Fango bollente (1975)

Najsilnejšou myšlienkou je práve sociálny aspekt a zhovadilosť ľudí, ktorí si nudu krátia páchaním trestnej činnosti. Spracovanie však niekedy pokuľháva a mal som s tým problém.

Totò hledá příbytek (1949)

Totò hrá zamestnanca magistrátu, ktorého ťaží bytová otázka. Jeho rodina teda putuje z bytu v miestnej škole, do bytu správcu cintorína, odtiaľ do maliarskeho ateliéru a dokonca do Kolosea. Samozrejme ide o bláznivú komédiu s priehrštím situačného humoru a komických gagov, všetko na telo písané populárnemu komikovi. Film mal divácky úspech, dobová kritika ho  častovala ako o "neodolateľnej paródii na neorealizmus", iní kritici mali problémy s vulgárnymi vtipmi. Prvé hodnotenie i prvá recenzia.

Totò le Moko (1949)

Totò patrí medzi populárnych talianskych ľudových komikov, ktorý natočil nespočetné množstvo filmov rôznych kvalitatívnych úrovní. Všetko záviselo od scenáristického umenia, ktoré mu umožnilo vyniknúť v situačnej komike ale hlavne vo virtuozite jeho verbálneho humoru. Tu sa zostalo kdesi v polovici cesty, ale o vtipné situácie aj tak nie je núdza a o zábavu je postarané. Tretie hodnotenie a druhá recenzia.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Hereckému koncertu pomohla vynikajúco napísaná konverzačka, plná myšlienok a úvah. Všetko okorenené nenásilným humorom. Podobné projekty sú k nezaplateniu. 4+

Miliónový hurikán (2020)

To bol zase nápad pustiť si tento film..! Scenáristická bieda, azda najhlúpejšie dialógy, aké som za posledný rok počul. Pozitívum bolo, že Gibson dostal na nájom...

Spanking Age, The (1928)

Ako dopadne večierok detí, keď sú sami doma hovorí 80. epizódka zo série "Our Gang", ktorý len v rokoch 1922-1944 obsahoval 220 epizód. Piate hodnotenie a prvá recenzia.

Rainy Days (1928)

Dvaja chlapci zostanú sami doma, ale keď im ďalší kamaráti narobia neporiadok, všetko musia upratať do príchodu matky. Tento kraťas patrí do rozsiahlej série "Our Gang", ktorý len v rokoch 1922-1944 obsahoval 220 epizód. Piate hodnotenie a prvá recenzia.

Dog Heaven (1927)

Kraťas "Dog Heaven" patrí do rozsiahlej série "Our Gang", ktorý len v rokoch 1922-1944 obsahoval 220 epizód. Táto je v poradí 68 epizóda a rieši lásku malého Joa k dievčatku zo susedstva. Situáciu mu komplikuje jeho žiarlivý pes... Siedme hodnotenie a prvá recenzia.

If I Had a Million (1932)

Získať milión od neznámeho boháča je na prvý pohľad príjemná skúsenosť, ale tento netradične poviedkový film ukáže, že to nemusí vždy platiť. Malé príbehy obyčajných ľudí natočilo viacero režisérov, ale navzdory zvučným menám , nie vždy prišla i kvalita. Tretia recenzia a desiate hodnotenie.

Der Berg ruft! (1938)

Luis Trenker bol odjakživa spojený s horami, preto bolo logické, že sa podujal vytvoriť remaké nemého filmu z roku 1928. Urobil to s nesmiernou láskou aj veľkým rešpektom k horám a ľuďom, ktorí ich zdolávajú. Oceniť treba skvelú kameru aj strih. Štvrtá recenzia.