hekla

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.5.2018  13:01

Parádní animák! Zabavné pro děti i dospěláky. "To infinity and beyond!"

• 11.5.2018  11:47
    Rain Man (1988)

Prostě nádhera! Neskutečný výkon Dustina Hoffmana, vedle Sigourney Weaver (Sněhový dort) nejlepší a nejpřesvědčivější autista filmové historie. A musím pochválit i Toma Cruise, na kterého se vedle Hoffmana často zapomíná. Jeho výkon je ale taky úžasný, klidně hodný nominace. Hans Zimmer tu svým hudebním debutem natáhl šňůru, na kterou od té doby věší jeden skvost za druhým.

• 10.5.2018  14:50

Celkem dobrá zápletka, a i když už začátku tušíte, kdo za tím je, aspoň nevíte, jak to provedl. Slušná atmosféra, pořád čekáte, co dalšího se odhalí, do toho mysteriózní hudba a perfektní Nicole, Mark a Colin, kterému tahle role skvěle padla, klidně by je mohl hrát častěji. Ovšem konec, ač byl velmi dojemný, dle mého mohl být úplně jiný. Výjimečně jsem nedoufala v happyend, ale v nové probuzení bez foťáku a jakéholkoli podezření. To by bylo scary. "Is this really our anniversary? - Yes. - Our wedding anniversary? - No."

• 22.4.2018  09:19
    127 hodin (2010)

Úchvatný snímek o jedním z nejsilnějších pudů člověka - přežít. Hrozně se mi na filmu líbila hra s kontrasty. Na začátku zřeštěná hudba a tempo spolu s riskováním, adrenalinem, arogancí a ledabylostí. Pak touha přežít, pokora, sebezpyt a čekání. Dechberoucí výhledy a prostředí, záběry se slunečními paprsky, flashbacky vs. tma, zima, žízeň, hlad, bolest, bezmoc, zoufalství, halucinace. Krásné vybarvené záběry (skok do vody) vs. amputace ruky (trýznivě autentická hlavně díky hudbě, která velmi nepříjemně navozuje pocit řezání nervů). James Franco měl velmi těžký úkol - hrát většinu času, sám na jednom místě, v podstatě jen obličejem není nejlehčí, ale jeho výkon byl bravúrní a velmi přesvědčivý. Stejně, jako celý film. Neskutečně sugestivní zážitek a pocitově velmi naplněný snímek. I přes poměrně krátkou stopáž, mi film přišel daleko delší, ale rozhodně ne nudný. Naopak. Na minimální děj je velmi napínavý. Fakt, že je tenhle snímek podle skutečné události, z něj dělá ještě působivější. Aron Ralston si vemi drsným způsobem sáhl na dno svého dna a 127 hodin z něj udělalo jiného člověka. Rozhodně si musím přečíst i knihu. "You know, I've been thinking. Everything is... just comes together. It's me. I chose this. I chose all of this. This rock... this rock has been waiting for me my entire life. In its entire life, ever since it was a bit of meteorite a million, billion years ago up there In space. It's been waiting, to come here. Right, right here. I've been moving towards it my entire life. The minute I was born, every breath I've taken, every action has been leading me to this crack on the earth's surface."

• 22.4.2018  08:21

Nenapodobytelný snímek, s parádní hudbou, nesmrtelnými gagy, originálním stylem vyprávění a výbornými hereckými výkony. I přesto mě to ale dech nevyrazilo. Bohužel.

• 13.4.2018  23:31

Silná romanťárna. Zpočátku lehce rozvleklé, pak se ale děj začne dramatizovat, přichází zvraty a koplikace, a dostáváme velmi podmanivý příběh z anglických dálek. Skvělé obsazení tří osudných mužů (Matthias Schoenaerts, Michael Sheen a Tom Sturridge) a samozřejmě Carey Mulligan, která nenápadně předvádí svůj um. Vše je podtržené atmosférou dobového venkova, přírody a nádherné hudby Craiga Armstronga.

• 13.4.2018  20:37
    Miroir, Le (2010)

Uf, na 6 minut velmi silný snímek, na jehož konci se nebudete cítit nejlépe. Mistrovská práce do detailů provedená a zatím jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem viděla.

• 7.4.2018  23:27
    Rozum a cit (1995)

Skvělé zpracování předlohy Jane Austen pod vedením Emmy Thompson, která byla úžnasná i jako Elinor. Stejně tak Kate Winslet, moc hezky jim to spolu sedlo. Mým favoritem je ale samozřejmě Alan Rickman. Kdo by se do něj nezamiloval, když nahlas předčítá knihy. A ten jeho pohled, když poprvé vidí Marianne! Celý film je dokreslený příjemnou typicky austenovskou atmosférou a romantickou hudbou. Rozum říká 4*, cit 5*.

• 1.4.2018  23:30

Opravdu příjemný film, krásná atmosféra, lahodný soundtrack, pár emočně silných chvilek, skvělí Matt, Scarlett, Colin a Maggie. Tahle zoo opravdu vykouzlí úsměv každém.

• 29.3.2018  19:35

Neví, co je strach. Neví, co je nebezpečí. Neví totiž vůbec nic. Aneb Rowan Atkinson alias Mr. Bond ve velmi vtipné, ztřeštěné, beanovské a oddechové (ne však nudné) verzi.

• 28.3.2018  22:33

Chci surfovat! Hned teď.

• 18.3.2018  09:45
    Room (2015)

Krásný, zase trochu jiný film, který vás vtáhne do světa dětského vidění, psychologie lidské duše, která byla uvězněná, a toho nejsilnějšího pouta matka - dítě. První část filmu je naprosto dokonalá, celý svět v jednom pokoji, vše skvěle nasnímáno z pohledu Jacka (nejen kamerou, ale i zvukově a vlastně vším), u druhé části filmu už mi něco chybí, ale nevím, co to je. Možná právě Pokoj, stejně jako Jackovi ;-). Výkon Jacoba Trembleyho je neskutečný, jsem zvědavá, čeho se od něj v budoucnu dočkáme. Jedinou chybou na kráse je fakt, že poznáte, že mu není pět. Velmi se mi líbila ale i Brie Larson, která zpočátku nevypadá jako nějaká velká herečka, ale postupně zjišťujete, že její výkon je téměř srovnatelný s Jackovým. A těm dvěma to spolu nádherně sedlo a jejich pouto bylo velmi opravdové. K 5* něco chybí, to ale může zmizet druhým promítáním.

• 16.3.2018  23:00

Velmi silný příběh o lásce a překonání těžké nemoci, silnější a emočnější o to, že je podle skutečnosti a také vzhledem k nedávným událostem. Eddie Redmayne předvedl opravdu dechberoucí výkon. Skvěle mu sekundují i ostatní hereci, příjemná hudba a skvělá režie. Nemám slov.

• 28.2.2018  20:55

Nemůžu začít jinak, než: Neskutečný Tom Hanks! Už od začátu byl (jako vždy) skvělý, ale ten konec mi vzal dech a stejně jako mnozí zde nechápu, proč nebyl nominován na Oscara. Famózní je i Barkhad Abdi, jediný jeho pohled a klepala jsem se hrůzou, vše bylo tak přesvědčivé. Předvádí neskutečný výkon, o to víc, že je to jeho první film. Opravdu hluboká poklona! A také všichni ostatní byli výborní. Úžásný adrenalin, emoce a napětí až do konce, tak jak to Paul Greengrass umí, skvělá hudba do toho. Velmi oceňuji, že tento film ukázal situaci i z pohledu pirátů, umožnil udělat si objektivnější obrázek a možná se i na chviličku vcítit do jejich situace. Očekávání byla vysoko, ale film je ještě předčil. Nejlepší schovávaná na lodi všech dob a US NAVY jsou prostě borci.

• 28.2.2018  18:12

Australská romantika s originálním pojetím, nádhernou přírodou, perfektním humorem, troškou dobrodružství, ale hlavně se sympaťákem Paulem Hoganem, krásnou Lindou Kozlowski a skvělou chemií mezi nimi. Moje srdcovka, proto 5*.

• 26.2.2018  18:03

Zdánlivě kriminální film, který je ale spíše o životě jako takovém. Smutný, protože vypráví o smrti a zlu, které existuje mezi námi i v nás samých, a nenávisti a nepochopení, které vedou ke konfliktům. Zárověň je to ale film krásný, protože je také o lásce, odhodlání, soucitu, přátelství a schopnosti překročit vlastní hranice. Tři billboardy stojí na skvělém scénáři a režii Martina McDonagha, který postupně poodkrývá, o čem tento film vlastně je a co se snaží sdělit, a neustále něčím překvapuje a šokuje. Frances McDormand je naprosto famózní a její výkon tak přesvědčivý, že mě celou dobu nenapadlo, že není Mildred Haynesovou, ale "pouze" herečkou. Woody Harrelson mě vyrazil dech svým hraním a začnu se o něj víc zajímat. Při pohledu na Sama Rockwella se mi hned vybavila Zelená míle, takže jsem ho automaticky brala jako odporného člověka, jeho výkon (a zejména proměna) byl ale výborný. Celý film je doplněno o velmi citlivou hudbu Cartera Burwella, náhernou přírodu okolo Ebbingu a několik emočně silných scén (rozhovor Mildred se srnou, dopisy...), při kterých jedno oko nezůstane suché, zaroveň se tu ale objevuje i skvělý humor (většinou černý) v tak neuvěřitelně sladěném tempu s tragedií a celkovým dějem, že i Shakespeare by se divil. Opravdu silný nezapomenutelný filmový zážitek, který si rozhodně zaslouží ne jednoho Oscara.

• 15.2.2018  19:41

Neskutečný Jack Nicholson a děsivá Louise Fletcher, vedle nich neméně užasní Brad Dourif, Will Sampson a Christopher Lloyd a vůbec všichni tak neskutečně přesvědčiví, na čemž stojí celý film. Bravůrní Forman, který vyzdvihl originál a díky dokonalému konci ho dalekosáhle předčil. Snímek je důležitým vzkaz pro společnost stejně jako oslavou svobody.

• 3.2.2018  21:34

Neskutečnej nářez! Akce po celou dobu, skvělé bojové scény, vizuální efekty a hlavně velmi zábavná hra s časem, kterou se Na hraně zítřka odlišuje od stereotypu akčňáků. Celou dobu máte pocit jako při střílečce, takže je film i velmi napínavý a autentický. Nechybí ale ani vtip. Prostě alfa-omega akčních filmů. Tom Cruise tu předvádí velmi slušný výkon (přerod z kancelářského vystrašeného vojáčka v drsňáka, co zachraňuje lidstvo, je opravdu podařený) a Emily Blunt to jako "Full metal bit**" neskutečně sluší. Chemie mezi nima by rozsekala i armádu Mimiků.

• 2.2.2018  23:05

Nejnapínavější a nejsilnější film podle skutečné události, který jsem kdy viděla. Paul Greengrass dokázal vytvořit nejreálnější obraz toho, co se 11. září stalo. Při sledování by se ve mě krve nedořezal a posledních 20 minut jsem nedýchala. Byla jsem součástí té hrůzy a prožívala všechny pocity s lidmi na palubě. Jelikož už na plátně to bylo děsivé, neumím si přestavit, jaké to byl v reálu. A ani se o to už nesnažím, film mi to přiblížil jak jen mohl a je důstojnou poctou všem, které tato událost zasáhla... Stále nemůžu uvěřit, že to byl jen film a ne realita, bylo to tak přesvědčivé (i díky neznámým hercům, kteří ale podávájí oscarové výkony). Neskutečné! Brr.

• 2.2.2018  16:11
    Počátek (2010)

Geniové Christopher Nolan a Hans Zimmer opět předvádí, co spolu dovedou. Každá minuta = perfektní filmařina, vše graduje až do nebesky nádherného Time. Tento film je novou laťkou pro sci-fi.

• 2.2.2018  15:20

Náhodné setkání dvou lidí, kteří nevědí, co s vlastním životem. Pár hezkých scén a dialogů, převážně smutné, trochu k zamyšlení. Krásná hudba Nicka Urata a samozřejmě skvělí Colin Firth a Emily Blunt. Něco víc ale chybělo, nezasáhlo mě to do hloubky. Škoda. Zde již zmiňované Ztraceno v překladu to "něco" v sobě má.

• 2.2.2018  12:19

I přes to, že tento film mohl být nudný, mě ani chvilku díky výbornému scénáři Anthonyho McCartena a režii Joe Wrighta nenudil a ukázal, že politická jednání nemusí být jen nezáživným tlacháním. Naopak. V některých chvílích přímo strhují pozornost (i přes minimu akce, tak jako jsme na ní většinou zvyklí v akčních filmech), především díky Gary Oldmanovi. To, co jako Churchill předvání, je neskutečné - podoba hlasu téměř nerozeznatelná od originálu. Pohyby, grimasy starého člověka tak přesvědčivé, že jsem velmi často zapomínala, že to je Gary Oldmana, i díky neskutečné práci make-up teamu. Klobouk dolů a Oskara sem. Bez Garyho Oldmana, ale i skvělé Kristin Scott Thomas, Bena Mendelsohna, Ronalda Pickupa, Stephena Dillaneho a Lily James by film nedosahoval zdaleka takových kvalit, jaké díky jejich úžasným hereckým výkonům má. A vyzdvihnout musím i hudbu Dario Marianelliho, který skvěle doplňuje atmosféru a napětí po celou dobu filmu. Jediným kazem na kráse pro mě byly některé historické nepřesnosti a nezmíněné okolnosti, které lehce zkreslují situaci, a kvůli kterým bohužel nemůžu dát plný počet.

• 29.1.2018  21:39

Vizuální lahůdka. Nepřekonatelná kamera Emmanuela Lubezkiho - neuvěřitelné záběry navozující pocit, že se vše odehrává kolem vás. Dokonalý střih, perfektní režie a atmosféra tak, jak to Alfonso Cuarón umí. Skvělí Clive Owen a Michael Caine, v takové roli, v jaké ho neznám. Námět velmi naléhavý, neměli bychom to brát na lehkou váhu... Možná mi tam trošku chybělo něco víc (obsahově), ale i tak 5*.

• 29.1.2018  17:56

Trocha romantiky, historie a zábavy v jednom originálním balení s příjemnými herci a staroanglickou atmosférou.

• 29.1.2018  17:54

Super, že se do toho někdo pustil, protože to muselo stát dost odvahy! Na to, že je Selský rozum dokument, mi tam ale chybělo trochu více podkladů, anylýz, srovnání,... protože pár výpovědí lidí není úplně nestačí. Vyjádření Agrofertu na začátku je top ;DDD. A z čeho mi fakt vstávaly hrůzou nebyla ani tak daná odhalení, ale velmi nevhodný "soundtrack" - to bylo fak masakroidní!!! Potenciál tento film má, ale provedení už tak skvělé není. Doufám, že to někoho nakopne a pustí se do pořádného dokumentu.

• 29.1.2018  17:39
    Kód Enigmy (2014)

Wow! Čekala jsem skvělý film a především výborného Benedicta, ale stejně mi jako vždy vyrazil dech a jedno oko nezůstalo suché. Tyhle role mu prostě neskutečně padnou a nikdo jiný by je nomohl zahrát lépe. Výborná byla i Keira Knightley, moc se k sobě s Benediktem hodili, a k tomu jim báječně sekundovali úžasní Matthew Goode a Mark Strong. Film je od začátku do konce strhující, a to především výborným prolínáním minulosti a "současnoti" a skvělým soundtrackem Alexandre Desplata. Příběh Alana Turinga mě neskutečně zasáhl - svou smutnou realitou i zpracováním.

• 29.1.2018  17:24
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Velmi působivý snímek, skvěle zpracovaný a na svou dobu zřejmě nadčasový. Oceňuji výběr herců a především Richard Thomas je naprosto dokonalý, skoro stejný jako v knížce. V porovnání s ní sice není tak emočně silný a chybí zde spousta myšlenek, v tom je kniha prostě dokonalá. Myslím ale, že film skvěle zachycuje podstatu, a po přečtení knížky je zážitek velkolepý. 4,5*

• 31.12.2017  13:25

Po filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vznikl v duchu prvníhu dílu další skvost české filmografie. Opět skvělá atmosféra, příjemné prostředí, vtip, opravdovost, chemie mezi postavami. Prostě dokonalá a srdcová záležitost.

• 31.12.2017  13:20

Klasika české komedie plná příjemné atmosféry, vtipu, opravdovosti. Chemie mezi Janou Preissovou a Františkem Němecem je skvělá, Tomáš Holý se stará o zábavu a hraje naprosto úžasně, skvělí jsou ale i Vlastimil Harapes a Jana Dítětová.

• 31.12.2017  13:13

Krátkometrážní sníměk ve kterém zažijete tolik dějových zvratů a překvapení jako v několika dvouhodinových filmech. Vše nabírá stále rychlejší spád, nechybí vtip a vždy, když už si řeknete, že už vás nic nepřekvapí, přijde další "šok". Skvělá parodie film noir s nádechem "vánoční atmosféry".

<< předchozí 1 2 3 4 5 6