Flego

milovník starších filmov

<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138
    • 15.1.2019  16:16
    Madigan (1968)

Don Siegel vniesol do krimi žánru nový vietor. Jeho snímok Madigan rozpráva príbeh v dvoch rovinách, divák sleduje detektívne pátranie po nebezpečnom zločincovi a vnútorné zázemie v policajnom zbore.

• 14.1.2019  18:01
    Waterhole #3 (1967)

Komediálny western, ktorý však nenadchne, ako by si fanúšik žánrov myslel. Všetko sa to točí okolo ukradnutého armádneho zlata, tempo je našťastie vysoké, že divák na konci ani nebude vedieť o čom to bolo. Slabší priemer.

• 14.1.2019  17:57

Poetický, melancholický antiwestern s krásnou kamerou, ktorá sa vyžíva v pomalých prelínačkách a prekvapivo dobrou réžiou ( Peter Fonda ).

• 13.1.2019  10:57

Skvele obsadený western so silnou romantickou zápletkou. Ako vždy patrí Trumbov scenár k tomu lepšiemu, škoda, že film samotný patrí len k lepšiemu priemeru.

• 13.1.2019  10:53
    Nezvaný host (studentský film) (1969)

Absurdná dráma, z dnešného pohľadu určite. Navzdory drobným chybičkám, potešila silná myšlienka a irónia.

• 12.1.2019  12:35
    The Kominsky Method (TV seriál) (2018)

Vtipné, inteligentné, smutné. Excelentní herci rozohrávajú svoj part dokonale, sme svedkami rôznych narážok na Hollywood, celebrity, hercov, filmy a všetko je robené citlivo a decentne. Kvalitne napísané dialógy ponúkajú potešenie aj náročnejším divákom.

• 10.1.2019  18:26
    La casa de papel (TV seriál) (2017)

Nebudem prezrádzať pointu najväčšej seriálovej lúpeže, ktorú detailne naplánoval záhadný Profesor, ale presne ako si myslel, tak sa aj stalo - na svoju stranu si získal aj obyčajných ľudí. Toto poznanie síce v sebe skrýva nebezpečenstvo z frustrácie ľudí voči bankám a najmä voči Európskej centrálnej banky, ale podľa mňa im nezaškodí trochu sa vyváľať v bahne... Poďme k seriálu. Je skvelý, je úžasný, je vtipný, je napínavý. Parádna kombinácia žánrov, výborne napísané dialógy ( atraktívna španielčina ) a postavy. Priaznivci heist príbehov si to užijú plnými dúškami. V druhej sérii sú dva-tri diely trochu zbytočne naťahované, ale tento pocit som mal možno preto, lebo všetky ostatné časti sú silno nadupané, plné zvratov a prekvapení. Záver však potešil, hoci si neviem predstaviť, o čom by mala byť ohlasovaná tretia séria.

• 9.1.2019  16:58
    Ministři (TV seriál) (2018)

Seriál v podstate nemá pridanú hodnotu, o pár rokov to bude len politická a hlavne seriálová fraška. Dôvodom je, že reflektuje len na súčasnú slovenskú politickú situáciu, nemá žiadnu ambíciu, len sa vysmiať politikom tým najprimitívnejším spôsobom. Herecké obsadenie je na úrovni, ale humor je zväčša silený a prvoplánovitý. A to hovorím napriek tomu, že by som súčasnú vládu poslal do pekiel.

• 8.1.2019  16:39

Skvelá rotoskopická animácia skrýva v sebe aj okamih pravdy, podobný film by totiž nikdy nemohol vzniknúť v teheránskych uliciach. Iránsky režisér žijúci v Nemecku natočil silný a pôsobivý snímok o neslobode vo všetkých formách.

• 7.1.2019  18:11

Možno najnudnejší film ( čo do dĺžky ) s podobnou tématikou. Posledná polhodina je uchvacujúca, podporená krásnym hudobným motívom. Všetko predtým je zdĺhavý proces o skúšobných letoch a vysporiadaní sa s rodinnou tragédiou, všetko pomocou tekavej kamery, aj tam, kde sa tento moderný výstrelok nevyžaduje.

• 5.1.2019  12:20

Priznávam, že ma táto vianočná rozprávka zaujala len menom režiséra, ktorý si svojou prácou vydobyl slušné renomé. Príbeh je jednoduchší, než by si človek želal, ale potešili skvelé exteriéry a rýchle tempo. Takže koprodukcia našich verejnoprávnych televízií dopadla ľahko nadpriemerne.

• 5.1.2019  12:16

Deprimujúca sonda do alkoholického sveta mladého muža má slabšie i silnejšie okamihy, ale vcelku sa dá konštatovať, že sa podarilo natočiť dobrý a možno aj poučný film. Alkohol je síce tolerovaná záležitosť, ale zákernejšia než čokoľvek iného, lebo závislosť prichádza pomaly a nebadane. Presne ako hlavný predstaviteľ Josef, vynikajúco stvárnený Davidom Švehlíkom.

• 3.1.2019  11:54

Konfrontácia človeka s umelou inteligenciou sa podarila aj v našich končinách. Síce sa v závere ukázali diery v scenári, celkovo sa dá povedať, že tento "technologický" thriller funguje veľmi dobre. Herecké obsadenie je poskromné, ale výborné, Brzobohatého hudba nádherne znepokojujúca, réžia zručná.

• 2.1.2019  12:17

V roku 1991 sa v ľadovci v Ötztalerských Alpách ( preto ho pomenovali Ötzi ) našla zachovaná múmia človeka s oblečením a výstrojom. Zistilo sa, že ide o muža spred 5300 rokov... Dnes sa pre divákmi otvára príbeh tohto muža, ako žil, lovil, bojoval a hlavne hnaný túžbou po pomste hľadal satisfakciu. Treba uznať, že sa tvorcom podarilo vykresliť mladšiu dobu kamennú a spôsob života pravekých ľudí aj s ich zvyklosťami na vcelku malom priestore slušne.

• 1.1.2019  14:34

Unavená verzia lepšieho variantu, ktorý určite každý videl v iných filmoch. Táto thrilerova skladačka rezignovala na úspešný film a nesie sa v znamení priemernosti až do konca.

• 31.12.2018  09:24
    Roma (2018)

Čistý, ľudský film, osobný projekt režiséra, ktorý už dávno potvrdil svoj talent. Alfonso Cuarón natočil pôsobivú drámu zo štvrte Roma v Mexico City, kde na jednej rodine a ich slúžky sleduje spoločenské a politické udalosti začiatku 70-tych rokov. Tie sú však len rámcom, dôraz je kladený na rodinné zázemie a mikropríbehy hlavne ženského osadenstva. Ústrednou postavou je slúžka Cleo, keď po uspávankovom úvode je divák konfrontovaný hlavne s jej osudom. Oslava žien a matiek je hlavným motívom filmu, ten je silný a nádherne rozpísaný a zobrazený, muži sa v tomto Cuarónovom svete neukázali v najlepšom svete. Čiernobiely formát dokresľuje dobu príbehu, kompozične statické či pomalé jazdy kamerou po scénach sú ozdobou snímku, nehovoriac o pohľadnicových záberoch.

• 30.12.2018  13:49

Premárnená príležitosť dotiahnuť skvelý ( hoci nie príliš originálny ) príbeh do úžasného konca. Posledná tretina tarantinovsky ladeného filmu je v silnom kŕči a nepomôže mu ani samotný záver.

• 29.12.2018  10:24

Potešujúci fakt, že Lady Gaga vie hrať a Bradley Cooper spievať. Štvrtá verzia známeho príbehu je pochopiteľne priblížená dnešnému divákovi a treba uznať, že sa Cooper pochlapil a vytvoril kompaktné dielo. Možno je určený predovšetkým ženám, lebo romantiky a melodramatickosti je tu neúrekom, našťastie sa drží pri zemi.

• 27.12.2018  08:56

Beana už točiť nechce, s Maigretom získava uznanie a točiť Englisha ho baví. A pravdou je, že je to poznať aj na výsledku. Tretí English je zábavný, vtipný a v konfrontácii moderných technológií so starými agentskými postupmi neodolateľný. Lepší priemer.

• 26.12.2018  10:42
    22. míle (2018)

Premárnená príležitosť utopená v desivom strihu a technológiach. Záver len potvrdil, že režiséra tento projekt viacej bavil ako divákov. Slabší priemer.

• 25.12.2018  09:15

Táto verzia je dobrá možno tým, že je realistickejšia, drsnejšia a nebojím sa povedať, že to takto myslel aj Kipling. Serkis ako režisér to zvládol na úrovni a natočil slušný príbeh s dôrazom na úctu k prírode.

• 24.12.2018  12:01
    Bird Box (2018)

Veľmi slušne natočené od Netflixu, evidentne chcú preraziť na veľké plátno, čo sa im úspešne darí. Hra na slepú babu má spád, dobré triky, slušné obsadenie, až mi vôbec nevadilo, prečo sa to všetko deje. Ale na tento náčrt katastrofy na svete ( bez hlbšieho vysvetlenia ) som si zvykol a vôbec mi nevadí. Keď totiž skutočne príde k niečomu podobnému, tiež nebudeme vedieť prečo...

• 23.12.2018  15:01

Trierova patologická obsesia byť filmársky výnimočným v sebe ukrýva mnoho nedorozumení s divákom. Tí mu nemusia za každú cenu rozumieť, a mne sa zdá, že po tom ani netúži. Potrebuje zobraziť svoje videnie, poukázať na nefunkčnosť mnohých vecí a vysmiať sa spoločnosti, v ktorej sa dokážu páchať rôzne zverstvá. Jack ako architekt, ktorý stavia svoj dom, je chorým mužom, presne ako spoločnosť, v ktorej žije a táto postava sa silno smeje zakorenenej ľahostajnosti a nezáujmu. Jack svojimi vraždami, ktoré považuje za umelecké diela, stále viacej riskuje, ich prevedenie je okázalejšie a pri ľahostajnosti okolia sa dostáva do popredia absurdný humor. Aj občasné policajné vyšetrovanie v niektorých scénach je tragikomické, podobne ako čiernohumorná kreativita pri zabíjaní obetí. Trier vo svojej výpovedi prekračuje všetky hranice, neštíti sa ničoho. Možno nemusí byť taký krutý, toto je len otázkou divákovej únosnosti. Jeho Jack je zlovestný architekt zločinu, ľudského besnenia a inteligentného nebezpečenstva. Robí veci, lebo môže a spoločnosť ho za to odmeňuje mlčaním a ignoráciou.

• 22.12.2018  11:44

Na príbehu jednej triedy maturantov sa rozohráva silná dráma plná emócií a zvratov a tento exkurz do čias, keď komunisti vládli neobmedzenou mocou a rozhodovali o osudoch mnohých ľudí je určený predovšetkým mladým ľuďom, ktorí nie sú zasiahnutí komunistickým režimom. Príbeh podľa skutočnej udalosti rozpráva o sile vôle, sile osobného názoru, ktorý bol v tých dobách potieraný. Dobové reálie sú uveriteľné, skladba filmu je postavená na mnohých motívoch, ktoré znásobujú emotívny zažitok. Silný film.

• 20.12.2018  15:59
    Halloween (2018)

Halloweenská klasika ( prvý film ) patrí k neodmyslitelnej výbave každého fanúšika žánru. Tento film sa trochu viacej priblížil k súčasnému divákovi, ktorý potrebuje expresívnejšie postupy, ale drží sa v medziach. Potešil známy hudobný motív a pochopiteľne aj Jamie Lee Curtis.

• 17.12.2018  17:12

Novodobý noir. A po formálnej stránke perfektný, plný symbolov, znamení a kódov, film dáva poctu filmu až k nemej ére. Technicky veľmi kvalitný snímok s odzbrojujúcimi nájazdami kamerou, prelínačkami ako od starých majstrov a všetko v tónoch ohromujúceho soundtracku. Lenže po obsahovej stránke sa niekde stala chyba, dej je bizarný, ťažkopádny, možno nezmyselný, presne ako súčasná popkultúra, o ktorej film je. Film sa však nesmie brať príliš vážne, je znoškou všetkého čo sme kedy videli a počuli, tzv. plagiát všetkého, totálne bez origilality. Všetko zámerne. A neuspokojivý záver akoby len potvrdzoval absurdnosť našej kultúry a v mnohom jej nezmyselnosť. Lepší priemer.

• 14.12.2018  19:08
    Hastrman (2018)

Česká slovesnosť podporená spievanými veršami, živočíšna provokatívnosť mladej dedinčanky a utiahnutosť zatrateného muža, ktorý si uvedomuje svoju tragiku - to sú hlavné atribúty filmového debutu Ondřeja Havelku. Príbeh lásky je zabalený v čarokrásnom prostredí jazier a močiarov, kamera si ich náramne užíva, taktiež šikmé slnečné svetlo dodáva filmu príjemné teplo také kontrastné voči mnohým dramatickým scénam. Herecké obsadenie je na jedničku.

• 10.12.2018  17:57

Večerníčkový námet roztiahnutý na celovečerný film. Pravdou však je, že po slabej polhodinke sa film rozbehne, dalo by sa povedať, že každou minútou je lepší, hoci sa nič prevratného nedeje. Oceňujem farby, psychologický podtext, hoci s tým budú mať deti problém. Určite však obyvatelia lesa mohli byť prepracovanejší, ten obyčajný plyš mi akosi nesedel.

• 9.12.2018  10:55

Vianoce sú späť ! Aj filmové, lebo v záplave všelijakých vianočných filmov sa konečne natočil film, ktorý má v sebe niečo originálne. Možno je to skvele zahranou cool postavou Santu v podaní Kurta Russella, výborným detským castingom, príjemne moderným poňatím a nenásilným posolstvom. Táto vianočná zmes poteší všetkých, ktorým zostal kúsok dieťaťa v srdci, ale pochopiteľne poteší aj detského diváka. Snímok neskúseného režiséra má však aj svoje nedostatky, ktoré sa snaží ukryť v rýchlom deji, ale ako nenáročná zábava dokáže aj tak zaujať. Moje hodnotenie je trochu nadnesené, ale rozhodne patrí tento film k lepšiemu priemeru.

• 8.12.2018  14:24
    1922 (2017)

Filmári majú radi predlohy Stephena Kinga. Príspevok od Netflixu je poctivo vypracovaný s dôrazom na atmosféru roku 1922, ale aj pohnútkami a konaním hlavnej postavy. Film je silný práve v postave farmára Wilfreda, ktorého presvedčivo stvárnil Thomas Jane.

<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138