You Gotta Stay Happy (1948)

Môj obľúbený herec v brilantnej komédii ťažiacej z priehrštia humorných situácií a prijateľnej dávke romantiky.

China (1943)

Svižne natočený vojnový príbeh pracuje s klasickými motívmi (prepad, romantika), má slušnú akciu i zápletku. Záver sa nevyhol propagande, ale nenarušilo to zážitok.

The Divorce of Lady X (1938)

Komédia a romantika mi nikdy nešli s Laurence Olivierom, takže som mal trošku obavy. Príjemné prekvapenie sa konalo hneď od začiatku, okrem skvelého obsadenia má film inteligentný scenár s nenásilnými vtipnými okamihmi a poskytuje výbornú zábavu. Prvý komentár.

Alexandrův ragtime band (1938)

Romantický muzikál s množstvom pesničiek a skladieb a príbehom ako z červenej knižnice.

Pod bodem mrazu (2021)

Mňa tento španielsky filmový príspevok bavil. Nedá sa síce porovnávať s vyhlásenými snímkami, má však veľmi dobre vybudovanú atmosféru, výber prostredia spĺňa najvyššie parametre a v jednoduchosti príbehu sa skrýva jeho sila.

Nechte ho jít (2020)

Éra Costnera je síce dávno za nami, napriek tomu si drží svoj štandard a nikdy nesklame. Táto rodinná dráma plynie pomaly, pomaličky, ak však príde k akcii, je nemilosrdná, tvrdá a v závere až "biblicky" opulentná. Herecké výkony sú na úrovni a potešia.

Tři vteřiny (2019)

Priznávam, išiel som do toho s dešpektom, výsledok ma však potešil. Chytrý príbeh síce ťaží zo zaužívaných postupov, má však v sebe čaro a slušné obsadenie.

Faibles femmes (1959)

Jednoduchý príbeh troch žien, ktoré zvedie šarmantný mladík a rozhodnú sa zabiť ho. Ženské obsadenie je síce super, ale hviezdou je začínajúci Alain Delon, ktorý podáva sebavedomý výkon a je radosť na neho pozerať. Film balansuje na hrane drámy a komédie, čo považujem za prínos, pôsobí aspoň odľahčene. Druhý komentár.

Francouzský kankán (1955)

Snímok síce nedosahuje vysokej úrovne, ale dobre sa na neho díva, má úžasnú choreografiu a neodolateľného Jeana Gabina v úlohe muža, ktorý založil legendárny Moulin Rouge.

Rytíř Bouřka (1967) (seriál)

V našich televíziach bežal seriál v roku 1982 a patril k oživeniu televíznej ponuky. Podobný žáner si u nás vždy držal popularitu. Disponoval 13-timi krátkymi časťami.