Fallout (2024) (seriál)

Fallout me usmev na tvari nevykouzlil, bohuzel. Jako fanousek 1 a 2 jsem musel videt serial, ale dvojku uz nedam. Nemaji na to, tohle je dalsi serial pro decka,  vsechno jenom jako. Vsichni jsou jak z druhe nebo treti kategorie vcetne nolana. Jasne krome Gogginse a Mlachlana, ale ti to vubec nezachránili. Z meho pohledu jsou na amazonu jeste o rad vetsi babraci nez netflus a to je teda co rict. Zkurvena americka kultura pro retardy, kdysi tak kreativni a hodna obdivu, ale ti lidi uz sou pryc a ti dnesni miri zcela neomylne na sestupne spirale ke dnu a my s nimi.

Sunshine (2007)

Uzasne i po letech, Boyle je genius.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Opravdu vam prijde dobra pointa, ze vyrazne vyspelejsi civilizace k nam ma priletet az za 400 let a jeji hlavni starost je, aby sme behem te doby nestali vyspelejsi jak oni, tak nam sabotuje vedeckou cinnost??? Abychom je neprekonali a sami je nevyhladili. Doufam, ze sem to spatne pochopil, protoze tohle je naprosto smesny a frasky, ktery se tvari vazne nesnasim. Po pravde vedecke scifi tohoto typu jsou hrozny. Malo fantazie, pribeh, ktery se toci kolem vedy, ale nic dalsiho za nim neni a neuveritelne nudne a ploche postavy. Tohle je neodpustitelný, driv se "bezne" točily serialy, kde bylo víc postav, ze kterých ste si mohli neco vzít a s něčím se ztotožnit.  Dneska jsou to casto vsichni do jednoho bezcharakterní nedomrlí nýmandi a nelze se u nich ztotožnit téměř s ničím. Nechcu vidět co jsou jejich diváci. PS: Teprve ted sem to pochopil, teze ze za 400 let dozene tu nepratelskou civilizaci, ze se pokrok ve skutenosti velmi zrychluje, to je to sci-fi. Bohužel na mě je to už moc hárd. Z mého pohledu k zádnemu urychlovaní nedochazí, naopak, je citit tezka stagnace, v lepsim případe, v horsím nástup degenerace. Chapu ovšem, že činan zvyklý na rýžová pole to může vidět jinak, je bohužel mimo.

Duna: Část druhá (2024)

Rukopis Villeneuva je vidět všude. Mě vyhovuje jenom částečně. Čekal bych prostě víc. Bohužel trošku nám ten scénář upravili oproti knize. Řekněme si to na rovinu Villeneuva Duna je prázdná, podobně jako Avatar, schází tomu emoce, lidský rozměr a vnitřní energie. Postavy strašný, sterilní, bezduchý. Vrcholem je zendaya, na pohled sympatická dívka, jenže neumí vůbec hrát. Ten kdo zná knižní Dunu, tak s tímto nemůže být spokojený. Dnešní lidi vnitřní smysl vůbec nezajímá. Každopádně vzhledem k minutáži to uběhlo rychle, hvězda navíc, jinak by to bylo za tři a bez pardonu. PS: Tenhle film je obrovským poučením v tom, že je velmi bláhové těšit se na zfilmování špičkových románů. Šance, že to někdo udělá "správně" je velmi malá. PS2: Lynch je jako režisér úplně jinde.

Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda) odpad!

Bohužel tohle nepůjde vyléčit jinak než ignorací. Pokud dostávají prostor neschopní, tak vzhledem k tomu, že i dřív to bylo s americkou produkcí velmi vachrlaté a ti skvělí jen horko těžko vyvažovali průměr, tak dnes to v praxi znamená drsnej odpad, který je vám předkládán na podnose jako něco přínosného, ale ve skutečnosti ty duše , který se za tím skrývají jsou celé nahé a není to pěkný pohled.

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Extremne skvely, mozna az nejlepsi. Zivotni moudra, ktery nejsou jen blaboly.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Vlastne to bylo hodne dobry. Ve svetle soucasne holywoodske prodkuce extra nadprumer. Nejlepe se asi hodi slovo zdravy.

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Prvni serii hodnotim velmi dobre. Je to originalni a prinasi to nektere prvky, ktere se moc nevidi. Ovsem od druhe serie to jede z kopce a rychle.

Ahsoka - Část 4: Ztracení Jediové (2023) (epizoda)

Lituju fanousky Star Wars, jsou už jako kozy, nepoznají mrkev od petržele. Na seriály z tohoto univerza se nebude vzpomínat v dobrém, Andor to trošku podržel, ale ten se přece jenom dost vymyká, po zbytku za pár let neštěkne ani pes a koukání na ty výtvory bude považováno za formu sithského mučení.

Nabídka (2022) (seriál)

Pokud jste fanoušci filmového Kmotra a máte to nakoukaný, tak je tohle seriál pro vás. Musím říct, že jsem to nečekal, ale tenhle seriál byl jak úder na solar. Naprosto skvělý scénář a pro mě jeden z nejlepších seriálů celé dekády. V dnešním marasmu, kdy se lidi dobrovolně koupou v bahně a domnívají se, že jsou u moře, je to prostě zázrak jak z jiné planety.