hekla

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.2.2018  19:41

Neskutečný Jack Nicholson a děsivá Louise Fletcher, vedle nich neméně užasní Brad Dourif, Will Sampson a Christopher Lloyd a vůbec všichni tak neskutečně přesvědčiví, na čemž stojí celý film. Bravůrní Forman, který vyzdvihl originál a díky dokonalému konci ho dalekosáhle předčil. Snímek je důležitým vzkaz pro společnost stejně jako oslavou svobody.

• 3.2.2018  21:34

Neskutečnej nářez! Akce po celou dobu, skvělé bojové scény, vizuální efekty a hlavně velmi zábavná hra s časem, kterou se Na hraně zítřka odlišuje od stereotypu akčňáků. Celou dobu máte pocit jako při střílečce, takže je film i velmi napínavý a autentický. Nechybí ale ani vtip. Prostě alfa-omega akčních filmů. Tom Cruise tu předvádí velmi slušný výkon (přerod z kancelářského vystrašeného vojáčka v drsňáka, co zachraňuje lidstvo, je opravdu podařený) a Emily Blunt to jako "Full metal bit**" neskutečně sluší. Chemie mezi nima by rozsekala i armádu Mimiků.

• 2.2.2018  23:05

Nejnapínavější a nejsilnější film podle skutečné události, který jsem kdy viděla. Paul Greengrass dokázal vytvořit nejreálnější obraz toho, co se 11. září stalo. Při sledování by se ve mě krve nedořezal a posledních 20 minut jsem nedýchala. Byla jsem součástí té hrůzy a prožívala všechny pocity s lidmi na palubě. Jelikož už na plátně to bylo děsivé, neumím si přestavit, jaké to byl v reálu. A ani se o to už nesnažím, film mi to přiblížil jak jen mohl a je důstojnou poctou všem, které tato událost zasáhla... Stále nemůžu uvěřit, že to byl jen film a ne realita, bylo to tak přesvědčivé (i díky neznámým hercům, kteří ale podávájí oscarové výkony). Neskutečné! Brr.

• 2.2.2018  16:11
    Počátek (2010)

Geniové Christopher Nolan a Hans Zimmer opět předvádí, co spolu dovedou. Každá minuta = perfektní filmařina, vše graduje až do nebesky nádherného Time. Tento film je novou laťkou pro sci-fi.

• 2.2.2018  15:20

Náhodné setkání dvou lidí, kteří nevědí, co s vlastním životem. Pár hezkých scén a dialogů, převážně smutné, trochu k zamyšlení. Krásná hudba Nicka Urata a samozřejmě skvělí Colin Firth a Emily Blunt. Něco víc ale chybělo, nezasáhlo mě to do hloubky. Škoda. Zde již zmiňované Ztraceno v překladu to "něco" v sobě má.

• 2.2.2018  12:19

I přes to, že tento film mohl být nudný, mě ani chvilku díky výbornému scénáři Anthonyho McCartena a režii Joe Wrighta nenudil a ukázal, že politická jednání nemusí být jen nezáživným tlacháním. Naopak. V některých chvílích přímo strhují pozornost (i přes minimu akce, tak jako jsme na ní většinou zvyklí v akčních filmech), především díky Gary Oldmanovi. To, co jako Churchill předvání, je neskutečné - podoba hlasu téměř nerozeznatelná od originálu. Pohyby, grimasy starého člověka tak přesvědčivé, že jsem velmi často zapomínala, že to je Gary Oldmana, i díky neskutečné práci make-up teamu. Klobouk dolů a Oskara sem. Bez Garyho Oldmana, ale i skvělé Kristin Scott Thomas, Bena Mendelsohna, Ronalda Pickupa, Stephena Dillaneho a Lily James by film nedosahoval zdaleka takových kvalit, jaké díky jejich úžasným hereckým výkonům má. A vyzdvihnout musím i hudbu Dario Marianelliho, který skvěle doplňuje atmosféru a napětí po celou dobu filmu. Jediným kazem na kráse pro mě byly některé historické nepřesnosti a nezmíněné okolnosti, které lehce zkreslují situaci, a kvůli kterým bohužel nemůžu dát plný počet.

• 29.1.2018  21:39

Vizuální lahůdka. Nepřekonatelná kamera Emmanuela Lubezkiho - neuvěřitelné záběry navozující pocit, že se vše odehrává kolem vás. Dokonalý střih, perfektní režie a atmosféra tak, jak to Alfonso Cuarón umí. Skvělí Clive Owen a Michael Caine, v takové roli, v jaké ho neznám. Námět velmi naléhavý, neměli bychom to brát na lehkou váhu... Možná mi tam trošku chybělo něco víc (obsahově), ale i tak 5*.

• 29.1.2018  17:56

Trocha romantiky, historie a zábavy v jednom originálním balení s příjemnými herci a staroanglickou atmosférou.

• 29.1.2018  17:54

Super, že se do toho někdo pustil, protože to muselo stát dost odvahy! Na to, že je Selský rozum dokument, mi tam ale chybělo trochu více podkladů, anylýz, srovnání,... protože pár výpovědí lidí není úplně nestačí. Vyjádření Agrofertu na začátku je top ;DDD. A z čeho mi fakt vstávaly hrůzou nebyla ani tak daná odhalení, ale velmi nevhodný "soundtrack" - to bylo fak masakroidní!!! Potenciál tento film má, ale provedení už tak skvělé není. Doufám, že to někoho nakopne a pustí se do pořádného dokumentu.

• 29.1.2018  17:39
    Kód Enigmy (2014)

Wow! Čekala jsem skvělý film a především výborného Benedicta, ale stejně mi jako vždy vyrazil dech a jedno oko nezůstalo suché. Tyhle role mu prostě neskutečně padnou a nikdo jiný by je nomohl zahrát lépe. Výborná byla i Keira Knightley, moc se k sobě s Benediktem hodili, a k tomu jim báječně sekundovali úžasní Matthew Goode a Mark Strong. Film je od začátku do konce strhující, a to především výborným prolínáním minulosti a "současnoti" a skvělým soundtrackem Alexandre Desplata. Příběh Alana Turinga mě neskutečně zasáhl - svou smutnou realitou i zpracováním.

• 29.1.2018  17:24
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Velmi působivý snímek, skvěle zpracovaný a na svou dobu zřejmě nadčasový. Oceňuji výběr herců a především Richard Thomas je naprosto dokonalý, skoro stejný jako v knížce. V porovnání s ní sice není tak emočně silný a chybí zde spousta myšlenek, v tom je kniha prostě dokonalá. Myslím ale, že film skvěle zachycuje podstatu, a po přečtení knížky je zážitek velkolepý. 4,5*

• 31.12.2017  13:25

Po filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku vznikl v duchu prvníhu dílu další skvost české filmografie. Opět skvělá atmosféra, příjemné prostředí, vtip, opravdovost, chemie mezi postavami. Prostě dokonalá a srdcová záležitost.

• 31.12.2017  13:20

Klasika české komedie plná příjemné atmosféry, vtipu, opravdovosti. Chemie mezi Janou Preissovou a Františkem Němecem je skvělá, Tomáš Holý se stará o zábavu a hraje naprosto úžasně, skvělí jsou ale i Vlastimil Harapes a Jana Dítětová.

• 31.12.2017  13:13

Krátkometrážní sníměk ve kterém zažijete tolik dějových zvratů a překvapení jako v několika dvouhodinových filmech. Vše nabírá stále rychlejší spád, nechybí vtip a vždy, když už si řeknete, že už vás nic nepřekvapí, přijde další "šok". Skvělá parodie film noir s nádechem "vánoční atmosféry".

• 31.12.2017  13:04

Skvělý krátkometrážní film, má v sobě silný příběh, vtip a oheň. Do toho úžasná píseň Tango Santa Maria - Gotan Project. No a ta pointa! Člověk se pak jen hloupě usmívá.

• 31.12.2017  12:56
    Duše (2009)

Krásná animace, originální, trochu děsivé a pointa všech point.

• 31.12.2017  12:53

Jedno z nejpodivnějších zpracování příchodu Santa Clause. Skvělé gagy a grimasy Vincenza Nicoliho a Sebastiana Knappa. Originální a vtipné. 3,5*

• 31.12.2017  12:34

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek pro svou netradiční atmosféru, scénář, krásnou kameru a výpravu, kulisy a kostými. Ale hlavně díky skvělému obsazení. Dvojice Tatiana Pauhofová a Štěpán Kubišta je jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových dvojic, moc se k sobě hodí. Iva Janžurová jako bylinkářka a velmi příjemná, trochu rozpustilá pohádková "babička" je naprosto dokonalá, stejně jako důstojný, ale bezradný král Josef Somr. No a Csongor Kassai je jedním z nejlepších, necharizmatičtejších a opravdových luciferů všech pohádek. Jedině Jiří Lábus a Eva Holubová mi tu tak trochu vadí, kvůli tomu nemůžu dát 5*.

• 31.12.2017  12:22
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Trio Strach-Trojan-Dvořák je zárukou kvality, vtipu a dobré myšlenky, tato pohádka ani jedno nepostrá, také díky scénáři Marka Epsteina. Skvělí jsou i Filip Cíl, Jiřina Bohdalová a Dagmar Havlová a celková atmosféra pohádky.

• 31.12.2017  12:14
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Mě se pohádka moc líbila. Je originální, postavy se v ní mění (Zdeněk Piškula skvěle zahrál proměnu Ondry) a celkové obsazení je podařené. Myslím, že Jiří Langmajer je pro svou roli jako dělaný, stejně tak i František Němec, díky nim má peklo šmrnc.

• 1.12.2017  22:03

Přenádherné... "Good night, you princes of Maine, you kings of New England."

• 25.11.2017  21:26

Nádherný snímek plný citu a emocí, ale i vtipu a zamyšlení. Duo Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová je naprosto úžasné, jejich chemie a celkové doplňování působí hrozně příjemně a opravdově. A spolu s Emou jakoby z jiného krásného světa, prodýchnutého vánoční atmosférou a příjemnou hudbou. Víc takových filmů prosím, tohle opravdu můžu.

• 25.11.2017  21:09

Až na tochu delší začátek mě film absolutně pohltil. Nádherné záběry Jeruzaléma, Istanbulu, zasněžených vrcholků hor - to vše s jakousi patinou a nostalgií, krásná a citlivá hudba Patricka Doyla k tomu. Herec jeden lepší než druhý, osobnost za osobností, všichni velmi přesvědčiví. Poirot v podání Davida Sucheta je rozhodně nezapomenutelný, typický svým zvláštním vzhledem, působícím až komicky a asexuálně, přesto příjemně a přátelsky. Byla jsem zvědavá na jeho nové zpracování, protože jsem si Poirota ani jinak představit neuměla. Kenneth Branagh si mě ale jako jako Hercule Poirot naprosto získal. Působí mnohem opravdověji, ubylo komičnosti, ale vtipu ne, přibylo moudro a "akce". A na charisma a nezapomenutelný hluboký pohled jeho modrých očí byl byl potřeba další vagón. Celá detektivka graduje v krásný, citlivý a velmi rozporuplný konec stejně jako v předešlé verzi, přesto trochu jinak, a poslední záběry jsou emočně velmi silné, až lyrické. Kenneth Branagh řežíruje s poirotovská přesností a citlivostí a společně s úchvatnou kamerou a střihem se mu podařilo vzdát hold a oprášit jednu z nejlěpších detektivek Agathy Christie, což rozhodně nebyl lehký úkola, a možná přilákat mladší diváky na "starší klasiku". Klobouk dolů a na shledanou na Nilu. 4,5*

• 26.10.2017  17:57
    Pýcha a předsudek (TV seriál) (1995)

Naprosto dokonalé ztvárnění atmosféry knihy Jane Austenové, herci jako by se pro své role narodili, jeden lepší než druhý. Nemůžu nezmínit Jennifer Ehle, která je jako Elisabeth prostě dokonalá, a Colina Firtha, který je jediný opravdový a božský pan Darcy na světě (jen by se vážně měl zamyslet nad délkou kotlet). A ty pohledy mezi nimi! Po shlédnutí tohoto seriálu doceňuji Deník Bridget Jones ještě víc.

• 7.10.2017  21:50

Johnny Depp je absolutně úchvatný. To, jak se vcítil do role a dal Edwardovi život (spolu s pohádkovou hudbu Dannyho Elfmana), je nepřekonatelné. Tim Burton tohle prostě umí. Krásné, kouzelné, dojemné, smutné a velmi inspirující, pokud nevíte, jak ostříhat keře na zahradě. Až bude sněžit, vzpomenu si na Edwarda.

• 4.10.2017  21:29

Velmi zvláštní, odporná ale zároveň procítěná a jemná tragedie o pomstě, zatrpklosti, chtivosti, posedlosti, zvrhlosti a neštastných náhodách. Chvílemi úchvatná podívaná (umělecky a hudebně), chvílemi nechutné, drastické - možná až moc. Téměř celý film (až na rozzářené flashbacky a vysněné představy) ponurý, depresivní až za hranice možností - jak dějově, tak i prostředím a hudbou. Přitom ale celou dobu panuje nádech zasnění nad láskou, nostalgie, a množství emocí. Skvělé obsazení a celkové netradiční pojetí. Přesvědčivý Johnny Depp ztracený v minulosti a Helena B. Carter doufající v budoucnost - spolu jim to opravdu ladí (celkem i hudebně). A Alan Rickman k tomu jako třešnička na dortu (z čeho je vyrobený se radši neptám...). Velmi kontrastní rozporuplný film, který zaujme svou originalitou, zvratem (i zvráceností), vyprávěním a rozhodně zapůsobí a nenechá na sebe zapomenout. "At last, my arm is complete again."

• 1.10.2017  10:42

I přes Johnnyho Deppa, Helenu Bonham Carter, hlas Alana Rickmana, skvělou vizualizaci a hudbu mě prostě tahle burtonovka neomráčila, nicméně má svoje osobní kouzlo a originalitu.

• 27.9.2017  23:00

Geniální, originální, zábavné, dokonalé až do poslední maličkosti. Sympatická rodinka Bucketových, potrhlé děti zkažené svými rodiči, báječný svět čokkoládové tovarny, ale především nepřekonatelný Depp jako Wonka. A skvělé slovní obraty a narážky.

• 27.9.2017  19:11
    Single Man (2009)

Film stopáží krátký, ale zážitkem a emocemi přesahující své trvání několikrát. Asi nikdy jsem neměla tak subjektivní zážitek a neprožívala tolik empatie s hlavní postavou. Už od začátku jako bych byla v jiném časoprostoru, každý moment, každá scéna jakoby byla věčná, neopakovatelná. Každý detail jsem vnímala všemi smysly. Nevím, jestli to bylo nepřekonatelnou kamerou (kouř ze rtů, pohyby těla), zpomalenými scénami (jízda autem), ladným střihem, dechberoucí hudbou či faktem, že vše brzy skončí. Prožívala jsem poslední den spolu s Georgem jakoby v jeho kůži. Colin Firth předvedl něco, co jsem asi ještě nikdy neviděla. Každý jeho pohled, slovo, pohyb ve mě vyvolával proud emocí, vše tak přesvědčivé, citlivé a reálné. Myslím, že by mu měl být udělen titul Sir, když ne ten Oscar (což asi nikdy nepochopím). Jeden z nejsilnějších a nejcitlivějších zážitků mého filmového života.

• 27.9.2017  18:51
    Tanec s vlky (1990)

Čtyřhodinový tanec s vlky, indiány a přírodou plný lidskosti, citů, dojetí, hledání sama sebe, nezapomenutelných momentů, pomíjivosti. Kevin Costner natočil něco, co téměř nemá obdoby, jak délkou, tak amosférou. A sám podal asi jeden z nejlepších výkonů své kariéry spolu s Grahamem Greenem, který bude navždy indián všech indiánů. A ještě ta nádherná hudba a scenérie. Viděla jsem pouze director's cut a jiný kratší si nikdy ani pouštět nebudu, protože každá minuta tohoto filmu je prostě nezapomenutelná a vzácná.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6