sofiapetra

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 11.11.2018  16:51
    Waco (TV seriál) (2018)

Jako vymyšlený seriál by to bylo hodně zajímavé, ale jelikož to má být vykreslení skutečné události, tak to už je trochu problém. Koresh je tam Tayleorem Kitschem ztvárněn v podstatě jako sympaťák, který má své svaté poslání, z kterého nemůže uhnout. A v té stejné logice není žádná oběť dost velká, všechno jsou jen zkoušky a testy víry. Svými věrnými sice manipuluje, ale jen tak zlehka, neškodně až téměř laskavě; nijak je tam nedrží. Kdyby opravdu chtěli, odejít můžou kdykoliv. Ale takhle to zcela jistě ve skutečnosti nebylo (informace z vnitřku sekty čerpají hlavně z knižní předlohy Davida Thibodeaua, čerstvého Davidiána, který jako jeden z mála celou tragédii přežil - a který má ve scénáři navíc roli naprostého superklaďase - takže na jeho objektivitu se můžeme spoléhat jen těžko). Ale že to FBI pěkně zpackala, o tom tedy žádná.

• 8.11.2018  19:28
    Okupace - Série 2 (série) (2017)

Na první sérii jsem se dívala v podstatě jen proto, že se na ni podílel Jo Nesbo, nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Ale druhá řada je skvělá! Po House of cards a Vládě další dechberoucí spektákl o politických intrikách. Osobně mě nejvíc bavilo - a překvapilo - jak bylo skoro nemožné se rozhodnout, komu vlastně fandit.

• 30.10.2018  19:43
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Zkusila jsem to na doporučení, že je to fakt pecka. Není. Pro mě určitě ne. Koncentrace úchyláren a divných lidí ještě hloubku nedělá. Někomu to prý připadalo černohumorné, tak to sorry, ale z tohoto soudku tam nebylo k nalezení ani deci. Možná někomu přišlo ftipný, jak jsou oba hlavní hrdinové mega nesympatičtí, tak to jedině. A osm dílů rozkouskovat po dvaceti minutách - to byl teda taky úža nápad. Úplně nejvíc mi ale vadilo, jak se to celé tvářilo originálně a totálně cool, přitom scénář byl tak pitomoučký, že ho museli mít napsaný dřív než vypili sedmičku vína.

• 27.10.2018  09:07

Od tohoto snímku jsem chtěla jediné: pobavit se. Což se vlastně stalo. Sice si racionálně uvědomuji, že čtyři hvězdy tomu dávám především z protekce a z nostalgie, protože ten smích nebyl mnohdy zas až tak přesvědčivý a úplně od plic. Ale nebuďme neskromní, vymyslet srandu je těžké.

• 26.10.2018  09:48

Bylo to spíš směšné, než napínavé. I při přimhouření obou očí byly nelogičnosti ve scénáři za všemi hranicemi mé tolerance. Začátek přitom chvíli předstíral, že se jedná o moderní a svižný film... nevydrželo to ale ani do třetiny.

• 23.10.2018  09:58
    Rašín (TV film) (2018)

Dávám tři hvězdy, i když se mi zpracování absolutně nelíbilo. Nechci to snižovat, jsem ráda, že se tomuto tématu vůbec někdo věnuje. Ale Rašín byl frajer a Vetchý ho hrál povětšinou jako rozněžnělého měkkotu. A ty dialogy... nuda, strašná nuda a škrobenost. Chlápci První republiky nebyli žádní zapšklí páprdové, jak jsou téměř ve všech adaptacích zobrazováni. Nepodařilo se to ani tentokrát Jiřímu Svobodovi, který ale jinak umí natočit poutavé věci. A je vůbec zajímavé samo o sobě, že se do této látky pustil bývalý předseda polistopadových komunistů - asi to chtěl Rašínovi vrátit, když víme, že ho zastřelil právě mladý anarcho-komunista.

• 21.10.2018  20:25

Nedopatřením jsem si před pár dny přečetla v novinách dosti zákeřnou recenci, která tenhle snímek úplně potopila, ale jelikož se mi nechtělo věřit, že by Radka Třeštíková, která je dosti příčetná a chytrá osoba, napsala scénář k nějaké úplné debilitě, nenechala jsem se odradit a do kina jsem na to šla. A udělala jsem dobře, protože jsem se i docela zasmála, což se o jiných českých komediích z poslední doby fakt říct nedá. Hlavně scénky, jak Langoš leze z auta okénkem, hned tak nezapomenu...

• 20.10.2018  07:55
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

5 hvězd za pokus o autentickou mysterióznost a těšení na každé pondělí. A taky za to, že vždy v úterý dopo mi volal můj brácha a chtěl to rozebírat.

• 20.10.2018  07:35
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Do třetí série jsem se už maličko nutila, bavila mě míň než ty přechozí dvě, ale dodívala jsem to. Záporák Varga byl skutečně nechutnost sama. Což vlastně nevím, jestli je klad nebo zápor. Spíš zápor, protože jsem si to pouštěla většinou k večeři.

• 9.10.2018  20:34

Žánrově je to značně matoucí, detektivka to vlastně ani není, ale má to pěknou atmosféru - a ačkoli je to tematicky jasně cílené na různě složité formy mateřství, celkově to nevyznívá nijak hluše ani sentimentálně. Všechno je tam křehké, ale zároveň silné. Zajímavý počin. Sice nevím, co na to chlápci, ale soudě podle komentářů, se pár fanoušků snad přeci jen našlo...

• 16.9.2018  15:53

Tomík stárne jako my všichni, ale ještě se sympaticky zuby nehty drží u válu. Jinak trochu se to již opakovalo a dost se toho dalo i předvídat, přesto celý film svištěl o sto šest, akce střídala akci a dvě a půl hodinky uběhly jako nic.

• 13.9.2018  18:10

Lapidárně řečeno: čekala jsem opravdu víc. Víc všeho. Na film to bylo slabé i námětově. Ale aspoň jsem z toho neměla vyloženě negativní pocit.

• 13.9.2018  17:58

Budu jako dělat, že jsem to neviděla.

• 9.9.2018  10:40

Po letech jsem se dostala ke třetí sérii a zklamaná nejsem ani trochu. Lizzy Caplan je stále stejně nádherná a osudy postav jsou ještě stále poutavé.

• 9.9.2018  09:56
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Zdálo by se, že natočit třetí sérii - tedy již bez Escobara - je poměrně zavádějící a nadbytečné, ale scénáristé to zase tak pěkně a napínavě pospojovali, natolik intimně až rentgenově dokázali nahlížet do uvažování a nitra málem všem postav, že i třetí série rozhodně stojí za vidění. Rada: nenechte se odradit začátkem, první dva díly jsou trochu uspávající, ale pak si to vynahradíte. Pro mě osobně největší zážitek: agent Peňa. Nebo-li pravá esence muže nejen v každém záběru, ale i v každé větě.

• 5.9.2018  11:11
    Případ Kettering (TV seriál) (2016)

Asi takto: sedm dílů bylo docela zajímavých, o to víc, že v televizi už nedávají absolutně nic, co by bylo nového a co by šlo sledovat. Poslední díl to ale naprosto zazdil. Byla jsem fakt naštvaná a nebýt výletu do tasmánské divočiny, asi bych i litovala, že jsem se dívala na ty díly před tím.

• 23.8.2018  15:37
    Bent (2018)

Námět byl - přiznejme si - dosti tuctový, ale Karl Urban neslezl prakticky z plátna, takže děj opravdu nebyl důležitý.

• 19.8.2018  17:00
    Loď duchů (2002)

Dívala jsem se jen kvůli Karlovi Urbanovi - a dobře mi tak. Pitomé jako úplně všechny horory.

• 18.8.2018  09:56
    Dexter (TV seriál) (2006)

Ty jo, celé léto Dexter, 8 sérií. A ten smutek, že je konec. A jak se vypořádat se sprostomluvou ségry Debry, která byla tak sympatická, že úplně posunula i všechny mé hranice? :) S Dextrem se mi stalo to samé co s Perníkovým tátou. Do obou seriálů jsem odmítala před lety zabřednout - nevěřila jsem, že se mi budou líbit. Zkusila jsem je až teď - ale nemohla jsem se mýlit víc. Dexter mě dostal ještě asi víc (když si tedy odmyslím tu úvodní znělku, která mi vůbec nesedla a dělala se mi z ní špatně, tak pak už bylo téměř vše dokonalé). Kromě šesté série - ta byla jediná slabší i včetně dialogů - zdálo se, že původní scénáristé byli unavení a vzal to za ně na chvíli někdo jiný. Ale v sedmičce to zase už šlapalo jako dřív. A osobně mě nezklamal ani závěr, nic rozjuchaného se přece čekat nedalo. Tajně doufám, že ještě bude i devítka... :)

• 11.8.2018  23:14

No zoufalé to bylo skutečně dosti. Zejména výběr hlavní herečky se skutečně povedl: jedna z našich nejhezčích hereček a ženských vůbec, je obsazena do role zamindrákované myšky, která celou dobu závidí vzhled a štíhlost jiným ženám... tady už si musíme poklepat na hlavičku. Přitom si matně vybavuji, že kniha se mi kdysi docela líbila.

• 11.8.2018  22:46

Nevím moc co psát - Josef Formánek je můj oblíbený spisovatel. A David Švehlík je můj oblíbený herec. David si střihnul Josefa (skvěle!) a jistě byl rád, že pro něj to byla jen role, ze které lze vystoupit. Téma smutný, přesmutný. Jo a jen tak na okraj: ten, kdo tento film zařadil do kolonky "komedie", by se měl jít taky asi léčit.

• 11.8.2018  22:36

Viděla jsem netypicky dvojku dřív než jedničku (o den, protože jí zrovna dávali v televizi) a zdálo se mi, že dvojka je o hodně lepší. Prostě, že s vosičkou to mravencovi daleko víc šlapalo. A že i bitky a fórky byly vydařenější.

• 11.8.2018  22:26

Na Woodyho málo chytré i málo ftipné. Docela nuda.

• 23.6.2018  16:52
    Safe (TV seriál) (2018)

Výborný a napínavý seriál, který mě bavil od začátku až do konce.

• 10.6.2018  09:41
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Je to ďábelsky dobré. První, druhá, třetí a teď už i čtvrtá série - žádný sešup kvality se nekoná. Čtyřka je nejspíš zatím nejmrazivější a prostory Bílého domu jsou vykresleny natolik nehostinně a neútulně, že je vlastně div, že by vůbec někdo tak chorobně toužil v nich pobývat. Edit: po páté sérii se omlouvám čtvrté, že jsem si myslela, že víc mrazivé to už být nemůže. Evidentně může. V páté už jsou téměř všichni monstra:), ale překvapivě si to pořád ještě dokázalo udržet původní atmosféru. Doufám, že bude i šestka (i přes Spaceyho klatbu - mohou snad namaskovat někoho jiného), jinak by to celé postrádalo smysl - nějaká satisfakce snad přece musí přijít (těch mrtvol už za sebou naši drahouši táhnout víc než dost).

• 3.6.2018  17:03

Viděno asi počtvrté - a pořád je to ftipnější a dojemnější než cokoliv jiného.

• 3.6.2018  16:59

Zajímavý námět, ale trochu promarněná šance. Mohlo to být trochu zábavnější, když už to měla být komedie. Závěr zcela dle očekávání.

• 3.6.2018  16:57
    Bílé maso (2008)

Podobných krvavo-korejských filmů jsem viděla už několik a všechny si byly dost podobné, takže víc než tři hvězdy nedám. A samozřejmě nechyběl ani obvyklý korejský happyend, na který si asi nikdy nezvyknu.

• 31.5.2018  15:26
    Kvarteto (2017)

Těšila jsem se na nový český film ze současnosti. A dostala jsem jen ukruťáckou nudu a demenci v přímém přenosu. Absolutně nechápu, proč tomuto projektu dalo tolik lidí svůj čas - přece už při čtení scénáře jim muselo být všem jasné, že je to průser. Doufala jsem, že Dírou u Hanušovic pan Krobot jako scénárista skončil, ale kdepak, střihnul si to zase - a je to ještě o pár stupínků níž. Jediné štěstí, že jsem na to nestačila jít do kina!

• 20.5.2018  09:57
    Štiky (TV pořad) (2018)

Hodnotit to nebudu, to je asi zbytečné. Ale ani se nebudu tvářit, že jsem viděla náhodně jen jednu ukázku. Viděla jsem tři celé díly - a musím říct, že to za ztrátu času nepovažuji. Je to opravdu fascinující projekt, minimálně z psychologického hlediska. Moc sice nechápu pana Koktu, proč ten se do toho nechal zatáhnout, ale asi mladá naléhavá manželka a nedostatek financí rozhodly. Suma sumárum: jeden, maximálně dva díly by pro ilustraci lidské tuposti (a vybičovaného narcismu - matka rodu) bohatě stačily, dále to jen ředění polévky - protože dech tomu došel záhy; střídání uječených večeří a obědů a plánování jen dalších oslav na udržení zájmu voyaerů jakékokoliv zrna prostě stačit nemůže. A také je dosti chucpe se na jedné straně tvářit, že jde o něco autentického a na druhé dát do titulků jméno toho, kdo napsal scénář. Berme to ale tak, že bulvár bude mít na chvilku o obživu postaráno (a aspoň chvíli se třeba nebudou navážet do lidí, kteří o to opravdu nestojí). A počítám, že na konci se stejně všichni obejmou a všechny nechutnosti, kterými se hojně a nevybíravě po celou dobu častovali, budou slavnostně odpuštěny. Ámen.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11