sofiapetra

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 13.1.2019  09:48
    Jan Palach (2018)

Po Hořícím keři jsem to vlastně pro sebe nepovažovala za nutné vidět. Ale když to včera dávali v televizi... zkusila jsem to a byla jsem překvapená, jak se to "hladce" sledovalo. Tyto typy filmů na závažné téma většinou bývají křečovitě učebnicové, ale tady nic takového nebylo. Spojení Kantůrková-Sedláček se ukázalo jako šťastné. Spisovatelka dodala maso (informace) a režisér stravitelnou formu (apropó pojmout "dobovku" autenticky a přitom moderně umí vážně jen málokdo). Ale především to táhla skvělá volba hlavního představitele - Viktorovi Zavadilovi jsem věřila každé slovo i každý pohyb, hrál to tak výborně, že jsem konečně pochopila, že Jan Palach to prostě udělat musel.

• 6.1.2019  11:44
    Home (2009)

Tak jsem si pocestovala... úchvatné i děsivé zároveň. Rozhodně to stojí za vidění.

• 1.1.2019  19:55

Emoce jako prase. Víc se mi psát nechce.

• 1.1.2019  11:35

Těšila jsem na nový český film - komedii. A dostala jsem jen kavalérii dobrých herců, kteří jen tak naslepo tápali, neb jim ten příšerný a nudný scénář nic jiného nedovolil.

• 28.12.2018  16:02
    Karppi (TV seriál) (2018)

Finská odpověď na Most a na Zločin. Není to sice tak napínavé a promakané (příliš se tam toho pravda neděje), jak jsme zvyklí od švédských a dánských velmistrů, ale i tak jsem se těšila na každý díl. Krásnou severskou zmrzlou atmosféru to rozhodně mělo. K vyšetřovatelce Sofii: sice by v žádném případě neměla kandidovat na matku roku - to by asi hodně pohořela, ale mně ten její citový minimalismus nijak nevadil ani neurážel. Nevidí se často, aby tak pěkná baba byla i odvážná a zapálená pro svou práci. A že se skoro nikdy neusmála? Taky proč, do veselého životního období měla sakra daleko; během dvou měsíců přišla o manžela i o mámu. O druhé sérii si dovolím nepochybovat - nevysvětlenou smrt manžela si tvůrci jistě nechali jako eso v rukávu, kdyby se hodilo pokračovat … :)

• 25.12.2018  09:10

Takhle nějak si představuji život skutečné hrdinky z masa a kostí - i přes milion životních přemetů a nepřízeň dobových reálií plachtit si životem, jak nejlíp a nejhrději dokážu. Jednu hvězdu ubírám za ten telenovelovský začátek a za zbytečnou jistotu, že se nemusíme o hlavní postavu bát, vždyť přece všechno přežije.

• 25.12.2018  09:02
    Miss Hanoi (2018)

Myslela jsem si sice, že se toho o Vietnamcích dozvím víc, ale díky aspoň za tu jejich modlitbičku v kostele, tu jsem neznala. Jinak nemůžu říct, že by se mi to nějak zvlášť líbilo. Nejvíc mi asi vadilo, že Ha Thanh Špetlíková - která je bezesporu úhledná a sympatická -, ale co je to platné, když hrát tedy opravdu neumí. Na Ordinaci to asi stačí, ale na velkém plátně to bilo do očí (tedy do uší) hodně.

• 22.12.2018  10:05
    Vraždy v Sandhamnu (TV seriál) (2010)

Bylo sice zábavné podivovat se, jak lze solidní knižní předlohu zpracovat málem rosamundovsky pilčerovksky, ale neva - k balení dárků se to sledovat dalo. V každé epizodě přibyl sice soused, který tam v minulé vůbec nebyl - a toho zrovna zabili, ale to už by bylo hledání much:). Scenérie byly krásné a Nora mi byla sympatická.

• 15.12.2018  11:42
    Lynč (TV seriál) (2018)

Od začátku bylo jasné, že se bude jednat o moralitku, což asi hodně lidí štvalo - a proto to má tak nízké hodnocení. Asi vadili i cikáni, kteří tam vycházeli jako až příliš jasní klaďasové (což bylo zároveň i největší plus projektu - protože většinou jsou všude jinde zobrazování jen jako uřvaní polodementi). K neuvěření tam ale byl hlavně ten naivně až debilně pojatý incest - Pavel Kříž musel asi u této role dost trpět, divím se, že ji vůbec vzal. Ale celkově to pohromadě drželo a sledovat to bylo napínavé. Poslední díl ale zmatlali - zvlášť střídáním časových rovin - ono, dát popisku "před čtyřmi měsíci" se vydrží jednou, max. dvakrát, ale nejmíň 6x během jedné hodiny? Finále se nepovedlo, protože se prakticky žádné nekonalo.

• 15.12.2018  11:10
    Aquaman (2018)

Šla jsem na to i přes lehkou chřipku, neb jsem se těšila na to dlouhovlasé "hovado" :), už jsme se přece seznámili ve Hře o trůny - a tady ho ještě trochu vylepšili - svalová hmota podstatně zmohutněla (ne, že by zrovna tohle pro mě bylo důležité, mně úplně postačilo, že mu nechali vlasy). A musím říct, že jako akční pohádka to fungovalo skvěle. Meru i maminku Nicol vybrali šikovně, ani jedna mě neštvala a líbily se mi obě. Ale trochu zklamal ten mořský svět - na mě byl přiliš futuristický a připomínal atmosférou, výpravou i kostýmy spíš sci-fi, což nevyhledávám. Prostě pevnina je pevnina.

• 5.12.2018  15:18
    Rédl (TV seriál) (2018)

Když jsem si pustila prvních pět minut Rédla, vůbec jsem netušila, z jaké tak by to tak mělo být doby. A ta pochmurnost byla tak strašlivá, že než jsem si všimla na stěně obrazu s Havlem, vážně jsem si myslela, že je to seriál z 50. let. To mě překvapilo asi nejvíc, neb si začátek devadesátek pamatuji úplně jinak - v Bunkru a na Staré besedě bylo tedy rozhodně veseleji. Nicméně každý díl jsme poctivě probírali s kolegy v práci (zdůrazňuji s kolegy, nikoliv tedy s kolegyněmi, které se na to nedívaly), což se žádnému seriálu ani filmu už dávno nepovedlo. Pravda, u posledního dílu jsem byla ve značné nevýhodě - z celé stopáže jsem viděla maximálně jen tak třetinu (při záběrech na mučení jsem byla díky svému psychickému ustrojení nucena chtě nechtě přepínat na Delona na ČT 2, což bylo prakticky pořád). Ale konec jsem viděla, to zas ano. A ten mě taky překvapil. Stejně jako Sokol, jak mu ta role sedla.

• 1.12.2018  20:03

Pohodička s kámoškama v kině. Vůbec jsme nevěděly do čeho jdeme - což bylo jedině dobře - tenhle snímek je totiž značně nepopsatelný, ale každopádně dosti zábavný. Zklame asi málokoho.

• 1.12.2018  19:41
    Černé jezero (TV seriál) (2016)

Sice na klasické hororové vyvražďovačky - ála partička přátel přijede na opuštěné místo a jeden po druhém kapou - moc nejsem, ale tohle dělali moji oblíbení Seveřané, byla tedy povinnost to alespoň zkusit. A chytila jsem se, neb to vyprávěli zručně a dokonce se snažili i o příběh. A i postavy byly celkem sympatické - a nezemřely úplně všichni, takže k žehlení dobrý. Edit:: vše výše napsané platí jen pro první sérii; druhá série je naprosto nemožná a nesledovatelná.

• 24.11.2018  10:52
    Milada (2017)

To je tak, když se do tématu "vosí hnízdo" pustí člověk, který má sebevědomí a umí sehnat prachy, ale naprosto se mu nedostává talentu. Jak scénáristického, tak režisérského. Na tenhle snímek jsem nespěchala, o paní Horákové mám načteno dost, ale že je ten film až tak špatný, to jsem vážně nečekala. A nemá snad cenu ty nedostatky ani vyjmenovávat, málokdy se nepovede skoro všechno jako v tomto případě.

• 24.11.2018  10:35
    23 (2007)

Nevěděla jsem do čeho jdu, jen jsem to náhodně pustila v televizi - a ačkoliv jsem už chtěla jít spát a tzv. mystreriózní filmy zrovna nemusím - nepustilo mě to. Po dlouhé době zajímavý a promakaný scénář. A konečně nekřenící Jim Carrey, který je s "obličejem v klidu" dokonce i nebezpečný fešák. Jo a včera bylo 23.11. :)

• 11.11.2018  16:51
    Waco (TV seriál) (2018)

Jako vymyšlený seriál by to bylo hodně zajímavé, ale jelikož to má být vykreslení skutečné události, tak to už je trochu problém. Koresh je tam Tayleorem Kitschem ztvárněn v podstatě jako sympaťák, který má své svaté poslání, z kterého nemůže uhnout. A v té stejné logice není žádná oběť dost velká, všechno jsou jen zkoušky a testy víry. Svými věrnými sice manipuluje, ale jen tak zlehka, neškodně až téměř laskavě; nijak je tam nedrží. Kdyby opravdu chtěli, odejít můžou kdykoliv. Ale takhle to zcela jistě ve skutečnosti nebylo (informace z vnitřku sekty čerpají hlavně z knižní předlohy Davida Thibodeaua, čerstvého Davidiána, který jako jeden z mála celou tragédii přežil - a který má ve scénáři navíc roli naprostého superklaďase - takže na jeho objektivitu se můžeme spoléhat jen těžko). Ale že to FBI pěkně zpackala, o tom tedy žádná.

• 8.11.2018  19:28
    Okupace - Série 2 (série) (2017)

Na první sérii jsem se dívala v podstatě jen proto, že se na ni podílel Jo Nesbo, nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Ale druhá řada je skvělá! Po House of cards a Vládě další dechberoucí spektákl o politických intrikách. Osobně mě nejvíc bavilo - a překvapilo - jak bylo skoro nemožné se rozhodnout, komu vlastně fandit.

• 30.10.2018  19:43
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Zkusila jsem to na doporučení, že je to fakt pecka. Není. Pro mě určitě ne. Koncentrace úchyláren a divných lidí ještě hloubku nedělá. Někomu to prý připadalo černohumorné, tak to sorry, ale z tohoto soudku tam nebylo k nalezení ani deci. Možná někomu přišlo ftipný, jak jsou oba hlavní hrdinové mega nesympatičtí, tak to jedině. A osm dílů rozkouskovat po dvaceti minutách - to byl teda taky úža nápad. Úplně nejvíc mi ale vadilo, jak se to celé tvářilo originálně a totálně cool, přitom scénář byl tak pitomoučký, že ho museli mít napsaný dřív než vypili sedmičku vína.

• 27.10.2018  09:07

Od tohoto snímku jsem chtěla jediné: pobavit se. Což se vlastně stalo. Sice si racionálně uvědomuji, že čtyři hvězdy tomu dávám především z protekce a z nostalgie, protože ten smích nebyl mnohdy zas až tak přesvědčivý a úplně od plic. Ale nebuďme neskromní, vymyslet srandu je těžké.

• 26.10.2018  09:48

Bylo to spíš směšné, než napínavé. I při přimhouření obou očí byly nelogičnosti ve scénáři za všemi hranicemi mé tolerance. Začátek přitom chvíli předstíral, že se jedná o moderní a svižný film... nevydrželo to ale ani do třetiny.

• 23.10.2018  09:58
    Rašín (TV film) (2018)

Dávám tři hvězdy, i když se mi zpracování absolutně nelíbilo. Nechci to snižovat, jsem ráda, že se tomuto tématu vůbec někdo věnuje. Ale Rašín byl frajer a Vetchý ho hrál povětšinou jako rozněžnělého měkkotu. A ty dialogy... nuda, strašná nuda a škrobenost. Chlápci První republiky nebyli žádní zapšklí páprdové, jak jsou téměř ve všech adaptacích zobrazováni. Nepodařilo se to ani tentokrát Jiřímu Svobodovi, který ale jinak umí natočit poutavé věci. A je vůbec zajímavé samo o sobě, že se do této látky pustil bývalý předseda polistopadových komunistů - asi to chtěl Rašínovi vrátit, když víme, že ho zastřelil právě mladý anarcho-komunista.

• 21.10.2018  20:25

Nedopatřením jsem si před pár dny přečetla v novinách dosti zákeřnou recenci, která tenhle snímek úplně potopila, ale jelikož se mi nechtělo věřit, že by Radka Třeštíková, která je dosti příčetná a chytrá osoba, napsala scénář k nějaké úplné debilitě, nenechala jsem se odradit a do kina jsem na to šla. A udělala jsem dobře, protože jsem se i docela zasmála, což se o jiných českých komediích z poslední doby fakt říct nedá. Hlavně scénky, jak Langoš leze z auta okénkem, hned tak nezapomenu...

• 20.10.2018  07:55
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

5 hvězd za pokus o autentickou mysterióznost a těšení na každé pondělí. A taky za to, že vždy v úterý dopo mi volal můj brácha a chtěl to rozebírat.

• 20.10.2018  07:35
    Fargo - Série 3 (série) (2017)

Do třetí série jsem se už maličko nutila, bavila mě míň než ty přechozí dvě, ale dodívala jsem to. Záporák Varga byl skutečně nechutnost sama. Což vlastně nevím, jestli je klad nebo zápor. Spíš zápor, protože jsem si to pouštěla většinou k večeři.

• 9.10.2018  20:34

Žánrově je to značně matoucí, detektivka to vlastně ani není, ale má to pěknou atmosféru - a ačkoli je to tematicky jasně cílené na různě složité formy mateřství, celkově to nevyznívá nijak hluše ani sentimentálně. Všechno je tam křehké, ale zároveň silné. Zajímavý počin. Sice nevím, co na to chlápci, ale soudě podle komentářů, se pár fanoušků snad přeci jen našlo...

• 16.9.2018  15:53

Tomík stárne jako my všichni, ale ještě se sympaticky zuby nehty drží u válu. Jinak trochu se to již opakovalo a dost se toho dalo i předvídat, přesto celý film svištěl o sto šest, akce střídala akci a dvě a půl hodinky uběhly jako nic.

• 13.9.2018  18:10

Lapidárně řečeno: čekala jsem opravdu víc. Víc všeho. Na film to bylo slabé i námětově. Ale aspoň jsem z toho neměla vyloženě negativní pocit.

• 13.9.2018  17:58

Budu jako dělat, že jsem to neviděla.

• 9.9.2018  10:40

Po letech jsem se dostala ke třetí sérii a zklamaná nejsem ani trochu. Lizzy Caplan je stále stejně nádherná a osudy postav jsou ještě stále poutavé.

• 9.9.2018  09:56
    Narcos - Série 3 (série) (2017)

Zdálo by se, že natočit třetí sérii - tedy již bez Escobara - je poměrně zavádějící a nadbytečné, ale scénáristé to zase tak pěkně a napínavě pospojovali, natolik intimně až rentgenově dokázali nahlížet do uvažování a nitra málem všem postav, že i třetí série rozhodně stojí za vidění. Rada: nenechte se odradit začátkem, první dva díly jsou trochu uspávající, ale pak si to vynahradíte. Pro mě osobně největší zážitek: agent Peňa. Nebo-li pravá esence muže nejen v každém záběru, ale i v každé větě.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11