Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130
    • 20.5.2018  08:21

Nech sa to zdá akokoľvek neuveriteľné, príbeh rozpráva o vážnych myšlienkach, ktoré samozrejme výjdu na povrch až v závere. Inak ide o nenáročnú romantickú komédiu, v žiadnom prípade nemá nič spoločné s westernom ( azda len postava kovboja ). Herecká dvojica Gary Cooper a Merle Oberon je roztomilá. Šiesty komentár.

• 19.5.2018  13:00

Vďaka svižnému scenáru a neodolateľným hercom vzniklo svieže dielko. Láska dvoch mužov a jednej ženy s gentlemanskou dohodou ponúka veselé historky a dobrú zábavu.

• 18.5.2018  12:59
    Země hrůzy (1935)

Dobre natočená dobrodružná klasika, kde sa hrdinovia vydávajú po stopách plameňa života zaručujúceho večný život.

• 17.5.2018  11:23

Prešibaný bulvárny novinár ( mladučký Tyrone Power ) je na "love" po dedičke finančného impéria ( roztomilá Loretta Young ), ale tá si vymyslí plán, ktorým ho potrestá... Báječná crazy komédia pretkaná romantikou. V dobe vzniku mali podobné filmy vysokú úroveň a platí to aj v tomto prípade. Nápaditosť a vtip ide ruka v ruke s hereckým obsadením, kde by som určite vyzdvihol aj vedľajšie postavy. Piaty komentár.

• 17.5.2018  11:17

Zaneprázdnený manžel nemá čas na svoju manželku a tá si vymyslí plán... Roztomilá romantická komédia, ktorá silnie pribúdajúcimi minútami. Štvrtý komentár.

• 16.5.2018  15:58

Tretí samostatný film o manželskej dvojici Nicka a Nory Charlesových s charizmatickým Williamom Powellom a krásnou Myrnou Loy. Spolu natočili šesť kriminálnych komédií a vždy bolo o zábavu postarané. V tomto je zápletka trochu zamotaná, dej je však stále svižný a vtipný.

• 15.5.2018  09:19

Nórska mystika zabalená do starej oživenej legendy sa vcelku vydarila a to vďaka atraktívnemu vizuálu prostredia chaty, lesa a jazera. Nevýhodou je, že aj pri malej stopáži pôsobí kvôli "ukecanosti" zdĺhavo.

• 14.5.2018  15:10

Aj fínska kinematografia má svoj klenot. Film Edvina Laineho podľa románu Väinö Linna je nekompromisnou obžalobou vojnového šialenstva. Je podávaná sofistikovaným spôsobom, kde mnohé výbuchy majú za obeť viac stromy, kde svojský humor dokáže odľahčiť akúkoľvek situáciu, hoci sa treba určite naladiť na fínsku mentalitu. Spočiatku viac komorný príbeh plný dialógov rieši presuny členov guľometnej roty, ku koncu však príde i na boje toľko žiadané vo vojnových filmoch. Vzhľadom k minutáži som očakával hutnejší dej a priamočiarejší útok na diváka.

• 13.5.2018  10:31

Spočiatku trvá než sa divák zorientuje v postavách a priestore, ale napokon retrospektívne rozprávanie o nezlomnosti ducha pohltí každého. Inteligentný film podľa Zweigovej predlohy má skvelé herecké obsadenie, ktorého vlajkovou loďou je výkon Curda Jürgensa. Tretí komentár.

• 13.5.2018  10:11

Lesk a bieda manipulátora a falošného telepata, ktorý chcel dosiahnuť bezohľadnosťou a podvodmi vlastný prospech. Tyrone Power v mystickom noir, kde vládne temná atmosféra a slušný scenár, ale predsa len trochu slabší záver.

• 12.5.2018  10:46

Kým sa stal režisér John Sturges slávnym, natočil zopár kriminálnych filmov rôznych kvalít. Mystery Street patrí rozhodne k tým lepším. Klasická kriminálka, trochu líznutá noir-om, hovorí o vyšetrovaní vraždy mladej dievčiny za pomoci forenzného profesora z Harvardu, čo je určite nový prístup v žánri vzhľadom k roku výroby.

• 11.5.2018  12:42

Po zhliadnutí filmu som si musel dať čas... Allégretov ponurý snímok totiž v sebe skrýva mnoho významov. Lineárnosť príbehu, nech je naoko akokoľvek jednoduchý, sa stráca v chladnom daždi, ktorý je pomocou sivej oblohy významným prvkom filmu a esteticky zvýrazňuje duševné rozpoloženie hlavného hrdinu a napokon v podstate všetkých účastníkov. Úsporný Gérard Philipe sa dokonale zžil so svojou postavou a opäť dokázal svoj talent.

• 11.5.2018  12:25

Neznámy noir neznámeho režiséra prekvapuje kvalitnou prácou. Dej je síce v mnohom pomalý, ale postupne a precízne vyskladaný.

• 11.5.2018  12:21

Atmosfericky na úrovni, hoci sa príbeh odohráva kdesi v talianskom mestečku a nie v anglickom starom dome. Ale to to zásluhou aj dobrého výberu hercov. Príbeh je síce málo objavný, ale priaznivcov žánru poteší.

• 9.5.2018  07:17

Marvelovské búšenie do divákov podobnými filmami ozaj pripomínajú nekonečnú story. Prepletenec všetkých možných postáv, ktoré majú aj svoje vlastné filmy, síce dávajú určité možnosti, ale môžu pôsobiť kontraproduktívne. Po roku rezignácie na podobné filmy som sa vrátil k žánru a hoci mi Infinity War nič nového nepriniesol, rozhodne som sa dobre pobavil. Silnou stránkou je humor, ktorý je pri očakávanej bombastickej akcii, prínosom, otázkou je, či napokon tieto comiksove príbehy neskončia ako komédie...

• 8.5.2018  12:03
    Metanol (TV film) (2018)

Režisérka Tereza Kopáčová sa pustila do tzv. metanolovej kauzy v Čechách, kde zomreli desiatky ľudí po požití alkoholu. Scenár jej ponúkol silný príbeh výrobcov, distribútorov a napokon aj obyčajných ľudí a ona ho využila. Kompaktný príbeh, rozdelený do dvoch častí, rieši v prvej časti rozbeh obchodu a v druhej samotné vyšetrovanie. V princípe nemá hlavného hrdinu a tento spôsob sa mi pozdával. Skutočné, desivé, emotívne.

• 7.5.2018  10:56

Klasická šablóna ako v rodinných komediálnych filmoch, kde zvieratko bojuje proti protivnému domácemu... Príbeh neprináša nič nového, ale neuráža, dá sa pozerať. Animácia je na požadovanej úrovni.

• 5.5.2018  08:47

Červená volavka je ruská agentka, ktorá je trénovaná, aby jej najsilnejšou zbraňou bol sex-apeal... To, že sa ňou stane primabalerína po úraze s minimálnym zácvikom je hlúposť, s ktorou sa tento špionážno-erotický chladný thriller nedokáže vysporiadať až do konca. Niektoré situácie sú v značne zamotanom príbehu, kde je problém sa vyznať kto je na ktorej strane, hodne na hrane. Našťastie luxusná minutáž stále dokáže udržať diváka v napätí, hoci mu už na konci bude asi všetko jedno. Na Jennifer Lawrence sa dobre pozerá, niektoré zabijacke scény sú na úrovni, predsa len sa mohlo viacej popracovať na scenári. 3+

• 4.5.2018  08:03

Táto téma síce nie je originálna ( nehľadiac na sériu filmov s Charlesom Bronsonom podľa ktorých je tento film natočený ), ale divácky veľmi vďačná. Stačí dobrý scenár a akčná hviezda a úspech je zaručený. Režisér Eli Roth síce nie je žiadny borec, ale slušný scenár s angažovaním Brucea Willisa určite pomohlo tomuto remake. Willis je v podobných filmoch ako doma a určite je aj tu presvedčivejší v akčných scénach než v komorných, ale oceňujem jeho snahu. Nový Death Wish má svoju dynamiku, dobré scény a určite reflektuje aj na súčasný stav v Amerike, čo sa týka nosenia zbraní.

• 2.5.2018  16:57
    Odnikud (2017)

Celospoločenské témy sa občas dostávajú aj na plátna kín, otázkou je akým spôsobom resp. či vôbec dokážu tvorcovia zaujať a uchopiť diváka. Tu sa to podarilo na príbehu ženy, ktorej zabijú pri bombovom útoku manžela a syna. Podarilo sa to však preto, lebo spoločenský problém je vyrozprávaný mrazivo osobne a sugestívne. Film je rozdelený do troch kapitol, kde sa v prvých dvoch rozohráva silná dráma, kdežto v tej tretej sa dej trochu zjednoduší... Diane Kruger má veľký priestor, ktorý zúžitkovala na maximum a hoci ma konanie jej postavy niekedy iritovala, určite dokázala v divákovi vyvolať želané emócie.

• 1.5.2018  14:26

Historický dokument podrobne a chronologicky zobrazuje dianie v Slovenskom štáte až po udalosti SNP. Nepoznané zábery potešili, kolorované časti tiež, ale hlavne oceňujem pokus o objektivitu. Niektoré udalosti našich dejín totiž neustále vyvolávajú potrebu zahmlievať...

• 1.5.2018  14:20
    Garda (2015)

Dokument, ktorý sa viacej venoval príčinám vzniku Slovenského štátu, ako samotnej Hlinkovej garde. Odkrývanie našej histórie treba kvitovať a aj v dokumentárnej tvorbe by som si želal razantnejší postup.

• 30.4.2018  10:08
    The Visit (2015)

Shyamalanova sila je v záveroch filmov. V tomto prípade sa príliš sústredil na vyvrcholenie svojho filmu, ktoré ma síce uspokojilo, ale očakával som určité postupné dávkovanie napätia.

• 28.4.2018  07:33

Nie je to síce žiadna sláva, ale splní svoj účel. A ten je dobre sa zabaviť. Z pochopiteľných dôvodov zrejme nie je príliš vhodný pre nastávajúce nevesty a ženíchov... Príbeh totiž hovorí o prípravách a priebehu svadby na starobylom zámku z pohľadu cateringu. Záplava vedľajších figúrok dáva dostatočný priestor na vtipné situácie, ktorých je neúrekom a ozaj stoja za to. Lepší priemer.

• 27.4.2018  09:00
    Wonder (2017)

Tento film je taký balzam na dušu. Chová sa akoby v ňom neexistovala jediná záporná postava a ono tak v skutočnosti aj je, ale aj tak dokáže udržať pozornosť diváka. Určite to nie je najlepšia filmárska kvalita, má však v sebe silné hodnoty, poučenie, vyvoláva príjemné pocity a pochopiteľne aj emócie. Všetko je však v medziach. Osobne si myslím, že tento snímok by mali deťom púšťať v školách, lebo na príkladoch sa človek najlepšie formuje. Aj také silné herecké zastúpenie ako Julia Roberts a Owen Wilson odovzdali svoj talent v prospech celku a v spolupráci s detskými hercami vznikol hodnotný film.

• 26.4.2018  09:57

Netradičné spracovanie a určitým spôsobom pozvolné striedanie žánrov od vojnovej drámy po komédiu nemusí každému sedieť, ale keď sa divák naladí na správnu tóninu, tak sa určite pobaví. Zaujímavé retrospektívne rozprávanie lopatisticky neprezrádza všetko, dokonca ani vzťahy medzi niektorými postavami, takže je príbeh obohacovaný až do konca. Vizuál je pomocou sýtych farieb kúzelný, vojnové scény parádne, všetko to pôsobí artovo, ale neprekračuje akceptáciu priemerného diváka. Tento film však vyžaduje divákovu spoluúčasť, čo je veľmi pozitívne. Taktiež aj neopozeraní herci.

• 26.4.2018  09:38

Ešte som nebol tak blízko k "telenovele ako teraz... Mastrettov film z mexickej produkcie je námetom veľmi podobný sladkoboľavému príbehu, ktorý rieši súkromné problémy peknej doktorky s vymletou hlavou. Našťastie určité filmárske postupy držali film na prijateľnej úrovni. Slabší priemer.

• 24.4.2018  11:30

Akoby tomu chýbalo to klasické Spielbergovo srdce... Megalomanský počítačový príbeh, pri ktorom si priaznivci hier musia cvrkať do gatí, je síce perfektne natočený, ale akosi mechanicky, bez zjavných silných scén, pre Spielberga tak príznačných. Všetko zachraňuje záverečná pointa, ktorá dala najavo, že to nebola márna práca obalená efektným príbehom. Taktiež ma potešili odkazy na súčasnú ( aj dávnejšie minulú ) fanúšikovskú filmovú exkurziu.

• 23.4.2018  12:22

Štýlovo natočený kraťas s atmosférou dávno minulých rokov a prekvapivou ale logickou pointou.

• 22.4.2018  12:46

Báječný a šarmantný Pierre Richard je herecky stále aktívny a týmto filmom si opäť získal srdcia divákov. Hraje starého vdovca, ktorý podľahne kúzlu internetu a túži sa zoznámiť so ženou, ktorá mu pripomína zosnulú manželku. Udalosti však všetko zamotajú, ale dôležité je, že vyhráva divák. Ľahučká romantická komédia s nádychom tragiky, pod hudobným patrónom skvelého Cosmu, je príjemnou francúzskou lahôdkou.

<< předchozí 1 2 3 4 33 66 98 130