alchac

alchac

okres Praha

19 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Luther (TV seriál) (2010)

  Teda mít namísto ČT u nás BBC, tak koncesionářské poplatky platím s nadšením třikrát do měsíce. Protože kde náš veřejnoprávní televizní tunel páchá nekromantické pokusy v Nemocnicích na kraji města a Sanitkách (vlastně kéž by to vzali dramaturgové doslova), tam mi díky Britům byla dána možnost seznámit se s pány Holmesem, Wallanderem a Johnem Lutherem, přičemž posledně jmenovaný je konečně ten správný drsný Harry. Sice bez bouchačky, ale jinak chodící pneumatické kladivo. A Londýn je krásně hnusný, prohnilý, odporný, každý dobrý skutek je po zásluze potrestán, všichni tu lžou a všichni jsou svině. Aspoň trošičku. Vlastně větší koncentraci bezcharakterních hajzlů na metr čtvereční aby člověk pohledal. A největší sympaťák seriálu je psychopatická vražedkyně. No co vám mám vyprávět, zkrátka nádhera.

 • poster

  Dr. House (TV seriál) (2004)

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

 • poster

  Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

  You're kinda like a young me - deadites ruined your life and you're hot as hell. Tak je zpět. A v plné síle. Husqvarnizátorovi sice za těch pár let přibylo kil a vrásek, nicméně ani kmetský věk mu v žádném případě nebrání pohonit luparu jako zamlada, kdy ještě nepotřeboval nitroglycerin, opodeldok, zubní protézu a korzet, čímž jasně dokazuje, že s provozováním nekonvenčních forem exorcismu na Zlem posedlých bližních je to jako s jízdou na kole - když se to jednou naučíš, už to nezapomeneš. A jak to máme my, Smrtelní Zlouni rádi, sází Ash za pochodu stylově peprné hlášky s takovou kadencí, že by vedle něj i takoví Duke Nukem či Eso Rimmer vypadali jako viktoriánsky upjaté domácí učitelky dobrých mravů. Nejstylovější spasitel světa evr se zkrátka za ty roky nezměnil ani o píď. Tedy nezměnil k horšímu, neboť i přes zmíněné neduhy stáří doslova zraje jako víno a půjde-li to s ním takto dále, pak si již nyní v extázi stříkám do textilu z představy ovozíkovaného Ashe, kterak démonickému duu Alzheimer & Parkinson navzdory porcuje/boomstickuje mrtváky, cedíc přes kyslíkovou masku hlášky ostřejší než ranní stolice šampióna v pojídání chilli, a paralelně vyprcává kozaté roztleskávačky. A já neochvějně věřím, že to tak i bude, neb ač se to zdá neuvěřitelné, je druhá série ještě lepší než první! Akorát nás Ash nemusel celou dobu udržovat v nejistotě, zda Xenu přeřízne, nebo přeřízne, aby toto dilema nakonec nechal (bojler!!!), byv jen voajérem, vyšumět časoparadoxní autoerotikou.

 • poster

  The Expanse (TV seriál) (2015)

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Šňup sem, šňup tam a hle, zrodila se famózní seriálová záležitost, jejíž už tak silně nadprůměrné kvality pozvedává Vágner Mouřenín v roli jeho Escobaronstva do naprosto Elitních výšin. Ten chlap to zahrál tak neskutečně skvěle, že v první sérii z něj běhá mráz po zádech, zatímco v posledních dílech druhé tomu velkořezníkovi, vedle kterého i Ládínovic Usáma vypadá jako atentátnický nedouk, skoro fandíte! Ergo pokud někdy praští s hereckou profesí, v Medellínu mu místní farmaceutický průmysl jistě rád nabídne místo předsedy holdingu. A přestože jsem se silně obával toho, zda se absence El Patróna negativně nepodepíše na kvalitě calijské třetí série, tak ta je kupodivu snad vůbec nejlepší.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Sherlock (TV seriál) (2010)

  Jednou vám takhle nejlepší kámoš dohodí rande naslepo a podle popisu to vypadá na pěkně ujetou kravku. Ale řeknete si tak co, nějak to protentokrát vydržím a pak pápá. Přece kámoše nepošlu do hajzlu předem, když je podle něj pro mě jako stvořená. No a najednou se uprostřed večera přistihnete, že té divné náně visíte na rtech (a rádi byste, aby naopak ona někde v soukromí co nejdříve visela na vás), voláte jí pětkrát denně, počítáte minuty, než jí zase uvidíte, a tak vůbec se chováte jako totálně zamilovaný debil, protože ona je The Ona. Počítám minuty do prvního dílu třetí série...