MIMI.kry

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.12.2020  23:48
    Láska nebeská (2003)

Trapný, plytký, chladný, vykalkulovaný, odporně laciný kýč plný nejlacinějšího klišé, u kterého jsem pokaždý usnula nudou a otráveností, šlo to úplně mimo mě. Na jeden vtip tisíc trapných, kdy jsem jenom pozvedla obočí a vydechla: "Proboha! Cooo na toom kdooo vidíííí?????" Blbost, hloupé, naivní, nereálné, rádoby sladké. Nezáživný, nudný, rozkouskovaný, předvídatelný film, kterému se nedá věřit vůbec nic. A ty roztrhané příběhy, z jednoho se skáče do druhého, podivně poslepované do jednoho celku. Jeden z nejhorších romantických filmů a komedií, které jsem kdy viděla. Utahaná příšernost, už nikdy víc. Strašný. Nenapadá mě nic, co bych tady mohla pochválit.

• 15.11.2020  02:02

Stále mi to baví, i když je tahle epizoda míň dramatická a předvídatelnější než předchozí. A pointa v poslední minutě? Jako k té to spělo od začátku dílu, celej díl nás na tuhle pointu od počátku připravoval, možná až příliš okatě. Pořád je podezřelých několik, a jestli jeden z nich třeba je..., (nechci spolierovat), jedině dobře, ubíralo by se to díky této možnosti zajímavým způsobem.

• 23.10.2020  06:17
    Sløborn (TV seriál) (2020)

Poměrně napínavá a uměřeně zábavná jízda. Na odlehlém ostrově je městečko a v něm komunita všelijakých týpků. Od obyčejných puberťáků až po náctileté kriminálníky, kteří se tady mají převychovat. Je tu dost prostoru i pro postarší dospěláky, od přestřelené, ale vtipně hláškující zkarikované figurky feťáckého spisovatele, který není schopný pokračovat ve své literární práci až po postavu nervního policisty. Ale zas taková bžunda to pořád není. Ve světě se rozšířila smrtelná choroba, která se docela podobá koronaviru a snadno se přenáší z člověka na člověka. Povedené drama, zpočátku bych ani neřekla, že se jedná o sci-fi, je o nezodpovědnosti některých lidí, o postoji k závažnému problému, o životě. Vystihuje to náladu ve společnosti. Nic složitého, přesto seriál kolem diváka neprošumí, aniž by se alespoň nad něčím na chviličku nezamyslel. Do postav jsem se snadno vžila. Díváme se na pár dní těsně před vypuknutím katastrofy, na první oběti, potencionální nakažené, vše prošpikované dramatem i odlehčenou stránkou života. Postupně se přitvrzuje a seriál nabírá tragičtější, tesknější až apokalyptickou ráz. Tohle se skopčákům celkem povedlo.

• 25.9.2020  21:47

Druhý díl se mi líbil víc. Větší spád, jednoduchý, nenáročný kousek na páteční večer. Docela se těším na další díl, i když je to prošpikováno jedním klišé za druhým. Přesto krátce pobavilo.

• 25.9.2020  18:01

Plno patosu a neoriginálního klišé. Povrchně načrtnuté postavy i svět po 3.světové válce.

• 5.9.2020  14:11
    Away (TV seriál) (2020)

Vesmír, kosmonauti, případně kolonizace jiných planet mě zajímá, ale tenhle seriál Netflixu o misi na Mars zrovna moc nevyšel.Téma skvělé, akorát by to chtělo zpracovat jinak a lépe. Z Měsíce, Marsu ani vesmíru jsem toho moc neviděla, zato tunu nepřesvědčivého patosu a banálnosti plného vět jako: "Jsem na svojí rodinu moc hrdá, miluju vás," v každém díle, přitom potoky slz a vykonstruovaných rádoby emocí a nudných, nicneříkajících vzpomínek třeba na první krůčky své dcery nebo nemoc manžela, koho tohle ve sci-fi seriálu interesuje? Ano, je lepší se nehádat a je lepší svět bez válek, ale takovéto moudra víme i bez tohoto seriálu. Skoro až úsměvný, laciný a naivní kýč.Viděla jsem skoro výhradně jen záběry z rodné planety nebo interiér kosmické lodi, kosmos jsem zahlédla jen na pár sekund a ještě z rychlíku. A ty rádoby potíže z lodi bez jakékoli gradace nebo napětí? Raději bez komentáře. Dávám půlku hvězdy za námět, první cesta kosmonautů na Mars. Jinak je to vážně dílo. :)

• 25.8.2020  19:16
    Biohackeři (TV seriál) (2020)

Vcelku pohodové scífko pro mládež. Trochu crazy studenti, jejich společné bydlení a pařby, lásky, vynálezy, výzkum, špetka thrilleru, další pomsta zhrzené dívky za starou rodinnou křivdu. Úsměvné, milé, jinak nenáročné, průměrné, protože samotný příběh tedy nic moc. Pro příjemné a lehké letní večery TV seriál jako dělaný, místy mírně napínavé. Logiku neřešte a pobavíte se. :)

• 20.8.2020  18:33
    Skin Walker (2019)

Je to divný film o vyšinuté ženské. Skin Walker je zvláště v druhé polovině nepřehledný a chaotický, kdy se v rychlém sledu míjejí pokroucené vzpomínky, obrazy a představy šílené ženy. Střih mi připomínal blikající, rozbitou žárovku a podobný rádoby moderní, art. přístup mi byl nepříjemný. Ne že by divák netušil o čem to asi je, že možná není všechno tak, jak se zpočátku zdá a že by nedával vůbec žádný smysl. Potíž je v tom, že kdyby se mi někdo zeptal, co mi sledování tohohle dílka přineslo, řekla bych hlavně tíživej pocit a zbytečnou depku. Vžívat se do myšlení a dostávat se do kůže nemocného člověka není opravdu nic zábavného, pokud se tak neděje alespoň hlubší, psychologičtější a umělečtější formou. Nevím, jestli je to přímo na odpad, ale osobně nějak nevím, za co bych měla dávat alespoň hvězdičku.

• 14.8.2020  17:24
    Spoutaná láska (TV seriál) (2019)

Romantická, historická, i když místy poněkud drsnější telenovela pro ženy. Potěšilo mě, že sem dorazilo výjimečně i něco z Ukrajiny. V rámci melodramatického žánru Spoutaná láska není ani žádná pecka ani úplné dno. Tento historický TV seriál o nevolnících i boháčích zatím vypadá na oddechovou, lacinější, pro někoho možná i poněkud nemoudrou zábavu, u níž se dá především relaxovat. Nebudu dále sledovat, proto hvězdičkově nehodnotím. Je to prostě zjednodušená pohádka, z hlediska historických filmů jasný podprůměr, ne tak z hlediska telenovel a oddechových, nenáročných filmů s nepříliš duchaplnými rozhovory a mnohými klišé. Některé scény se útlocitným divačkám nemusí líbit (bičování dítěte, znásilnění služebné), jindy je to přeslazené.

• 8.8.2020  15:50
    Husk (2011)

Bezduchá duchařina s vraždícími strašáky, nic víc. Zábavné to nebylo a žádný zážitek, ani vizuální, mi to nepřineslo. Další zbytečný film.

• 8.8.2020  00:31
    Frozen (2010)

Thriller to není, film má spíše komediální prvky. :) Místy to bylo tak naivní, že jsem se neudržela a musela se přinejmenším mírně pousmát.

• 31.7.2020  20:43
    Smrtící posedlost (TV pořad) (2016)

Vydělat se dá na všem a naivita některých lidí je nekonečná. Zak Bagans si plní celoživotní sen a zakládá si v LA byznys, u kterého se nemusí ani moc myslet ani moc makat. Nekoukatelná blbinka o jednom zvláštním podnikateli a naivních lidech, kteří mu to žerou i s navijákem.

• 30.7.2020  00:11

Tohle už je fakt slabé. Žádné napětí, nepřesvědčivé prostředí, nulová atmoška, taková umělohmotná slátanina. A přitom tento seriál býval taková pecka!

• 11.7.2020  12:19

Rodinná vila, která vypadá spíše jako tajuplný zámeček ze strarých dobrých, nostalgických časů (místy sice už trochu chátrající) je nejvyšší devízou jinak nepříliš zajímavého, pomalu plynoucího hororu. Grétiny kamarádky a kamarádi se chovají k rodovému majetku jako arogantní pitomci, zděděného Grétina majetku si neváží a chovají se přezíravě k domu či ho dokonce poškozují, služce se vysmívají (poničený obraz, utopená kočka, "můj pokoj je hnusný, chci hezčí, tohle je fakt bizár," chování na kolaudační párty...). Moje sympatie si nezískali. Výběr některých herců Ok, tři ze čtyř kamarádek jsou celkem obstojné, jiní příšerní ( snad padesátiletej exot s kšiltovkou (jakou mladou holku by asi tenhle postarší šašek oslnil?), dále nevěrný Grétiný přítel, co se chová jako idiot,, nesympatická drsňačka s dvoubarevným přelivem...(. Chování lidí neovliňuje jen speciální atmosféra a tajemný vliv domu, jsou to prostě povrchní městský hejsci, kteří si ničeho neváží). Nemám v oblibě duchy a jejich zasahování do světa živých, ale tady jsem jim skoro fandila. Když někomu spadne milionové dědictví zcela bez práce do klína a pozve si partu hejsků, kteří nad tím ohrnují nos, do starobylého prostředí se nehodí a začnou památku demolovat místo aby toto historické, rodové sídlo postupně dávali do pořádku a zušlechťovali ho, ať z něho vysmahnou a a přenechají ho raději těm, kteří si domova umí vážit. Klidně i duchům. P.S. Fandím záchraně nedoceněných, chátrajících nemovitostí a architektury + odkupu historických památek, o které se dědicové nestarají, proto jsem na toto téma docela citlivá. Možná jsem v hororu kvůli tomuto postoji viděla i věci, o kterých jiní diváci nepřemýšlí, toto téma ve mě zarezonovalo. - Podívám se ještě na originál z roku 1975 a jsem zvědavá, jestli má taky tak působivej vizuál a obstojnou atmosféru starobylého domu.

• 9.7.2020  23:33

Místy to trochu zábavné bylo, většina vtípků se ovšem moc nepovedla. Jako komedie a parodie na horory snad, strašidelné to moc není. Nejvtipnější je závěrečná hláška dvou pseudomilenců: "Nikdy na tebe nezapomenu." "Já na tebe taky ne. Možná po pár letech intenzivní psychoterapie ano." :) Není to úplný průšvih, není to ani žádná sláva, prostě taková oddechová kravinka o nešikovných pakách. :) Dávám 35%.

• 9.7.2020  19:26
    The Divide (2011)

Myšlenka filmu je dobrá, o tom, co s lidmi udělá bezvýchodná situace, izolace, vypadnutí z normálního sociálního prostředí, nedostatek jídla, strach o zdravotní stav (evidentně byli ozáření, časem se to začalo viditelněji projevovat), psych.tlak, jak se v extrémní situaci rychle dokáží změnit či zdůraznit i určité osobnostní rysy apod., jak někdo zneužívá situace... Bída z lidí vlky činí a vlky z lesů ženě hlad, že ano. Všechno ovšem přetluče strašná depka a pocit bezmoci, který se přenese na diváka. Taky bylo zvláštní, proč museli být zlikvidováni někteří lidé, kteří mohli být pro skupinu přínosem, nicméně s přimhouřenýma očima se dá uznat, že skupina mohla být třeba paralyzovaná strachem a proto se nezmohla na obranu proti těm největším padouchům. Ne že by se nad filmem nedalo přemýšlet nebo že by byl o ničem, ale byl zatěžující, musela jsem občas některé scény trochu přetáčet. Nevydýchávala jsem to, fakt psycho. A souhlasím, jo, většina lidí jsou v nouzi bezohledný, nebezpečný a iluze si o lidstvu jako takovém nedělám. Ještě že existují výjimky. Souhlasím s těmi, co tady píšou, proč nebyla vysvětlená ta laboratoř s dětmi a některé další věci. Za mě emočně silný film, pocitově ovšem velmi nepříjemný. Znovu si ho proto nejspíš už nepustím a i když mi není lhostejný, přemýšlet o něm nechci.

• 6.7.2020  23:31
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Na toto téma dosud nejlepší seriál, jaký jsem viděla. Příběh vidíme z několika perspektiv a obou stran barikád, včetně záporáků a klaďasů na obou stranách. Dramatické, vždy jsem byla hodně zvědavá na další díl. Napínavé, dalo se nad tím přemýšlet. Některé chybičky by se našly, třeba trošku lépe rozpracovat proč se ty dívky nechaly tak snadno zradikalizovat a nechat ze sebou tak snadno manipulovat, kromě nevyzrálosti (nejsrozumitelnější by to bylo u té nepříliš pohledné dívky vyrůstající u alkoholika, rozháranější studentky bez zázemí, naprosto nepochopitelný pak byl postoj u 13-leté dívky, která zůstala zcela sama na neznámém území bez znalosti Koránu, místo slíbeného luxusního ubytování tvrdé rozčarování, chovali se tam k ní chladně, nerozuměla arabsky jedinému slovu, chtěli jí provdat za starého dědka a ona tam přesto musí zůstat za každou cenu? Jaká holčina by za těchto podmínek chtěla v zaostalé a nebezpečné Racce zůstat, osamocená, zmatená a zcela bez zázemí?). Navíc Ibbe, který verboval mladičké dívky a uměl to s nimi, neměl charisma. Opravdu mohli pro tuto roli vybrat trochu zajímavějšího herce, působil sice jako jako autorita, zdánlivej slušňák, ale mohl by přitom mít i trochu přitažlivou fasádu, ne, když z něho byly ty naivky tak paf...:) Taky závěr už nebyl uvěřitelný, na takové riziko by po všech těch útrapách Pervin nepřistoupila, veliký obrat v chování jejího labilního, slabošského manžela... Ovšem zase tím mohli otevřít téma o tom, že i policie zneužívá lidí, svých informátorů a v nouzi nezná hranice ani nemá meze. I přes občasné zjednodušení a chybičky jsem byla spokojená. Jsem ráda, že vznikl seriál, který po pravdě přiznal, že soužití odlišných kultur je mnohdy problematické, zvláště když se menšina odmítne přizpůsobit celku, nicméně i tak nejde všechny házet do jednoho pytle. Sečteno, podtržneo: výsledně velmi dobré téma i zpracování!

• 6.7.2020  20:10

Amusement má i lepší chvilky, jeden dva dobré nápady, pár pohlednějších herců a místy i správnou, trestuhodně nevyužitou atmosféru. Zajímavější mi přišla druhá polovina filmu. První polovina filmu včetně klišoidního strašidelného klauna naprosto nezajímavá a tisíckrát omletá. Mnohem zajímavější je ztracená kamarádka, "hotel" ve starobylé vile, eklhaftové zašívání živých obětí do matrací, zhroucená holka v potrhaném triku a strašidelné vězení s množstvím cel na konci filmu. Nejotřesnější na Amusementu je jednoznačně odbytý scénář bez originálního příběhu, podivně poslepované krátké příhodičky a absence základní logiky. Přišlo mi, jako by někdo při vytváření příběhu nějakému amatérskému psavci řekl: "Je to horor, nemusí to dávat smysl, prostě něco rychle sepiš, hlavu si s tím nelamej." A on si nelámal. Takže holka s mobilem v ruce vidí zaměstnance celého od krve před hotelem, kde se ztratili její přátelé a nezavolá na policii, ale tajně tam vejde a jde je na nebezpečné místo hledat. Nebo důvod pro mstu je tu demonstrován naprosto nepochopitelným příkladem (řeknete někomu, že týrat zvířata není legrační a on po vás kvůli této minipříhodě půjde po celej život, dokud vás úplně nezničí? Na konci je ještě jeho důvod k pomstě laxně "dovysvětlen" jednou větou). To je ovšem to nejmenší, film působí nesoudržně a má jedinou myšlenku. Objevují se podivné, naprosto zbytečné postavy, které záhy zmizí, aniž by v lobotomickém, podivně poslepovaném příběhu několika dívek sehráli roli. Nedotažené, odfláknuté, naivní, ještě jednou silně nedotažené, hodně odfláknuté a nedomyšlené, škoda, škoda té atmosféry a jistého potenciálu, který by film při lepší práci přece jen měl. Škoda, že si s příběhy někdo více nepohrál, nevychytal ty originálnější nápady, nezdůraznil je, nezkusil se chvíli nad papírem s tužkou zastavit a trošičku popřemýšlet nad tím, co píše. A v ideálním případě nedal dokonce postavám trochu hloubky a uvěřitelněji rozpracované motivace k určitému jednání. Ještě něco málo k hercům. Ti záporáci občas působili nechtěně směšně až na hraně parodie, jednu chvilku jsem si vzpomněla na Růžového pantera a jeden z jeho převleků. :) Alespoň ostatní herci OK. Poselství filmu však nakonec přeci jen v něčem vidím: posmívat se zdánlivě slabším nebo odlišným jedincům se může šeredně nevyplatit a kdyby si to ti rádoby lepší, VIP osobnosti, co nad zvláštními lidmi ohrnují nos uvědomili, mohlo by být na světě líp. Když už nefunguje etika a empatie, jemnější nátlak na utlačovatele není nad věci, když se to nepřežene. Smůla v tomhle příběhu je jen ten, že údajná šikana tady není vůbec ukázaná, jen nepřesvědčivě zmíněná a pomsta je tudíž neadektvátní i na uvažování a poměry na kritiku přecitlivělého, těžkého psychopata. Byla to vesměs nedotažená blbina, nicméně trošičku pobavila.

• 4.7.2020  15:41
    Složka 64 (2018)

Sotva průměrná, spíše podprůměrná povrchní detektivka, která se hodí snad jen do laciné TV. A přitom k dnešnímu dni neuvěřitelných 81%? Námět nucené sterilizace sice zajímavej, zpracování dost vlažné, banální, ploché a chabé. P.S. Všichni přistěhovalci zde navíc poctivě pracují a rádi se začleňují do většinové společnosti, trochu zavádějící, stačí se podívat na statistiky, kolik jich z nich pracuje a kolik z nich pobírá sociální dávky. Divím se, že se sem tak ženou, když jim ti Evropané dělají takové strašné věci a neustále těm pracovitým, přizpůsobivým migrantům něčím škodí.

• 15.6.2020  14:57
    Curon (TV seriál) (2020)

Dávám 70%, váhám mezi 3-4 hvězdami, docela mi to bavilo, doufám, že bude pokračování. Některé seriály nebo filmy mi to sice připomnělo, ale to nevadí, je to zpracované celkem poutavě, takže mi seriál držel i přes nějaké nepodstatné výhrady. I nějaké nelogičnosti to má (například proč se vracet do rodiště na prokleté místo, kde jde mně i potomkům o život? Proč ty postižené rodiny ještě pořád u přehrady žijí? Proč nejsou před nebezpečím včas varováni děti z rizikovějších rodin? Spoiler: Proč se po týdnech na pokraji zimy vrátí z hor poměrně zachovalá matka, která údajně zabloudila v horách plné vlků a nikdo se jí neptá, čím se tam živila, jak to mohla mezi šelmami přežít, kde přesně byla, kde žila, spala, apod.), podobné chybky se bohužel v mysteriózních filmech dějí. Důležité je, že jsem se nenudila a zabavila se během dešťové neděle, se zmrzlinou a přáteli k tomu, takže převládá nakonec spokojenost z filmové neděle. Ne, žádný zázrak to skutečně není, propadák ale taky ne.

• 13.6.2020  22:45

Nevěrohodné chování postav.

• 13.6.2020  18:00

Příběh o ženské ješitnosti je trochu zbytečně rozdělen do tří kraťoučkých částí a až tato třetí část je hororová. Mírně nadsazená epizodka, ovšem rozhodně dramatičtější než úvodní part první. S temným osudem roste temnota duše a charakter lidí se špatnými životními událostmi začíná měnit k horšímu, jak už to občas bývá.

• 13.6.2020  17:27

Délka epizody ( 5 minut, 37 sekund) mi docela překvapila. Konec přišel ještě dřív než něco pořádně začalo. Tato nic moc příhodička bez pořádné pointy za zfilmování podle mého nestála.

• 12.6.2020  19:00
    Dědictví (2020)

Té sobecké, asociální, nemorální, mocné a arogantní privilegované VIP rodině, která vzala "právo" do svých rukou, jsem jako měla držet palce? Ne. Film má postavy, kterým jsem fakt nefandila. A to týrané, vězněné "tajemství" roky držené v řetězech v temném bunkru má být jediným ďáblem ve filmu? Ne, tady hrdinové, kterým bych držela palce, fakt nejsou. Nelogické, nenáročné béčko, kde se nikdo nechová ani fér ani nesobecky.

• 18.5.2020  05:01
    Motel smrti (2007)

Plno lidí tu píše: Nebal jsem se ani chvilku. - Já se tedy bála, ale film mi jinak taky nesedl.:) Přiznám se, že asi od 40 minuty jsem přetáčela. A o dost. Béčko se špinavou atmoškou, kde se masakrujou lidi. Hmmm.

• 8.5.2020  14:06

Hororový thriller Veřejný dům hrůzy získal několik filmových ocenění. Mezi filmové ceny patří Cena kritiků udělená na mezinárodním filmovém festivalu Fantasporto, který je každoročně organizovaný v portugalském Portu. Druhou Cenu kritiků získal na festivalu Mile High Horror Festival v Denveru v Coloradu. Festivalové ceny si odvezl i z Bragacine IFF, pořádaným opět v Portugalsku. Tam získal cenu za nejlepší film, nejlepšího režiséra (první zrežírovaný film a první scénář režiséra a scénáristy Paula Hyetta) a nejlepší herečku ( Rosie Day). Na herečku Rosie Day, pro níž byla tato role první filmovou příležitostí si vzpomněli ještě na hororovém filmovém festivalu Screamfest LA a ve Fantaspoa v Brazílii.

• 6.5.2020  00:44
    Chata (2019)

Erudovaný psychiatr udělá vše pro to, aby do odlehlé chaty přivezl tři labilní lidi, mezi nimiž musí zákonitě vzniknout hodně velký konflikt s mnoha nebezpečnými riziky a pak ho nenapadne nic lepšího, než aby od nesourodé, ze strany dětí až nesnášenlivé trojice odjel o vánočních svátcích zpátky do práce. A hádejte co se stane! Nejzajímavější na tom bylo, že mi to přesto bavilo a s konečnou, bytˇ předvídatelnou pointou jsem byla spokojená. Spoiler: když už očistec, tak spravedlivě pěkně pro všechny. To, že zmagoří pubertální sirotci a nedomyslí následky svého činu a že zmagoří pacientka s pohnutou minulostí a s bludy, to by se dalo dotyčným odpustit. Největším viníkem zde byl otec, nad jehož počínáním člověk vrtěl hlavou od začátku do konce (nesmyslný rozvod, sňatek s pacientkou, sbližujte se na samotě a hlavně beze mě a předtím než odjedu, naučím ještě pacientku střílet z pistole.. Takového inteligentního fotříka aby jeden pohledal). :D

• 5.5.2020  19:47
    The Turning (2020)

Kdybych chvilku před touto předělávkou neviděla originální a kultovní Neviňátka, asi bych hodnotila výše. Bohužel, v The Turning roku 2020 se mi zdálo, že ty nejlepší momenty k zamyšlení byly z původních Neviňátek vyjmuty a zůstal průměrný horor, ty změny byly jedině k horšímu a k tomu povrchnějšímu. Udělat ze (zdánlivě?) slušně vychovaného, kultivovaného a předčasně vyspělého asi devítiletého chlapečka Milese: nevychovaného, skoro už dospělého a plnoletého spratka, neschopného citu, který se nesnáší s chůvou? A ze silně věřící dcery kněze, ctnostné až prudérní guvernantky s potlačovanou sexualitou, udělat chladnou fanynku Kurta Cobaina, to znamená shodit celou pointu. Navíc původní guvernantka zpočátku děti milovala a i pak pro ně chtěla to nejlepší, proto se modlila za jejich duši (jedna z interpretací je, že svou dobře míněnou péčí děti až dusila, kdežto pro tuhle blondýnu byly děti jen práce, k nimž neměla vztah, což taky staví příběh do jiné roviny. Zvláště vztah k chlapci, mužskému elementu, který možná symbolizoval potlačovaný pud. A předělat takhle nesmyslně vztah padoucha s mrtvou předchůdkyní guvernantky, jím vášnivě posedlou ženou? O kameře atd. ani nemluvě. I to, že se původní příběh dlouho odehrává v idylickém letním počasí a ve dne mělo svůj význam. Tady musí být pro navození atmosféry banální podzim a mlha. Tady snad všechno bylo jedině k horšímu.

• 2.5.2020  23:29

Líbilo se mi, že film začíná pozvolna. Nejdřív nějaké to přepadeníčko, občas milá prodavačka Colleen objeví nějakou nehezkou, brutální fotografii nebo jí občas někdo unese někoho z kamarádů, aby se The Girl in the Photographs držel žánru. Jinak si příběh plyne obyčejným maloměstským životem a spíše než horor film chvilkami působí jako obyčejný příběh o holce, které je město malé a rozhodně si nepředstavuje, že stráví celej život za kasou v nějakém zapadákově. Do příběhu se kromě ní, posedlého, úchylného, amatérského místního fotografa vloudí i skupina vtipných fotografických profíků z LA, kteří si o místních lidičkách, a zvláště pak o amatérských fotografech, myslí svoje. Domnívala jsem se, že půjde spíše o nějakou blbinu a film si pustila z nouze, ale zas tak o ničem to není. Dala bych tři hvězdy, suprová pointa to ovšem vytáhla na celé čtyři. Nebojte, i nějaký ten slasher ke konci bude, mně se líbila i ta omáčka okolo. A ne zcela nepodstatná.

• 2.5.2020  23:07
    1BR (2019)

Za ty krásné, nenahraditelné sousedské vztahy musím dát alespoň 3 hvězdy. Kdo by nestál o takovou harmonickou komunitu, kde jeden soused tomu druhému nezištně pomáhá (třeba i do hrobu), kdo by nechtěl zažít podobný pocit sounáležitosti? Je to horor poměrně ze života, když se přestěhujete na to správné místo. - 1BR: The Apartment není příliš výrazným filmem, ovšem shlédnout se dá.

<< předchozí 1 2 3 4