sofiapetra

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 25.5.2020  08:54
    Gran Torino (2008)

19. nejlepší film všech dob, jako vážně? Dlouho jsem tento snímek míjela, neb mě zmátl název a myslela jsem si, že je to westernovka a ještě hodně z pravěku, něco jako Tenkrát na západě. Proto mě překvapilo, že to nebyl western, ale docela aktuální sousedská povídka o jednom nevrlém veteránovi. Ještě více mě však překvapilo, že to byla obsahově a scénáristicky spíš bakalářská povídka - milá, jen poněkud rozvleklejší, ale místy o to nudnější. Ale hlavně s dokonale předvídatelným dějem i replikami. Konec byl jediný možný (a jediný logický), aby to vůbec mělo nějaký smysl - proto ani nad ním nejsem schopna nějak zásadně jásat.

• 23.5.2020  13:20

Viděno se synem, aby si doplnil sbírku kultovních snímků - a přitom jsem zjistila, že jsem tenhle film vlastně nikdy neviděla. Že jsem kdysi vlastně jen četla skvělou Palahniukovu knihu. A dobrý - chlapské, chytré, nápadité - na scénáři bylo znát, že je to podle literární předlohy.

• 21.5.2020  09:40
    Daria (2020)

Pejsek s kočičkou dělali dort - dali tam všechny žánry (a klišé), na které si jen vzpomněli a mysleli si, že to bude bomba. A byla - nepoživatelná, pomatená a díky tomu, že tvůrci předstírali - nebo si to možná o sobě dokonce i myslí - že jsou intelektuálové, i nekonečně debilní. Ale vizuál k tomu měli pěkný - to se zas musí přiznat, i ty komiksové animace byly skvělé, bohužel to však bylo jen ono pověstné házení perel sviním.

• 21.5.2020  09:33
    Sviňa (2020)

Kdepak, tento snímek, ač se tváří zasvěceně, superzávažně (a absurdně alibisticky předesílá: hlavně nehledejte žádné spojitosti s reálnými postavami!) a že má superkoule, není ani z jediného úhlu udělaný dobře. Je stejně odporný, jako je odporné celé téma.

• 14.5.2020  21:29

Čekala jsem něco originálnějšího. Docela ztráta času.

• 14.5.2020  18:39

Už jsem si na holky a na jejich trable tak nějak zvykla, takže na druhou sérii jsem se už vyloženě těšila. Hlavně jsem ocenila, že už jsou konečně dospělé a zažívají své: jednou nahoře, jednou dole.

• 11.5.2020  12:47
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jako pocta havířům je to moc dobré. Na Langoše jako ředitele jsem si sice nemohla zvyknout (jeho hraní mi přišlo lehce parodické, což se k závažnosti tématu ani trochu nehodilo), ale zase pro Marka Taclíka byl taťka Milan asi jeho životní role.

• 11.5.2020  12:39
    Vlastníci (2019)

Tento film/divadelní hru jsem rovněž nechtěla vidět, neb jsem si říkala, že mi úplně postačí naše skutečné schůze SVJ. Ale k žehlení jsem si ho přeci jen opatřila - a nakonec to bylo zábavnější, než jsem čekala.

• 11.5.2020  12:33
    Anthropoid (2016)

Docela dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbala a musím říct, že celkem zbytečně. Hlavně závěrečná přestřelka v kostele byla nezapomenutelná. Trochu mě sice překvapilo, že si Kubiš s Gabčíkem jen tak vyšli se slečinkami tančit, ale snad je to pravda - tvůrci se prý drželi úzkostlivě faktů. Nejvíc úzko mi ale bylo za mladého houslistu - maminka, kterou hrála Alena Mihulová sice rychle stačila spolknout svůj jed, ale syna nechala Němcům všanc (totálně všanc k mučení), s tím se tedy nijak ztotožnit nedalo. Z toho jsem pak nemohla ani usnout. Také bych asi neobsazovala hvězdného J. Dornana, určitě je stál spoustu peněz a na Jana Kubiše se ani moc nehodil. Ale o to víc byl charismatičtější C. Murphy jako Josef Gabčík.

• 8.5.2020  02:03
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Jsou dvě ráno, dala jsem si to málem v jediném zátahu. Rozjíždělo se to pozvolna, první dva díly byly jen oťukávací a připravující si půdu, ale těch dalších šest mi nedovolilo se už jít ani najíst. Je to šílené. A šíleně dobré. Také mě to poprvé vedlo k znepokojivé úvaze ohledně chování muslimských mužů k ženám - vždy jsem jejich chování vůči nim považovala za nehorázné, jak se ale tady chovaly dcery (13 a 15 let), podporované matkou k nebohému otci (velkému sympaťákovi), bylo ovšem též odstrašující. Téměř noční můra. Místo toho, aby byly vděčné, že je na ně hodný, ignorovaly ho a chovaly se k němu jako k onuci.

• 6.5.2020  10:51
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

První díl byl lepší - možná proto, že tam byl plukovník Emanuel Moravec nejen ještě člověk, ale i obdivuhodný a statečný muž. Manželé Konášovi si ve scénáři dali záležet hlavně na vykreslení vztahů, přes které je - jak známo - každý příběh pochopitelnější a stravitelnější. Druhý díl už ale nebyla anatomie, ale masakrózní jízda bez brzd, ale co by se také po úpisu se ďáblovi dalo čekat jiného, že. Ze vzdělávacích důvodů je určitě dobře, že to vzniklo, o Moravcovi toho kromě faktu, že kolaboroval s nacisty, nikdo asi moc nevěděl.

• 5.5.2020  17:25

Strašlivá nuda od začátku až do konce - chvílemi jsem málem lezla po zdi. Ale pořád jsem doufala, že ještě něco přijde, ale přišly jen titulky. V anotaci na film mě nalákalo, že manžel po smrti ženy přišel na to, že jeho manželka vedla ještě jiný, tajný život. Představovala jsem si něco vážně zajímavého... nebudu prozrazovat, ale banálnost objeveného mě o to víc naštvala. Vysoké hodnocení od ostatních nechápu.

• 3.5.2020  09:18
    Tlumočník (2018)

Film to byl jistě důležitý, s neobvyklým nápadem. Ale navzdory silnému tématu se tam nějak nepodařilo vtlačit příliš silných momentů.

• 2.5.2020  15:31

37%? Tak to je úlet. Tenhle snímek zdaleka není tak špatný, jak to tady vůkol vypadá. Ale vynikající také není. Problém je v tom, že jediná snesitelná postava byl právě jen Nathan Zuckerman (alter ego P. Rotha), ostatní lidé byly jen prvoplánové figurky. Zdaleka nejvíc mě ale štvala představitelka Olgy - jestliže hledám sexy samici, která nemluví o ničem jiném než o sexu, mám ji také vhodně vybrat a né zvolit někoho tak velice, velice neerotického (tedy nevím, co na ní říkali chlápci, žádný průzkum jsem neprováděla), ale moc bych se divila, kdyby na ně nepůsobila až odpudivě (kromě snad posledních pěti minut, kdy byla konečně alespoň velkorysá). A musím říct, že i proslulé večírky v bytě u Jiřího Muchy jsem si vždycky představovala úplně jinak (ale to je možná jen chyba mé představivosti), hlavně s méně lidmi a víc "uváleně. Pojmout to po fitzgeraldovsku á la Velký Gatsby bylo příliš. Také bylo divné, proč, když se jasně jednalo o stokrát literárně propálenou párty, tak proč se Jiří Mucha nejmenoval Mucha (ale slavného secesního předka zmínit nezapomněli). Přejmenovávání osob bylo vůbec neujasněné, dá se pochopit, že většinou mlžili a jména měnili, ale jak do hospody zavítali výtečníci Havel s Vaculíkem (a maskéři se velice snažili, aby vypadali přesně jako oni), neodolali a pojmenovali je Havlíček a Vaculda. To už jsem se popadala za břicho. Přitom fitpné momenty se tam nalézt daly - například etuda s Janem Hrušínským byla až půvabná a Pavel Kříž si svou roli také evidentně užíval. Jinak atmosféra byla povětšinou depresivní a dementní, přesně taková, jak to temné dílo (a fantazie autora ze svobodného světa, který u nás pár hodin v té době strávil), vyžaduje. Praha byla prošpikována výhradně estébáky a udavači, jiní lidé jakoby vůbec neexistovali. Smutné je, že mediální cirkus a emoce okolo vzniku tohoto filmu - režisérka se musela málem plazit před milovaným spisovatelem, aby ji milostivě udělil právo to natočit, byly nakonec silnější než sám výsledek. Škoda, ten příběh honby za pokladem - ztracenými židovskými povídkami, v sobě rozhodně étos měl a byl mnohem zajímavější než valná většina scénářů, dle kterých se točí jiné filmy.

• 28.4.2020  12:38

Hvězdy dávat žádné nechci, protože bych musela dát tři - a průměrné to rozhodně nebylo. První půlhodinka byla vážně skvělá a pro mě fakt ftipná, ale jakmile začali s duchařením - koukat se na to už nedalo. A už mi bylo celkem jedno, jak to bude dál. Takže celé jsem to ani neviděla.

• 27.4.2020  19:01

Jistě silné téma, krásné pohledy na poušť, ale scény a dialogy z města byly dosti idiotsky zpracované. Scénárista byl pěkný fušer.

• 27.4.2020  09:23

Dívat se více než dvě hodiny na rudolícího tlouštíka, mamánka s ÍQ tykve a ještě mu nakonec fandit, to už musí být vážně dobrý příběh! A byl.

• 25.4.2020  15:40
    Anna (2019)

Ano, je to dosti podobné Rudé volavce, ale scénář byl daleko promakanější a nelogická místa vždy pečlivě vysvětlena, což u mnoha jiných filmů neuvidíte. Ano, bylo to až neuvěřitelně terminátorské (taky bych chtěla po pouhém roce výcviku umět co Anna, ale obávám se, že by mi na to nestačilo ani sto životů), ale zase to přidávalo na akčnosti - a bylo se na co dívat. Luke Evans potěšil jako vždy, Olga Helen Mirren byla úžasná jedovatice. Ale jinak to byla samozřejmě pohádka, nikdo z filmařů neví, co se opravdu v KGB dělo, jen si to takhle představují.

• 23.4.2020  13:12

Pět hvězd je za to, že se inspektor Robinson konečně dočkal!!! A za to cupitání slečny Fisherové v kloboučku a podpatečkách klidně i po střechách a písečných dunách - image je prostě image. :)

• 21.4.2020  11:33
    Pokoj (2003)

Nevím, jestli jsem už někdy dala "odpad", ale teď bez rozpaků. Vydržela jsem asi 45 minut - a do té doby nebyla ftipná ani dobrá ani jediná sekunda. Do té doby jsem stále ještě naivně věřila, že když tomu tolik mých oblíbenců bylo schopno dát nejvyšší ohodnocení, tak snad ještě nějaký zvrat v podání či náladě přijde. Marně. A dokonce ani nepomohlo, že se tam zhusta vyskytovali vlasáči - to jsem obvykle ochotna přimhouřit očko nad ledasčím. Ale tady to fakt nešlo - nebylo to kýčovité, amatérské či špatně uchopené, tohle byla prostě jen průzračná demence sama o sobě.

• 19.4.2020  10:57
    Room (2015)

U tohoto filmu jsem si prošla mnoha stádii: od nevěřícnosti, nudy, obav, strašných obav (několikrát jsem i odběhla do jiného pokoje, abych to neviděla), vymýšlení, jak by se člověk sám zachoval na jejich místě, až po odmítnutí a přiklonění se, zda se náhodou nejednalo o dost stupidní hru s diváky, protože těch nelogičností tam bylo skutečně dost. Co mi tam ale vyloženě chybělo - že ta bestie, co jim to udělala, tam pak už vůbec nefigurovala.

• 19.4.2020  10:45
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Všechny 4 série jsou jedna velká svižná moderní a hlavně chytrá lahůdka. A teď zase nezbývá než napjatě čekat na pátou řadu ...

• 14.4.2020  09:14

Normálně bych dala asi tři hvězdy, ale po náročném víkendu, kdy nám při sledování nové řady Vikingů a Papírového domu nechali tvůrci zemřít naše oblíbené ženské postavy, jsem naměkko a trocha roztomilého škorpení autorky Mary Poppins s Waltem Disneym mi tedy přišlo docela vhod.

• 9.4.2020  12:58

Ztráta času, není absolutně žádný důvod to vidět.

• 9.4.2020  12:56
    Gentlemani (2019)

Šlo to úplně mimo mě, nepřišlo mi to ani chytré, ani ftipné. Jen se to tak tvářilo.

• 7.4.2020  08:32
    Učitel - Série 2 (série) (2017)

Ve dvojce jsem si už na Macieje Stuhra zvykla, už mi ani nevadilo, že skoro v každé scéně pláče. Děti a dospívající zde byly ještě divnější než ty v první sérii, ale snad to byla jen fabulace a v Polsku žije i normálnější mládež. Ale když jste si odmysleli všechny nelogičnosti, tak se na to dívat dalo, protože to bylo opravdu napínavé. A konec opět docela překvapil.

• 30.3.2020  15:24

Ne, tohle vážně hodnotit nemohu. Některé filmy by měly mít místo hvězdičky nějaký jasný piktogram - že jsou jen pro lidi do maximálně 25 let, kteří v sobě ještě mají nezvladatelnou touhu plácat (pardon: filozofovat) o životě. Nic ve zlém, ale obávám se, že pro nás ostatní už je to nepoživatelné. Autorovi všeho, Bohdanovi Karáskovi, už ale táhne na čtyřicítku, takže se možná maličko vnucuje otázka, zda není nějak opožděn ve vývoji (nebo ten film prostě jen chystal dlouho). Jenůfku mám ráda, ale často jí nebylo ani rozumět, jak drmolila.

• 25.3.2020  15:21
    Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)

První dva díly jsem odtrpěla - tolik prostých zlých a násilných lidí, včetně odporných až nelaskavých maminek... Tupé biflování kontra naprostá nevědomost o nejzákladnějších věcech. Když kámošky vyrostly, bylo to trochu snesitelnější a už jsem si na ten jejich málem nelidský dvorek zvykla. Lila mě jako postava ale bavila, úžasné stvoření.

• 17.3.2020  08:09
    Hassel (TV seriál) (2017)

Nebylo to sice ani za mák severské, ale zase to bylo úplně jiné než všechny seriály okolo. Mému vyššímu hodnocení ale jistě napomohlo, že Roland Hassel je takové drsné chlapské zvířátko. Hraje ho herec Ola Rapace, který si převzal příjmení od své manželky, což by maličko jeho mužnost snižovalo, ale pokud je jeho ženou představitelka Lisbeth Salander, pak se samozřejmě není čemu divit. :) Na jeho obranu je ale třeba nezamlčet, že to prý v překladu znamená "dravec".

• 15.3.2020  16:07
    Nákaza (2011)

Mrazivě aktuální a hvězdně obsazený film. Je samozřejmě masochistické sledovat to zrovna teď (patnácty den viru v ČR), ale neodolala jsem. Též jsem neodolala a přečetla jsem si tady pár komentářů od lidí, co to viděli už kdysi - psali, jak u toho usínali a že jim to připapadlo málo akční. No, teď už by se dívali asi pozorněji. Ve filmu nakonec vakcínu našli... nezbývá než také spoléhat na chytré hlavy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15