Kaceris

Kaceris

okres Poprad

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 20.8.2018  21:47
    Sněží! (TV seriál) (2017)

I keď má tento seriál veľa chýb, nejakým spôsobom si ma získal a bolo veľmi ľahké ho pozrieť. Medzi hlavné sklamania patrí napríklad na môj pomer trochu veľa zbytočných konverzácii medzi postavami a miestami menej záživny príbeh zo strany Gustava. Najviac ma ale zaujal príbeh Franklina, ktorý bol zo všetkých ponúknutých asi najlepší a sleduje príbeh mladého ambiciózneho človeka ktorý sa snaží zarobiť peniaz vo veľkom, no po ceste za vysnívaným peniazom narazí na viaceré prekážky. Čo sa ale seriálu darí najviac je vykreslená atmosféra LA ktorá má svoj šmrnc a ponúka mnoho atraktívnych detailov na danú dobu. Nie je to síce seriál pre každého, ale mňa si celkom získal.

• 23.11.2017  19:20
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Punisher nesklamal ani náhodou. Príbeh, akcia, dráma, vedľajšie postavy a vynikajúci Jon Bernthal. Seriál ponúka aj záber do Frankovej minulosti a tým pádom je tento origin zvládnutý na jedničku. Viac písať netreba, teším sa na budúce série a dúfam že ich bude viac než dosť.

• 13.11.2017  15:34
    Dexter (TV seriál) (2006)

Čo je na tomto seriáli najlepšie je to, že celú dobu fandíte sériovému vrahovi. Dexter Morgan je proste na toľko charismatický že si vás získa, a proste mu fandíte. Jeho osobnosť je taktiež veľmi rozpoluplná a sledovať jej kostrbatý vývoj je taktiež pastva pre oči. Taktiež prostredie Miami tomu celé dodáva veľmi svojský nádych a lepšie miesto na dej tohoto seriálu si ani neviem predstaviť. A ten koniec, no povedzme že bolo mi smutno. Rozhodne sa ku tomuto seriálu budem vraciať s konštantnou pravideľnosťou. "Tonight´s the Night:"

• 21.10.2017  17:18
    Blok 99 (2017)

Vince Vaughn sa týmto filmom krásne odosobňuje od všetkých komediálných rolí, a definitívne potvrdzuje že dramatické role mu dokážú sadnúť. Samozrejme ale všetko podporuje vynikajúci scenár. Bradley ktorého vyhodia z práce nemá veľa peňazí tak dostane do práce dealera. Zatiaľ čo zo začiatku ide všetko vporiadku, jeden deal nevýjde podľa predstáv. Moment kedy Bradley príjme svoj osud a ide do väznice je momentom, kedy sa to všetko ešte viac zapletie. Pomalé tempo filmu absolutne nevadí, priam nutí diváka sledovať dej bez odtrhnutia očí. Vyzobrazenie brutality tu nemá žiadnu hranici, a scény vo väznici Redleaf taktiež. Je veľká škoda že sa tento film asi nedostane do hľadáčika oscarov, pretože by si rozhodne zaslúžil aspoň tu nomináciu.

• 15.10.2017  20:50
    Wind River (2017)

Vynikajúci thriller od Taylora Sheridana. Práca s prostredím, hlavná téma, zápletka, postavy všetko dotiahnuté skoro do dokonalosti. Jeremy Renner sa do svojej roli vcítil a jeho postava stopára, ktorý je vďaka jeho motívu niečo ako bojovník za spravodlivosť, je hodná chvály. Cítim tu adepta na oscara.

• 9.10.2017  20:50

I keď to na jednotku nemá, stále je to veľmi decentný a originálny sequel. Trošku mi síce nejaké veci vadili, ale záverečný verdikt to veľmi neovplyvňuje. Za prvé som veľmi rád za to že Colina Firtha, Harryho, vrátili do deja v podstate v rámci kingsmanov celkom logicky a nebolo to niečo že doslova povstal z mŕtvých. Za druhé, i keď má film menej akcie a scénku z kostola tu nič poriadne netromflo, aj tak akcia ktorá sa vo filme nachádza má čo ponúknuť. A za tretie, Elton John. Ako vás preboha napadne zakomponovať takúto osobnosť tak absurdne do takéhoto deja? Scenárista sa vyšvihol no. Jedna z hlavných vecí ktoré mi vadil dej okolo postavy Whiskeyho. Nejdem spoilovať, ale skončilo to veľmi predvídateľne. Tak teda, film by mal odomňa právom dostať 3/5 ale keďže sa podaril a nesklamal (na čo má potenciál každý sequel), tak mu o tú hviezdičku pridám.

• 24.9.2017  15:32
    Californication (TV seriál) (2007)

Californication je až na poslednú trochu slabšiu sériu kultový seriál ktorý ponúka tonu sarkazmu a vtipných momentov. Taktiež ale dokáže veľmi často zahrať na dramatickú nôtu a donúti človeka zamyslieť sa nad vecami. Hlavnému protagonistovi Hankovi Moodymu život prestane fungovať od presťahovania do Kalifornie. Život plný alkoholu a sexu by mu aj vyhovoval dokým si neuvedomí že čo vlastne chce. Hank je vynikajúca postava a jeho transformácia, miestami síce pochmúrnejšia a menej ako by ste si priali, je proste geniálna. Najlepšie to celé vystihuje asi 3. a 4. séria. O hláškach ani netreba rozprávať, Hank sype v dialógoch jednu za druhú (štýl akým rozpráva Madafaka je najlepší príklad). Seriál ktorý sa dá pozerať dookola a hádam ani nemôže omrzieť.

• 19.7.2017  11:54
    Strážce pořádku (TV seriál) (2010)

Justified je seriál ktorý zozačiatku nezaujme ničím iným ako hlavným protagonistom, neústupnym maršálom Raylanom Givensom. Zo začiatku sa seriál drží formátu diel=nový prípad, no v momente ako sa v polke 1.série pridá do príbehu Boyd Crowder a s ním aj príbehový prvok, diely sa prestávajú zlievať dokopy a seriál dostáva nový rozmer. Westernová atmosféra je tu pevne cítiť a tento feeling začne od momentu, kedy začne hrať zvučka v intre. Okrem atmosféry ale seriál ponúka aj jeden z najlepších vývoj postáv. Raylan kolíše aj hore aj dole, ale po tom čo sa vráti do Harlanu z Miami tak sa tam udomácni a veľa problémov sa mu stáva osobných. To ako nekompromisne tasí zbraň a prakticky si robí pravidlá je to čo z tejto postavy robí slasť pre oči. Ďalej tu je ale postava Boyd Crowder. Boyd, ktorý je zo začiatku kriminálnik sa stáva katolíkom ktorý sa snaží okolie presvedčiť že už sa zlepšil, sa potom aj tak späť do kriminálneho sveta vráti. Chémia Boyd-Raylan je to najsilnejšie púto v seriáli a každá scéna kde sa títo dvaja stretli je nezabudnuteľná. Predsa len, kopali spolu uhlie. Justified je proste hláškujuca, akčná, dejovo drásajúca pecka z prostredia amerického vidieku ktorá si postupne získava diváka aby ho do finále nepustila.

• 19.7.2017  11:45

Vojna o planétu opíc v skutočnosti z akčnej stránky ani až tak vojnou nie je, akcia a bitka tu trvá tak 5-6 minút. Je to Caesarova cesta za pomstou ktorá sa vyvíja pomaličky ale vyvíja sa tak dobre že dokáže celých 143min na plátne zaujať a nepustí až do poslednej scény. Veľkú úlohu tu ale zohral aj soundtrack ktorý bol famózny a skvele doplňoval dianie v scénach filmu. Ďalej tu máme záporaka plukovníka Woodyho Harrellsona ktorý bol vynikajúci psychopat ktorý sa s opicami ale ani trochu nehral. Potešila ešte aj postava "Bad Ape" ktorá tomu dodávala malý komický prvok. S prvým dielom je pre mňa tento film kvalitatívne rovnako a som rád, že sa táto trilógia zakončila takto kvalitne a decentne.

• 28.6.2017  21:01
    Smrtihlav (2017)

Po prvý krát som dal za 2* ale po dlhšom rozmýšlaní to zas až taký zlý film nebol. I keď som si hneď po tomto filme zapol Anthropoid aby som to mal s čím porovnať a Anthropoid je omnoho lepší, tak mi niektoré momenty v hlave z tohoto filmu len tak nezmizli.

• 18.6.2017  21:20

Scenáristicky síce nič moc, ale dvojica Chan-Knoxville to dokáže utiahnúť. Od filmu som dostal presne to čo som čakal, zabavil, a to mi úplne stačí.

• 3.6.2017  17:36

Normálnymi slovami tento film ani opísať nejde. Dvaja týpci, jeden novinár, druhý jeho právnik sa vydajú do Las Vegas aby spravili reportáž. A samozrejme, aby to nebolo len tak, zbalili si spolu aj kufrík ktorý obsahoval drogy všetkého druhu. Vizuál filmu je vynikajúci a halucinácie z tripov dvoch hlavných protagonistov taktiež toho majú veľa čo ponúknuť (Jašterky v bare sú asi najlepším príkladom.) Samozrejme ale treba vyzdvihnúť výkon práve Johnny Deppa ktorý hral síce pre neho nezvyčajnú rolu ale zahral ju vynikajúco. A Benicio Del Toro taktiež, scénka kedy si pýta aby po ňom hodil Raoul magnetofón do vane je proste top. Víkendová oddychovka ako sa patrí.

• 31.5.2017  22:00

Po prvom zhliadnutí tak pred dvoma rokmi som tento film ako nejaký rutinný mafiánsky film. No po druhom zhliadnutí ma film okúzlil a získal si ma celkom jednoducho. Príbeh Johna Dillingera toho ponúkne viac než dosť, cez sekvencie bankových lúpeží, útekov z väzenia, útekov pred policajtmi až po jeho túžbu po Billie. Veľmi sa na tento vzťah hodí hlavná idea Neila Mccauleyho z Heat : "Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner". Johhny Depp sa na túto rolu hodí geniálne, zas a znova dokazuje že zahraje všetko čo sa len dá na 150%. A Michael Mann, to je proste režisér ktorý bude vo filmovej branži chýbať. Jeho rukopis je tu viac než poznať a filmy s tématikou heistov, to je proste jeho obor. A soundtrack je tak geniálny že pri konci, i keď som vedel čo sa stane, tak som zostal zamyslený minimálne 10 minút bezdychu stáť pred obrazovkou.

• 30.5.2017  20:28

"You have nothing to be afraid of."

• 21.4.2017  19:19

Nikdy by ma po prvom zhliadnutí traileru napadlo že pri hodnotení budem čoby len zvažovať nad 4*. Ale mýlil som sa, celkový filmový výsledok je ešte lepší ako Furious 7. Som veľmi rád že viac priestoru konečne dostal Dwayne Johnson, v minulom dieli bol krátko a to ma sklamalo(i keď aj za tu dobu narobil pekný bordel). Taktiež Jason Statham sa pekne previedol.. A hlavná zápletka, prečo Dom robí to čo robí bola o dosť normálnejšia ako som očakával. O tom že či to má logiku alebo nie, nie je treba diskutovať, film má baviť a to presne tento film spravil. Akčná pecka ktorú si treba pozrieť.

• 17.4.2017  01:06

Keby som si odmyslel všetky tie nelogické veci ktoré sa tu odohrávaju, tak by som tomu asi dal aj viac. Ono to síce nie je zlé že to je nelogické keďže si tento film na nič nehraje ale proste viac ako 3* sa tomu dať nedá. Ale účel to splnilo a zabavil som sa. Najlepší začiatok s Neymarom a Jacksonom alebo nastúp Ice Cubea na scénu.

• 11.4.2017  22:56

Tak začiatok série celkom vpohode, len prvému dielu by neuškodila trošku dlhšia stopáž :)

• 26.3.2017  13:29
    Policejní odznak (TV seriál) (2002)

Zo začiatku je Policajný odznak seriál, ktorý zaujme len hlavným protagonistom. Vic Mackey, je proste týpek ktorý si robí všetko podľa seba a pravidlá mu veľa toho nehovoria. Vlastne si ich vytvára sám za pochodu. Postupom ale seriál ponúka vynikajúci vývoj postáv, a zo začiatku nudné detektívne prípady Dutcha a Claudette sa zmenia na dosť príjemny celok každého dielu. A potom tu máme Strike Team. Každý jeden člen mi prirástol k srdcu, a preto bolo pre mňa niekedy ťažké vidieť, kde smeroval vývoj postáv (napríklad taký Shane.. a seriálove finále ktoré nenechá nikoho chladným). Michael Chiklis si vďaka tomuto seriálu získal môj rešpekt, a už pre mňa viac nie je herec ktorého som videl sa len niekde mihnúť ale je to pre mňa Vic Mackey. Rád sa k tomuto seriálu vrátim, a s The Wire ho radím medzi špičku seriálovej tvorby z policajného prostredia.

• 4.3.2017  23:51

Nemám slov. Vynikajúca rozlúčka s Wolverinom, ktorý bol len jeden. A vždy bude.

• 3.3.2017  23:46
    Zlato (2016)

V podstate nemám čo viac vytknúť. Film splnil moje očakávania ktoré som nemal nejako vysoké ale zase ani nízke. Trošku sa to miestami seká a príbeh stráca tempo ale rozhodne to ťahá Matthew. Matthewa mám veľmi rád a páči sa mi jeho herecký štýl a v tomto filme svoju premenu posunul ešte viac do extrému. Nabral dosť veľa tukov, splešatel a ja som mu tým pádom jeho rolu veril ešte viac. Rozhodne si myslím že by si za túto rolu zaslúžil aj oskarovú nomináciu. Gold je film, ktorý si asi znova pozriem len keď na neho nejako náhodne natrafím ale aj tak to bude film, ktorý vždy odporučím niekomu kto mi povie aby som mu poradil nejaký film s Matthewom.

• 26.2.2017  15:38
    John Wick 2 (2017)

John Wick je späť v plnej kráse. Po vynikajúcom prvom dieli je druhý diel ešte lepší. Jeden z najlepších akčných filmov za poslednú dobu, o tom sa ani nebavme. Keanu Reeves Johna Wicka nehraje, on ním proste je (A na jeho vek, si zaslúži veľkú poklonu) . Dej nemá žiadne hluché miesta a stále ponúka buď nonstop akciu alebo nakuknutie do sveta zabijakov ešte viac, ako ho ukázal prvý diel. Film ktorý mi prirástol k srdcu od prvej scénky v kine. "You wanted me back... I'm back!"

• 14.2.2017  20:49
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

Tento seriál som si obľúbil hneď po prvom dieli. Zapol som ho len tak náhodou ale odvtedy už som sa nevedel zastaviť. BoJack je proste ako komediálny seriál tak aj seriózne zobrazenie depresívneho koňa ktorý si po role v sitcome nedokáže nájsť nejaký iný job a tak hlavne pije a droguje. Má vážne dosť veľa zábavných momentov ale pri niektorých vážne zaskočí vážnosťou. Každý kto začína seriál pozerať by sa mal dostať až za šiesty diel, keďže tých šesť vážne nebolo nič extra, no siedmym sa to už pekne rozbehlo. "Nothing on the outside, nothing on the inside."

• 14.2.2017  20:30

Som veľmi rád že sa Mel Gibson vrátil k režírovaniu. Vytvoril totiž jeden z tých najlepších vojnových filmov, ktorý si na nič nehraje a naplno diváka dostane do bojového pola. Začiatok mi ani až tak nevadil, ale mohol byť trochu kratší. Pretože v momente ako sa film dostáva do vojnového pola, tie surové zábery pôsobia proste tak reálne, že som sa na nich pozeral a ani som nedýchal. Všetky zábery ako napríklad zaľahnutie granátu, bombardovanie Japoncov, Dossova záchrana vojakov po tom ako to každý ostatný vzdal či surovosť všetkých zranení, to všetko ma prekvapilo v tom ako to bolo surovo vykreslené. Ďalej ma prekvapil napríklad taký Vince Vaughn, vážne ten chlap sa od True Detectiva posúva stále hore a dokazuje že vážne role dokáže zahrať ľavou zadnou. Som rád že tento film vznikol a hlavne že Mel sa vrátil na režisérsku stoličku v plnej kráse. Film ktorý treba vidieť na vlastné oči.

• 13.2.2017  19:06

Dúfam že sa na takomto tempe bude držať celá druhá polka. Radšej takéto trochu pomalšie ale dobré diely, ako to že polka série je o ničom.

• 28.1.2017  20:27

Tento film je vpohode. Dejovo síce stále ta istá rozprávka hraná dookola ktorá nejako neprekvapí, ale po vizuálnej stránke je tento film vážne pecka, tvorci si na nej vážne dali záležať a je to rozhodne vidno. Cumberbatch je ako Doctor Strange podľa mňa výborna voľba, na postavu sa veľmi hodí. Záporak no, nič moc ale mohlo byť aj horšie (napr. ako pri Suicide Squade). Viac než decentný origin ktorý pridal novú postavu do MCEU.

• 21.1.2017  23:52
    Casino (1995)

Tento film je proste skvost. Je to jeden z tých filmov ktorý síce ma tri hodiny ale pri jeho kvalite zbehnú rýchlo. Vynikajúca kamera ktorá zachytáva Las Vegas a jeho podsvetie v tom pravom svetle je proste geniálna. Film vtiahne do deja, chytí, a nepustí do poslednej minúty. Za tri hodiny tento film ukáže ako fungujú kasína, ako to vtedy fungovalo v podsvetí a umožní sa naplno vžiť do postáv a do ich situácie. Scorsese je proste čarodej ktorý na filmovom plátne stále vykúzli niečo čo nie len že pobaví, ale ostane v hlave na dlhú dobu.Ďalej tu je potom klasicky vynikajúci Robert De Niro ktorý sa pre rolu mafiána proste narodil zahral jeho rolu geniálne, Joe Pesci a vývoj jeho postavy Nickyho je jedna veľká slasť pre oči a Sharon Stone, tá si nomináciu na oskara rozhodne zaslúžila.Tento film sa mi práve po druhom zhliadnutí proste pridal ku tým mafiánskym stálicam, ku ktorým sa budem chcieť pravidelne vracať.

• 14.1.2017  21:52

Rozhodne chápem prečo má tento film toľko málo percent. Aby sa na tento film pozeralo dobre, tak je dobré poznať aspoň trochu o čom pôvodný Entourage bol. Pre mňa to ale bola decentná rozlúčka s Entourage svetom (teda asi rozlúčka, špekuluje sa o pokračovaní). Viac ku tomu netreba povedať. Zbohom, Vinnie, E, Drama, Turtle a Ari, strávil som s vami krásny čas pred obrazovkou.

• 11.1.2017  17:31

Peaky Blinders pre mňa začal celkom v podstate nudne, nezaujal ma extra ničím než prostredím. Prvý diel som videl v júni, druhý až v niekedy v septembri ale potom si ma postupne tento seriál namotával až dokým som sa nerozhodol pozrieť tretí diel, ktorým si ma tento seriál získal už naplno. Peaky Blinders je vynikajúci seriál z anglického prostredia, pripomínajúci vďaka dobe Boardwalk Empire. Ale mne príde Peaky Blinders vo viacero veciach lepší, napríklad to prostredie je neokukané a pôsobí pre mňa atraktvínejšie. Najviac seriál ťahá Cillian Murphy, týmto seriálom si ma na sto percent získal, do postavy Tommyho Shelbyho sa doslova vžil. A taktiež i Tom Hardy ako Alfie Solomons, taktiež exceloval v každej chvíľke ktorú dostal. Jediná chyba ktorú má tento seriál je tá, že tých dielov je proste málo!

• 11.1.2017  00:29
    Vincentův svět (TV seriál) (2004)

Entourage je vynikajúci komediálny seriál z dielne HBO. Ponúka zákulisie do sveta filmu, a robí to veľmi dobre. Seriál sleduje príbeh herca Vince Chasea ktorý s partiou kamarátov začnú postupne dobývať svet. Každá z hlavných postáv ma neskutočne zaujala a ku každej som si pri konci vytvoril vzťah. Turtle, E, Drama to sú všetko vynikajúce postavy ale najviac a najlepšie napísaná je postava Ariho Golda. Vynikajúco zahraná Jeremy Pivenom predstavuje agenta ktorý nemá problém si zanadávať (tak slušnejšie povedané). Sem tam nejaké to cameo, do seriálu sa prišli pozrieť také mená ako napríklad James Cameron či Martin Scorcese. Podľa mňa pre každého filmového fanúšika je tento seriál niečo ako povinnosť, ktorú by nemal zanedbať.

• 10.1.2017  22:41
    Goliath (TV seriál) (2016)

Pre mňa bol tento seriál celkom príjemne prekvapenie. Prvotný dôvod prečo som ho zapol bol len a len Billy Bob Thornton, no po prvom dieli ma to vtiahlo do deja a zhltol som to v priebehu troch dní. Dej sleduje Billyho McBrida, alkoholického právnika ktorý bol niekedy na vrchole. Billy dostane ponuku na jeden prípad ktorý zo začiatku nechce riešiť, no potom postupne keď zisťuje o čo sa vlastne v prípade jedná tak mu to nedá spávať. Je to rozhodne vynikajúci seriál s výborným introm, peknými kulisami a hereckým výkonom Billyho ktorý si za ztvárnenie tejto postavy zlatý glób zaslúžil.

<< předchozí 1 2 3 4 5