Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (5 613)

plakát

Leningradští kovbojové dobývají Ameriku (1989)

Film, ktorý sa nesie odnikiaľ nikam. A pritom prejde kus sveta. Je to však aj film neuveriteľnej absurdnej zábavy, bizarností a bláznovstva. Príjemná oddychová jazda.

Z deště pod okap (1939)

Dejovo nadupaný príbeh podľa všeobecne zaužívanej šablóny filmov s britským komikom Georgem Formbym. Tentokrát je jeho ušliapnutý hrdina zamestnancom tlačiarne, ktorý amatérsky vyšetruje falzifikátorov. Situačný humor bombarduje diváka, treba sa pripraviť i na poctu groteskám, všetko ide zľahka, len sa netreba nad ničím zamýšľať. Ôsme hodnotenie, tretia recenzia.

Číslo sedmnáct (1932)

Komorný, noirovsky ladený thriller, s dôrazom na detaily a tieňohry z prvej polovici snímku sa rozplynul v divokom, akčnom závere. Pútavosť príbehu dodávala ľahká nadsádzka a humor. Táto Hitchcockova práca vystačí len na priemer.

plakát

Kdo váhá, je ztracen (1960)

Zábavná komédia v duchu talianskej produkcie 60-tych rokov, ktorá si dokáže pichnúť i do vážnejších problémov. V tomto prípade je to podlizovanie svojmu šéfovi a honba za kariérou. Totò sa opäť stretol s Peppinom De Filippom a obaja ponúkli divákom slušnú zábavu. Tretie hodnotenie a prvá recenzia.

plakát

Rita, dívka z Ameriky (1965)

Rita Pavone sa mi už druhýkrát priplietla do hereckého obsadenia nejakého filmu a teraz už môžem s pokojom povedať, že je otrasná herečka a spieva samé odrhovačky. Romantický muzikál je šitý horúcou ihlou, je slabý a bezvýznamný. Jedinou záchranou filmu je komik Totò, ktorý sa postará o vtipné situácie v jeho dialógových smrštiach. Tretie hodnotenie a prvá recenzia.

Bílá kočka (1950)

Zaujímavo rozpracovaný námet podporuje temná atmosféra a vystavaný príbeh. Je potešiteľné, že švédsky film 50-tych rokov nebol len o Bergmanovi.

Ukryté v mlze (1953)

Aj švédska kinematografia dokázala natočiť kvalitný noir. Atmosfericky dokonalé, príbehovo málo prepracované.

Totò diabolicus (1962)

Totò bol v talianskej komédii fenomén, u nás prakticky neznámy. V tejto čiernej komédii stvárnil viacero postáv, občasné spŕšky monológov diabolskeho komika sú na úrovni, pribúdajúcim časom však film stráca rytmus a začne trpieť dýchavičnosťou. Tretia recenzia.

Kovboj (1969)

Elvis Presley určite nebol dobrý herec a v tomto westerne dokonca nezaspieval žiadnu pesničku, z čoho mohli byť v dobách premiéry diváci rozčarovaní. Ide o nenáročný snímok, ktorý rýchlo z hlavy vyšumí. Slabší priemer.

The Batman (2022)

Batman je jediná komixovka, ktorá ma dokáže vtiahnuť do filmového neskutočna a užiť si film priehrštím. Podobne ako Joker, aj teraz tvorcovia zvolili absolútne iný, dospelácky prístup a vytvorili temnú upršanú kriminálnu drámu so všetkých, čo k tomu patrí. Robert Pattinson ma svojich posledných päť filmov presvedčuje o hereckom talente a už mu verím. Reevesov snímok je úžasný vo všetkých smeroch, má silný príbeh aj v detailoch dokonale prepracovaný, skvelý vizuál a potešujúcu hudbu.

Ovládací panel
82. nej uživatel Slovensko