběry, které spolu s opět skvělým Zimmerovým soundtrackem, dodávají filmu až umělecký nádech. Soundtrack tentokrát funguje opravdu "jen jako soundtrack", který doplňuje scény, poslouchat ho bez filmu asi moc nepůjde, leda že bych si ho pustila k dobíhání autobusu. Hans Zimmer perfektně zapojil do hudby prvky tikání hodinek, bušení srdce a chvílemi jako by sama hudba dělala nálet a útočil na vojáky ale i diváky, což opět umocňuje i váš subjektivní zážitek. Obdivuhodné. Herecké výkony se skládají především z dlouhých pohledů Toma Hardyho, Kennetha Branagha (jak nám Zlatoslav Lockhart dozrál!), Marka Rylance, Harryho Stylese a Cilliana Murphyho a krátkých dialogů, přesto jsou ale bezchybné a vzájemně se krásně doplňují, nikdo nevyčnívá. A co je asi nejzajímavější, celý film se tam neukáže ani jeden německý voják, nepřítel je tím pádem neviditelný, nehmatatelný a mnohem víc hrozivější. Skvělý nápad. Celý film graduje až do konce, střídání scén je perfektně načasované a dynamické, atmosféra je čím dál tísnivější, ale vpodstatě emočně nenáročná až prázdnější, což je u válečného filmů neobvyklé. A možná to je ten jediný malý nedostatek, který ale třeba druhým promítnutím zmizí. Běžte do kina, v televizi to bude třetinový zážitek, tedy pokud si nepustíte volume na max.

• 24.7.2017  23:09

Téměř pětihvězdičkový snímek, skvěle zrežírovaný - napínavé úvodní drama, pocitově velmi reálné, silné a dojemné. Následně krásná příroda, klid, romantika, to vše dokresluje skvělý soundtrack Thomase Newmana. Největší výkon tu podává nádherný kůň, to co předvádí je obdivuhodné. No a ještě k tomu bravůrní mladá Scarlett Johansson v nelehké roli, kterou ale zvládla perfektně. Také Kristin Thomas, vývoj její postavy a chemie mezi ní a Robertem. No a sám Robert, to je snad zbytečné komentovat, v tom klobouku (i bez něj) je prostě stále děsně sexy.

• 20.7.2017  23:31
    Milý Johne (2010)

Krásný příběh ze sady romanťáren Nicholase Sparkse, nádherná letní atmosféra prvního setkání. Channing Tatum je okouzlující a sexy, zatím jeho nejlepší role a Amanda Sefried stále nádherná a působí velmi přirozně a příjemně. Těm dvěma to spolu moc sluší. A Richard Jenkins jako otec Johna také skvělý. Škoda jen změněného konce, v knížce byl nečekaný a nezapomenutelný, ve filmu je jedním z mnoha podobných konců.

• 20.7.2017  23:06

Nečekala jsem, že temnota bude ještě horší než šeď. Co se týká děje, snad ještě větší nic než u jedničky, výprasky už jsou tak nudné a okoukané, že jsem u filmu ("erotického!") usínala. Pokus o zdramatizování děje je velmi směšný - pád vrtulníku, temná dívka z minulosti - jak napínavé! Jamie nám nějak za rok zestárnul nebo co, už ani ten nepůsobí tak uhrančivě a sexy jako dřív, Dakota si přestala kousat ret (teda pokud jsem to nezaspala). Opět gratuluji sama sobě, že jsem na film nešla do kina a tudíž nepřispěla na takou zbytečnost.

• 20.7.2017  22:55

Dle očekávání mě to nenadchlo. Dakota Johnson se celou dobu kouše do rtů, což napoprvé je možná sexy, pak už to ale začíná být okoukané, Jamie Dornan má rozhodně hezké tělo, ale o velkém herectví se nedá mluvit, jen často práská s bičem, možná kdyby šel do cirkusu dělat krotitele, tam by mu to šlo asi líp. Děj stejně jako knížka absolutně nudný a postrádá zápletku, jen monotónní střídání výprask-odloučení-výprask-počítač-výprask-auto... Erotika bez obalu (někdy až moc), která ale moc nevzrušuje, a postupně působí jen mechanicky a okouká se, žádná chemie, jiskření, nic. Jsou filmy, které i z obyčejného polibku udělají strhující a vzrušující zážitek, tady ale výprasky nic nedoženou. Co vyzdvihuji je hudba, která dobře dokresluje aspoň nějakou atmosféru, která by bez ní vůbec nebyla a především přezpívané Crazy in Love je, musím přiznat, působivé. Doteď kroutím hlavou nad masivní reklamů knihy i fimu, bylo to fakt otravné, vidět ji všude. Jsem ráda, že jsem si nekoupila ani knížku ani lístek do kina. Jsou filmy, které mi za to nestojí a tento mezi ně rozhodně patří.

• 20.7.2017  22:28

Poměrně koukatelná oddechovka, chvílemi nuda a poměrně trapno, chvilkami zábava. Trojka bad moms Mila Kunis, Kathryn Hahn a Kristen Bell se navzájem příjemně doplňují, Christina Applegate by měla dostat oscara za nejnepříjemnější postavu ve filmu a Jay Hernandez jako sexy tatík taky ujde. Co se týče hereckých výkonů absolutně nepřesvědčivé a přehrávané, ale to radši nebudu rozpitvávat. Scéna v obchodě je božsky natočená a sestříhaná a je vrcholem filmu. Nechápu, jak to dokáže daleko lepší a zábavnější.

• 20.7.2017  22:10
    Strážce (2006)

Povedení film z agentského prostředí ochranky prezidenta, od začátku akční, napínavý až do konce, povedený scénář, skvělý svižný střih. Michael Douglas jako by se pro tuto roli narodil, působí velmi profesionálně a přesvědčivě a jeho špičkování s taktéž skvělým Kiefer Sutherlandem je boží. Kim Basinger jako první dáma a Eva Longoria jako mladá posila jsou také okouzlující. Rozhodně dobrá zábava.

• 18.7.2017  22:04

Kouzelný a jediněčně krasný film o odloučení, samotě (nejen v cizím prostředí), o lidské hřejivosti, souznění, o neopakovatelnosti něčeho nádherného. Bill Murray je naprosto dokonalý, jeho trpce smutný výraz nezapomenutelný, stejně jako jeho zářící oči při chvílích se Scarlett Johansson, která je jako andělské zjevení. Těm dvěma to spolu moc sluší a chemie a přátelství mezi nimi je naprosto přesvědčivé, jedinečné a nedefinovateně nádherné. Stejně jako celý film. A ten konec - usmívám se a jsem dojata... Večer jsem nemohla usnout a myslela na tento skvostný snímek.

• 17.7.2017  22:23

Neobvyklý film o střetu dvou odlišných kultur, o rozdílném chápání, o změně pohledu na svět a život vůbec. Krásně natočeno, až pohádkově, v magickém a neznámemém prostředí vyprahlých dálek, tepla a písku. Příjemný soundtrack podbarvující podmanivou atmosféru, která vás postupně pohltí, stejně jako Toma Hankse. Příjemní herci, i chemie mezi nimi. I vtipu tu bylo dost. Nenudila jsem se ani chvilku. Nečekaně skvělý zážitek. Tom Tykwer prostě umí zaujmout a udělat film tak, aby se na něj jen tak nezapomnělo (viz Atlas mraků). Nevím, jestli je to přímo na jasných 5*, ale pro originalitu filmu, vážně příjemný pocit po shlédnutí a taky pro až nepochopitelně nízké hodnocení si to tento film myslím zaslouží.

• 16.7.2017  22:19
    Red Nose Day Actually (TV film) (2017)

Hezká nostalgická vzpomínka, která připomíná, kolik let už od Lásky nebeské uběhlo. Někteří zestárli/dospěli, někteří se téměř nezměnili (Bill Nighy, Rowan Atkinson). A Alan Rickman mi (nejen) tu moc chybí :(. Ale i tak jsem ráda apoň za pár minut s většinou z původní sestavy, trochu jsem se i zasmála (hlavně díky Hugh Grantovi na Hotline Bling - jeho tanec je čím dál lepší!). Ano, originální to nebylo, Red Nose Day Actually si asi moc často pouštět nebudu, spíš to beru jen jako pozdrav po 14 letech než jako film, protože porovnávat to s Láskou nebeskou, to je zbytečné.Tu si budu pouštět pořád a pořád dokola.

• 16.7.2017  22:01

Na začátku si říkáte, na co se to dívám, to bude zase nějaká česká trapná komedie, postupně se ale začnete chápat, že to možná má i nějakou myšlenku, a na konci máte pocit, že jste viděli něco vlastně docela dobrýho a duchaplnýho. Trochu tragikomedie, trochu film na zamyšlení.

• 11.7.2017  22:50

Nádherná romantická komedie - krásná chemie mezi Tomem Hansem a Meg Ryan, skvělá hudba, příjemná atmosféra knihkupectví, vipné momenty a grimasy, chvilky k zamyšlení, prostě nádhera.

• 5.6.2017  18:06
    Lví král (1994)

Nádharný příběh z kouzelné Afriky, která z tohoto filmu doslova dýchá už od prvních minut (nemalý podíl na tom má rytmický soundtrack Hanse Zimmera). Klasika, která zahřeje.

<< předchozí 1 2 3 4 5