Blok 99 (2017)

Vince Vaughn sa týmto filmom krásne odosobňuje od všetkých komediálných rolí, a definitívne potvrdzuje že dramatické role mu dokážú sadnúť. Samozrejme ale všetko podporuje vynikajúci scenár. Bradley ktorého vyhodia z práce nemá veľa peňazí tak dostane do práce dealera. Zatiaľ čo zo začiatku ide všetko vporiadku, jeden deal nevýjde podľa predstáv. Moment kedy Bradley príjme svoj osud a ide do väznice je momentom, kedy sa to všetko ešte viac zapletie. Pomalé tempo filmu absolutne nevadí, priam nutí diváka sledovať dej bez odtrhnutia očí. Vyzobrazenie brutality tu nemá žiadnu hranici, a scény vo väznici Redleaf taktiež. Je veľká škoda že sa tento film asi nedostane do hľadáčika oscarov, pretože by si rozhodne zaslúžil aspoň tu nomináciu.

John Wick 2 (2017)

John Wick je späť v plnej kráse. Po vynikajúcom prvom dieli je druhý diel ešte lepší. Jeden z najlepších akčných filmov za poslednú dobu, o tom sa ani nebavme. Keanu Reeves Johna Wicka nehraje, on ním proste je (A na jeho vek, si zaslúži veľkú poklonu) . Dej nemá žiadne hluché miesta a stále ponúka buď nonstop akciu alebo nakuknutie do sveta zabijakov ešte viac, ako ho ukázal prvý diel. Film ktorý mi prirástol k srdcu od prvej scénky v kine. "You wanted me back... I'm back!"

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

I keď to na jednotku nemá, stále je to veľmi decentný a originálny sequel. Trošku mi síce nejaké veci vadili, ale záverečný verdikt to veľmi neovplyvňuje. Za prvé som veľmi rád za to že Colina Firtha, Harryho, vrátili do deja v podstate v rámci kingsmanov celkom logicky a nebolo to niečo že doslova povstal z mŕtvých. Za druhé, i keď má film menej akcie a scénku z kostola tu nič poriadne netromflo, aj tak akcia ktorá sa vo filme nachádza má čo ponúknuť. A za tretie, Elton John. Ako vás preboha napadne zakomponovať takúto osobnosť tak absurdne do takéhoto deja? Scenárista sa vyšvihol no. Jedna z hlavných vecí ktoré mi vadil dej okolo postavy Whiskeyho. Nejdem spoilovať, ale skončilo to veľmi predvídateľne. Tak teda, film by mal odomňa právom dostať 3/5 ale keďže sa podaril a nesklamal (na čo má potenciál každý sequel), tak mu o tú hviezdičku pridám.

Logan: Wolverine (2017)

Nemám slov. Vynikajúca rozlúčka s Wolverinom, ktorý bol len jeden. A vždy bude.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Nikdy by ma po prvom zhliadnutí traileru napadlo že pri hodnotení budem čoby len zvažovať nad 4*. Ale mýlil som sa, celkový filmový výsledok je ešte lepší ako Furious 7. Som veľmi rád že viac priestoru konečne dostal Dwayne Johnson, v minulom dieli bol krátko a to ma sklamalo(i keď aj za tu dobu narobil pekný bordel). Taktiež Jason Statham sa pekne previedol.. A hlavná zápletka, prečo Dom robí to čo robí bola o dosť normálnejšia ako som očakával. O tom že či to má logiku alebo nie, nie je treba diskutovať, film má baviť a to presne tento film spravil. Akčná pecka ktorú si treba pozrieť.

Smrtihlav (2017)

Po prvý krát som dal za 2* ale po dlhšom rozmýšlaní to zas až taký zlý film nebol. I keď som si hneď po tomto filme zapol Anthropoid aby som to mal s čím porovnať a Anthropoid je omnoho lepší, tak mi niektoré momenty v hlave z tohoto filmu len tak nezmizli.

The Punisher (2017) (seriál)

Punisher nesklamal ani náhodou. Príbeh, akcia, dráma, vedľajšie postavy a vynikajúci Jon Bernthal. Seriál ponúka aj záber do Frankovej minulosti a tým pádom je tento origin zvládnutý na jedničku. Viac písať netreba, teším sa na budúce série a dúfam že ich bude viac než dosť.

Válka o planetu opic (2017)

Vojna o planétu opíc v skutočnosti z akčnej stránky ani až tak vojnou nie je, akcia a bitka tu trvá tak 5-6 minút. Je to Caesarova cesta za pomstou ktorá sa vyvíja pomaličky ale vyvíja sa tak dobre že dokáže celých 143min na plátne zaujať a nepustí až do poslednej scény. Veľkú úlohu tu ale zohral aj soundtrack ktorý bol famózny a skvele doplňoval dianie v scénach filmu. Ďalej tu máme záporaka plukovníka Woodyho Harrellsona ktorý bol vynikajúci psychopat ktorý sa s opicami ale ani trochu nehral. Potešila ešte aj postava "Bad Ape" ktorá tomu dodávala malý komický prvok. S prvým dielom je pre mňa tento film kvalitatívne rovnako a som rád, že sa táto trilógia zakončila takto kvalitne a decentne.

Volejte Saulovi - Mabel (2017) (epizoda)

Tak začiatok série celkom vpohode, len prvému dielu by neuškodila trošku dlhšia stopáž :)