Flego

okres Malacky
milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119
    • 24.6.2017  12:11

Po prevažne televíznych projektoch režisér Duguay dozrel a ponúkol nám strastiplnú cestu dvoch chlapcov, ktorí utekajú pred represiami voči židovskému obyvateľstvu. Celé poňatie príbehu je skvostné, má prívetivú nadsádzku, romantiku nezbedných chlapcov a hoci je vo vykreslení fašistického teroru umiernený ( skoro všetko je točené z pohľadu mladšieho z bratov ), pozorný divák vníma nebezpečenstvo a hrôzy vojny aj tak. Potešili ma aj scény s francúzsko-nacistickou domoobranou, predsa len tieto veci nie sú vidieť v podobných filmoch. Duguay vsadil na istotu a vyplatilo sa mu to, zbytočne netlačí na pílu, príjemné alebo dojímavé scény strieda s nebezpečenstvom a tak si s istotou ide pre divácky úspech. Možno sa mu práve tento aspekt dá vytknúť a niekedy mohol pritvrdiť, mne sa však jeho prístup páčil, lebo sa nesnažil o vytĺkanie diváckej pozornosti za každú cenu. Jeho film je kompaktný, drží pohromade a divák má po zhliadnutí príjemný pocit, že videl hodnotný film plný odvahy a rodinnej súdržnosti.

• 23.6.2017  18:29

Podivný film s príšernými trikmi ako zo začiatku 80-tych rokov. Nápad bol možno kdesi na začiatku dobrý, len to chcelo scenáristu a režiséra, ktorý má aj nejakú ambíciu, nielen peniaze na natočenie filmu. Herecký výkon Fredericka Koehlera je však na slušnej úrovni.

• 22.6.2017  19:23

Severania to vedia, tentokrát si ukrojili krajec na ktorý nemali... Čierna komédia sa strieda s iróniou, žartovný národnostný aspekt funguje polovičato a samotná myšlienka filmu je v princípe jasná od počiatku. Podtitul filmu by som dal ako manželské problémy po dánsky. Priznávam, že som čakal viac.

• 19.6.2017  16:36
    Wonder Woman (2017)

Už je to stále o tom istom... je tu nejaká fantasy postavička ( v tomto prípade ozaj pohľadná ), ktorá ide zachrániť svet... Všetko odeté v clipovitom tempe, s heroizmom ako vyšitým, bez štipky snahy o vyššie ambície. Wonder Woman sa však snaží, úporne zhadzuje comicsové klišé, aby posunul myšlienku dopredu a aj sa mu darí. Síce sa nevyhne moralizovaniu ( pre menej chápavých divákov ), čo si mohol ozaj odpustiť. Kombinácia sveta Amazoniek s drsnou vojnovou realitou dáva prísľub aj do budúcnosti, otázkou je, či mi bude stačiť len zrecyklovaná jednotka.

• 19.6.2017  16:26

Posun k rodinnej space opere je síce logický, ale to nestačí. Vlastne ani ten humor oproti jednotke tak nefunguje, film síce pobaví, ale veľmi rýchlo odletí do vesmírnych diaľav...

• 18.6.2017  10:17

Maďari sa pustili do filmu veľkoryso a s ambíciami a treba uznať, že sa im to sčasti podarilo. Film pôsobí temne, má dobrý vizuál, scény sú natočené zručne a skutočne na úrovni. Čo škrípe sú dialógy a zdarilo by sa popracovať na kompaktnosti, niektoré scény pôsobia minimálne zvláštnym dojmom. Neviem do akej miery je opisovaná skutočnosť skutočnosťou a čo je autorsky doplnené, v každom prípade sú niektoré motívy nedostatočne vysvetlené. Určite však ide o slušný snímok z prostredia socialistického Maďarska po revolučnom pokuse z roku 1956, pomery na kriminálke sú vykreslené verne a taktiež si cením celkovú výpravu.

• 18.6.2017  09:52
    Čaroděj ze země lží (TV film) (2017)

Opäť jeden z pohľadov do zákulisia finančného sveta. Tentokrát ide o pyramidovú hru s jednou zásadnou zmenou oproti ostatným filmom. Podvodníka Bernieho Madoffa ( spoľahlivý Robert De Niro ) osvietilo zlé svedomie a chce sa udať... Snímok v retrospektívach podrobne rozoberá priebeh finančných operácií, rodinné zázemie, vyšetrovanie a v neposlednom rade dôsledky samotného podvodného konania.

• 15.6.2017  18:56
    Contratiempo (2016)

Thriller ako vyšitý s množstvom odbočiek a slepých uličiek. Ak sa v neuveriteľných zvratoch stratíte, nebudete jediný... v každom prípade sa nájdete a budete nadmieru spokojní. Španieli už dávno potvrdili, že sa v podobných vodách cítia ako ryby vo vode a sú schopní vymyslieť originálny a inteligentný príbeh. Dávam na zreteľ aj kvalitnú hudbu.

• 14.6.2017  17:50

Tretí televízny film o komisárovi Maigretovi s vynikajúcim Rowanom Atkinsonom. Tentokrát vyšetruje zamotaný prípad na vidieku. Film má spád, správnu atmosféru a prekvapivý záver. Táto rodiaca sa séria začína byť veľmi dobrá a kvalitná.

• 12.6.2017  17:02

Kybernetická záležitosť hrajúca sa na niečo, o čom sa tvorcom len snívalo. Nepresvedčivý príbeh nemohol v žiadnom prípade pomôcť ani robotickej sexi Scarlett.

• 11.6.2017  17:02

Pojašená vtipná polská komédia rozohráva množstvo dejových liniek, a vcelku podareným spôsobom kritizuje plytké televízne programy, hyenizmus ich producentov, internetové zoznamky, večné leštenie telefónov ( sms-ky ) či "youtuberov" neváhajúci pre pár kliknutí rozbiť vlastnú rodinu... Ozaj je toho dosť s čím je divák konfrontovaný, našťastie tvorcovia využili inteligentný humor, dobrú formu a silnú iróniu. Herecké obsadenie je výbroné, Macieja Stuhra už poznáme ( Eštebák, Červený kapitán ), príjemne prekvapila aj Agnieszka Więdłocha. Záver sa síce nesie v grotesktnom znamení, čo si mohli odpustiť, taktiež by neuškodilo snímok prestrihať, aby bol ešte údernejší. Napriek tomu ide o slušnú oddychovku pri ktorej sa dá dobre pobaviť.

• 11.6.2017  16:50

Každý by mal dostať druhú šancu, tak som sa rozhodol dať ju aj tomuto skvostu. Keď som pri prvom filme dostal šedý zákal, teraz sa mi zatemnil mozog, Tvorcovia nám predostreli donekonečna naťahovanú nudu, totálne zbytočný film bez štipky fantázie a umu. Snímok nie je ani temný, ani erotický, ani romantický, je to paškvil v áčkovom šate. Opätovne treba uznať aspoň technickú úroveň spracovania a dobrý výber pesničiek, inak ide o film na hrane odpadkového koša.

• 11.6.2017  11:32

Disney ako cez kopirák s typickým poznávacím znakom ( pesničky pri každej príležitosti ). Pridaná dynamika a zaujímavý príbeh dodáva filmu punc a zábavu aj pre dospelých.

• 11.6.2017  11:29
    Zpívej (2016)

Zábavná hudobná rozprávka s vtipnými i dojímavými scénami. Nečakal som, že sa tak dobre pobavím.

• 7.6.2017  18:01
    Agnus dei (2016)

Snímok sa nemilosrdne pustil do morálnych dilem, na jednej strane do potužených sovietskych osloboditeľov potužených vodkou a ich znásilňovanie v benediktínskom kláčtore, na strane druhej slepá viera v Boha a prísne regule matky predstavenej... Treba uznať, že všetky scény sú natočené kultivovane, mnohé veci sú naznačené, len spomenuté, nebolo nutné ich zobraziť. Ak k tomu pridám neutešené studené prostredie a minimalistická hudba, vznikol zaujímavý hĺbavý film pre náročnejšieho diváka.

• 6.6.2017  19:13
    Kocour Bob (2016)

Zdarilo by sa trochu lepšie popracovať s látkou, ktorá má silnú myšlienku. Oceňujem prácu so živým kocúrom, nebolo treba žiadne triky.

• 3.6.2017  10:50
    The Shack (2017)

Chatrč je silno veriaci film. Neponúka polemiku, ani diskusiu, nenastoľuje otázky, jeho cieľom je presvedčiť neveriacich, aby sa priklonili k Bohu. Taký je aj hlavný hrdina Mack, s ktorým sa život v detstve nemaznal, našťastie však našiel lásku svojho života, mal tri krásne deti a spokojný život. Rodinná tragédia a pochopiteľne jeho vlažný vzťah k Bohu sú odrazovým mostíkom k nasledujúcej kresťanskej propagande. Záverečný dovetok filmu je už len bezbrehým, násilným posolstvom, že len človek veriaci v Boha napokon nájde pokoj v duši a dokáže sa vysporiadať s nástrahami života. Technická úroveň snímku je viac ako dobrá, film je dobre natočený, herecké výkony sa mi páčili. Film je nadmieru dlhý, vzhľadom k absencii spomínanej polemiky, až predlhý. Vedel som, že je Chatrč náročný film a ortodoxných nevercov evidentne nezaujme, ale nečakal som vtieravú reklamu na kresťanstvo.

• 2.6.2017  07:12

Idylický príbeh americkej rodiny ako zo žurnálu sa začne rozpadávať dospelosťou dcéry. Sme na konci 60-tych rokov a z dcéry sa stáva politická aktivistka. To by nebol ten najväčší problém... jej názory však začínajú byť slepé a extrémistické. V tomto je paralela s dnešným svetom, keď mnoho ľudí bez rozmyslu a nepochopenia rôznych udalostí radikalizujú svoje názory. Samotný film strieda lepšie chvílky so slabšími, v tomto je McGregorov filmový debut nevyvážený a určite sa mohol aj scenáristicky lepšie pripraviť. Treba však podotknúť, že na takejto náročnej téme by sa mohol popáliť aj skúsený režisér.

• 1.6.2017  07:36

Podstatou je akceptovať zvolený vývoj deja ( herecké pôsobenie Lásky, Času a Smrti na hlavnú postavu ). Ja som mal problémy s týmto "psychologickým" postupom. Nemožno však tvorcom uprieť určitú atraktivitu a originálnosť. Ozdobou sú však herecké výkony všetkých, na Helen Mirren bola radosť pozerať. Nemôžem sa však zbaviť dojmu, že film zostal kdesi na pol ceste a mohol byť pôsobivejší.

• 31.5.2017  17:27

Nie som fanúšik tejto série, ale od nástupu Johnsona v piatom filme sa úroveň trochu zdvihla. Dokonca by som povedal, že tento snímok je bezpochyby najlepší zo všetkých. Má prepracovaný príbeh, v mnohom originálny a dobre sa naň díva. Síce ignoruje fyzikálne zákony a v istých sekvenciách je prvoplánovitý, ale ako zábava funguje. Tak fajn. Lepší priemer.

• 30.5.2017  19:19

Radšej nič ako toto všetko. Zdanlivo dobre rozbehnutý snímok sa po pol hodiny začne rozpadať, aby dokríval do šťastného happy endu za utrpenia znechuteného diváka. Ženský tvorivý tím Evita Urbaníková a Marta Ferencová poskladali príbeh, ktorý sa snaží byť všemožným spôsobom vtipný a moderný. Vtip sa občas objaví, je ho však ako šafránu a modernosť je azda len v päťdesiatich odtieňov submisívnosti na slovenský spôsob, ktorý hraničí skôr s hlúposťou. Je to rýdzo ženský film pre menej bystré romantické duše, nielen pre veľký priestor ženského osadenstva, homosexuálny pár, ale hlavne pre veľmi zjednodušený a plochý pohľad na mužov. S partnerkou sme v druhej polovici filmu len nechápavo krútili hlavou a neverili vlastným očiam... Čo je však na úrovni je casting, herci sú dobre vybraní. Hudba je fajn, pesnička tiež. Všetko alebo nič je zmes všetkého možného, len to nie je romantická komédia na slušnej úrovni.

• 29.5.2017  18:49
    Monstrum (TV film) (2017)

Monstrum Viktora Polesného sa snaží o faktografiu udalostí okolo výstavby Stalinovho pomníka. Na jednej strane ignoruje pohnútky a motívy zainteresovaných, na druhej strane plytvá časom na milostných avantúrach... Tak mi z toho vychádza, že najlepším riešením vynikajúceho námetu by bolo všetko prestrihať a doplniť a rozviť niektoré scény. Kladom príbehu je hlavná postava v podaní Jana Novotného, kvalitná hudba a nepoznané dobové scény. Monstrum malo určite naviac.

• 28.5.2017  15:20

Thriller - drsný film je všetkým a ničím. Hlavne netuší čím chce byť. Príbeh znásilneného dievčatka, ktoré v dôsledku traumy onemie, napokon dospeje, aby sa dostala k nútenej prostitúcii je tvrdým exploitation, prehliadkou bizarností a samoúčelnou pornografiou. Zmätok v hlave tvorcu sa úspešne prenáša na filmové plátno, jeho spomalené zábery všetkých špatne natočených akčných scén len potvrdzujú, že mu išlo len o šokovanie divákov. Mňa však tento zdĺhavý skvost nešokoval, skôr nahneval, že som stratil kopec času.

• 28.5.2017  15:08
    Flossie (1974)

Flossie je mladá dievčina z internátnej školy, ktorá sa zoznámi so starším mužom a môžete tipovať čomu sa budú venovať. Okrem vzájomnej príťažlivosti a sexu si rozprávajú svoje sexuálne zážitky. V tomto filme netreba hľadať klasickú romantiku, ide o pornografický snímok alá 70-te roky. V tomto období sa začali hromadne natáčať podobné filmy v Nemecku a severských krajinách ( azda najznámejšía je Josefina Mutzenbacher ) a niektoré okorenené humorom boli aj zábavné. Flossie je z pochopiteľných dôvodov povrchná záležitosť smerujúca k jedinému cieľu a celý príbeh je takmer nepostrehnuteľný. Čo považujem za dobrý ťah bola skutočnosť, že tvorcovia použili vnútorné monológy postáv, čím skĺbili erotickú literatúru s filmovým vizuálom. Prvý komentár, deviate hodnotenie.

• 27.5.2017  12:47

Jednoduchá dobrodružná komédia, hoci sa o veselý nadhľad stará len duo Bronson-Curtis, ktorí si túto jazdu určite užívali. Čakal som trochu lepšie prepracovaný príbeh.

• 27.5.2017  12:42

Komplexne sa film blíži k dokonalosti, súzvuk obrazu, hudby, zvuku, réžie či hereckého obsadenie je na vysokej úrovni. Azda sa snímok do seba príliš zamiloval a posledná tretina ( okrem záveru ) stráca na údernosti, ale je mu odpustené. Málo známy snímok zobrazuje veľmi známe filmové hviezdy v dokonalej forme.

• 27.5.2017  12:37

Truffautov svet je oproti Bradburyho zúžený len na "knižný" problém. Je to na škodu, hoci tu je evidentná snaha o vykreslenie neosobného sveta bez radosti a emócií a celkový dojem mohol byť lepší.

• 26.5.2017  19:05
    Z terasy (1960)

Romantická dráma z prostredia amerických priemyselníkov v povojnovom období. Na postave Alfreda ( sympatický Paul Newman ) sledujeme rozklad rodinného zázemia, kde hrajú prím peniaze a povrchnosť. Spočiatku som mal problém so strihom, niektoré závery scén z úvodu filmu mi pripadali odfláknuté. Oceňujem kostýmy, nasvietenie scén a celkové vyznenie snímku.

• 25.5.2017  16:35

Ak by malo ísť iba o dej filmu a jeho natočenie, bola by to katastrófa. Plytký príbeh mi ani tak nevadil. veď ide o hudobný film, ale toľko filmárskych chýb som už dlho nevidel. Našťastie všetko zachraňuje hudba, ktorej je snímok predovšetkým venovaný. Užijete si rock and roll v plnej paráde od rôznych interprétov, oceňujem, že skladby zazneli celé. Lepší priemer. Druhý komentár.

• 24.5.2017  17:49
    The Lodger (1944)

Dokonalá atmosféra hmlistých londýnskych uličiek je v rozpore s jednoduchým a v podstate predvídateľným dejom. Napriek tomu, a napokon aj kvôli výborným hercom, ide o nadpriemernú záležitosť.

<< předchozí 1 2 3 4 31 60 90 119