Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 103 137
    • 18.11.2018  14:00

Štylizácia do čiernobielej farby bola dobrým rozhodnutím, a to nielen preto, že sledujeme vzdialené povojnové obdobie. Dokresľuje aj romantický vzťah medzi hlavnými postavami, ktoré na historických udalostiach prežívajú aj svoju vzťahovú studenú vojnu.

• 17.11.2018  11:29
    Dogman (2018)

Sociálny thriller zasadený do šedi mestskej periférie, kde si postavičky žijú svoje skromné životy a venujú sa svojej práci, podobne ako útly človiečik vlastniaci skromný salón pre psov. Kontroverznosť postavy Marcella je v jeho láske k psom a nadovšetko k malej dcéry a na druhej strane zvláštny vzťah k miestnemu bitkárovi a narkomanovi, ktorému zabezpečuje drogy. V tomto príbehu možno niet kladných hrdinov, aj tak sa však divák prikláňa k Marcellovi. Režisér Garrone nič nevysvetľuje, ponúka nám svet jednoduchých ľudí s jednoduchými riešeniami, a je len na nás, čo si z tohto príbehu zoberieme.

• 15.11.2018  19:05
    Domovoj (2017)

Rozprávkový horor s gore efektami, čarovnou morbídnou poetikou a jemným humorom, všetko skvelo overšované riekankovým textom v podaní Jana Přeučila.

• 13.11.2018  17:38

Rozdiel medzi mnou a týmto filmom je 40 rokov. Presladená nuda, kde príbeh ťaží z jedinej myšlienky a kde sa dialógy vedú najprimitívnejším spôsobom. Vhodné pre násťročné pipenky.

• 12.11.2018  18:35

Tento príbeh večného hľadania lásky si zrejme naplno užijú diváci obšťastnení životnými skúsenosťami, ale možno sa mýlim. Manželstvo Annie uviazlo na mŕtvom bode a výrazne k tomu dopomohol jej ignorantský manžel, ktorý radšej žije život šibnutého fanúšika strateného rockera. Príjemný humor, nenásilný a trefný, sú ozdobou filmu, ale aj sálajúca pohodička a skvelí herci. Ethan Hawke s pesničkou od Kinks potešil.

• 11.11.2018  09:02

Skľučujúci, tiesnivý, dusivý. Taký je tento film, rozprávajúci o domácom násilí. Po úvodnej verbálnej smršti pred sudkyňou, kedy si divák ešte nedokáže utvoriť objektívny názor na manželskú dvojicu, sa rozohrá manželský príbeh plný utrpenia a nepochopenia. Herci sú skvelí, rozhodne by som upriamil pozornosť na 11 ročného chlapca ( Thomas Gioria ), jeho výkon bol perfektný. Legrandov prvý veľký film dopadol na výbornú.

• 10.11.2018  15:55

Severská parádička pracuje s nervami diváka práve svojim spracovaním. Na jednej strane sledujeme policajta z tiesňovej linky ( väčšinou v detailoch z rôznych pohľadov ) a garantujem, že takto prebehne celý film, čo tiež nemusí každému vyhovovať, na druhej strane práca s "nevideným" dejom, ktorý máme sprostredkovane v dialógoch či zvukoch z aparátu. Tento dej je však natoľko silný až skľučujúci, že si to užije každý znalec žánru.

• 9.11.2018  17:13

Strašidelná minutáž rozbila celý príbeh, ktorý sa dlhú dobu len vlečie a vlečie. Keď sa blíži k finále, je to parádna záležitosť. Humor mi akosi unikal, neviem, či tam vôbec bol. Záverečný dovetok len pripomína, že podobnosť sfilmovanej minulosti so súčasnosťou nie je vôbec náhodná...

• 8.11.2018  19:14
    Summer of 84 (2018)

Všetko sme videli v podobných projektoch ( napr. Stranger Things alebo To ), ktoré sú teraz v móde. Priveľa omáčky dostala chuť až v poslednej tretine filmu.

• 7.11.2018  18:56
    Sestra (2018)

Kláštorná zábavná show z prostredia rumunských karpatských vrchov funguje na atmosfére, klasických hororových postupov a jemnom feelingu 60-tkových filmov podobného žánru. Mohlo to fungovať ako samostatný, nezávislý film, vôbec nebolo treba premosťovať s úspešnými "démonmi" spred dvoch rokov. Určite sa dá polemizovať nad niektorými scénami, ale mňa táto story príjemne mrazila a dobre som sa bavil.

• 6.11.2018  16:59

Film nemá žiadnu hodnotu, všetko je podriadené súbojovým jatkám. Dokonca aj vyznávači podobných zlátanín musia pripustiť, že príbeh v podstate neexistuje, mlátenie do tiel videli už lepšie a na choreografii sa tiež mohlo viac popracovať.

• 5.11.2018  17:08

Skôr smutný ako vtipný snímok o ľudských slabostiach a susedskej neznášanlivosti. Mám pocit, že sa dalo z témy vyťažiť viacej, ale aj tak stojí tento islandský film za povšimnutie.

• 3.11.2018  11:33

Film rozpráva o mladej dievčine, ktorá má problém s dodržiavaním striktných kultúrnych a náboženských tradícií pakistanskej rodiny v Nórsku. Snaží sa zobrazovať udalosti bez príkras a myslím, že je zachovaná aj značná objektivita. Nastoľuje silné myšlienky a provokuje k debatám o zmiešavaní rôznych kultúr. Filmárske spracovanie je na úrovni, mladá Maria Mozhdah príjemným prekvapením.

• 2.11.2018  17:34

Zákulisie koncertu Live Aid. Frontman skupiny Queen je snímaný kamerou zozadu a za tónov mojej najobľúbenejšej pesničky Somebody To Love prichádza na pódium. Strih. Sme v roku 1970 a my sledujeme začiatky legendárneho Freddieho Mercuryho v kapele Smile, ktorú založili Brian May a Roger Taylor. Divákova pozornosť sa okamžite upriamuje na herca Ramiho Maleka, ktorý dostal ťažkú úlohu stvárniť Freddieho a musím uznať, že sa moje obavy rýchlo rozplynuli. Malek vložil do postavy energiu, entuziazmus, živočíšnu živelnosť a bez nadsádzky môžem povedať, že mi Freddie ožil pred očami. Celkovo sa dá povedať, že herecké obsadenie je na výbornú a platí to aj o vedľajších postavách. Životná púť kapely po spomínaný koncert Live Aid je natočená bravúrne, má srdce, náležitý humor, nebojí sa pustiť do kontroverzností, ale zachováva decentnosť. Kvalitný scenár je bez hluchého miesta, kamera sa nebála intímnych scén ani veľkolepých záberov, k hudbe niet čo dodať. Filmová udalosť roka sa vydarila, myslím, že ide o doteraz najlepší životopisný hudobný film.

• 1.11.2018  15:42

V prvom filme spred dvoch rokov sa tvorcovia aspoň snažili pozliepať večerníčkové rozprávky do filmového celku, v tomto prípade si nedali žiadnu námahu, dokonca má každý príbeh svoje úvodné i záverečné titulky. Pôsobí to rušivo a neprofesionálne. Našťastie epizódky sú úplne nové a vcelku zábavné na čo sme u týchto dvoch diletantoch zvyknutí.

• 31.10.2018  17:06
    Alfa (2018)

Príbeh plný odvahy a rodinnej súdržnosti odohrávajúci sa v dobe ľadovej. Podmanivé pohľadnicové obrazy vypilované do najmenších detailov sú síce okúzľujúco krásne, ale nadmerným používaním počitačovej animácie môžu pôsobiť kontraproduktívne.

• 30.10.2018  14:06
    Searching (2018)

Najnezvyčajnejší film aký som videl. Celý film sú len screeny displejov, monitorov a televíznych správ a celý príbeh vnímame len cez média. Aj tie najbanálnejšie dialógy otca a dcéry sú vedené cez textové správy, takže z tohto pohľadu je snímok značne účelový a tvorcovia sa všemožne snažili o originalitu. Nech im je odpustené, nikdy by som neveril, že takýto film bude napokon prínosný ( uvedomenie si myšlienky, o čo nás virtualita oberá ), zaujímavý ( koncepcia filmu ) a aj riadne napínavý ( tu by som už spojleroval ).

• 29.10.2018  18:12

Uspávankové tempo v prvej hodine filmu sa síce snaží navodiť tú správnu atmosféru, zistíme čo-to o problémoch pri vyšetrovaní a napokon aj niečo o hlavných postavách, ale všetko to pôsobí kontraproduktívne. Druhá polovica má švih, svojské tempo a patričné napätie. Keby bol film o 20 minút kratší mohla to byť pecka.

• 28.10.2018  16:05
    22 July (2018)

Vklad Paula Greengrassa k tragickej látky masakry na ostrove Utøya je silno prodivácky a určite atraktívnejší ako nórska verzia bežiaca v kinách. Bez akýchkoľvek príkras, vecne a chronologicky sledujeme Breivikove vyčínanie a následne súdny proces s ním. Ako aj v predchádzajúcich svojich filmoch, aj tu je režisér schopný ponúknuť silný dynamický príbeh.

• 28.10.2018  15:58

Sugestívna intenzita prebiehajúcej masakry je ohromujúca. Dôvodom je štýl spracovania látky, ktorá pomocou kamery sleduje len napadnutú mládež, takže nič a nikoho iného nevidíme. Tento spôsob je však aj veľmi kontraproduktívny, lebo časom zunuje a ťažko sa na snímok pozerá.

• 27.10.2018  12:23
    Kapitán (2017)

O tom, ako moc dokáže zmeniť človeka. Der Hauptmann je šialený film o besnení človeka, ktorý prepadol moci a jeho zvlčilosť má stupňujúcu tendenciu lebo môže... Čiernobiely formát je dokonalou voľbou a filmu presvedčivo dodáva punc vierohodnosti. Ku koncu sa snímok síce nevyhne skratkovitosti, pokojne mohli tvorcovia pridať pár minút, aby divákovi zavŕšili osud hlavnej postavy.

• 26.10.2018  17:21

Poctivá hra, ktorá síce nedosahuje úrovne jednotky, ale ponúka dobrú zábavu. Osvedčené mužské postavy, dobrý vizuál, akcia, dokonca aj nejaká tá myšlienka.

• 25.10.2018  16:58

Nápad je síce tuctový, ale herecký koncert hlavných protagonistov je úžasný, príjemný a hlboko ľudský. Film na pohodu hoci hovorí o vážnych veciach.

• 24.10.2018  18:29

Je to milé, má to myšlienku, ale zároveň je to idealizované a naivné. Jednoduchý príbeh fakíra, ktorý sa vydá na cestu do Paríža a zažije mnoho dobrodružstiev. Trochu bollywoodu však nikomu neublíži, ako jednohubka film funguje dobre.

• 23.10.2018  18:32
    Pepa (2018)

Veľmi trápna rádoby-komédia, kde sú všetci zlí, kde sú všetci vinní, len hrdina Pepík je nepochopený. Vôbec nechápem, prečo som to dopozeral... Možno preto, že aj v mojom okolí je zopár takých ľudí a chcel som vedieť, ako sa s tým vysporiada tento film.

• 22.10.2018  17:26
    Rašín (TV film) (2018)

Škoda premárnenej príležitosti ukázať z dejín menej známe osobnosti českého národa. Príliš akademické debaty s niektorými topornými dialógmi nemohli diváka vtiahnuť do deja, akoby si tvorcovia želali. A herecké výkony všetko zachrániť nedokázali. Tvorcovia zostali na polceste, očakával som plnohodnotnejšiu prácu.

• 21.10.2018  10:10

Vcelku slušne fungujúci mládežnícky film o dobrodružstve dvoch chlapcoch, ktorých vezme ako rukojemníkov väzeň na úteku ( distributor CSFilm opäť exceluje vo svojom texte, nechápem, kde zobrali info, žeby malo mať záujem o kriminálnika Rakúsko, on proste len chcel utiecť z tejto republiky ). Príbeh sa odohráva v pohraničí na Záhorí a pochopiteľne zohrajú úlohu aj pohraničiari. Tretí komentár.

• 20.10.2018  12:20
    Rosnička (1979)

Jediným kladom tohto filmu je atmosféra povojnového Slovenska, keď komunisti prehrali voľby s demokratmi. Mladý herec stojí pred dilemou prijať veľkú rolu alebo zradiť komunistické ideály. Všetko je to zabalené do pseudokriminálky, Filanov snímok je však veľmi plytký, tendenčný a mdlý. Herci odohrali svoje party lebo museli.

• 19.10.2018  17:16
    Kamarátky (1979)

Ponor do duše hlavnej hrdinky, ktorá je konfrontovaná s manželovou neverou a napokon kamarátkami, o ktorých si myslela, že jej morálne pomôžu. Brilantne napísaný scenár je prevedený do skvelého obrazu kamery podporený precíznou réžiou. Z hercov by som vyzdvihol Helenu Růžičkovú ( nahovorila ju Eva Krížiková ) vo vedľajšej úlohe, ktorá podala vynikajúci výkon.

• 18.10.2018  17:18
    Hra na telo (1979)

Vyjadrená myšlienka je komplikovane podaná, film mnohokrát prešľapuje na mieste, je ťažkopádny. Vo vedľajších úlohách sa mihlo mnoho známych hercov, ale tí nemali čo hrať. Pre neskúseného režiséra to bola nadmerná porcia.

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 103 137