Co vypráví univerzum - Hledání života na Marsu (2022) (epizoda)

Slusny diel, pekne zdramatizovane pristatie (aj za pouzitia realnych zaberov z rovera). Pacilo sa mi ze vysvetlovali preco (a ako) Mars prisiel o atmosferu, len zabudli zdoraznit magneticke pole a jeho stratu. Mohli venovat viac casu vrtulniku, Veritasium ma o nom skvely dokument.

Suri (2015)

Raftovy uvod divaka vhodne uviedol do lokacie "je to v takej divocine ze tam nie su ani splavne rieky". Zaujimava delba prace, filozifia, absolutna znalost prirody. Bez Dongy, zjazvovania a detailov vytahanej spodnej pery by to bol prijemny dokument.

Zpráva (2020)

Videl som film a nasledny Film o filme (co mi vyrazne pomohlo pochopit niektore filmarske postupy). Samotny film spravne depresivny, artovo minimalisticky, prestrihy na paralelne sialenstvo velitela vyborne, nocny dazd osvetlovany ohnom krematoria desivy, zima, hlad, chlad, beznadej, zranenie. Film nebol o tabore, takze mi lepsie vykreslenie taboroveho zivota nechybalo. Potial dobre. Problemom bola slaba zrozumitelnost slovenskych dialogov (chybali titulky, nielen v tabore) a chybala dalsia revizia scenara od nezainteresovaneho cloveka ktora by to trosku utriasla a pridala ucelenu dejovu linku. Zaverecne titulky nevypinat, tvoria stvrtu (mozno najdesivejsiu) cast filmu.

Striptýz (1996)

knizka je vyrazne lepsia

Sluník a Ludvík - Mise na Měsíc (2018)

Typicke pokracovanie uspesneho napadu. Prvoplanove vtipy na ucet byrokracie, norskej vlady, ruskeho alkoholizmu a americkeho stravovania nefunguju tak ako miestami laskavy a miestami anglicky suchy humor z Velkych syrovych pretekov. Opravar bicyklov v ulohe veduceho vesmirneho programu nie je uveritelny, straka Louis je nudne zodpovedny a tak cely pribeh musi svojou mudrostou zachranit jezko Luca. Nad 3/5 to ale nevytiahnu. Skoda.

O těle a duši (2017)

Skvela konverzacka z bitunku. Snovy paralelny pribeh. O desat rokov mladsia Saga Noren miestami kombinovana s Lisbeth Salander. Uzasne vystihnute detaily (chvilami az stoicky Endre, aspergericky prakticka a zaroven nesikovna Maria) neobycajnych zivotov dvoch osamelych ludi. Edit: Sposobom rozpravania a paralelnou fantasy plochou mi to pripominalo Sulikovu Zahradu. Edit 2: To detailne rezanie na bitunku mohli vynechat.

Doom: Annihilation (2019)

" Peklo na Zemi, ale v dost jiném smyslu než asi tvůrci zamýšleli": - online rozhovor medzi Zemou a Phobosom (77.79 miliona km je cca 259 svetelnych sekund - teda 4m19s) - Phobos je malicky, jeho pritazlivost je len 0.06% pozemskej - lod pristane na centimeter presne nad zaloznym vstupom o ktorom predtym nevedeli ze existuje - skvele poltopanky Dr. Bennetta Stona mu vydrzia cely film - reaktorova miestnost ma podlahu z udupanej hliny? - prechod teleportom zavesi Johanke BFG na popruh cez plece