• Rodinný

Hledá se Dory (2016)

Asi budem jedna z mála, ale mne sa úprimne tento film páči viac než Hladá sa Nemo. Dory bola vždy moja najoblúbenejšia postava a to že film je o nej je pre mňa velké plus, aj to, že sme sa konečne dozvedeli niečo od jej minulosti, čo ma dosť dlho zaujímalo. Ja vždy milujem keď rozprávka pre deti je o nejakej ťažšiej, temnejšiej téme a tento film sa zaoberá poruchou - špecificky, Dorinou poruchou krátkodobej pamäti - čo človeka ako mňa úplne dostalo a rozplakalo. Tiež ma velmi dojali scény kde bola Dory ako mláďa so svojimi rodičmi, ktorí mi boli velmi symptatickí a bolo mi ich neuveritelne lúto. Aj napriek tomu je toto milý, vtipný film ktorý túto tému nikdy neberie príliš ďaleko. Aj sa mi celkom páčili niektoré nové postavy, hlavne Destiny ( Viera ) a Hank. A ako sa dá už Pixaru čakať, nádherná animácia - aj ludia vyzerajú lepšie než v prvom filme a Hank je zanimovaný ešte lepšie než Dave z Tučniakov z Madagaskaru. Fakt krásny film a pre ludí ktorí mali radi prvý film toto fakt odporúčam, hoci či sa vám bude páčiť menej, viac alebo rovnako ako 'Nemo' je fakt vec názoru. Pre mňa je to však nový naj film od Pixaru.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Tento film je podla mňa úžasný. Nielen že je rovnako nádherne animovaný ako vätšina filmov od Disneyho, ale má aj velmi sympatické hlavné postavy, vela originálnych nápadov ( ktoré sú hlavne videné v samotnom meste Zootopií- v pozadí, v tom ako ich systém funguje, atď ), vela vtipných scéniek a hlášiek a samozrejme emocionálne scény a nádherne a chytro ale detsky a jednoducho spracovaná morálka o velmi dospeláckej, komplikovanej a vážnej téme- diskriminácií- čo som od Disney filmu fakt nečakala. Priznám sa, tento film ma aj trochu rozplakal. Ak sa mi na tomto filme jedna vec nepáčila, tak by to bola asi hlavná záporáčka. Nebudem hovoriť kto to je... a v tom leží môj problém. Disney toto už urobil vo Wreck it Ralph, Frozen a Big Hero 6 a už ma to trochu unavuje že Disney poslednú dobu proste urobí ten trik typu "táto náhodna, nie velmi dôležitá postava je záporák". Ale pozitíva tohto filmu sú fakt silnejšie ako negatíva. Určite odporúčam.

Zpívej (2016)

Celkom pekný a podarený animák. Príbeh a aj všetky arcy sú dosť klišovité, ale aj tak by som to odporúčila tým čo chcú vidieť niečo vtipné a roztomilé. Dávam tomu 4 hviezdičky už len za animáciu, za pesničky ( viem že sú to moderné popové pesničky, ale tentokrát dávali zmysel pre príbeh a vätšinu z tých pesničiek ktoré bolé použité mám celkom rada ), za postavy, ktoré sú tiež celkom klišovité, ale aj tak celkom sympatické ( okrem Mikea, tej myši XD ) a za vtipnosť. Celkom štandartný animák, nič úžasné ale je to celkom milé a vtipné a to mi stačí. :)

Mimoni (2015)

Sice nič moc a v porovnaní s Despicable Me filmami dosť nuda, ale sú tam vtipné gagy a niektoré scény medzi Minionmi boli celkom zlaté, hlavne tie medzi Kevinom a Bobom. Nič úžasné, ale ak sa nudíte, tak si to pozrite.

My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství (2015)

Tieto filmy sa podla mňa stále zlepšujú. Prvý bol taký prjemný oddychovač, bol dobrý ale nič také úžasné na ňom nebolo. Druhý bol omnoho lepší, mal viac tých dojemných scéniek a vývoj postáv, nehovoriac o lepšej animácií a pesničiek, ale vela mi toho nedalo, hlavne v porovnani so seriálom. Tento? Bola som pripútaná k obrazovke celý čas. Ludská Twilight bola príšerne sympatická, možno aj viac než som očakávala. A Mane 6 sa konečne nehádali, jediná hádka čo tam bola bola medzi Twilight a Sunset a aj vtedy som obidve chápala, nehádali sa kvôli sebeckým dôvodom a bola naviac krátka, čo ma potešilo. A ten záver bol velmi úžasný a dojemný, ale nechcem luďom ktorý ten film nevideli ale chcú, nič prezradiť. Pesničky sú v porovnaní s druhým, možno aj s prvým filmom trochu horšie (stále celkom dobré, ale o trošku nižšej kvality), ale animácia je lepšia. Na 100% odporúčam pre fanúšikov MLP:FiM a hlavne tým, čo majú radi Equestria Girls. Som si istá, že neolutujú.

Popelka (2015)

Priznám sa, tento film sa mi asi páči viac ako pôvodný animák od Disneyho a to som typ čo vždy preferuje animáky. Dlho som nevidela film o princezne, ktorý sa úplne podobá originálu, a zároveň napravuje cliché. Páčil sa mi pohlad do Popoluškinej minulosti, kde mi jej bolo lúto. Aj princ sa mi páčil viac ako v pôvodnej Disneyovke, asi preto že teraz mal aspoň meno, nejakú osobnosť a iný dôvod prečo by mal milovať Popolušku okrem jej vzhladu. A aj zlá macocha a jej dcéry. Teraz mala aspoň ako tak sympatický dôvod, prečo bola k Popoluške zlá. Vždy sa mi páči keď majú záporáci smutnú minulosť ktorá ich doviedla ku zlu, a od macochy z Popolušky zo všetkých ludí na svete som to nečakala a velmi ma to šokovalo, takže bravo! Aj napriek všetkým týmto vylepšeniam, film si dokáže zachovať taký klasický podtón, čo je podla mňa úžasné- žiadna paródia, žiadný výsmech voči pôvodnej rozprávke, proste normálna rozprávka o Popoluške. Samozrejme, nieje dokonalý, niektoré časti ma nudili a Popoluška a princ sú akýsi "bezchybní", čo je tiež trochu nuda. Ale inak je to pekný film a stojí za to si ho pozrieť.

V hlavě (2015)

Podla mňa nádherný, kreatívny a emocionálny film a moja nová oblúbená Pixarovka. Velmi sa mi páči koncept s personifikovanými emociámi a tento film to spravil úplne perfektne. Radosť a Smútok boli velmi sympatické, hlavne Smútok, ktorej mi bolo celý čas lúto a páčila sa mi jej starosť o Riley. Vždy sa mi páči keď rozprávky ukážu 5 fáz zármutku, čo sa ukázalo pri Riley. Čo sa týka tej "kreativity", koncept velmi originálny nieje, ale... čo v dnešných dobách JE? Všetko už bolo opotrebované. Ale nieje dôležité aký koncept vymyslíte ale ako ho spravíte. Páčili sa mi rôzne krajinky, ako tie s predstavivosťou, snami a podvedomím a spôsob akým sa robia osobnosť a spomienky. To by ma nikdy nenapadlo! Props Pixar, props. No, a na to, že nie som typ čo pri filmoch plače, tento film to dokázal, ale nechcem nič spoilerovať. A morálka je krásna, ale aj dospelá a smutná- je viac do života než len byť šťastný a občas musíš byť smutný aby ste sa vyrovnali s problémami. Je tam aj niekolko super vtipov ( "Poď, leť so mnou, catighna!", "Gratulujem San Francisco, zničili ste pizzu! Najprv Havaj, teraz vy!" a reklama na žuvačku sú niektoré, na ktoré si spomeniem že ma pobavili ), ale vtipy nie sú mojou prioritou a rovnako nie sú ani pre tento film. Každopádne odporúčam.

Zázračné kouzlo (2015)

Tento film, umm... je to lepšie než som očakávala, ale stále nič super. Animácia je celkom dobrá, v niektorých scénach dokáže byť aj nádherná ( napríklad počas 'Strange Magic' ), len príliš realistická na môj vkus, niektoré postavy sú v takom "uncanny valley". Pesničky sú celkom fajn, mám rada také staršie pop-songy a myslím že sú dobre zaspievané, len ich je tam príliš vela ( 13. Taký priemerný rozprávkový Disney muzikál má 6. Yup. ) a v niektoré scény fakt nepotrebovali pesničku. A love story, jo, varovanie na spoilery: Marianne a Bog King sa dajú dokopy. Mám rada také "kráska a zviera" typy príbehov, myslím, je to moja naj rozprávka. Ale tie typy príbehov musia dávať zmysel a tento... eh? Radšej začnem od začiatku. V tomto filme je nápoj lásky použitý ako metafora pre falošnú lásku a Marianniná sestra sa toho nápoja stane obeťou a zamiluje sa do Boga. To je videné ako zlé a samozrejme to je zlé- bolo to proti jej vôli, poznala ho iba chvílu a dokonca ju zatkol. Ale potom sa Marianne do neho zamilovala z vlastnej vôle. To je videné ako dobré, ale stále- poznali sa iba chvílu, predtým mali iba negatívny vzťah, nehovoriac o tom že Bog zatkol Marianninú sestru. To sa mi nezdá ako dobrý nápad. Je to taký priemerný film a to love story sa mi moc nepáči ale za celkom dobrú animáciu a celkom dobré pesničky dám hviezdičku naviac. Nieje to DOBRÝ film, ale niečo sa mi na ňom proste páči

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Podla mňa velmi rozkošný animák. Cestovanie časom ma zaujíma, takže ďalšie plus, aspoň pre mňa. :) Určite sa mi páči ako tento film dokazuje, že nemusíte byť rovnakej krvi, dokonca ani rovnakého druhu, aby ste mohli byť rodina, stačí že sa máte radi. Úprimne sa mi časy ktoré Peabody a Sherman navštívili nezdali velmi zaujímavé, teda... to je iba moj problém, vážne, ak sa zaujímate o napr. Francúzku revolúciu, Leonarda da Vinciho alebo Trojsku vojnu, tak je to v poriadku, ale mňa to velmi nezaujíma. Viac sa mi páčili scény s hlavnými hrdinmi, ktoré boli úžasné. A som prekvapená, kolko faktov tento film vystihol. A sú tu rozne vtipné scény, ale okrem niekolkých Peabodyho slovných hračiek si na ne velmi nepamatám. Nevadí, aj tak dojímavé scény sú pre mňa doležitejšie ako vtipné. Tento film odporúčam, ale nie velmi.

My Little Pony: Equestria Girls II (2014)

No, nie často sa stáva že by dvojka bola lepšia než jednotka... ale pri Equestria Girls je 100% definitívne že dvojka je lepšia. Takže pozrime sa- Sunset Shimmer. OMG, Sunset Shimmer! V prvom filme som ju nemala velmi rada, pretože bola záporáčka a pretože sa mi jej polepšenie zdalo prirýchle. Ale v tomto? Úplne ma prekvapila! A to som si myslela že Discordové druhé polepšenie z epizody Twilight's Kingdom bolo najlepšie. No omyl! Jej túžba druhým pomáhať, zapadnúť a ako si stále svoju minulosť vyčítala ma fakt dojalo. Teraz je jedna z mojich oblúbených postáv. :D A teraz iné veci- pesničky? Chytlavé. Záporáčky? Prekvapivo sympatické, hoci ich stále nemám rada. Pre non-bronies nič moc, ale Bronies si tam určite niečo najdú. Skvelý film. Už sa teším na trojku. :)