MIMI.kry

MIMI.kry

Česko

14 bodů

Můj deníček

<< předchozí 1 2 3 4 5
 • 9.5.2020 v 04:56

  Neviňátka. Duchařina, psychologická hra nebo mnohovrstevný příběh?

  Je skutečně chlapec posednutý duchem hříšného sluhy, který tělo a osobnost dítěte zneužívá pro své potřeby? Je staropanenská, nábožensky založená guvernantka s potlačovanou sexualitou skutečně příčetná? Nepřeměňuje se náhodou sama do podoby dávno zesnulé, vášní posedlé ženy? Nedusí druhé svými bludy nebo je skutečně tou čistou a nevinnou? Kdo je tady neviňátkem a manipulujícím, ona, děti, hospodyně nebo nikdo? Neviňátka je film, ve kterém se zdánlivě moc neděje. První polovina filmu má idylické prostředí, odehrává se v létě v nádherném paláci a překrásné zahradě. Nákladné šaty a například nenápadně naznačený zájem o svého zaměstnavatele jako by diváka navnazoval na mírně utahané melodrama. Možná se toho tady děje hodně, ale pod povrchem, neokatě a interpretací může být několik. Musím si přečíst předlohu Henryho Jamese Utažení šroubu, třeba budu vidět příběh ještě jinak.

  Zásadní film, z něhož se čerpalo v mnoha dalších hororech. Například zdánlivě nevinné děti, neklidné duše dávno mrtvých sloužících, vynervovaná guvernantka na odlehlém místě, v zámkoidním domě s mnoha komnatami, která buď v domě odhalila duchy nebo jí jenom hráblo.

  Na fotce je polibek guvernantky s Milesem, poněkud delší a vroucnější polibek, než je na dítě obvyklé. Nebo se to guvernantce všechno jenom zdá?  

  Neviňátka. Duchařina, psychologická hra nebo mnohovrstevný příběh?
 • 3.5.2020 v 18:44

  Znovuotevření knihoven + nejkrásnější knihovna na světě Klementinum

  Po protikoronavirových opatřeních se v ČR zítra zase otevírají knihovny, alespoň v mém městě, v některých městech je už zprovoznili před týdnem. Knihovny mi znatelně chyběly.

  Ilustrační foto není z té, kam běžně chodím. Jedná se o krásnou barokní knihovnu Klementinum, kde jsou uložené knihy od začátku 17. století. Sloupec dole je citace z idnesu - článek Nejkrásnější knihovny světa:

  Čtenáři oblíbeného amerického serveru Bored Panda rozhodli, že nejkrásnější knihovna na světě je v Praze. Barokní knihovna pražského Klementina z roku 1722 si získala nejvíc obdivovatelů a porazila dalších 154 budov. V Klementinu je uloženo 20 tisíc svazků převážně cizojazyčné teologické literatury.

  Znovuotevření knihoven + nejkrásnější knihovna na světě Klementinum
 • 3.5.2020 v 04:35

  Foto z natáčení - Veřejný dům hrůzy (The Seasoning House)

  I když horor Veřejný dům hrůzy vypráví o krutých zážitcích několika dívek, samotné filmování si herci zjevně užili. Z fotografií je vidět dobrá nálada, přátelství a nadšení, včetně poskytnutých rozhovorů.

  Pro obě mladé herečky, které v tomto filmu debutovaly, to byl úspěšný krok do uměleckého světa. Rosie Day za svojí hlavní roli hluchoněmé Angely dostala několik hereckých cen a její filmová kamarádka Vanya, skutečným jménem Dominique Provost-Chalkley, od tohoto roku, tedy od r.2012, začala dostávat role v seriálech, filmech a zahrála si v témže roce i v muzikálu.

  Tento již 8 let starý film jsem si nedávno připomněla a tak jsem trochu zapátrala po osudech hereček. Pro případné zájemce uvádím více informací v biografiích, které jsem dnes oběma ženám vytvořila.

  Na snímku je mezi oběma herečkami režisér a scénárista Paul Hyett.

  Filmové ceny:

  Hororový thriller Veřejný dům hrůzy získal několik filmových ocenění. Mezi filmové ceny patří Cena kritiků udělená na mezinárodním filmovém festivalu Fantasporto, který je každoročně organizovaný v portugalském Portu. 
  Další cenu kritiků získal na festivalu Mile High Horror Festival v Denveru v Coloradu.
  Festivalové ceny si odvezl i z Bragacine IFF, pořádaným opět v Portugalsku. Tam získal  cenu za nejlepší film, nejlepšího režiséra (první zrežírovaný film a první scénář režiséra a scénáristy Paula Hyetta)  a nejlepší herečku ( Rosie Day).

  Na herečku Rosie Day, pro níž byla tato role první filmovou příležitostí si vzpomněli ještě na hororovém filmovém festivalu Screamfest LA a ve Fantaspoa v Brazílii.

   

  Foto z natáčení - Veřejný dům hrůzy (The Seasoning House)
 • 22.2.2020 v 07:10

  CITÁTY O UTRPENÍ

   

  „Čekání je bolestivé. Zapomínání je bolestivé. Ale nevědět co dělat je nejhorším druhem utrpení.“ —  Paulo Coelho

   

  „Smrt je odpoutáním od všech bolestí a hranicí, kterou naše utrpení již nepřekročí. Smrt nás ukládá do toho klidu, kde jsme spočívali před svým narozením.“ —  Seneca

   

  „Naděje je nejhorší zlo, protože prodlužuje lidské utrpení.“ —  Friedrich Nietzsche

   

  „Nejvíc utrpení způsobil člověk člověku proto, že byl přesvědčen o věcech, které se ukázaly být nepravdivé.“ —  Bertrand Russell

    

  „Tisíce lidí, kteří se pokládají za milovníky zvířat, zasedají několikrát denně ke stolu, aby si vychutnali maso tvorů, kterým byla nejprve odepřena možnost radovat se ze života a kteří posléze podstoupili děsivé utrpení a hrůzy na jatkách.“ —  Jane van Lawick-Goodall

   

   

   

   

   

   

  CITÁTY O UTRPENÍ
 • 24.9.2019 v 13:10

  SEZNAM FILMŮ, KTERÉ BYCH RÁDA VIDĚLA V ŽÁNRU - HISTORICKÉ, ŽIVOTOPISNÉ, NÁBOŽEN.

  CHCI SE PODÍVAT NA: Intolerance, Bratr Slunce, sestra Luna, Attila (2001), Ve jménu Říma, Věk zrady, Romulus a Remus, Pád říše římské, Hornblower - Rovná šance, Ivanovo detstvo, Glory, Španělská princezna (TV seriál)

   

  ZNOVU SE PODÍVAT NA: Pompeje, Podzemi, Země nikoho,

  SEZNAM FILMŮ, KTERÉ BYCH RÁDA VIDĚLA V ŽÁNRU - HISTORICKÉ, ŽIVOTOPISNÉ, NÁBOŽEN.
 • 20.9.2019 v 13:46

  Všechny ostatní žánry, tj. DRAMATA, filmy s erotickými prvky atd.

  CHCI SE PODÍVAT NA: Spring Breakers, Whore,  Na špičce jazyka, Vojakovo dievča

  Katie se loučí, Pose, Fitoor - (2016), Sexy Baby, Vždyť já jsem roztleskávačka, Děti ráje, Pod vlivem lásky, Berlínský syndrom, The Nightingale, Orange Is the New Black

   

  DRAMATA: Hlupák, Cesta domů z roku 1999 - Čína, 

   

  NEVŠEDNÍ LÁSKA, EROTIKA, SEXUALITA: Život Adèle, Showgirls, 

  Všechny ostatní žánry, tj. DRAMATA, filmy s erotickými prvky atd.
 • 15.9.2019 v 00:58

  SEZNAM FILMŮ, KTERÉ BYCH RÁDA VIDĚLA V ŽÁNRU HOROR ČI KRIMI

  DOSUD NEVIDĚNÉ HORORY, THRILLERY, KRIMI APOD.: HITY PODZIMU 2019 Zombieland: Rána jistoty + JOKER

  DÁLE: Grindhouse: Planeta Teror, Cellular, Thriller - drsný film, Polednice, Domácí vězení, Memento, Maniak, Pastýřova panenka, Shutter, Podivná barva slz tvého těla, Ex Machina, Diplomová práce, Torzo, La influencia - horor ze Španělska, Odpojit - co vše nám může internet vzít, Visceral: Entre las cuerdas de la locura - drsný horor, vyšinutý boxer, He's Out There, Konkurs, Karneval duší, In Fear - Labyrint strachu (2 ztraceni v lese, Dagon - hororové fantazi, vodní přízraky
   

   

  ZOPAKOVAT SI: 

  Úplné bezvětří, Devátá brána

  SEZNAM FILMŮ, KTERÉ BYCH RÁDA VIDĚLA V ŽÁNRU HOROR ČI KRIMI
 • 13.9.2019 v 00:10

  "Tady je teď tvůj domov! Jiný nemáš."

  Z oblíbeného gotického filmu Crimson Peak.

  "Tady je teď tvůj domov! Jiný nemáš."
 • 12.9.2019 v 22:36

  Jennifer's Body

  Že by komediální horor Jennifer's Body byl pořád jen nevinná sranda, to se říci nedá. Napoprvé se mi film nelíbil, dokonce jsem ani nedokoukala, zdál se mi až lehce slaboduchý. Až napodruhé jsem v něm objevila jisté hrůzostrašné kouzlo a užívala si  atmosféru teen. Film má dobré obsazení a hezky se na ty líbivé tvářičky kouká. Líbí se mi, že je okrajově o rockové skupině a jejich fanynkách. Oddechová záležitost spíše pro náctileté než pro starší diváky.

  Jennifer's Body
 • 10.9.2019 v 02:26

  HRA O TRŮNY

  Velmi se mi líbila první až šestá řada. Zbytek však podle mého neměl vznikat, už ani zdaleka nedosahuje kvalit předchozích dílů. 

  V tomto seriálu bylo plno pozoruhodných mužských hrdinů, ať už v hlavních či vedlejších rolích. Největšími oblíbenci se pro mě stávají Jaqen H'ghar a Tyrion Lannister. 

   

  HRA O TRŮNY
<< předchozí 1 2 3 4 5