sofiapetra

sofiapetra

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 16.9.2018  15:53

Tomík stárne jako my všichni, ale ještě se sympaticky zuby nehty drží u válu. Jinak trochu se to již opakovalo a dost se toho dalo i předvídat, přesto celý film svištěl o sto šest, akce střídala akci a dvě a půl hodinky uběhly jako nic.

• 13.9.2018  18:10

Lapidárně řečeno: čekala jsem opravdu víc. Víc všeho. Na film to bylo slabé i námětově. Ale aspoň jsem z toho neměla vyloženě negativní pocit.

• 13.9.2018  17:58

Budu jako dělat, že jsem to neviděla.

• 9.9.2018  10:40

Po letech jsem se dostala ke třetí sérii a zklamaná nejsem ani trochu. Lizzy Caplan je stále stejně nádherná a osudy postav jsou ještě stále poutavé.

• 9.9.2018  09:56
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Zdálo by se, že natočit třetí sérii - tedy již bez Escobara - je poměrně zavádějící a nadbytečné, ale scénáristé to zase tak pěkně a napínavě pospojovali, natolik intimně až rentgenově dokázali nahlížet do uvažování a nitra málem všem postav, že i třetí série rozhodně stojí za vidění. Rada: nenechte se odradit začátkem, první dva díly jsou trochu uspávající, ale pak si to vynahradíte. Pro mě osobně největší zážitek: agent Peňa. Nebo-li pravá esence muže nejen v každém záběru, ale i v každé větě.

• 5.9.2018  11:11
    Případ Kettering (TV seriál) (2016)

Asi takto: sedm dílů bylo docela zajímavých, o to víc, že v televizi už nedávají absolutně nic, co by bylo nového a co by šlo sledovat. Poslední díl to ale naprosto zazdil. Byla jsem fakt naštvaná a nebýt výletu do tasmánské divočiny, asi bych i litovala, že jsem se dívala na ty díly před tím.

• 23.8.2018  15:37
    Bent (2018)

Námět byl - přiznejme si - dosti tuctový, ale Karl Urban neslezl prakticky z plátna, takže děj opravdu nebyl důležitý.

• 19.8.2018  17:00
    Loď duchů (2002)

Dívala jsem se jen kvůli Karlovi Urbanovi - a dobře mi tak. Pitomé jako úplně všechny horory.

• 18.8.2018  09:56
    Dexter (TV seriál) (2006)

Ty jo, celé léto Dexter, 8 sérií. A ten smutek, že je konec. A jak se vypořádat se sprostomluvou ségry Debry, která byla tak sympatická, že úplně posunula i všechny mé hranice? :) S Dextrem se mi stalo to samé co s Perníkovým tátou. Do obou seriálů jsem odmítala před lety zabřednout - nevěřila jsem, že se mi budou líbit. Zkusila jsem je až teď - ale nemohla jsem se mýlit víc. Dexter mě dostal ještě asi víc (když si tedy odmyslím tu úvodní znělku, která mi vůbec nesedla a dělala se mi z ní špatně, tak pak už bylo téměř vše dokonalé). Kromě šesté série - ta byla jediná slabší i včetně dialogů - zdálo se, že původní scénáristé byli unavení a vzal to za ně na chvíli někdo jiný. Ale v sedmičce to zase už šlapalo jako dřív. A osobně mě nezklamal ani závěr, nic rozjuchaného se přece čekat nedalo. Tajně doufám, že ještě bude i devítka... :)

• 11.8.2018  23:14

No zoufalé to bylo skutečně dosti. Zejména výběr hlavní herečky se skutečně povedl: jedna z našich nejhezčích hereček a ženských vůbec, je obsazena do role zamindrákované myšky, která celou dobu závidí vzhled a štíhlost jiným ženám... tady už si musíme poklepat na hlavičku. Přitom si matně vybavuji, že kniha se mi kdysi docela líbila.

• 11.8.2018  22:46

Nevím moc co psát - Josef Formánek je můj oblíbený spisovatel. A David Švehlík je můj oblíbený herec. David si střihnul Josefa (skvěle!) a jistě byl rád, že pro něj to byla jen role, ze které lze vystoupit. Téma smutný, přesmutný. Jo a jen tak na okraj: ten, kdo tento film zařadil do kolonky "komedie", by se měl jít taky asi léčit.

• 11.8.2018  22:36

Viděla jsem netypicky dvojku dřív než jedničku (o den, protože jí zrovna dávali v televizi) a zdálo se mi, že dvojka je o hodně lepší. Prostě, že s vosičkou to mravencovi daleko víc šlapalo. A že i bitky a fórky byly vydařenější.

• 11.8.2018  22:26

Na Woodyho málo chytré i málo ftipné. Docela nuda.

• 23.6.2018  16:52
    Safe (TV seriál) (2018)

Výborný a napínavý seriál, který mě bavil od začátku až do konce.

• 10.6.2018  09:41
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Je to ďábelsky dobré. První, druhá, třetí a teď už i čtvrtá série - žádný sešup kvality se nekoná. Čtyřka je nejspíš zatím nejmrazivější a prostory Bílého domu jsou vykresleny natolik nehostinně a neútulně, že je vlastně div, že by vůbec někdo tak chorobně toužil v nich pobývat. Edit: po páté sérii se omlouvám čtvrté, že jsem si myslela, že víc mrazivé to už být nemůže. Evidentně může. V páté už jsou téměř všichni monstra:), ale překvapivě si to pořád ještě dokázalo udržet původní atmosféru. Doufám, že bude i šestka (i přes Spaceyho klatbu - mohou snad namaskovat někoho jiného), jinak by to celé postrádalo smysl - nějaká satisfakce snad přece musí přijít (těch mrtvol už za sebou naši drahouši táhnout víc než dost).

• 3.6.2018  17:03

Viděno asi počtvrté - a pořád je to ftipnější a dojemnější než cokoliv jiného.

• 3.6.2018  16:59

Zajímavý námět, ale trochu promarněná šance. Mohlo to být trochu zábavnější, když už to měla být komedie. Závěr zcela dle očekávání.

• 3.6.2018  16:57
    Bílé maso (2008)

Podobných krvavo-korejských filmů jsem viděla už několik a všechny si byly dost podobné, takže víc než tři hvězdy nedám. A samozřejmě nechyběl ani obvyklý korejský happyend, na který si asi nikdy nezvyknu.

• 31.5.2018  15:26
    Kvarteto (2017)

Těšila jsem se na nový český film ze současnosti. A dostala jsem jen ukruťáckou nudu a demenci v přímém přenosu. Absolutně nechápu, proč tomuto projektu dalo tolik lidí svůj čas - přece už při čtení scénáře jim muselo být všem jasné, že je to průser. Doufala jsem, že Dírou u Hanušovic pan Krobot jako scénárista skončil, ale kdepak, střihnul si to zase - a je to ještě o pár stupínků níž. Jediné štěstí, že jsem na to nestačila jít do kina!

• 20.5.2018  09:57
    Štiky (TV pořad) (2018)

Hodnotit to nebudu, to je asi zbytečné. Ale ani se nebudu tvářit, že jsem viděla náhodně jen jednu ukázku. Viděla jsem tři celé díly - a musím říct, že to za ztrátu času nepovažuji. Je to opravdu fascinující projekt, minimálně z psychologického hlediska. Moc sice nechápu pana Koktu, proč ten se do toho nechal zatáhnout, ale asi mladá naléhavá manželka a nedostatek financí rozhodly. Suma sumárum: jeden, maximálně dva díly by pro ilustraci lidské tuposti (a vybičovaného narcismu - matka rodu) bohatě stačily, dále to jen ředění polévky - protože dech tomu došel záhy; střídání uječených večeří a obědů a plánování jen dalších oslav na udržení zájmu voyaerů jakékokoliv zrna prostě stačit nemůže. A také je dosti chucpe se na jedné straně tvářit, že jde o něco autentického a na druhé dát do titulků jméno toho, kdo napsal scénář. Berme to ale tak, že bulvár bude mít na chvilku o obživu postaráno (a aspoň chvíli se třeba nebudou navážet do lidí, kteří o to opravdu nestojí). A počítám, že na konci se stejně všichni obejmou a všechny nechutnosti, kterými se hojně a nevybíravě po celou dobu častovali, budou slavnostně odpuštěny. Ámen.

• 20.5.2018  09:20
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Zkusila jsem to po The Alienist, protože právě k tomuto seriálu se mnozí odkazovali málem jako ke kultu, ale ať se na to dívám z jakékoliv stránky, jsem zklamaná. Přišlo mi to zdlouhavé, spousta hluchých míst a ti vědci mi nepřipadali dost jako vědci, protože pronášeli samé banality, které by napadly každého (ale bohužel se u toho tvářili jako mistři světa či objevitelé Ameriky). A navíc byli všichni nesympatičtí, doslova všechny hlavní postavy.

• 11.5.2018  20:35
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Choromyslaři:). Místy to sice bylo maximálně odporné, ale ta svérázná "partička" - jak jen to říct - vyšetřovatelů - byla vlastně strašně zajímavá až občerstvující. Osobně mě potěšila přítomnost hlavně Luka Evanse (kterému jsem už dávno i odpustila, že ho ženský zrovna moc nezajímají - i když mě samozřejmě v této souvislosti nemohlo škodolibě nenapadnout, jestli po účasti v něčem tak skličujícím nepřejde zase raději na druhý břeh; asi ne:)). Hodně kritiky se sneslo k závěru, mně ale připadal logický.

• 6.5.2018  09:24

No nevím, obě manželky - Marxe i Engelse zde byly vylíčeny jako super tolerantní ženy, které své zapálené muže v touze po změně společnosti ještě o něco převyšovaly. Jestli je to pravda, tak měli oba pánové velké štěstí a zřejmě i díky nim se dokázali zapsat do dějin. Osobně mi přišlo obohacující vidět Marxe, kterého si nevybavuji jinak než jako zachmuřeného postaršího kudranatce, že byl také mladý a dokonce dovádivý:) v posteli. Za životopisný film ale tento snímek vydávat úplně nelze, jednalo se jen o krátkou výseč z jeho života.

• 1.5.2018  10:52
    Metanol (TV film) (2018)

Ilustrace na konkrétních osudech má dopad vždy nejdrtivější. A tady se dokázali vyhnout naštěstí i klišovitému zpracování (scénka s penálem koupeným dvakrát byla tak na hraně, že jsem se v té chvíli zapřísahala, že už nikdy nebudu mojí mámě vyčítat, že něco koupila blbě, nebo zbytečně!). Také bylo samozřejmě užitečné nahlédnout do střev alkoholového kšeftu - nedokážu sice poznat, jak moc to bylo autentické, ale rozhodně si teď dlouho asi nic nenaleju... Apropó - omlouvám se L. Vaculíkovi, že jsem si o něm vždy myslela, že je sice pohledný, leč prkenný herec. Kolem padesátky se zdá, že se poměr obrací.

• 1.5.2018  10:02

Můj syn-teenager a komiksový mega nadšenec už nejméně dva roky předem upínal zrak k premiéře Avengers: Infinity War jako k jediné události, kvůli které stojí za to žít. Proto nedal jinak, než že si pro tento filmový svátek musíme zarezervovat VIP sedačky a mít plný batoh jeho nejmilejších pochoutek (KFC jídlo a bílá čokoláda rozlámaná na dílky). A pak ty dvě a půl hodinky sledování strávil v doslova nábožném tranzu (občas jsem se podívala, jak se tváři, protože mi to přišlo vrcholně zábavné), kdy si na tu bílou čokoládu ani nevzpomněl. Takže za naši rodinu velké díky - hlavně, že je to rozdělené do dvou dílů - protože syn má nyní před sebou hned celý dlouhý rok na těšení (jako protijed na pubertální depky je to úžasné!) a na spekulace, jak to Marveláci zaonačí, aby se to nějak hezky, logicky, zajímavě a nečekaně vyřešilo a většina superhrdinů přeci jen přežila (o čemž nepochybuji - např. Spider-mana těžko mohou nechat zemřít, když mají už podepsané smlouvy na další filmy). Jinak jsem překvapená, že se to podle reakcí líbí i lidem, kteří si na komiksy a hrdiny se superschopnostmi zrovna nepotrpí, natož aby se v nich orientovali, protože zrovna do této poločásti jich "nasáčkovali" tolik, že vědět kdo je kdo a co má za sebou, bylo pro nahodilého diváka naprosto nemožné (zvlášť když nebyl čas ani prostor je jakkoliv představovat).

• 28.4.2018  11:01
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Roky jsem si dávala načas a tento seriál ignorovala. Ale teď to přišlo: pět sérií, tedy 62 dílů během zhruba tří týdnů. A i přesto, že v některém díle se nedělo dlouho takřka nic, pak vždycky přišla nějaká pecka, která na to nechala lehce zapomenout. Celkově mimořádná spokojenost (až závislost) a momentálně velká frustrace, že už to skončilo.

• 28.4.2018  10:52
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Dávám 4 hvězdy, ale vlastně nerada. Lapidárně řečeno, čekala jsem víc. Od začátku měli nakročeno a rozmáchnuto, ale nakonec se z toho vlastně konalo jen velmi málo. A dosti podivně - vrah (a hlavně jeho schopnosti) nebyl ani trochu věrohodný a jeho halucinace byla pro nás realita, takže vlastně podvod na divácích. A i ta vyšetřovatelka Kahina s tím svým řezáním mě vlastně štvala, žádný dobrý vztah jsem si k ni za celou dobu nedokázala vytvořit. Ale lokace byla zajímavá - Kirunu jsem znala jen z knih a nové info o Laponích a jejich šamanismu obohacující bylo, to zas ano.

• 22.4.2018  09:35
    Trojí život (TV film) (2018)

Ze všech možných stran to bylo takový - průměrný. Na komedii málo ftipný, na zasmání příliš debilní, na televizní věc příliš divadelní. A Matěj Dadák prostě není dobrý scénárista, sorry.

• 15.4.2018  10:03
    Dabing Street (TV seriál) (2018)

První půlka byla lepší, ale dá se říct, že jsem se těšila na každý další díl.

• 15.4.2018  09:53
    Nerodič (2017)

Realita shrnuta. Aktéři nebyli žádní exmimoni, ale skuteční lidé (mimochodem, stále mě nepřestává překapovat, že se vůbec najde někdo, kdo je ochoten si takto nechat nahlížet do soukromí). Nebudu si z rukávu sypat žádná čísla, ale ty osudy nebyly nijak výjimečné. Spíš už víc normální než klasická rodina. Nesoudím to, ani neobdivuji. Je to tak.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10