VLADEK

VLADEK

Vladek Mráz

Česko

2 body

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 7.10.2018
  Fauda (TV seriál) (2015)

  Seriál vypráví o speciální jednotce izraelské armády (heb. Mista'arvim), která má výsadní postavení v infiltraci a eliminaci teroristů na území Izraele a Palestinské autonomie. V jednotce jsou převážně Židé arabského původu. Samotný název Fauda v arabštině značí „chaos“, ale jde také o kódové slovo pro evakuaci jednotky. Spoluscenáristou a představitelem hlavní role Dorona je bývalý člen této jednotky Lior Raz.

  • 9.7.2015
  Gett (2014)

  Na území státu Izrael má výlučnou pravomoc týkající se záležitostí sňatků a rozvodů Židů, kteří v Izraeli žijí, tzv. Rabínský soud. Samotný rozvod může být uskutečněn pouze s plným souhlasem manžela, který musí manželce vydat listinu zvanou "gett", v níž prohlásí opak toho, co prohlásil ve svatební smlouvě, tzv. ketubě. Viviane Amsalemová podala žádost o rozvod před několika lety, ale její muž Elíša s tím nesouhlasil, a proto na základě její formální žaloby věc začíná řešit Rabínský soud. Soudní drama Gett obnažuje tento soudní proces před Rabínským soudem.

  • 10.8.2012
  Vrahova důvěrnice (TV film) (2011)

  Původně dvoudílná TV minisérie je založena na skutečných událostech. Vypráví příběh z Anglie 90.let, kdy obyčejná žena Janet Leachová, vykonávající dobrovolnou funkci tzv. Appropriate Adult v trestním řízení, hrála klíčovou roli při odhalení zločinů Freda a Rosemary Westových. Příběh se soustředil na období policejního vyšetřování případů vražd, nikoliv na popis samotného páchání vražd.

  • 25.8.2011
  Panství Downton (TV seriál) (2010)

  Britská dramatická výpravná televizní minisérie z produkce společnosti ITV. Série se odehrává ve smyšleném opatství Downton za vlády krále Jiřího V. Začíná zprávou o ztroskotání Titaniku, a od tohoto okamžiku se rozvíjí příběh šlechtické rodiny Crawley, hraběte a hraběnky z Granthamu a jejich služebnictva. Seriál portrétuje třídní systém, kde rodina Crowley žije se svým tajemstvím a dědictvím v přijímacích pokojích a ložnicích, a dole pod schody žije služebnictvo, se svými plány, intrikami a láskami. Část služebnictva je rodině a stávajícímu způsobu života oddána, jiní si hledají svoji cestu za emancipací.
  První série byla v roce 2011 nominována na 7 cen BAFTY, kde získala 2 ceny. Dále byla nominována na 11 cen Emmy a získala některá další mezinárodní ocenění.

  • 13.7.2014
  Cracker (TV film) (2006)

  Doktor Eddie Fitz Fitzgerald po deseti letech života v Austrálii přijíždí v roce 2004 do Manchesteru na svatbu své dcery. Původní vyšetřovací tým manchesterské polície již neexistuje. Jako konzultant je vtažen do vyšetřování vražd, které ovlivnil odpor vůči Američanům a jejich invaze do Iráku.

  • 23.8.2013
  Sobibór, 14 octobre 1943, 16 heures (2001)

  Režiséru Claude Lanzmannovi poskytl Yehuda Lerner, bývalý vězeň vyhlazovacího koncentračního tábora Sobibor, v roce 1979 během natáčení filmu Šoa rozhovor o úspěšné vzpouře (viz také film Útěk ze Sobiboru), která byla zahájena právě 14. října 1943 v 16 hodin.