Krasus

okres Praha
Un poco de todo

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 19.6.2019  23:46
    Week and Show Tomáše Matonohy (TV pořad) (2019)

Šílený úlet. Jak tuhle směsku blábolů a rádoby humoru může dramaturg pustit do vysílání je mi záhadou. Matonoha ze sebe vždycky rád a dobrovolně dělal hňupa, ale tady ho dělá z diváků.

• 30.1.2019  17:00
    Policie v akci (TV pořad) (2017)

Nové dno televizní zábavy nalezeno.

• 21.1.2019  20:37

Ani by mi tolik nevadilo, že se film skoro v ničem nedrží předlohy, takže se jedná spíše o volné pokračování na motivy stejnojmenné knihy. Co mi ale vadí hodně, je nedodržení jakýchkoliv logických rámců, na kterých je příběh o Lisbeth Salanderové založený. Dívka v pavoučí sítí mohla je stylová a příběhově plnohodnotná podíváná, která bohužel postrádá jakýkoliv hlubší rozbor postav, neumí pracovat s dějem tak, aby se člověk ptal, proč se to děje zrovna tak, jak je to vyobrazeno a naprosto selhává v návaznosti na předešlý a následující díl. Zkrátka jeden velký mišmaš, který se dostal na plátna asi jen kvůli aktuálnosti tématu a hypu okolo Milleinum universa. Pokud se plánuje zfilmování i následující knížní předlohy, tak to bude působit jako pěst na oko. Je to škoda, protože Claire Foy si svou roli velmi úžívá a Stockholm působí přesně tak, jako v knize. Hvězda navíc za povedený Ducati product placement.

• 19.1.2019  19:47
    M.I.A. - Boyz (hudební videoklip) (2007)

Pulzující videoklip, který definoval vizuální styl M.I.A. Pokud by samotné sledování videoklipu nezpůsovalo epiletptický záchvat, zasloužilo by si to i o jednu hvězdu víc.

• 14.1.2019  22:05
    Caroline (2018)

Krátkometřážní film, který působí spíše jako dokument ze všedního dne. Velice zásadné téma rozehrané na pár minutách jednoduše zpracovaného a brilantně zahraného příběhu, nebo spíše thrilleru z moderní světa, aneb pád pod tíhou systému, který z nás dělá vystresované otroky a když jednou klopýtneme, tak jsme systémem brutuálně a nemilosrdně sraženi k zemi a to i přesto, že se nic nestalo, ale stát se mohlo. Těžké, intenzivní a velice chytře zpracované.

• 2.1.2019  12:07
    DriverX (2017)

Přěkvapivě svěží a kvalitně odvyprávěný příběh o dobrém, ale v nové době tapájícím člověku, co si zdánlivě to podstatné v životě již prožil a dále již nemá většího opodstatnění. Do života mu však vstoupí událost, kterou je potřeba řešit a ačkoliv se může zdát, že zvolené řešení je popíráním problému, opak je pravdou. Velice příjemné zahrané postavy manželské dvojice, ze kterých přímo pryští unavenost ze života, ale zároveň jakási přirozená odhodlanost to všechno nějak překonat. Pro taxikáře, UBERisty a Taxify-isty určitě povinnost, neboť se určitě alespoň v jedné z jízd zhmotní nějaký ten minipříběh.

• 24.10.2018  01:20
    Whitney (2018)

Cením tento dokument za to, že mi dokázal přiblížit Whitney Houston takovým způsobem, že jsem ji konečně dokázal docenit a to nejen po hudební stránce. Právě proto mě mrzí, že Macdonald nedokázal takové výjimečné osobnosti a hudební legendě připravit kvalitnějš, detailnější a všestrannější mramorizaci. Přesto se jedná o jeden z těch lepších hudebních dokumentů a to především díky skvělému střihu.

• 7.10.2018  21:46

Formou se jedná o velice kreativní pojetí vzpomínek na zesnulého otce a zamyšlení nad vlastní generační výbavou pod tíhou rodinné instituce. Obsahově mi však chyběl ještě nějaký ten silnější katarzní moment a větší cit pro vyprávění ze strany přímého protagonosty. Přesto vřele doporčuji a věřím, že pár jedncům ukápne i slza.

• 31.3.2018  01:51
    Soul Kitchen (2009)

Vždy jsem miloval pohádky a Soul Kitchen jsem si právě díky tomu zamiloval a to bez kompromisů. Akinův vyprávěcí styl mi sedne jak prdel na hrnec a působí na mě meditativně a zcela bez zábran. Výživný mix Hamburgského genia loci, padnoucího hudedbního doprovodu, komických výstupů (převážně scény v kuchyni jsou vynikající) a naivního vykreslení patálií moderního světa. Soul kitchen je prostě moje srdcovka, takže mi vlůbec nevadí, když hodnocení subjektivě nadnesu.

• 14.3.2018  00:42
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Adela Vinczeová by snad dokázala zachránit i ten největší trapas. Nebýt jejího precizně připraveného a po všech stránkách profesionálního moderátorského výkonu, z vyhlášení filmových scén by byla laciná a nezáživná fraška. P.S. O vítězích snad ani není potřeba mluvit. Zkrátka, kde není konkurence, není vítež.

• 7.2.2018  01:50
    John Wick 2 (2017)

John Wick se úpěnlivě a nenápadně snaží proklouznout mezi bodyguardy své příští oběti, aby následně vyšel ven a tím se bez jediného zjevného důvodu exponoval. John Wick složil slib, který ho vyváže z kontraktu, aby to následně vedlo k tomu, že musí pokračovat v plnění toho samého kontraktu. John Wick zabije dvacet chlápků jen kvůli svému autu, aby ho následnedně totálně sešrotoval. John Wick 2 aneb nesmrtelná jízda a zkáza všem, co mají mušku jako Stormtroopeři, přitom pracují jako profesionální ochranka. Zřejmě nejzbytečnější pokračování vše dob, který divákovi dopřeje rychlou smrt v podobě svižného tempa. Nálepkám typu "jeden z nejlepších akčních filmům všech dob" se vydatně směju.

• 14.1.2018  01:55

Rozumím záměru, ale v podtstatě to za 160minut nepřesáhne myšlenku a hloubku Ghost in the Shell. Zatímco u původního filmu mi absolutně sedla výhra formy nad obsahem, u 2049 se mi nezdá, že bych sledoval cokoliv výjimečného, jak vizuálně, tak obsahově. Selhání potvrzuje i fakt, že nejlépe napsanou postavou je umělá projekce v podání Any de Arnas a soundtrack je více, než decentně vykradený Vangelis. Velké barevné nic, na kterém nic nezmění ani fakt, že je Deakins král a zasloužil by si už konečně Oscara.

• 25.12.2017  18:19
    Shakira - Whenever, Wherever (hudební videoklip) (2001)

Videoklip, jenž šíleně rychle stárne. Není zajímavý ani obsahově, ani vizuálně. Ačkoliv se jedná o dílo, které Shakiru vystřelilo do maximálnáho povědomí a uničilo z ní megastar, všechny aspekty její výjimečnosti zabíjí právě samotné výtvarné zpracování.

• 25.12.2017  18:16
    Wyclef Jean - The Ring (hudební videoklip) (2017)

Miluju Wyclefa už od dětství. Vzhlížím k němu proto, že dokázal definovat nejen hudební branži, ale stopu zanechal i v té vizuální. Jeho videoklipy byly a vždy budou kultovní, obsahově vypiplané, nezapomnetutelné, kultovní, ale The Ring je, ačkoliv hudebně se jedná opět o špičku, hloupou šablonovitou a výtvarně chabě pojatou přehlídkou nejrůznějších rádoby hezkých záběrů. A ten ReBook produkt placement v každém záběrů má znamenat co? To už nejsou prachy ani na jeden videoklip?

• 1.7.2017  20:44

Strašně dobrý. Vlastně vynikající. Ani nedokážu popsat v jak dobrém rozmaru jsem byl ještě dlouho po skončení filmu. Guy Ritchie vsadil na svou nekompromisnost a precizní vyladěnou stylovost a Artušovskou látku, již mnohokrát zreckylovanou a jinak deformovanou, dokázal obohatit naprosto elegantní režiií. Je možné, že nebýt Mad Maxe, tak by Legenda o meči nevznikla v takovém měřítku, nebo by rozhodně nešla tak nekonvenční cestou, ale copak to vadí, když se jedná o tak nefalšovaně napumpovanou jízdu? Spolu s Loganem zatím blockbuster roku. O to víc mrzí drasticky nízké tržby, které si říkají o hlubší analýzu.

• 3.2.2017  21:03

Sam je darem z nebes, jinak by se to nedalo dokoukat do konce. Ani by mi nevadilo, že je to hloupé a obsahuje to všechny představitelné klišé. Vadí mi, že těch 125 miliońů není vidět ani v jednon jediném záběru. Všichni jsou tu tak nesmyslně prkenní a v druhém extrému se pak chovají jako smyslů zbavení bez zjevného důvodu. Je mi jasné, že se mělo jednat pouze o poctu staré verzi a jediná ambice bylo vydělat balík peněz, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se na to tvůrci prostě vysrali po všech stránkách. Těžce odfláknutý film.

• 17.1.2017  17:21

Hudebně jeden z těch nejlepších featů Kanyeho kariéry, nicméně videoklip je směšná banalita, která se tváří jako umění, ale po pár monotónních minutách se vám udělá akorát mdlo před očima. Atmo je nicméně silně přiznaná, takže v podstatě neurazí.

• 21.5.2016  13:52
    Bílá kočička (TV film) (1979)

Ultimátní trip nevkusu s cucákem Čenským, který byl ale tehdy zřejmě vrcholem pohádkové fantazie. Sledovat to jenom trochu při smyslech způsobuje pocit nevolnosti a totální deziluze. Každopádně utáhnout celý film na třech kulisách je obdivudhodné. A nebo ryze naivní

• 27.4.2016  12:33
    Kolonie (2015)

Ale jo, pro Emmu bych si tim martýriem asi prošel, ale nemám problém přiznat, že bych byl posranej, jak malej Jarda. Kolonie vítezí právě díky své neústupnosti v budování tisnivé atmosféry až k finálnímu odpadnutí, ale na druhou stranu nesklouzává k laciným vzorcům podobných snímků a la podle skutečné události (kromě finalního memoriálu po ranveji). Mix španělštiny a němčiny by ale filmu slušel mnohem víc, angličtina je až moc univerzální, moc civilní. Přes všechna slabší místa velká spokojenost a big up za hudbu a ultimátního slizáka Nyqvista.

• 15.1.2016  11:15

The Revenant má tak obrovské filmové kvality, ale tak strašně moc tlačí na pilu, že tomu prostě něvěřím. Ano, je to v každém ohledu vynikající podívaná, ale všichni působí tak sebejistě až mě ta bezchybnost a hra na božstvo spíš unavuje. Like it or not, ale Dicapriova role je v podstatě prázdná skořápka umělé a nevěrohodné síly, kterou prostě nelze vnímat jinak, než jako protagonistu vláčející se sněhem až ke svému konci.

• 18.12.2015  01:22

Strašně rozporuplné dojmy. Vynikající první část, mdlá a předvídatelná druhá poloviná, která malinko ničí pocity z jinak vynikající jízdy. The Force Awakens v podstatě nemá žádné slabé místo, ale také žádný nezpochybnitelný wow moment navzdory vypiplaným trikům a svěžíme castingu. Abrams určitě není žádný hlupák, ale neměl bohužel koule na to jít proti fan základně a přijít s něčím, z čeho bych si sednul na prdel a zároveň tleskal vestoje, že si poradil s komplexností universa. Pevně věřím, že více Lukea přinese do budoucna více rovnováhy.

• 14.12.2015  18:38
    Spectre (2015)

Spectre je Age of Ultron bondovské série - dražší, větší, rozmáchlejší, nadopovanější, ale unavenější a vlastně i chudší. Je velká škoda, že Craig nedostal lepší scénář, zvlášť když je ve své vrcholné formě. Nemohu se ubránit dojmu, že hned první scéna (obdivudhodné výprava) je vlastně epilog Skyfallu a poté už jsme svědky pouze natahovaného pseudoděje. SPECTRE je pouze jakousi trapnou sektou v rádoby stylu Eyes Wide Shut a Waltz hraje zatím svou suverénně nejjalovější roli mezi padouchy. Je to po řemeslné stránce 150 minut poctivé, ale zcela ploché a ničím nepřekvapující podívané. Velká škoda a restart je moc potřeba.

• 11.11.2015  18:08
    Andílek na nervy (2015)

Film, tak moc odtržený od reality, jak to jen jde. V každém ohledu nepochopitelně naivní a prázdný film.

• 29.10.2015  23:28
    Ano, trenére! (TV pořad) (2015)

Příliš okaté parazitování na seriálu "Okresní přebor" a pořadu "Ano, šéfe". Ano, trenére je průser hlavně na poli vyprávění a rozvíjení příběhu, dramaturgicky se to prostě nikam nevyvíjí a Straka je v roli přísného trenéra jen smutným profesorem s fotbalovým slovníkem nižší sociální třídy. Což o to, jako sociální sonda je to více než uspokojivé, jako plnohodný pořad do televize hrůzně smutné. "Před zápasem se nesmí pít alkohol!" Jasně a proto jim před zápasem udělám tataráček:) Možná přijde i Zdenda Pohlreich. Měl by, protože František Straka v tomto pořádku nemá co dělat a je to až moc viditelně poznat až to bolí.

• 26.10.2015  21:10
    MasterChef Česko (TV pořad) (2015)

Fontána pro Billu

• 1.3.2015  13:09
    Lincoln (2012)

Bojím se bojím, že Spielberg už lepší filmy točit nebude. Bude to stále rozmáchlý, megalomanský srdcař, ale už bez jasnějšího a zapamatovatelnějšího poselství a hlubokého prožitku. Lincoln je představení jednoho muže, ačkoli je děj filmu účelově vložen do hrstky dalších důležitých, ne-li důležitější postav. Problém spočívá v tom, že v paradoxně u nikoho nechápeme jednání v souvislosti k dodatku. Výjimkou je jen Tommmy Lee Jones, ale u něho se to dozvíme až zcela na konci. Lincoln je na drama málo vyhrocený, na mramorizaci legendy málo sebestředný, na historický film je málo kontextuální a celkově je žel neosobní a bez emocí. Famózní Day-Lewis by si zasloužil jednoznačně lepší režisérské vedení a Lee Pace mnohem více prostoru. Výkřik do tmy

• 7.1.2015  00:10
    Železný Golem (TV film) (2011)

Jedovatý maglajs alias obživlé kovové robertky vyvražďují Americký vidlákov o deseti lidech a v mezidobí nám kvete láska, verbálně se popravují komouši a umírají velcí hrdinové. Vrcholná scéna se ve filmu opakuje dokonce čtyřikrát, abychom si zřejmě každý našli kus něčeho hlubšího. Nevídaná lahůdka, která si zaslouží dlouhatánský výsměch a zařazení do Top strop shitu.

• 4.1.2015  01:21
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

David Fucking Soderbergh. U tohodle chlapíka prostě nikdy nevíte, co naservíruje, ale když si dokážete sehnat pořádnej balík peněz, tak proč by ne. Nutno podotknout, že v dnešní době si jen málokterý režisér troufne na totální supervizi. Už jen za to velkej big up. The Knick je velice intezivní zážitek, ale zároveň v sobě skýtá poetickou eleganci a velmi seběvědomé vystupování. Projekt, který je tak poctivý jak jen to jen prvotřídně zvládnuté řemeslo a perfektní obsazení v čele s Owenem, Johnsonem a Hollandem dovoluje. Pokud se bavíme o seríálu roku, tak The Knick vítězí na celé čáře. Knick je prostě úplně někde jinde, než zbytek televizní tvorby a převyšuje i takový hype jako Game of Thrones a True Detective. Čistá sugesce, čistá profesionalita, čistá radost.

• 22.12.2014  12:35

Je to shit, bohužel. Jackson se urputně snaží dotknout svého životního maxima, ale tam, kde LOTRa povyšoval na umělecké dílo, u Hobita absolutně selhává. Problémem celé třídílné série je totální sousteděnost na trpaslíky a jejich počínání. Trpaslící jsou přitom z celé devitihodinové výpravy právě ti, jež jsou zajímaví nejméně a nejsem schopen se ani s jedním ztotžnit, natož pak emocionálně propojit. Bitva pěti armád má své silné momenty (počátek bitvy, Sauronovo vypuzení a samozřejmě Šmak), ale útržky nejsou důvodem, proč bych si chtěl pustit Hobita podruhé a to mrzí nejvíce. Zatímco po shlédnutí prodloužených verzí LOTRa stále nemám dost a musím svou závislost doplnit o bonusy na druhém disku, Hobit takovou auru mít nikdy nebude a je to strašná škoda. Škoda o to větší, když tu Freeman hraje co mu síly stačí a táhne děj dopředu. Celé tři filmy mohly být zredukovány na výpravu, boj se Šmakem a Bilbovo břímě s prstenem. Tiscíc a jedna odbočka k ještě méně zajímavým postavám Hobitovi nepomáhají a ještě více ho stahují k potravě pro náctilté američany požírající digitální opium hlava nehlava. Jackson si za 10 let sedne a podívá se, kde by to mohl udělat lépe. Natočí jeden film, s desetinou rozpočtu a já se na to těším. Návrat do Středozemě se totiž nikdy neodmítá.

• 10.11.2014  00:13
    Vejška (2014)

Gympl byl roztomilým experimentem, kde se amaterská forma hodila. Vejška je ale bohužel ubohým natahováním rádoby dospělejšího věku a vyšších abmicí. Stylem na punk se v téhle sestavě točt nemůže, páč z toho vznikne šílená sračka, jako v tomto případě. Velkje big up pro Evu Josefíkovou a Jirku Mádla, jinak je to ale stoka špíny, jak v závěru zpívá pětsetosmnáctka.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13