• Rodinný

Zpívej (2016)

Celkom pekný a podarený animák. Príbeh a aj všetky arcy sú dosť klišovité, ale aj tak by som to odporúčila tým čo chcú vidieť niečo vtipné a roztomilé. Dávam tomu 4 hviezdičky už len za animáciu, za pesničky ( viem že sú to moderné popové pesničky, ale tentokrát dávali zmysel pre príbeh a vätšinu z tých pesničiek ktoré bolé použité mám celkom rada ), za postavy, ktoré sú tiež celkom klišovité, ale aj tak celkom sympatické ( okrem Mikea, tej myši XD ) a za vtipnosť. Celkom štandartný animák, nič úžasné ale je to celkom milé a vtipné a to mi stačí. :)

Hledá se Dory (2016)

Asi budem jedna z mála, ale mne sa úprimne tento film páči viac než Hladá sa Nemo. Dory bola vždy moja najoblúbenejšia postava a to že film je o nej je pre mňa velké plus, aj to, že sme sa konečne dozvedeli niečo od jej minulosti, čo ma dosť dlho zaujímalo. Ja vždy milujem keď rozprávka pre deti je o nejakej ťažšiej, temnejšiej téme a tento film sa zaoberá poruchou - špecificky, Dorinou poruchou krátkodobej pamäti - čo človeka ako mňa úplne dostalo a rozplakalo. Tiež ma velmi dojali scény kde bola Dory ako mláďa so svojimi rodičmi, ktorí mi boli velmi symptatickí a bolo mi ich neuveritelne lúto. Aj napriek tomu je toto milý, vtipný film ktorý túto tému nikdy neberie príliš ďaleko. Aj sa mi celkom páčili niektoré nové postavy, hlavne Destiny ( Viera ) a Hank. A ako sa dá už Pixaru čakať, nádherná animácia - aj ludia vyzerajú lepšie než v prvom filme a Hank je zanimovaný ešte lepšie než Dave z Tučniakov z Madagaskaru. Fakt krásny film a pre ludí ktorí mali radi prvý film toto fakt odporúčam, hoci či sa vám bude páčiť menej, viac alebo rovnako ako 'Nemo' je fakt vec názoru. Pre mňa je to však nový naj film od Pixaru.

Zvonilka a tvor Netvor (2014)

Ja som všeobecne celkom velká fanynka Cililing filmov, ale tento film ma asi okúzlil najviac zo všetkých dielov. Roztomilý netvor, akčný a prekvapivý príbeh a smutný, ale dojemný koniec. Cililing sice mala skôr vedlajšiu rolu, ale to mi vôbec nevadilo. Podla mňa je toto nádherný film.

Velká oříšková loupež (2014)

Určite toto nieje PRÍŠERNÝ animák, existujú horšie, ale 2014 bol podla mňa úžasný rok pre animáky a toto je bohužial jeden z tých horších. Vtipy ma takmer vôbec nepobavili, príbeh sa mi zdal klišovitý a vätšina postáv mi bolo nesympatických, hlavne hlavná postava Surly, čo je fakt zlé, pretože mne sa musí hlavná postava páčiť, aby som si film užila. Ale nevidím na ňom nič príšerné, animácia je celkom pekná a za Buddyho a Andie, dve celkom sympatické postavy dám hviezdičku naviac.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Tento film je podla mňa úžasný. Nielen že je rovnako nádherne animovaný ako vätšina filmov od Disneyho, ale má aj velmi sympatické hlavné postavy, vela originálnych nápadov ( ktoré sú hlavne videné v samotnom meste Zootopií- v pozadí, v tom ako ich systém funguje, atď ), vela vtipných scéniek a hlášiek a samozrejme emocionálne scény a nádherne a chytro ale detsky a jednoducho spracovaná morálka o velmi dospeláckej, komplikovanej a vážnej téme- diskriminácií- čo som od Disney filmu fakt nečakala. Priznám sa, tento film ma aj trochu rozplakal. Ak sa mi na tomto filme jedna vec nepáčila, tak by to bola asi hlavná záporáčka. Nebudem hovoriť kto to je... a v tom leží môj problém. Disney toto už urobil vo Wreck it Ralph, Frozen a Big Hero 6 a už ma to trochu unavuje že Disney poslednú dobu proste urobí ten trik typu "táto náhodna, nie velmi dôležitá postava je záporák". Ale pozitíva tohto filmu sú fakt silnejšie ako negatíva. Určite odporúčam.

Steven Universe (2013) (seriál)

Po zhliadnutí viacerých epizódach som sa rozhodla zvýšiť hodnotenie. Síce stále niesom fanynka, ale seriál sa mi strašne zapáčil a určite si ho rada pozriem ak dostanem šancu. Čo sa mi na seriáli najviac páči sú štyri hlavné postavy, hoci moja naj je zatial Garnet. Všetky sú zaujímavé, milé a je fakt sranda ich sledovať. Potom sa mi páči všeobecne kludná, privítavá atmosféra - hudba, animácia, postavy... tento seriál sa vážne neponáhla a to je na ňom skvelé. A napriek tomu dokáže spraviť velmi silné a emocionálne momenty pri ktorých som neudržala slzy. A podla mňa je super že konečne existuje detský seriál, kde existujú otvorene homosexuálne postavy. Ale sú tu chyby - seriál má velmi pomalé začiatky ( čo je dôvod prečo som mu pôvodne dala iba 4* ) a to že každá epizóda má len 11 minút občas znamená, že niektoré epizódy sú podla mňa trochu poponáhlané. Ale inak skvelý seriál, odporúčam pre tých, čo majú radi kludnejšie, pomalšie seriály.

My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství (2015)

Tieto filmy sa podla mňa stále zlepšujú. Prvý bol taký prjemný oddychovač, bol dobrý ale nič také úžasné na ňom nebolo. Druhý bol omnoho lepší, mal viac tých dojemných scéniek a vývoj postáv, nehovoriac o lepšej animácií a pesničiek, ale vela mi toho nedalo, hlavne v porovnani so seriálom. Tento? Bola som pripútaná k obrazovke celý čas. Ludská Twilight bola príšerne sympatická, možno aj viac než som očakávala. A Mane 6 sa konečne nehádali, jediná hádka čo tam bola bola medzi Twilight a Sunset a aj vtedy som obidve chápala, nehádali sa kvôli sebeckým dôvodom a bola naviac krátka, čo ma potešilo. A ten záver bol velmi úžasný a dojemný, ale nechcem luďom ktorý ten film nevideli ale chcú, nič prezradiť. Pesničky sú v porovnaní s druhým, možno aj s prvým filmom trochu horšie (stále celkom dobré, ale o trošku nižšej kvality), ale animácia je lepšia. Na 100% odporúčam pre fanúšikov MLP:FiM a hlavne tým, čo majú radi Equestria Girls. Som si istá, že neolutujú.

Zázračné kouzlo (2015)

Tento film, umm... je to lepšie než som očakávala, ale stále nič super. Animácia je celkom dobrá, v niektorých scénach dokáže byť aj nádherná ( napríklad počas 'Strange Magic' ), len príliš realistická na môj vkus, niektoré postavy sú v takom "uncanny valley". Pesničky sú celkom fajn, mám rada také staršie pop-songy a myslím že sú dobre zaspievané, len ich je tam príliš vela ( 13. Taký priemerný rozprávkový Disney muzikál má 6. Yup. ) a v niektoré scény fakt nepotrebovali pesničku. A love story, jo, varovanie na spoilery: Marianne a Bog King sa dajú dokopy. Mám rada také "kráska a zviera" typy príbehov, myslím, je to moja naj rozprávka. Ale tie typy príbehov musia dávať zmysel a tento... eh? Radšej začnem od začiatku. V tomto filme je nápoj lásky použitý ako metafora pre falošnú lásku a Marianniná sestra sa toho nápoja stane obeťou a zamiluje sa do Boga. To je videné ako zlé a samozrejme to je zlé- bolo to proti jej vôli, poznala ho iba chvílu a dokonca ju zatkol. Ale potom sa Marianne do neho zamilovala z vlastnej vôle. To je videné ako dobré, ale stále- poznali sa iba chvílu, predtým mali iba negatívny vzťah, nehovoriac o tom že Bog zatkol Marianninú sestru. To sa mi nezdá ako dobrý nápad. Je to taký priemerný film a to love story sa mi moc nepáči ale za celkom dobrú animáciu a celkom dobré pesničky dám hviezdičku naviac. Nieje to DOBRÝ film, ale niečo sa mi na ňom proste páči

Kráska a zvíře (1991)

Priznám sa, keď sa nad tým zamyslím, Kráska a Zviera je moja najoblúbenejšia klasická rozprávka všeobecne. Ja úplne neznášam keď ludia niekoho diskriminujú len preto ako vyzerá, takže príbehy kde hlavná myšlienka je "Na vzhlade nezáleži, záleži na tom aké máš srdce" úplne milujem. A kedže milujem animované filmy od Disneyho, toto je výborná kombinácia. Takže, postavy: Belle je moja najoblúbenejšia Disney princezna. Nie je to moja najoblúbenejšia Disney postava všeobecne, ale určite najoblúbenejšia princezna. Je láskavá, múdra, nezávistlá... proste skvelá postava. Počula som že niektorí hovoria že Belle je obeťov Stockholmového syndrómu, kde sa väzeň zamiluje do únoscu. Umm, tak Stockholmov syndróm nefunguje- Belle začala mať Netvora rada až keď k nej začal byť milý a aj vtedy jej chýbal otec. Každopádne, Belle nebola jediná skvelá postava- Netvor samotný je celkom sympatický, hlavne keď sa začal zamilovávať do Belle a prestal byť taký krutý sebec. Potom tam boli celkom milé a vtipné vedlajšie postavy, ako svietnik Lumiére, hodiny Cogsworth a Bellin otec. A záporák Gaston... jo, ja som vždy proti záporákom, aj tu, ale je celkom zaujímavé ako človek ktorý by bol v inom Disney filme hrdina je teraz záporák. Mimo toho je tu proste tá rozprávkovosť, animácia a pesničky čo robia Disney štúdio takým skvelým štúdiom. Určite jedna z najlepších Disneyoviek.

Mimoni (2015)

Sice nič moc a v porovnaní s Despicable Me filmami dosť nuda, ale sú tam vtipné gagy a niektoré scény medzi Minionmi boli celkom zlaté, hlavne tie medzi Kevinom a Bobom. Nič úžasné, ale ak sa nudíte, tak si to pozrite.