baiskon108

baiskon108

okres Praha

7 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Naruto: Šippúden (TV seriál) (2007)

  Tohle anime miluju. Zde jsou všichni o 2 roky starší, myslím, že to všem i prospělo (jen Rock Lee je tu totálně nevyužitý). Naruto je sice stále stejně uřvaný, ale i u něj už je vidět věkový posun a určitá dospělost. Sasuke je tu sice strašně nesympatický, ale i tak velmi povedený. Sakura se moc nezměnila, jen už je možná trochu míň naivní. Fillery jsou opravdu strašné, nevydržel jsem se dívat ani na jeden, ale co se týče hlavní dějové linky - JE ÚŽASNÁ. Vše, co jsme se dozvěděli v minulém anime, se teď ukáže naprosto jinak, v tomto případě asi nejvíce chválím za Itachiho příběh. Přibyly tu i nové postavy, největší radost mám rozhodně z organizace Akatsuki!!! Zjevují se ti nejlepší zločinci, co se v Naruto světě zatím ukázali. Hodně mě dojal příběh, jak Hidan zabil Asumu a následně ho Shikamaru pomstil a také příběh o týmu Kakashi, Obito a Rin. Ale asi nejvíce z celého anime mě poznamenala postava PAIN. Postavy jako je tato přímo zbožňuju, protože nejsou tak trapně černobílé, jak nám zločince a hrdiny většinou lidé předhazují, že v sobě mají dobro i zlo. Pain je prostě tak diskutabilní, ale právě proto, že se nad ním tak zamýšlím, je pro mě důkaz, že je to velmi propracovaná postava. Když se podívám z úhlu všech, tak je to bezesporu nemilosrdný zločinec, ale z pohledu Paina dělá sice krutou, ale jen jinou formu míru. I když s tím, co udělal, moc nesouhlasím, přesto by se dalo říct, že ho chápu. Painův souboj s Jirayou byl výtečný, poustevníkova smrt byla vážně dojemná. Ale nejlepší Painův souboj byl proti Narutovi v sennin modu. Ten boj proti té šestici byl tak zatraceně boží, jak každého z nich Naruto tak geniálně porazil, jak nádherně využil potenciál sennin modu, jak na ně všechny stačil úplně sám, to se mu musí vážně nechat. Závěrečný dialog Naruta a Nagata neboli sedmého Paina, kde řešili pravé docílení míru a jestli ho lze vůbec dosáhnout, byl vážně nezapomenutelný. Když se příběh odehrával okolo Akatskuki v dvoučlenných týmech, nemělo to žádnou chybu. K závěru už to ale začalo pokulhávat, působilo to moc složitě a docela dlouhý žebříček nadbossů: nejdřív Pain, Obito, Madara, Zetsu a nakonec Kaguya, která se ze všech zločinců asi nejméně povedla. Měli to utnout už u Madary. Ve velké čtvrté válce ninjů mě nejvíce zaujal příchod předchozích Hokagů v Edo tensei, což byla vážně pecka a myslel jsem, že se to už nikdy nestane. A na závěr epický souboj Naruta a Sasukeho, který nezklamal. Díl pod jménem "Pečeť smíření" sice není posledním dílem, ale pro mě osobně je to nádherné ukončení tohoto skvostného seriálu. Je toho vážně moc, co bych mohl vychválit, tohle anime je sice mé první, ale i tak si myslím, že už nic lepšího být ani nemůže. Kishimoto se prostě překonal, sice bych chtěl ještě pokračování, ale když vidím navazující anime s Borutem, je mi jasné, že už je s pravým Narutem vážně šmytec a tuhle pitomost už něměli vůbec natáčet. Dlouho se budu vyplakávat z konce tak výborného anime. Naruto, změnil jsi hodně lidí. A změnil jsi i mě.

 • poster

  Boku no Hero Academia (TV seriál) (2016)

  Shounen anime, které je míseno se superhero žánrem - co lepšího si milovník obou žánrů, jako jsem já, vůbec může přát! Prvních pět dílů bylo takových rozjezdových, ale přesto velmi poutavých, hlavně díky animaci a sympatickému hlavnímu hrdinovi. Šlo v nich hlavně o zblížení All Mighta a Dekua, což se povedlo. Potom už to začlo mít pořádné grády. U tohoto anime jsem strašně rád, že je v něm vše, co si tento hero žánr zaslouží - zajímaví hrdinové a zločinci, celá ta UA akademie s učiteli, hero obleky, zlepšování fyzické zdatnosti, zlepšování superschopností, turnajová sága, hrdinské praxe, tohle všechno z tohoto anime dělá naprosto propracovaný superhrdinský svět. Ale hlavní je, že ty postavy mají emoce, že je dokáží přenést na diváka. TOP momenty pro mě byly dva 1) arc s Ligou záporáků v 1. řadě. O postavy jsem měl vážně strach, hlavně o All Mighta. Že ho zabijí, že odhalí jeho pravou podobu, že svět přijde o symbol míru a Deku tak o svůj největší vzor... 2) Když All Might v souboji s All For One ze sebe vydá všechno a poté předá svou štafetu Dekuovi skrze vzkaz do kamery: ,,Teď jsi na řadě ty." U toho jsem se vážně rozbrečel. Strašně se těším na pokračování!!

 • poster

  Hunter x Hunter (TV seriál) (2011)

  Další anime, které mě neskutečně dostalo. První arc byl skvělý hlavně díky postavám, ze začátku mi hlavní čtyřka sice přišla s dost klišoidními charaktery, ale postupem času jsem byl přesvědčen o opaku. Tuto čtveřici kluků jsem si nejvíce užil ve třetí části zkoušky a to, když bojovali proti vězňům. Byli tam totiž tak zajímavé a netypické souboje, ve kterých se nebojovalo, ale používal mozek. Další klad je samozřejmě Hisoka. Podobnost Jokera je sice velká, ale i tak ho v mnohém převyšuje, není to ten bláznivě chechtající se klaun, ale opravdu charismatický záporák s ladným stylem boje. Arc s Přízračnou skupinou je výborný, nejvíce se mi líbilo to tajemno kolem jejich schopností. A také, že tu Kurapika dostal svůj zasloužený prostor. Nejmíň se mi asi líbil arc ve hře Greed Island, protože byl až moc pohádkový, kouzelné kartičky to jen podtrhují. Nadcházející Chiméra arc je ale opravdu velmi propracovaný, pozornost nedostávají jen hlavní hrdinové, ale hlavně mravenčí stvoření a k mnohým jsem si udělal bližší vztah než k lidem - např. Colt a Welfin. Je tu i plno epických scén, Neferpitou proti Kitovi, útok na palác, Meruem proti Neterovi a asi největší špička - namakaný a dospělý badass Gon podávající si Pitou!! Musím také zmínit podařenou romanci Meruema a Komugi. Toto anime mě dokázalo pobavit, dojmout, nasytit skvělými souboji, zajímavými postavami, nečekanými zvraty a poutavým příběhem. Už jen doufám, že se někdy v budoucnu dočkáme dalších dílů, ale i kdyby ne, tak je to zakončeno na skvělém místě.

 • poster

  Želvy Ninja (TV seriál) (2012)

  Konečně animovaný seriál s želvami, který je 3D, má skvělý humor, akci a na to, že je to seriál mířený primárně na děti má i občas dost temnou atmosféru. Želvy se od sebe konečně odlišují i vzhledově a Mistr Tříska je mnohem vyšší. A i když jejich předchůdci také mají co do sebe, tady jsem si je oblíbil nejvíce. Trhač je také povedený, jen ke konci už bohužel ztratil svůj temný vzhled a stala se z něj zaměnitelná hrouda svalů. První dvě řady jsou naprostý klenot, třetí na statku ale už začíná být horší a čtvrtá ve vesmíru mě už moc nezaujala. Nejvíce povedené jsou však závěrečné díly všech sérií, které vždy vygradují do obřích až temných rozměrů! A chtěl bych také věnovat prostor páté sérii, která mě vlastně zklamala. Neboť je to závěrečná série a přitom to tak vůbec nevypadá. Valná většina dílů totiž vůbec neposouvá hlavní děj kupředu. Ale vůbec nejhorší je zakončení celé série - ono není! Proto jsem se pátou řadu rozhodl ignorovat a za mnohem lepší konec pro seriál považuji poslední díl čtvrté série, díl - Owari. Ale i přes to je to pro mě rozhodně nejlepší želví seriálové zpracování.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Breaking Bad je rozhodně velmi nápaditý seriál, kde se hlavnímu hrdinovi tak moc převrátí celý život, tak moc se jeho postupným vývojem změní jeho povaha, že vás ke konci překvapí (ba i možná neuvěříte), jak se choval ze začátku. Heisenbergova povaha je totiž ještě děsivější právě v tom, že to byl zprvu vlastně jen obyčejný učitel chemie Walter White. Jeho parťák Jesse hodněkrát pobaví, ale spíš mě vždycky jen zklamával (vždy se totiž "překvapivě" zase dal na drogy), i když ten jediný si tam však uchoval dobré srdce a jsem rád, že jako jeden z mála přežil. Švagr Hank je vážně asi ten nejhorší a nejtragičtější agent DEA :), protože hledat celý seriál Heisenberga a mít ho přímo před nosem, přičemž dostat tolik náznaků, důkazů, tolik provázaností a spojitostí s Waltrem, tolik pravdivých Waltrových "přiznání" a on se tomu všemu jen nechápavě tlemí a celý seriál netuší (a pak mu to epicky dojde na hajzlu - vážně?). Nejlepšími zločinci seriálu jsou rozhodně Gus Fring, Hector Salamanca neboli zvoneček :) a samozřejmě i Walter. WW je postupem času sice fakt svině, ale i tak jsem mu měl nutkání stále fandit. Mike a Saul jsou vážně super, Saul téměř vždy pobavil. Skyler a děti mě však někdy dost prudily, u některých dílů jsem se vážně mohl unudit k smrti, protože záběry na tichou domácnost a na jejich žraní mě vážně nezajímaly a chtěl bych vidět, koho snad ano. (Ale to Walterovo lhaní rodině vždy stálo za to!) Naštěstí to ale zachraňují ty díly, kde se objevují hlášky pravého Heisenberga, kde akce naplno sviští, zkrátka díly, které jsou napínavé, akční a promyšlené. Hlavně čtvrtá a pátá série byla pořádně rozjetá! Z konce jsem byl sice smutný, ale ani ne tak z konce Waltera, to se dalo čekat, ale celkově z konce tak výborného seriálu. Ale stejně - Heisenberg vyhrál!

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Další seriál o hlavním hrdinovi, který je lépe řečeno hlavní zločinec. I přes to, co dělá, mu máme nutkání stále fandit, nejen proto, že je v hlavní roli, ale je představován sympaticky a zajímavě. A čím více o něm víme, tím více mu jeho činy tolerujeme - o to víc, když zabíjí jen ty, co si to vážně zaslouží. Tenhle styl "kladných záporáků" teď vídám celkem často (Perníkový táta, Narcos), všude, a i tady, je to však podané jiným a zajímavým způsobem. Dexter je fajn, často pobaví (hlavně, když si mluví ironicky v duchu), je ke všem hodný, dobrý otec, zároveň jeho druhý život je fascinující, ty jeho postupy, připravování vraždírny, injekce a sklíčka, má to vážně promakané. Když si v noci Dexter prostě vyjde ve svém hnědém vraždícím tričku, jde do tuhého :). Debra fuck Morganová má vážně zajímavý charakter, její typická sprostá mluva je nezapomenutelná a jako postava mi připadala strašně sympatická, sympatičtější než Dexter. A James Doakes - nejdrsnější polda ever! Strašně mě bavily jeho hlášky, jeho dialogy s Dexterem, to jeho podezřívání a motivace zjistit o něm pravdu. Vážně drsnej týpek, kterému šla vážnost z očí. Ostatní lidé mě bavili jen občas, ale ještě musím vytyčit jednoho člověka - a to prasáka Masuku, který sice dostával nejméně prostoru a zabral si vždy pro sebe max. dvě věty, i tak mě svými nechutnými narážkami rozesmíval nejvíce ze všech. Seriál o osmi řadách si překvapivě stále držel svou kvalitu až do konce (jen 3. a 6. série byly slabší), mými srdcovkami však stále zůstávají první dvě série. Poslední díl mě nejprve naštval, čekal jsem nějaké překvapivé ukončení (něco jako Rita ve vaně), závěrečnou řežbu, odhalení Dextera, cokoliv, že si prostě zabrečím, ale až na Debru vše skončilo nějak nijak - prostě jen Dexterovou prázdnotou... Ale už jsem se s tím smířil, co také jiného dělat ;) Protože ani tento zvláštní konec nezastíní fakt, že se tenhle seriál strašně povedl. Škoda, že už tenhle Dexterland končí...

 • poster

  Senzační Spider-Man (TV seriál) (2008)

  Snad mé první animované setkání se Spidermanam v seriálu – v každém dílu se objeví noví a noví zločinci, což vás nenechá v klidu a tím se s nimi i seznámíte. Skvělý díl je hlavně v opeře a ve vězení. Úžasné boje s Venomem a též setkání s Tombstonem – vystihli ho bravurně! A Zlomyslná šestka má také velký potenciál! – Electro, Sand-man a Rhino se jim povedli asi nejvíce. Jsem jen udiven a také zklamán, že to tu má tak málo fanoušků a tím i procent..

 • poster

  Naruto (TV seriál) (2002)

  Velmi povedené shounen anime podle velmi povedené shounen mangy. Toto zpracování výrazně prospělo například soubojům, které převedením do pohybu dostali větší grády a díky barevnosti také lepší přehlednost. Dalším obohacujícím prvkem tohoto anime jsou chytlavé melodie, které utvářejí tu typickou atmosféru Naruto světa. Chuuninské zkoušky byly vážně úžasné a i ostatní příběhy jsou též dobře zvládnuté. Ale i tak myslím, že Kišimoto to přeci jen v manze provedl lépe. Ale jo, je to super!