Aquaman (2018)

Šla jsem na to i přes lehkou chřipku, neb jsem se těšila na to dlouhovlasé "hovado" :), už jsme se přece seznámili ve Hře o trůny - a tady ho ještě trochu vylepšili - svalová hmota podstatně zmohutněla (ne, že by zrovna tohle pro mě bylo důležité, mně úplně postačilo, že mu nechali vlasy). A musím říct, že jako akční pohádka to fungovalo skvěle. Meru i maminku Nicol vybrali šikovně, ani jedna mě neštvala a líbily se mi obě. Ale trochu zklamal ten mořský svět - na mě byl přiliš futuristický a připomínal atmosférou, výpravou i kostýmy spíš sci-fi, což nevyhledávám. Prostě pevnina je pevnina.

Rédl (2018) (seriál)

Když jsem si pustila prvních pět minut Rédla, vůbec jsem netušila, z jaké tak by to tak mělo být doby. A ta pochmurnost byla tak strašlivá, že než jsem si všimla na stěně obrazu s Havlem, vážně jsem si myslela, že je to seriál z 50. let. To mě překvapilo asi nejvíc, neb si začátek devadesátek pamatuji úplně jinak - v Bunkru a na Staré besedě bylo tedy rozhodně veseleji. Nicméně každý díl jsme poctivě probírali s kolegy v práci (zdůrazňuji s kolegy, nikoliv tedy s kolegyněmi, které se na to nedívaly), což se žádnému seriálu ani filmu už dávno nepovedlo. Pravda, u posledního dílu jsem byla ve značné nevýhodě - z celé stopáže jsem viděla maximálně jen tak třetinu (při záběrech na mučení jsem byla díky svému psychickému ustrojení nucena chtě nechtě přepínat na Delona na ČT 2, což bylo prakticky pořád). Ale konec jsem viděla, to zas ano. A ten mě taky překvapil. Stejně jako Sokol, jak mu ta role sedla.

Nebezpečná laskavost (2018)

Pohodička s kámoškama v kině. Vůbec jsme nevěděly do čeho jdeme - což bylo jedině dobře - tenhle snímek je totiž značně nepopsatelný, ale každopádně dosti zábavný. Zklame asi málokoho.

Černé jezero (2016) (seriál)

Sice na klasické hororové vyvražďovačky - ála partička přátel přijede na opuštěné místo a jeden po druhém kapou - moc nejsem, ale tohle dělali moji oblíbení Seveřané, byla tedy povinnost to alespoň zkusit. A chytila jsem se, neb to vyprávěli zručně a dokonce se snažili i o příběh. A i postavy byly celkem sympatické - a nezemřely úplně všichni, takže k žehlení dobrý. Edit:: vše výše napsané platí jen pro první sérii; druhá série je naprosto nemožná a nesledovatelná.

Milada (2017)

To je tak, když se do tématu "vosí hnízdo" pustí člověk, který má sebevědomí a umí sehnat prachy, ale naprosto se mu nedostává talentu. Jak scénáristického, tak režisérského. Na tenhle snímek jsem nespěchala, o paní Horákové mám načteno dost, ale že je ten film až tak špatný, to jsem vážně nečekala. A nemá snad cenu ty nedostatky ani vyjmenovávat, málokdy se nepovede skoro všechno jako v tomto případě.

23 (2007)

Nevěděla jsem do čeho jdu, jen jsem to náhodně pustila v televizi - a ačkoliv jsem už chtěla jít spát a tzv. mystreriózní filmy zrovna nemusím - nepustilo mě to. Po dlouhé době zajímavý a promakaný scénář. A konečně nekřenící Jim Carrey, který je s "obličejem v klidu" dokonce i nebezpečný fešák. Jo a včera bylo 23.11. :)

Waco (2018) (seriál)

Jako vymyšlený seriál by to bylo hodně zajímavé, ale jelikož to má být vykreslení skutečné události, tak to už je trochu problém. Koresh je tam Tayleorem Kitschem ztvárněn v podstatě jako sympaťák, který má své svaté poslání, z kterého nemůže uhnout. A v té stejné logice není žádná oběť dost velká, všechno jsou jen zkoušky a testy víry. Svými věrnými sice manipuluje, ale jen tak zlehka, neškodně až téměř laskavě; nijak je tam nedrží. Kdyby opravdu chtěli, odejít můžou kdykoliv. Ale takhle to zcela jistě ve skutečnosti nebylo (informace z vnitřku sekty čerpají hlavně z knižní předlohy Davida Thibodeaua, čerstvého Davidiána, který jako jeden z mála celou tragédii přežil - a který má ve scénáři navíc roli naprostého superklaďase - takže na jeho objektivitu se můžeme spoléhat jen těžko). Ale že to FBI pěkně zpackala, o tom tedy žádná.

Okupace - Série 2 (2017) (série)

Na první sérii jsem se dívala v podstatě jen proto, že se na ni podílel Jo Nesbo, nijak zvlášť se mi to nelíbilo. Ale druhá řada je skvělá! Po House of cards a Vládě další dechberoucí spektákl o politických intrikách. Osobně mě nejvíc bavilo - a překvapilo - jak bylo skoro nemožné se rozhodnout, komu vlastně fandit.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Zkusila jsem to na doporučení, že je to fakt pecka. Není. Pro mě určitě ne. Koncentrace úchyláren a divných lidí ještě hloubku nedělá. Někomu to prý připadalo černohumorné, tak to sorry, ale z tohoto soudku tam nebylo k nalezení ani deci. Možná někomu přišlo ftipný, jak jsou oba hlavní hrdinové mega nesympatičtí, tak to jedině. A osm dílů rozkouskovat po dvaceti minutách - to byl teda taky úža nápad. Úplně nejvíc mi ale vadilo, jak se to celé tvářilo originálně a totálně cool, přitom scénář byl tak pitomoučký, že ho museli mít napsaný dřív než vypili sedmičku vína.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Od tohoto snímku jsem chtěla jediné: pobavit se. Což se vlastně stalo. Sice si racionálně uvědomuji, že čtyři hvězdy tomu dávám především z protekce a z nostalgie, protože ten smích nebyl mnohdy zas až tak přesvědčivý a úplně od plic. Ale nebuďme neskromní, vymyslet srandu je těžké.