baiskon108

baiskon108

okres Praha

7 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Spider-Man (2002)

  Úžasný film, díky kterému jsem se poprvé seznámil se Spider-Manem, který mě nasměroval ke sledování super-hrdinských filmů a čtení komiksů. Tenhle film jsem vážně viděl nejvíckrát v životě a ani jednou neztratil tu prvotní jiskru! Skvěle natočený zrod pavoučáka, který žádným remakem nelze překonat! Peter Parker je klasický chytrolín ze střední školy, který je často šikanován Flashem Thompsonem. Když ale získá pavoučí schopnosti, změní se jeho pověst v pravý opak: ve chvíli, kdy na Flashe napřahuje ruku, mu všichni zakřiknutí kluci na světě drží palce, a když ho trefí a Flash letí přes celou místnost, radostně vyskočí z pohovky a řeknou si: ,,Jo! Konečně si ten blbec zasloužil to, co mu právem patří!“. Výborná postava, Ditko a Lee. Výborný film, Raimi. A nebojím se říct i nejlepší film svého žánru a ani v Marvelu není ničím překonán! Dávám pět hvězd, protože je to moje největší srdcovka.

 • poster

  Avengers (2012)

  Všichni mí oblíbení hrdinové a zároveň herci v jednom filmu – to snad ani není možné! Úžasný boj mezi Thorem a Iron Manam – ani jsem se na to nemohl dívat, jak se moji oblíbení idolové bijí do krve :). Jako vždy, i v tomto filmu se objevuje Iron Manův skvělý humor, který vždy pobaví: ,,Vzdej se muflone!“ :). Doporučuji všem lidem na planetě, co to ještě neviděli, protože taková filmová bomba se objeví jen jednou za život, možná dvakrát, třikrát, čtyřikrát,..:). Jen Captain America to tam trochu kazí, ale lepší než jeho sólovka ve filmu :). Už se strašně těším na další díly!!

 • poster

  Captain America: Občanská válka (2016)

  Tolik super-hrdinů snad ještě v žádném Marvel filmu nebylo. Ostatní marvelovky jsou takové, a říkám to nerad, na jedno brdo, hrdina bojuje proti záporákovi a nakonec vyhraje. Tady bojují hrdinové proti hrdinům!!! Ten hlavní zločinec teda za moc nestojí, ale o to víc je udivující, že všechny hrdiny poštval proti sobě! Ani jsem nezaregistroval, že v té haldě postav chybí Thor a Hulk, což mě teď trochu mrzí, ale vynahradily to postavy nové, jako například Černý panter a Spider-man!! Souboj na letišti je prostě to nejlepší, co od Marvelu můžete vidět!! A závěrečný souboj Capa a Iron mana neměl chybu. Jen nechápu, proč tento fascinující snímek pojmenovali po Capovi a ne po Avengers. Protože tenhle film by si tenhle název opravdu zasloužil!!!

 • poster

  Iron Man (2008)

  Tony Stark je ze všech superhrdinů rozhodně nejvtipnější a řekl bych, že i nejchytřejší, prostě největší frajer a sledovat ho v jakékoli akci je požitek a dá se opakovat do omrzení. A ty jeho obleky, parádička! V jeho případě nemůže být kritický, takže jsem nekritický:)

 • poster

  Avengers: Infinity War (2018)

  A je to tady!!! Očekávejte samé SPOILERY, protože se z toho hodlám pořádně vypsat!!! Třetí týmovka, na kterou se těším od roku 2015, 10 let od prvního MCU filmu Iron Man, ještě více postav než v Capovi: Civil war a předpokládaný příchod Thanose - fandové pochopí, že jsem seděl v kině štěstím bez sebe! Už začátek byl úžasný - vážnou atmosféru s příchodem Thanose opravdu vystihli (i to Marvel logo nemělo tu svou optimistickou hudbu jako vždy), Thanos dávající nakládačku Hulkovi, to byl vážně mazec (jen jsem si teda nemyslel, že se Banner za celý film už ani jednou nepromění...), smrt Lokiho pro mě už nebyla tak emotivní, i když teď už bude asi vážně pravdivá. Nejvíce mě potěšilo setkání Iron Mana a Doctora Strange. Iron-manův další oblek, tentokrát z nanobotů, je o hodně modernější než předešlé a tím pádem i zatraceně boží! Peterův nový Spider-maní oblek, který kdysi odmítl, je také velká lahoda pro oči. Nejvíce mě štvala dvojice Vision a Scarlet Witch, kteří ve filmu dostali až moc prostoru a byl naprosto k ničemu. Od Visiona jsem čekal, že on bude Zemi nejvíce chránit, že on výrazně zahýbe výsledkem války, ale ne - on celý film jen stále polehává a je stále zraněný. To ten kámen mysli za celou dobu své existence využil jen k tomu, aby dvakrát vystřelil paprsek z čela? Smutné. Příchod Captaina Ameriky a spol. vážně, vážně potěšil! Strážce Galaxie jsem si nikdy moc neoblíbil, nebylo to ani teď, jen Drax vážně válel a opravdu mě bavil. Thor taky někdy pobavil, ale spíš se jen snažil pobavit (něco jako Ragnarok). Thanos je opravdu výborný záporák (jeden z nejlépe udělaných v MCU), který si tento film zcela přivlastnil, má dobrou motivaci, která je pochopitelná, jde z něj strach, ale zároveň je plný emocí, což dokazuje, že není trapně černobílý. Mezi nejlepší bitky patří Dr. Strange, Iron Man a Spider-man proti Sépiákovi :) a New Yorské trio a Strážci Galaxie proti Thanosovi. Nejepičtšjší moment byl však tehdy, kdy Thor dorazil do Wakandy! A naprosto nejvíce jsem byl překvapen z návratu Red Skulla! To jsem fakt čuměl, že využili už docela zapomenutého Capova protivníka z první fáze. Opravdu klobouk dolů před bratry Russoovými, že dokázali udělat tak poutavý film s tolika postavami, přičemž každá dostala trochu či více prostoru. Mělo to děj, velké až obří bitvy, Thanose s kameny, samé efekty, nové i starší super-hrdiny ze solovek a hlavně – to jejich vzájemné seznámení a propojení tak celého Marvel universa, na které jsem se tak těšil!!!!!! Už se zatraceně těším na čtyřku!!!!!!!!

 • poster

  Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

  Jay Oliva mě zase nezklamal. Zase vytvořil jeden z nejlepších animáků o super-hrdinech, jaký kdy svět spatřil. A pro mě rozhodně i ten nejlepší animák o Batmanovi. Temná atmosféra z prvního dílu se naštěstí nikam nevytratila, naopak ještě přibyla. Chechtající se Joker je prostě skvělý. Z třímetrového Batmana jde stále strach a opět nemá se zločinci ani trochu schovívavosti! A naprostá třešnička na dortu je největší epický souboj všech dob - Batman vs. Superman!!!!!!!!!!!!!!!!! Snyder svou nezdařenou hranou kopií nesahá této podívané ani po Batmaní opasek!

 • poster

  Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

  Boží animák!! Lepší jsem od DC (možná i na světě) snad ještě neviděl. Olivo, tentokrát ses opravdu překonal. Velký fanoušek Flashe (hlavní hrdina filmu) zrovna moc nejsem a tak jsem čekal zklamaní - ŠEREDNĚ JSEM SE MÝLIL!!.. Úžasný scénář, hlavně ke konci. Agua-man a Wonder-woman chtějí vyvraždit všechny suchozemce a zničit celý svět – mazec! Musím říct, že byl Aqua-man výborný v roli zločince. Dokonalá bitva na moři – objevovalo se v ní hodně známých postav, které bojovali proti sobě. Zlí, proti ještě zlejším - žůžo! Závěrečná bitva byla též vynikající a ke konci opravdu dojemná. Doporučuji všem fanouškům superhrdinů na světě, co to ještě neviděli – tak velký zážitek jsem už dlouho nezažil a dlouho zas nezažiju..

 • poster

  Spider-Man 2 (2004)

  Tobey hraje Spider-mana zas jak se patří a nápad se ztrátou schopností byl geniální! Navíc se mu to hodí, protože to KVŮLI Spider-manovi ho Harry nesnáší a umřel mu strýček Ben, to KVŮLI němu pořád chodí pozdě, má špatné známky, je ospalý, Mary Jane chodí s jiným a nemiluje ho, a to KVŮLI němu nemá žádný život.: ,,Poslyš, možná, že ani nemáš být Spider-man, který šplhá po zdech, proto pořád padáš. Vždycky máš na výběr." Souboje na vlaku byly dost promakané, zastavování vlaku před zkázou bylo napínavé a poté, co ztratil masku a všichni z vlaku viděli jeho tvář, řekly ty děti: ,,Neboj, nikomu to neřeknem" a to mě dojalo. Opravdu, moc krásná podívaná Raimi, tleskám!!!!

 • poster

  Deník malého poseroutky 2 (2011)

  Rodrick je vážně king a tenhle film si totálně přivlastnil a proto je taky nejlepší z celé trilogie. Je to humornější než jednička, zajímavý příběh, postupné zvraty a je to i ke konci docela dojemné. Umělé blitky hodně pobavily, stejně tak i hraní velmi "zábavné" :) deskové hry s dědou a spoustu dalších ztřeštěných vtipů, rad a nápadů, od koho jiného než od Rodricka. Vážně pecka, u které se směju pokaždé, když si ji pustím!

 • poster

  Kung Fu Panda (2008)

  Skvělý animák, na který se vždy rád podívám. Studio Dream works se opravdu překonalo. Už prostředí, ve kterém se vše odehrává: starověká Čína! Za scénář plný humoru a akce hlasitě tleskám! Naprosto dokonalé scény v boji o knedlíček :) a též v útěku z vězení hlavního nepřítele filmu - Tai Lunga! Vše se mi na tom líbilo, takže nevím, proč bych neměl dát tomuto filmu plný počet bodů!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace