andrejba

andrej ba

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 31.12.2020  08:55

Typicke pokracovanie uspesneho napadu. Prvoplanove vtipy na ucet byrokracie, norskej vlady, ruskeho alkoholizmu a americkeho stravovania nefunguju tak ako miestami laskavy a miestami anglicky suchy humor z Velkych syrovych pretekov. Opravar bicyklov v ulohe veduceho vesmirneho programu nie je uveritelny, straka Louis je nudne zodpovedny a tak cely pribeh musi svojou mudrostou zachranit jezko Luca. Nad 3/5 to ale nevytiahnu. Skoda.

• 29.12.2020  15:00

Napriek Norskemu povodu je film plny skveleho sucheho anglickeho humoru, ma krasny pribeh a nakoniec samozrejme vsetko dobre dopadne.

• 20.6.2020  00:49

Skvela konverzacka z bitunku. Snovy paralelny pribeh. O desat rokov mladsia Saga Noren miestami kombinovana s Lisbeth Salander. Uzasne vystihnute detaily (chvilami az stoicky Endre, aspergericky prakticka a zaroven nesikovna Maria) neobycajnych zivotov dvoch osamelych ludi. Edit: Sposobom rozpravania a paralelnou fantasy plochou mi to pripominalo Sulikovu Zahradu. Edit 2: To detailne rezanie na bitunku mohli vynechat.

• 10.6.2020  23:28

" Peklo na Zemi, ale v dost jiném smyslu než asi tvůrci zamýšleli": - online rozhovor medzi Zemou a Phobosom (77.79 miliona km je cca 259 svetelnych sekund - teda 4m19s) - Phobos je malicky, jeho pritazlivost je len 0.06% pozemskej - lod pristane na centimeter presne nad zaloznym vstupom o ktorom predtym nevedeli ze existuje - skvele poltopanky Dr. Bennetta Stona mu vydrzia cely film - reaktorova miestnost ma podlahu z udupanej hliny? - prechod teleportom zavesi Johanke BFG na popruh cez plece

• 22.2.2020  09:29
    Trpaslíci (TV pořad) (2014)

Kazdou seriou dokazu prerazit dno nevkusu a trapnosti. Pre vnimaveho detskeho divaka absolutne nevhodne. Ako protiklad ako to robit davam https://www.csfd.cz/film/274385-fidlibum alebo https://www.csfd.cz/film/357358-zazracny-atelier

• 21.10.2019  09:06

Mam dojem ze som prave videl verziu ktora bola bez dvoch scen: chybalo vyhodenie poistovacky Joanne za podvod so Siciliou a (co je horsie) uplne zakladna "Ak chceš stretnúť morské víly, musíš ísť až na dno. Musíš tam čakať a rozhodnúť sa pre ne umrieť. Až potom sa ukážu. A ak bude tvoja láska k nim skutočne úprimná,vezmú ťa navždy so sebou." scena. Bez tejto legendy o "morskych vilach" nemaju Enzov a Jaquesov koniec ziadny zmysel.

• 10.8.2019  03:53

Koncom 80-tych to bolo pozeratelne, teraz je to napriek Raposovi celkom slusny dokumentarny film o uhli, nude a posedavani na dvore. Zachranuje to hlavne genialna Patejdlova (nie, to nebol ELAN, to bol Vaso Patejdl) hudba. Fontana je tu https://goo.gl/maps/m95i5xpNxAvYyEFs5

• 10.3.2018  11:27
    Glory (2016)

Kazdy dobry skutok bude spravodlivo potrestany! Kto z Vas spoznal ze Stefan Denolyubov hral v Lekcii slizkeho majitela zalozne? Jeho uzasna vizualna premena z bezneho cloveka na polozanedbaneho koktajuceho podivina je skvela.

• 6.1.2018  00:58
    Zahrada (1995)

Vyborna, miestami az snova atmosfera prijemne spestrena par komedialnymi prvkami, skvela hudba a velmi dobry casting. Po zhliadnuti v kine pred 20 rokmi sa mi to velmi pacilo a dnes v asi stvrtej divackej reprize tiez. V tom devatdesiatom piatom som mal taky napad ze tuto zahradu pojdem pohladat. Som rad ze Slovenska televizia uviedla v den umrtia majstra Labudu prave tento jeho film kde velmi dobre hral vedlajsiu rolu a nie trochu obohranu (ale vobec nie horsiu) Vesnicku kde mal hlavnu rolu.

• 26.12.2017  14:08

Uzasny casting - okuliarnaty serif Brude Willis, otec rodiny Bill Murray, obaja hlavni detski hrdinovia su krasne naivni a k tomu maska krkavca a gramofon v kufri. Genialne.

• 21.12.2017  11:25

Na Pohodu príde hrdina oscarového dokumentu Pátranie po Sugar Manovi

• 5.2.2017  00:37
    Hrát králem (TV seriál) (1993)

Slabšie ako Domček z karát. Francis je viditeľne starší (aj keď od prvého dielu prebehlo len pár mesiacov), intrigy voči protivníkom nemajú tú šírku a hĺbku intríg z prvej série a aj nepriateľov na odstavenie je menej.

• 23.1.2017  11:31
    Florida (2015)

Škoda toho spoleru na konci "Obsahu". Viac sa mi paci uryvok doporucenia z casopisu .tyzden: Florida je dosiaľ posledný nakrútený film francúzskej hereckej legendy Jeana Rocheforta, ktorý aj ako osemdesiatšesť ročný veterán dokazuje, že k nemu múzy boli mimoriadne štedré. ... Vo Floride hrá Jean Rochefort starého pána, o ktorom sa presne nevie, či to, čo stvára, sú žartovné huncútstva dôchodcu, čo chytil druhý dych, alebo prejavy postupujúcej stareckej demencie. A že to zistíme až s postupujúcim dejom, to je najlepší príklad toho, aký veľký herec ešte stále je.

• 25.9.2011  20:12

slovensky dabing (dempsey dabujuci de peyraca) ma dost neprijemne prekvapil, ale vzhladom k aktualne vysielanej konkurencii (tv serial zlomok sekundy, moorova demagogia sicko, cesko/slovensko ma talent vol.2, tv serial strazca spravodlivosti, sokujuce zabery) to angelika jednoznacne vyhrava najmensim poctom mrtvol.

• 1.8.2011  21:41

Velmi dobre zabery, skvela hudba, stadovitost davov, ikona sirokych odesskych schodov a tazka propaganda ktora doteraz funguje. Necudujem sa ze bol film dlho zakazany.

• 29.7.2011  11:21
    Ptáci (1963)

Az na dlhy zaber na vrany na detskej preliezacke pred Bodega Bay School je tento film velmi precenovany. Nelogicke konanie postav; bezcielne poskakovanie v telefonnej budke; Tippi prejde dverami, najde za nimi vtaciky a oprie sa o dvere aby ich nemohla otvorit a ujst, smoking old lady (Ethel Griffies - Mrs. Bundy) co nas zasypava povrchnymi detailami o pocte vtakov v USA a o tom ze "medzi vranami a havranmi su velke rozdiely, napr. obrovsky rozdiel v tom ze vrana je Corvus corone a havran je Corvus frugilegus...". Jo, este a pripity nabozensky fanatik vykrikujuci citaty z biblie o konci sveta bol srandovny. Mozno pred 50 rokmi boli ludia hotovi z trikov s vtacikmi a nevideli povrchnost zvysku filmu, ale na dnesne pomery je ten film DOST slaby. Porovnal by som to mozno s Jurrasic Parkom.

• 20.7.2011  02:31

Podarena parodia na nasilu vtipne stereotypne tinedzerske komedie. Nedosahuje to sice kvalit kultoveho "Dude, Where's My Car?" ale tato latka je postavena prilis vysoko.

• 9.7.2011  21:53
    Let Fénixe (2004)

Massive Attack bol jednym z vrcholov. Eowyn a neprijemny Dr. House boli skveli, blondaty letecky modelar tiez.

• 21.3.2011  23:56

Dobry casting. Dobre zahrane. Pekny film. Len ten mesiac na konci si mohol reziser odpustit.

• 19.3.2011  18:16
    Sám v temnotě (2005)

Na uvod podotykam ze tvorbu pana Bolla som az doteraz stastnou nahodou obchadzal, takze som uplne nezainteresovany divak. Toto museli tocit uplne bez scenara! Jednotlive sceny su normalne b-, ale ked sa to posklada dokopy za sebou tak je z toho neopisatelna hovadina (tm). Nedosahuje to sice bazinnej kvality tesne predtym zhliadnuteho azteckeho tyranosaura, ale aj tak je to sila. Este ze v Nemecku uz zrusili danovu vynimku ktora umoznovala financovanie podobnych paskvilov.

• 12.3.2011  18:51
    Malá princeznička (TV seriál) (2006)

prijemne a zabavne

• 6.2.2011  21:14
    Rupert (TV seriál) (1991)

mne to pripada uplne hlupe a sielane, ale malym detom sa to z neznameho dovodu paci. asi nie som spravna cielova aktegoria, takze davam 50% aspon za tie male deti.

• 3.2.2011  20:37
    Superswarms (TV film) (2009)

Skvely kusok! Roje skorcov mi okrajovo pripomenuli crichtonovu knizku Prey.

• 24.11.2010  08:25
    Monday (2000)

dal by som mozno aj **** ale videl som to len od sceny s yakuzakmi

• 22.11.2010  22:11
    Adela show (TV pořad) (2010)

kraus nasadil latku prilis vysoko. adela sa nesnazi byt taka ostra ako pan kraus. a na moj vkus je tam presne o jedneho sajfu dve obtlstnute individua viac ako je unosne.

• 20.11.2010  20:31
    Partička (TV pořad) (2009)

Dost casto dostavam pri pozerani Particky brusne krce. Od smiechu.

• 27.12.2009  18:08

az na chvilami krivajuci preklad slovnych hraciek a idiomov (odporucam original + titulky) to bola celkom zabava.

• 28.9.2009  22:28

svieza komedia s mnozstvom dobrych napadov, naivnuckou sandrou, drsnakom silvesterom (ktory si robi srandu z z celeho zmakcileho utopickeho politicky korektneho systemu "len ziade nasilie" a aj z prezidenta schwarzeneggra), slusny zaporak wesley a do toho skvela hudba od stinga (demolition man) - proste lahodka. mimochodom, tento film sandru vytiahol z beckovych do ackovych filmov.

• 25.8.2009  22:54
    Voda (2005)

To talk about the truth is easy but to live by it is not.

• 4.8.2009  22:01
    Okovy moci (1994)

'Chain of Command' mohol ako 'Okovy moci' prelozit len uplny diletant. Ale ako povedal Rawlings napichuny na tago - 'Nie je kazdy den sviatok'.

<< předchozí 1 2