sofiapetra

sofiapetra

okres Praha

16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
  • 16.9.2018  15:53

  Tomík stárne jako my všichni, ale ještě se sympaticky zuby nehty drží u válu. Jinak trochu se to již opakovalo a dost se toho dalo i předvídat, přesto celý film svištěl o sto šest, akce střídala akci a dvě a půl hodinky uběhly jako nic.

  • 13.9.2018  18:10

  Lapidárně řečeno: čekala jsem opravdu víc. Víc všeho. Na film to bylo slabé i námětově. Ale aspoň jsem z toho neměla vyloženě negativní pocit.

  • 13.9.2018  17:58

  Budu jako dělat, že jsem to neviděla.

  • 9.9.2018  10:40

  Po letech jsem se dostala ke třetí sérii a zklamaná nejsem ani trochu. Lizzy Caplan je stále stejně nádherná a osudy postav jsou ještě stále poutavé.

  • 9.9.2018  09:56
  Narcos - Série 3 (série) (2017)
  ****

  Zdálo by se, že natočit třetí sérii - tedy již bez Escobara - je poměrně zavádějící a nadbytečné, ale scénáristé to zase tak pěkně a napínavě pospojovali, natolik intimně až rentgenově dokázali nahlížet do uvažování a nitra málem všem postav, že i třetí série rozhodně stojí za vidění. Rada: nenechte se odradit začátkem, první dva díly jsou trochu uspávající, ale pak si to vynahradíte. Pro mě osobně největší zážitek: agent Peňa. Nebo-li pravá esence muže nejen v každém záběru, ale i v každé větě.

  • 5.9.2018  11:11
  Případ Kettering (TV seriál) (2016)
  ***

  Asi takto: sedm dílů bylo docela zajímavých, o to víc, že v televizi už nedávají absolutně nic, co by bylo nového a co by šlo sledovat. Poslední díl to ale naprosto zazdil. Byla jsem fakt naštvaná a nebýt výletu do tasmánské divočiny, asi bych i litovala, že jsem se dívala na ty díly před tím.

  • 23.8.2018  15:37
  Bent (2018)
  *****

  Námět byl - přiznejme si - dosti tuctový, ale Karl Urban neslezl prakticky z plátna, takže děj opravdu nebyl důležitý.

  • 19.8.2018  17:00
  Loď duchů (2002)
  ***

  Dívala jsem se jen kvůli Karlovi Urbanovi - a dobře mi tak. Pitomé jako úplně všechny horory.

  • 18.8.2018  09:56
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Ty jo, celé léto Dexter, 8 sérií. A ten smutek, že je konec. A jak se vypořádat se sprostomluvou ségry Debry, která byla tak sympatická, že úplně posunula i všechny mé hranice? :) S Dextrem se mi stalo to samé co s Perníkovým tátou. Do obou seriálů jsem odmítala před lety zabřednout - nevěřila jsem, že se mi budou líbit. Zkusila jsem je až teď - ale nemohla jsem se mýlit víc. Dexter mě dostal ještě asi víc (když si tedy odmyslím tu úvodní znělku, která mi vůbec nesedla a dělala se mi z ní špatně, tak pak už bylo téměř vše dokonalé). Kromě šesté série - ta byla jediná slabší i včetně dialogů - zdálo se, že původní scénáristé byli unavení a vzal to za ně na chvíli někdo jiný. Ale v sedmičce to zase už šlapalo jako dřív. A osobně mě nezklamal ani závěr, nic rozjuchaného se přece čekat nedalo. Tajně doufám, že ještě bude i devítka... :)

  • 11.8.2018  23:14

  No zoufalé to bylo skutečně dosti. Zejména výběr hlavní herečky se skutečně povedl: jedna z našich nejhezčích hereček a ženských vůbec, je obsazena do role zamindrákované myšky, která celou dobu závidí vzhled a štíhlost jiným ženám... tady už si musíme poklepat na hlavičku. Přitom si matně vybavuji, že kniha se mi kdysi docela líbila.

  • 11.8.2018  22:46

  Nevím moc co psát - Josef Formánek je můj oblíbený spisovatel. A David Švehlík je můj oblíbený herec. David si střihnul Josefa (skvěle!) a jistě byl rád, že pro něj to byla jen role, ze které lze vystoupit. Téma smutný, přesmutný. Jo a jen tak na okraj: ten, kdo tento film zařadil do kolonky "komedie", by se měl jít taky asi léčit.

  • 11.8.2018  22:36

  Viděla jsem netypicky dvojku dřív než jedničku (o den, protože jí zrovna dávali v televizi) a zdálo se mi, že dvojka je o hodně lepší. Prostě, že s vosičkou to mravencovi daleko víc šlapalo. A že i bitky a fórky byly vydařenější.

  • 11.8.2018  22:26

  Na Woodyho málo chytré i málo ftipné. Docela nuda.

  • 23.6.2018  16:52
  Safe (TV seriál) (2018)
  *****

  Výborný a napínavý seriál, který mě bavil od začátku až do konce.

  • 10.6.2018  09:41
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  *****

  Je to ďábelsky dobré. První, druhá, třetí a teď už i čtvrtá série - žádný sešup kvality se nekoná. Čtyřka je nejspíš zatím nejmrazivější a prostory Bílého domu jsou vykresleny natolik nehostinně a neútulně, že je vlastně div, že by vůbec někdo tak chorobně toužil v nich pobývat. Edit: po páté sérii se omlouvám čtvrté, že jsem si myslela, že víc mrazivé to už být nemůže. Evidentně může. V páté už jsou téměř všichni monstra:), ale překvapivě si to pořád ještě dokázalo udržet původní atmosféru. Doufám, že bude i šestka (i přes Spaceyho klatbu - mohou snad namaskovat někoho jiného), jinak by to celé postrádalo smysl - nějaká satisfakce snad přece musí přijít (těch mrtvol už za sebou naši drahouši táhnout víc než dost).

  • 3.6.2018  17:03

  Viděno asi počtvrté - a pořád je to ftipnější a dojemnější než cokoliv jiného.

  • 3.6.2018  16:59

  Zajímavý námět, ale trochu promarněná šance. Mohlo to být trochu zábavnější, když už to měla být komedie. Závěr zcela dle očekávání.

  • 3.6.2018  16:57
  Bílé maso (2008)
  ***

  Podobných krvavo-korejských filmů jsem viděla už několik a všechny si byly dost podobné, takže víc než tři hvězdy nedám. A samozřejmě nechyběl ani obvyklý korejský happyend, na který si asi nikdy nezvyknu.

  • 31.5.2018  15:26
  Kvarteto (2017)
  *

  Těšila jsem se na nový český film ze současnosti. A dostala jsem jen ukruťáckou nudu a demenci v přímém přenosu. Absolutně nechápu, proč tomuto projektu dalo tolik lidí svůj čas - přece už při čtení scénáře jim muselo být všem jasné, že je to průser. Doufala jsem, že Dírou u Hanušovic pan Krobot jako scénárista skončil, ale kdepak, střihnul si to zase - a je to ještě o pár stupínků níž. Jediné štěstí, že jsem na to nestačila jít do kina!

  • 20.5.2018  09:57
  Štiky (TV pořad) (2018)

  Hodnotit to nebudu, to je asi zbytečné. Ale ani se nebudu tvářit, že jsem viděla náhodně jen jednu ukázku. Viděla jsem tři celé díly - a musím říct, že to za ztrátu času nepovažuji. Je to opravdu fascinující projekt, minimálně z psychologického hlediska. Moc sice nechápu pana Koktu, proč ten se do toho nechal zatáhnout, ale asi mladá naléhavá manželka a nedostatek financí rozhodly. Suma sumárum: jeden, maximálně dva díly by pro ilustraci lidské tuposti (a vybičovaného narcismu - matka rodu) bohatě stačily, dále to jen ředění polévky - protože dech tomu došel záhy; střídání uječených večeří a obědů a plánování jen dalších oslav na udržení zájmu voyaerů jakékokoliv zrna prostě stačit nemůže. A také je dosti chucpe se na jedné straně tvářit, že jde o něco autentického a na druhé dát do titulků jméno toho, kdo napsal scénář. Berme to ale tak, že bulvár bude mít na chvilku o obživu postaráno (a aspoň chvíli se třeba nebudou navážet do lidí, kteří o to opravdu nestojí). A počítám, že na konci se stejně všichni obejmou a všechny nechutnosti, kterými se hojně a nevybíravě po celou dobu častovali, budou slavnostně odpuštěny. Ámen.

  • 20.5.2018  09:20
  Mindhunter (TV seriál) (2017)
  ***

  Zkusila jsem to po The Alienist, protože právě k tomuto seriálu se mnozí odkazovali málem jako ke kultu, ale ať se na to dívám z jakékoliv stránky, jsem zklamaná. Přišlo mi to zdlouhavé, spousta hluchých míst a ti vědci mi nepřipadali dost jako vědci, protože pronášeli samé banality, které by napadly každého (ale bohužel se u toho tvářili jako mistři světa či objevitelé Ameriky). A navíc byli všichni nesympatičtí, doslova všechny hlavní postavy.

  • 11.5.2018  20:35
  The Alienist (TV seriál) (2018)
  ****

  Choromyslaři:). Místy to sice bylo maximálně odporné, ale ta svérázná "partička" - jak jen to říct - vyšetřovatelů - byla vlastně strašně zajímavá až občerstvující. Osobně mě potěšila přítomnost hlavně Luka Evanse (kterému jsem už dávno i odpustila, že ho ženský zrovna moc nezajímají - i když mě samozřejmě v této souvislosti nemohlo škodolibě nenapadnout, jestli po účasti v něčem tak skličujícím nepřejde zase raději na druhý břeh; asi ne:)). Hodně kritiky se sneslo k závěru, mně ale připadal logický.

  • 6.5.2018  09:24

  No nevím, obě manželky - Marxe i Engelse zde byly vylíčeny jako super tolerantní ženy, které své zapálené muže v touze po změně společnosti ještě o něco převyšovaly. Jestli je to pravda, tak měli oba pánové velké štěstí a zřejmě i díky nim se dokázali zapsat do dějin. Osobně mi přišlo obohacující vidět Marxe, kterého si nevybavuji jinak než jako zachmuřeného postaršího kudranatce, že byl také mladý a dokonce dovádivý:) v posteli. Za životopisný film ale tento snímek vydávat úplně nelze, jednalo se jen o krátkou výseč z jeho života.

  • 1.5.2018  10:52
  Metanol (TV film) (2018)
  ****

  Ilustrace na konkrétních osudech má dopad vždy nejdrtivější. A tady se dokázali vyhnout naštěstí i klišovitému zpracování (scénka s penálem koupeným dvakrát byla tak na hraně, že jsem se v té chvíli zapřísahala, že už nikdy nebudu mojí mámě vyčítat, že něco koupila blbě, nebo zbytečně!). Také bylo samozřejmě užitečné nahlédnout do střev alkoholového kšeftu - nedokážu sice poznat, jak moc to bylo autentické, ale rozhodně si teď dlouho asi nic nenaleju... Apropó - omlouvám se L. Vaculíkovi, že jsem si o něm vždy myslela, že je sice pohledný, leč prkenný herec. Kolem padesátky se zdá, že se poměr obrací.

  • 1.5.2018  10:02

  Můj syn-teenager a komiksový mega nadšenec už nejméně dva roky předem upínal zrak k premiéře Avengers: Infinity War jako k jediné události, kvůli které stojí za to žít. Proto nedal jinak, než že si pro tento filmový svátek musíme zarezervovat VIP sedačky a mít plný batoh jeho nejmilejších pochoutek (KFC jídlo a bílá čokoláda rozlámaná na dílky). A pak ty dvě a půl hodinky sledování strávil v doslova nábožném tranzu (občas jsem se podívala, jak se tváři, protože mi to přišlo vrcholně zábavné), kdy si na tu bílou čokoládu ani nevzpomněl. Takže za naši rodinu velké díky - hlavně, že je to rozdělené do dvou dílů - protože syn má nyní před sebou hned celý dlouhý rok na těšení (jako protijed na pubertální depky je to úžasné!) a na spekulace, jak to Marveláci zaonačí, aby se to nějak hezky, logicky, zajímavě a nečekaně vyřešilo a většina superhrdinů přeci jen přežila (o čemž nepochybuji - např. Spider-mana těžko mohou nechat zemřít, když mají už podepsané smlouvy na další filmy). Jinak jsem překvapená, že se to podle reakcí líbí i lidem, kteří si na komiksy a hrdiny se superschopnostmi zrovna nepotrpí, natož aby se v nich orientovali, protože zrovna do této poločásti jich "nasáčkovali" tolik, že vědět kdo je kdo a co má za sebou, bylo pro nahodilého diváka naprosto nemožné (zvlášť když nebyl čas ani prostor je jakkoliv představovat).

  • 28.4.2018  11:01
  Perníkový táta (TV seriál) (2008)
  *****

  Roky jsem si dávala načas a tento seriál ignorovala. Ale teď to přišlo: pět sérií, tedy 62 dílů během zhruba tří týdnů. A i přesto, že v některém díle se nedělo dlouho takřka nic, pak vždycky přišla nějaká pecka, která na to nechala lehce zapomenout. Celkově mimořádná spokojenost (až závislost) a momentálně velká frustrace, že už to skončilo.

  • 28.4.2018  10:52
  Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)
  ****

  Dávám 4 hvězdy, ale vlastně nerada. Lapidárně řečeno, čekala jsem víc. Od začátku měli nakročeno a rozmáchnuto, ale nakonec se z toho vlastně konalo jen velmi málo. A dosti podivně - vrah (a hlavně jeho schopnosti) nebyl ani trochu věrohodný a jeho halucinace byla pro nás realita, takže vlastně podvod na divácích. A i ta vyšetřovatelka Kahina s tím svým řezáním mě vlastně štvala, žádný dobrý vztah jsem si k ni za celou dobu nedokázala vytvořit. Ale lokace byla zajímavá - Kirunu jsem znala jen z knih a nové info o Laponích a jejich šamanismu obohacující bylo, to zas ano.

  • 22.4.2018  09:35
  Trojí život (TV film) (2018)
  ***

  Ze všech možných stran to bylo takový - průměrný. Na komedii málo ftipný, na zasmání příliš debilní, na televizní věc příliš divadelní. A Matěj Dadák prostě není dobrý scénárista, sorry.

  • 15.4.2018  10:03
  Dabing Street (TV seriál) (2018)
  ****

  První půlka byla lepší, ale dá se říct, že jsem se těšila na každý další díl.

  • 15.4.2018  09:53
  Nerodič (2017)
  ****

  Realita shrnuta. Aktéři nebyli žádní exmimoni, ale skuteční lidé (mimochodem, stále mě nepřestává překapovat, že se vůbec najde někdo, kdo je ochoten si takto nechat nahlížet do soukromí). Nebudu si z rukávu sypat žádná čísla, ale ty osudy nebyly nijak výjimečné. Spíš už víc normální než klasická rodina. Nesoudím to, ani neobdivuji. Je to tak.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace