Fargo (1996)

Geniální.

127 hodin (2010)

Dobrý film, chvílemi trochu zdlouhavý, ale tomu se asi s takovým minimalistickým scénářem nedá ubránit. Každopádně výpověďi skutečného Arona Ralstona jsou na 5*

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Film jsem viděl poprvý s českým dabingem, to si ode mě vysloužil za malou vtipnost dvě hvězdy. Odstupem času jsem film náhodou uviděl v originálním znění a bavil jsem se náramně. Ačkoliv nejsem fanda, Adam Sandler je vážně výbornej a vtipnej.

Funny Games USA (2007)

Vidím, že si film vysloužil velice rozporuplná hodnocení. Já nemůžu říct, že bych byl z filmu nějak výrazně zaskočen nebo deprimován, až na několik (tři) překvapivých okamžiků, mi film příjde jako průměrná žánrovka. Slizáci jsou fajnově nechutní, ale rodinka a její strádání my příjde celkem nudné. Něco tomu filmu chybí, ale nevím přesně co...

Podivní (2010)

Příjemné překvapení, ačkoli tématický otřepané a dějově předvídatelné. Nadruhou stranu podivní podivuhodně postrádají výrazné logické chyby a film má slušné tempo. Největším kladem jsou pro mě lekačky, které mě zdárně lekaly od začátku až do konce filmu.

Delfín, příběh o snílkovi (2009)

Nejspíš jsem stejným snílkem jako ten delfín... Vzhledově je to opravdu slabší, nicméně tenle typ příběhu, ala Alchymista nebo Malý princ, mě vždy dostanou. Více co si o filmu myslím popisuje piglit, stačí to jen číst vzhůru nohama:)

Dům tisíce mrtvol (2003)

Po skvělých Vyvržencích z pekel mě Dům s tisíce mrtvolama moc nepobavil (viděl jsem ho až po Vyvržencích). V polovině, po celkem slibném začátku se Zombie začíná topit (možná chtěně) v přebarvené retrostylizaci i v samotném "ději". Film tak ztrácí šťávu, hlášky se vytrácejí a stává se z něj příliš dlouhý klip, který nefunguje ani jako jakási pocta béčkovým hororům. Nicméně jako debut... proč ne..

Nevyhrožuj (1996)

Přišlo mi to hodně vtipný, přestože jsem se domníval, že tomuto humoru neholduju.

Telefonní budka (2002)

Je to super originální thriller, s vynikajicim Colinem Farrelem. 81 minut uteče jako voda, ani na chvíli jsem se nenudil. Film je prostě pořádně našláplej. Ale neni to ten z filmů, na který bych se podíval znova navíc na konec mi Farrel přišel trochu moc splašenej. 85%