Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

David Attenborough: Život na naší planetě

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Třešnička na dortu celoživotního díla Davida Attenborougha, kterou by měl ochutnat každý. Největší síla tohoto filmu je ve stručnosti, srozumitelnosti a údernosti. Tomuto úžasnému pánovi se za pouhých 83 min téměř dokonale podařilo poutavě vysvětlit to, co se jinak dá rozvíjet hodiny, dny a týdny, čímž snad pronikne i mimo klasický "funclub filmů DA". Jsem velmi ráda, že zde zaznělo to, co často nezaznívá - totiž že jde vlastně především o nás, ne o planetu nebo přírodu. Tyto argumenty snad konečně otevřou oči i větší části klimaskeptiků, které jinak "nějaký pralesy a orangutani" nezajímají. Těm doporučuji začít právě touto třešničkou. P.S. Trochu mi to atmosférou, vizuálně i sílou sdělení připomnělo dokonalý videoklip Johnna Cashe - Hurt: https://www.youtube.com/watch?v=8AHCfZTRGiI.

Dobrý ročník

Dobrý ročník (2006)

Nádherný pohodový film z krásné Francie. Kouzelné záběry, lahodný soundtrack, příjemná souhra herců v čele se skvělým Russellem Crowem a nádhernou Marion Cotillard. Moc příjemný atmosféra, trochu vtipné a trochu zamyšlení nad životem.

Otec

Otec (2020)

Nemám slov. Naprosto strhující. Velmi těžké téma, ovšem brilantně a jedinečně podané. Díky způsobu vyprávění se divák cítí jako Anthony a není úplně jasné, co se vlastně děje. U tohoto film si rozhodně neodpočinete, proženete slzné kanálky (nejednou) a The Father Vám ještě dlouho zůstane v srdci i hlavě. Anthony Hopkins předvádí absolutně dokonalé herectví (kam se hrabe Bittner!), a tento herecký koncert je jeho nejlepší počin kariery (ano, čtete dobře, Hannibal si odteď dělí druhou příčku s Mr. Stevensem). Nelze ale nezmínit i vedlejší herce (Olivia Colman, Rufus Sewell), kteří jsou stejně jako Vy spíše přihlížejícími diváky, ale dýchají v rytmu s hereckým koncertem Anthony Hopkinse a vyjadřují Vaše pocity. Dávám nejvyšší hodnocení i přesto, že, jak napsal novoten: „při představě, že mě s vlastním rodičem někdy čeká tohle, mám trochu potíž se vůbec nadechnout.“

Atlas mraků

Atlas mraků (2012)

Dvě a půl hodiny neuvěřitelného zážitku prolínajících se osudů lidí umocněný výborným soundtrackem. Skvělá myšlenka a její briliantní provedení, perfektní masky a kulisy.Nutné minimálně druhé shlédnutí pro "propojení všech životů".

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nejnádhernější film o naději a lidskosti. Famózní Tim Robbins a Morgan Freeman a geniové Frank Darabont a Thomas Newman a vůbec všichni, kdo se na tomto filmu podíleli. Velká poklona Stephenu Kingovi.

Počátek

Počátek (2010)

Geniové Christopher Nolan a Hans Zimmer opět předvádí, co spolu dovedou. Každá minuta = perfektní filmařina, vše graduje až do nebesky nádherného Time. Tento film je novou laťkou pro sci-fi.

Láska nebeská

Láska nebeská (2003)

Božská vánoční komedie a vlastně jedna z nejlepších komedií vůbec. Úžasné obsazení - herci jeden lepší než druhý. Povedené střídání mnoha dějových linií a jejich následné krásné spojení na konci filmu. Film má spád, je vtipný, dojemný, kouzelný. Jsou zde úžasné hlášky a scénky, kterým se budete smát ještě druhý den. Nebesky krásné.

Deník Bridget Jonesové

Deník Bridget Jonesové (2001)

Moje asi nejoblíbenější romantická komedie, kterou jsem viděla už ani nevím kolikrát a která mě vždy pobaví. Velmi vtipná, trochu ironická, skvělé gagy, ztřeštěný, ale i chytrý humor, a také příjemná hudba Patricka Doyla a úžasný výběr písniček. Neskutečné je i sladění všech scén a dialogů a dokreslení představ (vlčáci, svatba s Danielem, podrobnosti při představování...). O to je tento film ještě geniálnější, protože vyčerpal vše, co mohl s takou lehkostí a samozřejmostí vyprávění jako málokterý jiný. Renée Zellweger svým bravůrním výkonem vdechla Bridget život, a právě proto jí máte rádi takovou, jaká je. Colin Firth a Hugh Grant se skvěle doplňují a chemie mezi nimi je boží. A paralela s minisérií "Pýcha a předsudek" je naprosto perfektní - o to je tento film ještě lepší!

Ovládací panel
4 body

Reklama

Reklama