imarvin

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.1.2019  09:03

Asi jsem na podobné filmy už starý, ale mně to přišlo až příliš krvavé a až moc drastické. A to už asi není nic pro mě. Co se ale musí nechat, že zápletka není vůbec špatná. Možná by trochu prospělo trochu více střihu, a ne tak dlouhá stopáž. Jako vždy u Tarantina skvělý soundtrack a dobrá práce s kamerou a dlouhými záběry. První půlka filmu odehrávající se venku mě bavila rozhodně více. Podtrženo sečteno, pro mě spíše průměrná podívaná, kterou už nikdy nepotřebují vidět znovu a rozhodně to nejhorší od Tarantina, co jsem měl možnost vidět.

• 13.1.2019  21:51
    Sledování (1998)

8/10 Mám hrozně rád filmy, které jsou na první pohled malé (malý rozpočet, žádné příliš známé tváře), které v sobě ale mají velký obsah. A tohle byl přesně ten film. Báječná atmosféra, které hodně dodávalo to, že je film černobílý. Stejně jako Štěpán mě u filmu napadlo, že z tohohle svého filmu Nolan hodně čerpal pro Memento. Nevím, jestli nápad s přeházením scén mimo chronologii byl Nolanův nápad (asi ne), ale pracuje s tím hodně dobře. Za mě fakt hodně dobré a vidět to před těmi 20 lety, určitě bych dal 10/10 nebo 9/10. Ale teď už ovlivněný všemi dalšími filmy…

• 13.1.2019  19:23

Tenhle film jsem našel v nějaké stovce filmů, které musíte vidět, než umřete. A upřímně, moc nevím proč. Je to podle mě na svou dobu asi dobrý film, ale mám pocit, že s věkem ztratil svoje kouzlo. Nebo aspoň já jsem ho tam nenašel. Alfred Hitchcock rozhodně patří do zlatého fondu kinematografie, ale myslím, že má velké množství daleko zajímavějších filmů. Co se mi ale líbilo a proč jsem se nakonec rozhodl, že je to o kousek lepší než průměrný film, je způsob práce kamery. Třeba záběry v úvodu z letadla (nebo helikoptéry) jsou boží a v té době to musela být doslova bomba. A hodně dobře se pracuje se zadní projekcí ve scénách v autech a na lodi. Bylo vidět, že tam nejsou jen tak slepě a jsou součástí děje a dobře předem natočené. No a moc dobré jsou kostýmy a vůbec výprava.

• 14.8.2018  12:01

Skvěle obsazený film Vojtěcha Jasného dává jasný obraz o době, na kterou by možná někteří rádi zapomněli, ale nám ostatním dává zprávu o tom, jak dokážou být lidé zkažení a lehce ovlivnitelní. Jak hodně podobné tomu, co zažíváme kolem sebe dnes. A při pohledu na tento typ filmu se s hrůzou v očích ptám, proč jen jsou lidé tak nepoučitelní? Lidské charaktery se časem asi nemění, a tak tento snímek zůstane navždy nejen výpovědí doby, ale i mezilidských vztahů. Zvláštní dík za roli pana Vladimíra Menšíka, který mi tímto filmem jen znovu dokazuje, jaký pan herec to byl.

• 14.8.2018  11:54

Po tomto filmu je mi naprosto zřejmé, čemu se říká minimalizmus. V poslední době jsem se přistihnul při tom, že většinou do kina chodím jen na americké blockbustery. Naději a víru v českým film jsem ztratil už dávno a doma si raději pustím seriál. Jaká škoda pro mě a dánský film Tísňové volání mi připomněl, co mám na filmech tak rád. Tu tmu v sále a naprosté soustředění na děj. A na plátně ani nemusí být známé obličeje, vše nemusí vybuchovat a každá sekunda filmu nemusí být vytvořena na počítači. Stačí jedna, dvě místnosti, jeden herec, sem tam nějaký kolega, sluchátko u ucha, mobilní telefon v ruce, a hlavně skvělý nápad a dobře zahraná situace. A to přesně tenhle film je. Napětí dokáže udělat z ničeho a já celou dobu seděl přikován ke křeslu a hrozil se, co přijde teď. Samozřejmě ze strachu o postavy, které jsem jen slyšel skrz telefonní hovor. Geniální film a můj návrat k dobrým bijákům.

• 9.8.2018  16:42

Na Tři billboardy jsem se chystal už docela dlouho. Hodně jsem toho o filmu slyšel, ještě více četl, takže po dlouhé době jsem šel do kina s očekáváním, že to bude bomba. Většinou totiž už chodím bez očekávání, člověk si pak daleko více film užije a není zklamán. Jenže tady to prostě nešlo a moje očekávání byla evidentně hodně blízko bodu mrazu. Protože to, co se na mě z plátna valilo, bylo neuvěřitelně blízko bodu varu. Skvěle natočená černá komedie plná paradoxů, životních neštěstí a geniálně zahraných rolí. Nedávno jsem s někým rozebíral, že aby byl film dobrý, musí ve mně vzbudit nějaké emoce. Ach, bože! U tohoto filmu těch emocí bylo neskutečně mnoho. Smích, pláč, mráz po zádech, otevřená ústa… Shrnuto do jedné věty: „Svět je malý a o náhody tu není nouze a život je pěkná dě..a“.

• 8.8.2018  10:25
    Žert (1968)

Nevím, proč se mi film Žert tak dlouho schovával. Jde o velmi zajímavý pohled na dobu dávno minulou. Jeden malý žertík, který dokáže člověku pěkně zamíchat se životem, rozjíždí vlnu následků, které se vymykají lidskému rozumu. Z dnešního pohledu černá komedie, ale mě by docela zajímalo, jestli i v době, kdy běžel film poprvé našimi kiny (1969 – čili už po okupaci), než ho zavřeli do trezoru, vzbuzoval v sále tolik smíchu, který se rozléhal při promítání dnes. Každopádně i přes vtipná místa mi běhal hlavně mráz po zádech z toho, čeho jsou lidi schopni pro své přesvědčení, které nemusí být vždy to správné. Jak dokážou druhým zničit život a kariéru jenom proto, že s nimi názorově nesouhlasí. Hlavně je neskutečný přesah i do dnešních dní, protože lidi jsou na sebe jako psi pořád a spravedlnosti se málokdy dočkáme. A já se jen bojím, co všechno nás ještě čeká.

• 7.8.2018  11:31

Kde začít? Tenhle film je plný všech klišé, které může špionský film mít. Některé zápletky jsou taky docela předvídatelné. Ale víte vy co? Vůbec mi to u něho nevadilo. Protože je to vše tak dobře natočené, že to prostě neruší. A překvapivých zvratů (teda aspoň pro mě) je tam stále dost. Nikdo z herců, ani v epizodních rolích tam není navíc, chemie mezi postavami dokonale funguje. Velký přesah je, že větší část filmu je točena naprosto bez počítačových efektu, kterých jsou dnes jiné snímky plné. Tohle zkrátka staré poctivé filmařské řemeslo a dřina všech na place. Dlouho jsem neviděl film, který by začínal takhle zvolna a postupně gradoval a gradoval, až by nakonec vyústil v gejzír napětí a akce, při kterém prostě zůstanete sedět přikovaní v sedadle kina. Je neuvěřitelné, že si tahle série udržuje laťku tak strašně vysoko. A i když to není na úplně čistých 5 *, spíše tak 4.88, dávám je. Protože tohle je pro mě zatím nejvíc, co mi filmový M:I přinesl.

• 5.8.2018  12:37

Ani pátý díl nedělá celé sérii M:I ostudu. Děj svižně běží, akční scény skvěle zpracované. Má to všechno, co od filmů s tajnými agenty čekám. Nečekané zvraty, napětí, honičky, střílečky. Ale pár hluchých míst se najde, a tak to na 5* není. Sean Harris jako záporák se mi v celé sérii řadí na druhé místo a Simon Pegg potvrzuje svou schopnost hrát sice komickou postavu, ale zároveň být velmi důležitým členem týmu.

• 3.8.2018  11:04

Možná trošku více ukecané a méně akční než v předchozím díle, ale kvalita akčních scén to docela zdatně nahrazuje. Každopádně pořád o několik latěk výše proti prvním dvěma dílům. Zatím asi nejvíce věrné původnímu seriálu, kde záleží na celém týmu a nejen na jednotlivci. Opět návrat do Prahy, ale tentokrát jen kvůli natáčení (naše hlavní město zde hraje Budapešť a Moskvu). Takže i přes drobné slabiny a mírný propad proti předchozímu dílu, 4 * nechávám.

• 2.8.2018  21:44

I když nechápu, že někdo šel po dvou průšvizích ještě do třetího dílu, musím zvolat: Ještě že tak! J.J. to prostě umí, nezkazí žádnou legraci a jeho rukopis je tady sakra vidět. Konečně z toho potenciálu, který může seriál Nulová šance pro velký biják mít, něco pořádně vyždímal. Má to nápad, má to švih, má to napětí a zábavu, postavám věříte a já se poprvé u Mission: Impossible skvěle bavil. Velký dík taky za záporáka. Už ve druhém díle zaznělo, že aby byl hrdina opravdu dobrý, musí mít kvalitního protivníka. A Philip Seymour Hoffman tady válí. Takže i když má tenhle film u sebe číslovku 3, tady teprve pro mě začíná filmová série.

• 2.8.2018  19:01

Nuda, nuda, šeď, šeď... náznak akce?!... nuda, nuda... Tohle má být akční film o špionech? Díry v ději, spousta klišé, nezajímavé postavy. Až na pár akčních scén, které to zachrání jen od odpadu! Proč tomuhle vůbec někdy vznikala další pokračování?

• 2.8.2018  10:39
    Já, Simon (2018)

Tak dobře, je to vlastně tuctový romantický film pro teenagery, kterých už filmový průmysl vychrlil spousty. S malou změnou, hlavním hrdinou je gay. Přesto mě film dostal a podle mě má jeden hlavní a velký přesah. Je pro masové publikum, kterému může ukázat, že když má rád kluk kluka, není na tom nic špatného. Neuvidíte tady žádnou sexuální scénu, kterými se to v jiným queer filmech jen hemží a jde jen a jen o city a zážitky. Odsejpá to, postavám věřím a cítím s nimi a na konci byla i slza. Prostě shrnuto, podtrženo. Nečekejte žádný převratný biják, ale malou jednohubku, kterou možná pustíte svým kámošům a známým, aby jasně pochopili, že jste taky normální člověk, který se občas prostě vybrečet u romantického filmu. 😉

• 1.8.2018  22:47

Farmář hledá muže. Opravdu zdařile natočený queer film, plný drsného života a romantiky, ukazující že všichni hledáme lásku a trochu toho pohlazení. Po dlouhé době podívaná, která vlastně moc nemluví a přitom toho řekne více než ukecaný redaktor Televizních novin. Prostě romaňtárna ze života.

• 1.8.2018  18:59

Film, který za těch dvacet let neskutečně zestárnul. Je zvláštní sledovat, co se s naším světem za tu dobu stalo. Vidět tajné agenty, jak nahrávají tajné materiály z předpotopního počítače na disketu?! Stejně jako při prvním zhlednutí před těmi lety mi nejvíce vadilo, že z tradiční týmovky, kterou jsem byl zvyklý sledovat v televizi, udělal Cruise a De Palma hru jednoho týpka. Ale přestože z dnešního pohledu není tato hra vlastně vůbec akční (většinu filmu se jen tlachá), nebudu ani po letech své hodnocení 3* měnit. Protože nějaký zážitek jsem si odnesl. Příběh odehrávající se v Praze, Marek Vašut a Karel Dobrý v epizodních rolích, a hlavně dnes už legendární závěsná scéna a potom samozřejmě Jean Reno.

• 14.2.2018  11:43
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Bojím se toho, čeho jsou lidé schopni kvůli zachování tradičních hodnot a strachu ze všeho nového. Tento můj strach seriál Příběh služebnice ještě více umocnil. A protože jsou pro mě filmové a seriálové zážitky spojené hlavně s emocemi, dávám plné hodnocení. Jasně, emoce spojené s tímto dílem jsou spíše úzkostlivé a bolestivé, ale tvůrcům se je podařilo ve mně vyvolat dokonale v každém díle, a ještě ke všemu se s jednotlivými epizodami stupňovali. Navíc skvělé herecké výkony hlavních postav (Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Max Mingghell, Yvonne Strahovski) a také bezchybně obsazené postavy vedlejší. Funkční postapokalyptické dílko, které by mělo sloužit jako odstrašující případ toho, kam to všechno může vést.

• 29.11.2016  22:51
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Po Čtvrté hvězdě další zjevení jinak docela nudného televizního pole v ČR. "Tak blbé, až je to neskutečně vtipné." Více takových seriálů!

• 23.8.2016  22:38

Star Trek je pro mě už od dětství nesmrtelnou klasikou. Hlavně díky seriálům, které se u nás vysílaly. Co dokázal pro celou sérii J.J.Abrams bylo famózní. Restartovat klasiku do moderního hávu, omladit hrdiny, podívat se na to nově a přitáhnout davy do kin. Ale stejně to pro mě bylo jen dotknutí původní krásy na úkor modernosti. Ale třetím dílem je vše jinak. Justin Lin se podle mě původnímu duchu téměř vyrovnal i s tím přídavkem populárních počítačových efektů, který mě tady vůbec nerušil. Tohle je pro mě opravdový Star Trek!!! Pozn.: Jo, Beastie Boys prostě dobývali vesmír vždycky.

• 29.3.2016  15:03

Jsem velký fanda marvelovek a zpráva o tom, že i DC Comics chystá svůj filmový svět, kde hrdinové přecházejí mezi filmy, mi přišla jako těžké kopírování. Proto jsem tomuto filmu původně vůbec nevěřil, a dokonce jsem na něj nechtěl jít ani do kina. A to by byla velká škoda. Všem komiksárnám velké plátno sluší a tady to myslim platí dvojnásob. Je to naprosto jiný pohled na superhrdiny, než jsem zvyklý. Je mi sice bližší ten od Marvela, ale to neznamená, že mě tenhle nebere. Je temnější, psychologicky propracovanější, méně akční a ne tolik hláškový. Pro mě to ale fungovalo jako celek a těším se na další…

• 21.2.2016  17:00
    Shortbus (2006)

Ne úplně souhlasím s tím, aby ve filmu bylo vše až příliš otevřené a realistické. Což tady rozhodně je. Ale druhá, citová, vlna filmu mě prostě hodně oslovila. A díky tomu přivírám oči nad občasnými výjevy realistického sexu, které mi prostě ve filmu moc nesedí. Ale tady zase až tak moc celkový dojem nekazily. A proto nemůžu jinak, než 4 *.

• 21.2.2016  16:55
    Thor (2011)

Až do shlédnutí Thora jsem na marvelovkách oceňoval nadhled, vtip, nadsázku a že se neberou až tak vážně. Ale Thor se tak nějak vážně bere, nebo na mě to tak aspoň působí. Ale světe div se, to, co u Neuvěřitelného Hulka nefungovalo, tady funguje báječně. Nenudil jsem se, absolutně ztotožněn s hlavním hrdinou a žeru mu všechny jeho důvody a pohnutky. No prostě další skvělá komiksárna. Co bude dál? Marvel forever!!!

• 21.2.2016  16:51
    Iron Man 2 (2010)

Proti Iron Manovi docela slabá akce a toho vtipu a šarmu Tonyho Starka taky nějak ubylo. Přesto si film podle mě drží vysokou kvalitu ve světě Marvelu a navíc dokonale funguje spojení Robert Downey Jr. a Gwyneth Paltrow, v každé společné scéně to neuvěřitelně jiskří a závěrečný polibek je toho celého vyvrcholení. Taky skvělí herci Samuel L. Jackson a Scarlett Johansson. No prostě i přes značné slabiny to nějak pro mě celé funguje a rozhodně to nejsou promarněné dvě hodiny života.

• 16.2.2016  23:38
    Jsou z nás (1994)

Filmy jsou pro mě hlavně emoce. A tenhle jich má na rozdávání. A přitom jde spíše o komornější až divadelní provedení. Ale na mě to fungovalo bezvadně. Vztah syna gaye a otce, který to bere s neskutečnou lehkostí a nadhledem. A jejich hledání lásky, protože ta je přece to největší dobrodružství, které nám život nabízí. Prostě slzy i smích v jednom nenuceném a nepřepychovém balení.

• 16.2.2016  17:55
    Modlitby za Bobbyho (TV film) (2009)

Má oblíbenkyně Sigourney Weaver ve filmu s mě hodně blízkou tématikou. I když jde o televizní zpracování, a je to na filmu hodně znát, jde o velmi silný příběh, který se mě prostě dotkl. A S.W. válí jako fanatická matka, která bohužel prozře až příliš pozdě.

• 16.2.2016  12:32

Marvel Cinematic Universe, 1. fáze; Absolutně promarněná šance a pro mě zatím nejhorší film z Marvel Universe. Bez špetky nadhledu a vtipu, vše vypadá, že to snad myslí smrtelně vážně. A mezi Nortnem a Tylerovou není vůbec žádná jiskra, a to je mám oba v jiných filmech rád, ale jako pár prostě nefungují. Tohle byl po Iron Manovi krok do neznáma a jsem rád, že se Marvel nevydal tímto směrem…

• 15.2.2016  23:45
    Iron Man (2008)

Marvel Cinematic Universe, 1. fáze; Jednoznačně perfektní start celého Marvel světa. Správná volba prvního hrdiny (Iron Man) i jeho představitele (Robert Downey Jr.). Od začátku do konce skvělá podívaná. Film má spád a podle mého názoru nemá skoro žádné hluché místo. I po několika letech jsem se u něj nenudil a dodnes lituji, že jsem na něj nešel do kina. Jedna hvězdička dolů jen proto, že dnes vím, jaké bomby mě s Marvelem ještě čekají.

• 17.2.2015  20:21

Famózní Cate! Nic víc není třeba dodávat.

• 1.1.2014  11:55

I když už mám dávno za sebou doby, kdy jsem žral všechno kolem Dády Patrosové, i když do mě v kině tlačí 3D, přesto si tuhle televizní pohádku pustím rád. Pořád mě pobaví hypochondrická královna, ráčkující princezna, vlezlý pan rádce. A komu se to nelíbí, tak to je mi u prrrrrdele...

• 2.10.2012  08:53
    Ztracená brána (TV seriál) (2012)

Světe div se! Ďáblova lest (předchůdce Ztracené brány, na kterou volně navazuje) se mi líbila. A proto jsem s nadšením zkouknul i tohle a ono to pořád funguje. Málokdy se povede navázat na něco dobrého něčím dobrým. Děj opět zajímavý, prvky tajemna pořád v pořádku bez trapností, daleko více vtipných hlášek ("Vy jste si myslel, ty vole?! Tak to jste si myslel za 100,-") a i herecky dobře obsazené vedlejší role. Pan Strach se pro mě stává zajímavou osobností české televizní scény a od teď už budu sledovat každý jeho počin. A jako správný hospodář si ten bodík nechávám ještě do zálohy, třeba mě do budoucna příjemně překvapí. Děkuji za to!

• 2.10.2012  08:48
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Pro mě velké překvapení. Na sérii jsem narazil náhodou, díky televizní upoutávce na volné pokračování "Ztracená brána". Hned jsem si našel v archivu ČT (díky za to, že není placený jako na Nově) a ejhle! Tak dobrý televizní film, natočený u nás jsem už dlouho neviděl. Začínám mít pocit, že pan Strach dokázal to, co u nás svede málokdo. Takový příběh s prvky tajemna, většinou dopadnul dosti trapně. Ale tady je vtip, svižnost a hlavně perfektní osádka herců. Takže za mě 4/5, ale s velkou hvězdičkou.

<< předchozí 1 2 3 4