Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124
    • 19.11.2017  13:11

Šťavnatý noir ako z veľkej učebnice ponúka kvalitu, napätie a skvelých hercov.

• 19.11.2017  13:09

Inteligentný scenár spoločne s výbornou réžiou ponúkol kvalitnú vojnovú romancu so sympatickým a pochopiteľne aj hláškujúcim Bogartom. Za zmienku stojí Lauren Bacall, ktorá svoj debut odohrala excelentne.

• 19.11.2017  13:03

Majster Hitchcock natočil špionážny thriller sebe vlastným spôsobom, hoci sa snímku nedá uprieť určitá ťažkopádnosť napriek svojej minutáži.

• 18.11.2017  16:04

V prostredí ukrajinskej dedinky sa odohráva dráma jej obyvateľov, ktorí musia dodať bielogvardejcom päť neviest... Hoci sa zdá, že sa režisér pustil do odvážnej práce, záver všetkých vyvedie z omylu. Napriek štátnou doktrínou požadované vyústenie príbehu ( bielogvardejci boli tí zlí a červenoarmejci, v ktorých radoch pôsobil za revolúcie aj samotný režisér zase dobrí ) celkové vyznenie nie je zlé. Dôraz bol kladený na psychologickú drobnokresbu dedinčanov pri výbere neviest a tieto scény patrili k najlepším. Druhý komentár, tretie hodnotenie.

• 17.11.2017  10:01
    Sčastě (1935)

Film bol natočený v roku 1933 a pôvodný názov bol Стяжатели ( Ziskuchtivci ), o rok neskôr ho režisér Medvedkin zmenil a film sa dostal do ruských kín. Ani tak to nemal so svojim debutom jednoduché, vtedajšia kritika prijali film veľmi vlažne. Hoci je jedná o silnú spoločenskú kritiku cárskeho režimu vyjadrenú satirickým ostrovtipom, zrejme sa v nej našli aj boľševici... Príbeh hovorí o mužikovi Chmyrovi, ktorý sa rozhodne na popud svojej energickej manželky hľadať šťastie. Nájde ho v podobe plnej peňaženky. Potom sa však roztočí kolotoč, ktorý je v konečnom dôsledku aktuálny a pretrvávajúci dodnes. V tomto je snímok nadčasový a určite hodný pozornosti.

• 16.11.2017  07:22
    Děvčata (1961)

Navzdory tomu, že ide v podstate o budovateľský film, tvorcovia sa vyvarovali "súdruhovaniu" a mnohým iným komunistickým zásahom... Príbeh sa odohráva medzi mladými pracovníkmi v rozprávkovo zasneženej sibírskej tajge. Celé prostredie aj s drevenou dedinkou, v ktorej bývajú, je aj vďaka skvelej kamere natočené atraktívnym spôsobom. Sovietsky film a komédia si príliš netykajú, ale v tomto prípade vzniklo svieže, vtipné a dynamické dielko. Hlavným magnetom bola populárna Nadežda Rumjanceva, jej mladučká naivná ale energická pojašená Tosja si uchvátila celý film, ale hlavne ho dokázala utiahnuť. V kinách bežal v roku 1962. Štvrtý komentár.

• 15.11.2017  07:54

Distribútor zrejme nevidel tento film, lebo sa nejedná o samostatné poviedky. Celý film je o skupinke mužov a žien, ktorí sa navzájom poznajú a prežívajú svoje príbehy. Pietro Germi pokračuje vo svojej satirickej kritike ( po Rozvode a Zvedenej ) vysmieva sa z ľudských vlastností, falošnej morálky a pokrytectva. Robí to filmársky zdatne a neuveriteľne zábavne. Herecké obsadenie nie je super hviezdne, ale práve neopozerané tváre dodávajú silnejší malomeštiacky aspekt. Film bežal v našich kinách v roku 1968. Prvý komentár.

• 14.11.2017  20:19

Skor dobrodružný film ako western, ale na charakteristike príliš nezáleží. Rozhodne je to veľmi dobre natočený film, so zreteľom na psychológiu, dramatično a napatie. Málo známy snímok je obohatený slušným hereckým obsadením. Tretí komentár.

• 14.11.2017  20:13

Režisérsky debut vo veľkom filme Roberta Bressona sa vyznačuje jeho veľmi kvalitnou prácou. Svedči to o talente, ktorý dokázal nadmieru zúročiť vo svojej kariére. Les anges du péché je náročný snímok, silne ľudský, čiastočne duchovný. Rozpráva o citoch, vine, svedomí a zodpovednosti. V téme však absentuje silnejšie uchopenie diváka, výsledok mohol byť zreteľnejší.

• 13.11.2017  07:21
    7 životů (2017)

Originálny námet, to je asi najlepšia charakteristika filmu. Sci-fi, ktoré ocenia aj vyznávači akcie, nielen myšlienok. Svet je preľudnený, pribúdajúca populácia sa nedokáže uživiť. Prežiť môže len prvorodené dieťa, ostatní sú zmrazení "na lepšie časy". Tento futuristický svet z (ne)ďalekej budúcnosti prekvitá nápadmi, realizácia je na úrovni a potešili aj herecké legendy Willem Dafoe a Glenn Close. Zaujímavá bola aj razantná hudba.

• 12.11.2017  07:44

Vince Vaughn by mal definitívne opustiť debilné komédie a pustiť sa do vážnejších tém. Tu je jednoducho dokonalý. Jeho úsporné herectvo bez zbytočných slov vložilo postave silu a istú atraktívnosť.

• 11.11.2017  17:53

Celým snímkom sa vinú ako červené nite práve tragické udalosti všetkých rušňovodičov, ktorí počas svojej kariéry neúmyselne zabijú na koľajniciach mnoho ľudí... Balkánska koprodukcia ponúkla čierno-čiernu komédiu o svojskom stárnucom rušňovodičovi a jeho adoptívnom synovi. Film má zvláštnu atmosféru, netradičný humor a prijateľnú minutáž, takže pôsobí veľmi osviežujúco.

• 10.11.2017  07:23

Urćitá parafráza na slávnejšieho predchodcu ( Na Hromnice o deň viac, 1993 ) sa može pochváliť svižným tempom, odľahčenými scénami a pútavým spracovaním. Hoci sa občas dá polemizovať nad logikou, dokonca aj nad charakteristikou filmu ako horror, prínosom je veľmi dobrá myślienka samotného príbehu. Fajn oddychovka.

• 10.11.2017  07:15

Oddychová jednohubka, atraktívne natočená a zostrihaná, avšak bez vačšieho presahu. Postava Toma Cruisa je síce fajn civilná, ale navzdory dobrodružným eskapádam, je comicsovo neporaziteľná a tým stráca človečenstvo. V každom prípade ide o slušnú zábavku, film neurazí, hoci časom vyšumí.

• 9.11.2017  06:48

Keď to mala byť vtipná kritika showbiznisu, tak to bol veľmi chabý pokus. Keď to už predsa len malo nejakú výpovednú hodnotu, zabili to infantilným a debilným "humorom". Dve hlášky mali úroveň, Lasicova a toho bezdomovca. To sú tie lepšie stránky filmu. Všetko ostatné nefunguje. Cuky Luky film je roztrieštenou, naivnou, hlúpou rádoby-komédiou, ktorá nemá nič spoločné s vtipno-satirickými scénkami z televízie. Naposledy som bol takto nahnevaný pri Všetko alebo nič, dokonca musím skonštatovať, že tento filmársky "výron" bol ešte horší.

• 8.11.2017  07:20

Pozadie októbrovej revolúcie v Rusku v roku 1917 je podporené hlasmi Lenina a Gorkého a animáciou. Očakával som hutnejši, obsažnejší dokument, ide skor o priblíženie udalostí pre divákov, ktorých dejiny príliš nezaujímajú. Druhý komentár, druhé hodnotenie.

• 7.11.2017  07:54

Plukovník Kotov je významný muž, hrdina revolúcie, tešiaci sa spoločenskej autorite. Na dedine v dači si užíva dovolenku s najbližšími pokiaľ nepríde mladý Míťa, ktorý pracuje pre tajnú službu... Nikita Michalkov vo svojom autorskom filme rozohral neúprosnú hru z prostredia Ruska 30 tych rokov. Umne zosilňuje vnútorné napatie až do excelentného záveru. Rozhodne zaujímavý film, len sa divím, že mi toľké roky unikal...

• 6.11.2017  07:58

Deštrukcia partnerského života je podávaná v dávkach, čo je charakteristické pre film, lebo je to akési rozprávanie invalidného muža druhému mužovi. Zaujímavé na tomto rozprávaní je, že sa postupne odkrýva aj kríza vzťahu mladého poslucháča. Snímok je však neúnosne dlhý a postupne sa vytráca záujem o postavy, lebo všetko smeruje k predvídanému hoci nelogickému záveru.

• 5.11.2017  09:44
    Brazil (1985)

"Monty Pythonovský" režisér Terry Gilliam stvoril vo svojom filme Brazil pretechnizovanú spoločnosť, plnú z dnešného pohľadu archaických prístrojov, so všadeprítomným terorizmom a nadovšetko vládnucím byrokratickým aparátom nekompetentných úradníkov, ktorý naháňajú strach a depresiu... Originálnosť myšlienok je umocnená bezbrehou fantáziou, takže vizuál snímku je na vysokej úrovni. Za zmienku stojí perfektná a zaujímavá hudba Michaela Kamena.

• 4.11.2017  13:56

Veľmi pôsobivá dráma, ktorej koniec dobre poznáme. Čiernobiele spracovanie má hutnú atmosféru, silné scény, slušné triky a občasný britský humor. Kvalitný film, zrejme najlepší o tejto námornej katastrofe. V našich kinách bežal v roku 1961.

• 4.11.2017  11:02

Humphrey Bogart ako cynický detektív Phil Marlowe je tým najcool čmuchalom na svete. Prepracovaný noir so skvelou réžiou a atmosférou ničí len množstvo vedľajších postáv, ktoré majú za úlohu len zahmlievať...

• 4.11.2017  10:58

Jednoduchý muzikál ( vhodný aj pre detského diváka ) o malej sirote, ktorá rozvíri udalosti v divadelnej rodine jej pestúna, a pomôže im k úspechu. Mladá hviezdička 30-tych rokov Shirley Temple k tomu použije svoj neodolateľný pôvab a hudobné a tanečné nadanie. Druhý komentár.

• 3.11.2017  07:29

Roztomilá muzikálova komédia o vysmiatom poručíkovi medzi dvomi ženami. Ernst Lubitsch podobné filmy vedel točiť, a v tomto prípade sa dokázal vyrovnať aj s prvkami nemého filmu, ktoré nie sú vobec rušivé. Tretí komentár.

• 2.11.2017  16:22

Výnimočný film, ktorý je obrazovým dielom a nepotrebuje k tomu ani medzititulky. Zrozumiteľná psychologická štúdia starého muža, ktorý sa stal v práci nepotrebným a preložili ho na podradnejšie miesto. Emil Jannings uchvátil pre seba dominantným spôsobom celý film a po technickej stránke je kamera zase úžasným vizuálnym koncertom. O záverečnej scéne sa dá polemizovať, osobne by som ho vypustil, našťastie mi dojem nijako neskazil. Výborný nemý film.

• 1.11.2017  07:32

Šarmantným spôsobom vyrozprávaný osobný príbeh podvodníka od detstva po zrelú dospelosť. Retrospektívny štýl dodáva filmu šmrnc, má dobré tempo a hlavne ponúka slušnú zábavu.

• 31.10.2017  15:58
    X-27 (1931)

Zdĺhavý a naivný špionážny príbeh, záchrana prichádza v poslednej tretine filmu.

• 30.10.2017  17:10

Fritz Lang oživil v nemej éry svoju postavu zločinca génia doktora Mabuseho a urobil to excelentným spôsobom. Vzniklo kompaktné dielo, ktoré drží po scenáristickej, réžijnej aj hudobnej stránke.

• 30.10.2017  17:04

V roku 1941 sa natočila herecky luxusnejšia verzia, ale ani táto nie je zlá. Atmosférou starého Londýna sa kochajú oči a ústredná dvojica je v pohode. V každom prípade mala kamera vysokú úroveň.

• 30.10.2017  16:59
    The Raven (1935)

Musím uznať, že sa mi páčila kombinácia neurochirurgovej postavy a jeho posadnutosťou poviedkou E.A.Poea. Akoby sám spisovateľ "hral" vo svojej poviedke. Film je to jednoduchý, rokmi trochu vyprchal. Bela Lugosi nikdy nebol dobrý herec, ale to sme si pri podobných filmoch už zvykli.

• 29.10.2017  12:27

Roztomilá romantická komédia o nepríťažlivej Phoebe, ktorá sa začne vydávať za koketnú Livvy, aby dobyla muža svojho srdca. Obe postavy hraje samozrejme Katharine Hepburn a ako býva zvykom, jej herectvo ozdobí aj tento film. Istá divadelnosť sa snímke nedá uprieť ( predlohou je hra J.M.Barrieho, ktorá sa hrala v minulosti aj v našich divadlách pod názvom V tichej uličke ), ale natoľko srší vtipom, že si to divák ani neuvedomí. Zaujímavosťou je, že na Broadwayi nedosiahla takého úspechu ako v Londýne, a dokonca ani tento film nemal v USA veľký úspech. Prvý komentár.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124